Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:39 19.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема абе случайно ли енови  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано17.09.17 19:56



и тук и в културния форум, най-активната последна тема е за литература.това е плашещо, ако видите нацепени барки да четат на лежанката значи края е близо.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: абе случайно ли енови [re: zaphod]  
Автор Beco_ (Boogie chillun)
Публикувано17.09.17 21:08



Най-голямата изненада за мен, бе че си някакъв закърнял пуберитет четящ фентъзи или фантастика.


... for a brief moment it seemed that rock 'n roll would inherit the earth.


Тема Re: абе случайно ли енови [re: Beco_]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано17.09.17 21:34



Фентъзи! Това е много по-лошо от фантастика, хеле има деца и на тази възраст.

После Властелина, и накрая ко, оттам е малко - Зафода гей ще стане!




Тема Re: абе случайно ли енови [re: zaphod]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано17.09.17 21:34



Като ме заняма няколко дни и го обръщате на интелектуализъм!
Простотията в този клуб е тъй жизнено необходима,
както Слънцето и въздухът за всяко живо същество.
Гошо тарабата.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: абе случайно ли енови [re: Naki]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано17.09.17 21:37



Чичко проф. Иво Христов казва, че фентъзито е средновековие в бъдещето. За нетехнически и слаби умове, дето светът се управлява на магия. Мога да изровя и видео, много яко го храни.
Аз също не го понасям, дори Играта на тронове ми довожда гадене и неразположение.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: абе случайно ли енови [re: zaphod]  
Автор Pechenia (нема лабаво ;-)
Публикувано17.09.17 21:39



За батките дето тренират години без резултати спасението е да вземат по един таблет и докато препрочитат Куелю да се радват на рекламите с добавки.

чети и дишай по-леко



Тема Re: абе случайно ли енови [re: Naki]  
Автор Beco_ (Boogie chillun)
Публикувано17.09.17 21:55



В интерес на истината, също си падам по фентъзи - Хулио Кортасар и най-вече Хорхе Луис Борхес. Най- великият фентъзи автор.




Една друга подборка от негови разкази "Вавилонската библиотека" ме спаси от повсеместната шизофрения на шибания късен соц.


... for a brief moment it seemed that rock 'n roll would inherit the earth.

Тема Re: абе случайно ли енови [re: Beco_]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано17.09.17 22:00



Тоз ХУлио не го знам, ама за Хорхе Луис Борхес се бъркаш. Той е универсал и е патриарх на аржентинската литература - поет, есеист, преводач, освен писателството.



Повечето фентъзи автори, хмм, не пишат точно поеми май-май.

Мерси, ще насложа на Киндъла