Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:03 03.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема хора няма, няма хоранови  
Автор chupac (jeffty)
Публикувано07.11.17 16:24




Решението според мен е комбинация от образователни мерки, промяна в мисленето на работодателите и отношението към служителите, както и малко законодателни промени в трудово-правната рамка, в която в момента служителите са изключително привилегировани, а работодателите нямат почти никакви права.

Менека никой не може да ме банне!


Тема Re: хора няма, няма хоранови [re: chupac]  
Автор Pechenia (нема лабаво ;-)
Публикувано07.11.17 16:44



Еми разревах се, от съчувствие към работодателите де. То и Рамбо натам отива, ще става шефче, и за него ми е мъка.

чети и дишай по-леко



Тема Re: хора няма, няма хоранови [re: chupac]  
Автор jeffty (chupac)
Публикувано07.11.17 17:08



мазен циганин с неколко гривни за следене на стъпки e толко клиширано, че вече не ми се коментира даже в клубЪТ. oh wait -

. тоя е маминото, чупак, нема как да не е постигнал РЕЗУЛТАТА абе мани тва не е смешно вече

Виждам, че има отворена цяла тема за спортни лекари. А спортни лекари - няма.
От личен опит се убедих, че без хранителни добавки не става. Ако ще и да тренираш.
Ще споделя малко премеждия. Преди доста време една лекарка ме наплаши да не си играя без лекарски контрол с тия протеини, витамини и аминокиселини. В общи линии докторите са свикнали да забраняват всичко, различно от "пост и молитва". За най-сигурно и авторитетно. Та, прати ме в ИСУЛ, там уж имало лаборатория и лекари. Уж ги познавала лекарите, дето се занимават с тия неща.
Един ден си отделих да обикалям по мрачни лаборатории в ИСУЛ. Интересно ми стана, че самите лекари там не са наясно какво има и кой с какво се занимава. Накрая стана ясно, че такова нещо каквото търся - няма. Докторката направо си ме изгони, каза, че тук предписват лекарства за болни хора, а не за здрави. Няма да забрава с какво учудване ме гледаха, все едно, че на вратата седеше извънземно! Пратиха ме в комплекс Дианабад (абе по-точно ме разкараха да не ги занимавам с простотии).
Клиниката "Шойлев" я намерихме с таксиджията, в началото се зачудих дали да сляза въобще. Строят ново крило и е насред багери и строителни материали. Прие ме един от лекарите, предписващи добавки на спортистите. Беше много любезен, но не му се занимаваше много с мен. Друго ако не - поне намерих лекар, който компетентно ме успокои за "страшните" добавки. Просто цял живот с тия неща се занимава. Само че не ми предписа нещо конкретно. Не успях да го навия за повече внимание.
По стар БГ обичай сме свикнали да разбираме от всичко. Миналото лято си построих сам баня на вилата (разни там ВиК, токове, вентилация, хидроизолация, изкопни дейности, кофраж, бетон, гипсорактон, канализация и т.н. за нищо ги нямам!). С компютрите се оправям. След ядове с монтьори - свикнах да си ремонтирам и колата. Булсатаджии ми казаха, че не могат да инсталират чинии с мотор - и това се научих. В момента съм си проектирал процесорна системка за дооправяне на кусури на разни боклуци от магазина. Който има проточен бойлер - ще ме разбере!
Да ставам и доктор ми идва в повечко! Че и при грешка не е като да си смениш двигателя на колата.
Хора, моля препоръчайте лекар, който да е в час с тия добавки! Просто не е истина колко дни утрепах и резултат никакъв. А колко години тренировки без резултат - не ми се коментира.


Ако е писано - може и да се задомя, но не на всяка цена.

Тема направо да закрепостяват, кво се ослушватнови [re: chupac]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано07.11.17 18:25







Тема Re: хора няма, няма хоранови [re: jeffty]  
Автор Pechenia (нема лабаво ;-)
Публикувано07.11.17 20:20



Заеби резултата, гледай как хакват и кракват китайците, по които си пада Рамбиньо -



чети и дишай по-леко

Тема Re: хора няма, няма хоранови [re: Pechenia]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано07.11.17 20:27



According to Tom's Hardware, MantisTek keyboards utilise 'Cloud Driver' software, maybe for collecting analytic information, but has been caught sending sensitive information to servers tied to Alibaba.
Tуй как да го подкарам на Линукчийницата? От солидарност към труда на колегите цъкам и цъкам на всякви линкове, дето ми ги пращат! На Wine дали ще тръгне???
Cloud нямам, туй скъпо ли е? Щото и ГейПал нямам... Май съм изостанал с тоя Линукс



Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly

Тема Re: направо да закрепостяват, кво се ослушватнови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор chupac (jeffty)
Публикувано07.11.17 21:41



закрепостяването не е опция, там трябва да храниш крепостните.
по-скоро си мисля за нещо като на ковачки миньорите - копат и имат право да пазаруват само в неговия магазин. в който всеки месец карат кремвирши и понякога кайма.

Менека никой не може да ме банне!


Тема в грешка синови [re: chupac]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано07.11.17 22:45



робите требе да ги храниш
крепостните се самоизхранват, ти само им натискаш врата с чатала и събираш парсата



Тема Re: направо да закрепостяват, кво се ослушватнови [re: chupac]  
Автор Pechenia (нема лабаво ;-)
Публикувано08.11.17 06:17



Модерния вариант е друг - обясняваш им че произвеждаш "свободен софтуер", за "благото на човечеството", съответно това иска "отдаденост" и "привързаност към идеята". Така робчето бачка на работа като змей, плюс яко "контрибутва" в свободното си време, все за да "преебе гадните корпорации" и да "донесе свободата" на измъчените програмистки маси. В това време шефчето плейва голф и носи свободата в някои затънтени острови в Индийския и Тихия океан.

чети и дишай по-леко



Тема Re: направо да закрепостяват, кво се ослушватнови [re: Pechenia]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано08.11.17 07:54



евала, евала!




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.