Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:57 23.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: 5000mah батериянови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано27.10.17 21:39



Добре, как ги виждаш ти нещата?



Тема Re: 5000mah батериянови [re: Pechenia]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано27.10.17 22:07



Преди трийсетина години компютрите бяха нещо срещано предимно във фантастичните романи и малкото изчислителни центрове. А телефоните бяха с шайби.
Това - в цял свят, не само у нас. Но дигитайзерите - прадядовците на тъчовете - съществуват и се използват още от 60-те години. (сега погледнах - първият е патентован 1888г.!!!) това са 70-80 години служба под знаменната, а не са се наложили, за разлика от мишока, който е много по-млад. Значи има нещо неудобно при работа с тях. Така си мисля.
Освен това, заедно с мишока се появиха тракболи и ония колчета, дето стърчаха посредата на клавиатурата на лаптопите. Всичките умряха безславно - остана само мишката и - само при лаптопите - тъчпада. Последният не че е много удобен, ама е най-малко неудобен в сравнение с другите два варианта.

Хубаво, контролите ще ги наредиш гласово (ако някой друг до теб не реди също контроли), ами кода?
И пак казвам - невъзможно е човек да говори на пълен работен ден. В края на първата седмица ще си останал без глас. Физико-биологически е нефелна тая работа с говоренето.



Тема Re: 5000mah батериянови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано27.10.17 22:30



Е аз съм тъч оптимист.

По отношение на методите за инпут мисля че някой ще успее да направи много як хибрид между адаптивна онскрийн тъч клавиатура/джойстик и умен аутокъмплийт който да се вписва в сорса позволявайки навигирането през и редактирането на части от него с минимум интерфейс. С подходящо подбрани жестове може да стане трепач, направо се едно си некъв магьосник.

Друга линия е драскането на скечове със стилус по екрана и нещото отдолу да генерира файлове с гуи код.

Има игра

I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna


Тема Re: 5000mah батериянови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Pechenia (нема лабаво ;-)
Публикувано28.10.17 00:58



Прадядото на тъча по тая логика се е появил преди стотици хиляди години под формата на камък с който са драскали по стените на пещерите. Прадядото на антибиотика се появил и той по това време - някой пещерняк си е забравил накиснатия ечемик, той мухлясал и те ти пеницилин.
Какво е удобно лично на теб (а и на мен) няма да има значение след 30 години. Има три вида хора. Едните са като Бил и Стив - те правят нещата които ще се ползват в бъдещето. Другите ги ползват. И третите като форумния идиот страдат от френско-кралската болест - "света, това съм аз".
На най-масовите електронни устройства - таблето/телефоните - мишка няма. И клавиатурата е виртуална.
"Хубаво, контролите ще ги наредиш гласово (ако някой друг до теб не реди също контроли)" -


За кода - началото го има, и за ужас на тъпака е дело на M$ -

чети и дишай по-леко

Тема Re: 5000mah батериянови [re: Pechenia]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано28.10.17 10:01



За кода - началото го има, и за ужас на тъпака е дело на M$ - http://fmplus.net/news/technologies/2017-03-13/izkustven-intelekt-programira-po-poruchka-i-po-burzo-ot-choveka.fm+

Мали баце, изедоа ни лебеца! Май верно е време да завъждам кози! Освен ако и там не са написали някой алгоритъм!
Я сакам да знам мое ли да се напише програма, дека сабале да ме сабуди у 7 часо, да ме нарани, да ме изчишка, изака, после да ме наруча убаво, та да деяним цел ден. После като сам наручан, програмата да напои говедата, дека гледам за млеко и за тъмъзлък - они са у кошарата.
Май требе и цикъл да се тури, оти иам и свинье, програмата да ги нарани с леп - я зиам църн типов, послека програмата да изкара овците да ги напасе, додека я щрапам връз клавиатурата и емитирам дейност, ама нали сам гявол и они
шефовете не моат а разберат кво чиним я цел ден пред компуторо. После програма, незнам май масив требе, да нарани кокошките, в моменто коги програмата праи тека да се ранат кокошките па с църн леп, на свиньето да се изринат лайната, а па в моменто кога програмата праи тека, че говедата да се измозат, я да посегам кам дисайгите сос сиреньето и лебо да отфаждам у офисо, та да емитирам дейност и точно кога си обувам опинците, програмата вече да извести, че сичката стока е наранена, та я да отфаждам с кеф на работа. Кой ми напише такава програма, веднъга му давам 5000 лева, едно говедо опечено, 3-4 овци на чорба, 6 свинье турени у буркани за зимаска и осум кокошки с дваесе и осум яйца. И накраю, ако мое да се напише такава програма да ми се обясни алгоритамо, а ако не мое, да ми се обясни оти не мое.


Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: 5000mah батериянови [re: OgnenDemon]  
Автор korporativaМодератор (цар и господар)
Публикувано28.10.17 18:30



Като не играеш и като бе влизаш в Инстаграм що не си вземеш една Нокия с фенерче?

--
return; return;


Тема Re: 5000mah батериянови [re: Pechenia]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано28.10.17 22:52



На най-масовите електронни устройства - таблето/телефоните - мишка няма. И клавиатурата е виртуална.

То и на вилиците няма мишка и клавиатура, и са широко разпространени. Ама не се ползват за програмиране/въвеждане на данни/работа.

Викаш ии ша пише код. Още на другия ден ша дойде комунизъма.





Тема Re: 5000mah батериянови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано29.10.17 09:21



Бях впечатлен кат видях за пръв път как код се пише сам. За JSP се сещам като най-ранен шок, ама и преди това съм виждал такива технологии.
Иначе кво - ИИ ще опъва каиша на тръстиката, пък ний ще бараме меча като шефчета и ще му пишем книги как да работи по-ефективно. Agile и Скум за ИИ, и Канбан, и UP, че и RUP дори! И Waterfall, и ISO... Бе има си хляб, като гледам колко Гани са ни налазили занаятчето. Тъй са праят мелеоните, не у кюбикъла да ти висят на главата и да броят колко карти премести и колко реда написа.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: 5000mah батериянови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Pechenia (нема лабаво ;-)
Публикувано29.10.17 11:02



Ще ти го обясня значи като за по-тъп - преди 30 години като цъкахме на 8-битовите кравеци мишки нямаше в производството на код/въвеждане на данни/работа. Дори специализирани бутони за стрелки нямаше в първите варианти. Днес без мишка не можеш да пръднеш - то може, ама никой не го прави. Днес смартфонното поколение пердаши без мишка по телефоните, а явно не си виждал и как презентират ПМ-и спецификации с тъчскрийн.
Колкото за ИИ дето пише код - и в момента IDE-тата ти слагат темплейти за хиляди неща, които можеш да ги пишеш и на нотепада, само дето никой не го прави. За реденето на контроли, за пакетите и за доста други неща да не говоря - само идиот не може да види разликата. Масово се внедрява в момента разпознаване на лице, след някое време ще има и сериозно разпознаване на погледа - само идиот няма да се сети да го сложи като инструмент за въвеждане на данни например.
С две думи - извади си главата от това в което си я заврял - света в близкото бъдеще няма да е това което е днес. Да го отричаш означава само че се снижаваш усилено към нивото на форумния тъпанар, за който фрийланса е откритието на десетилетието.

чети и дишай по-леко



Тема Re: 5000mah батериянови [re: Pechenia]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано29.10.17 14:06



Начи, това че ние сме нямали мишки едно време, не означава, че умните чичковци вече не са ги били измислили и използвали. Още към средата на 20-ти век ако ме не лъже паметта, когат е нямало микропроцесори и персонални компютри.
Реденето на контроли, на качествено ниво не се различава от включване на библиотеки, както и идетата не са ии - те просто използват готови шаблони. Улеснение, но не качествен преход - само количествен.
Да кажеш, че идето пише код е все едно да кажеш, че примерно симулинкът пише код, като му нарисуваш квадратчетата и ги свържеш помежду си. Кодът вече някой го е написал. Ти просто копи-пействаш. Писането на код - ама точно писането на код, а не ползването на нещо готово - е творчески процес, за който наистина е необходим интелект.

А иначе, той светът никога няма да е като днес и никога не е бил. Вика му се прогрес.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.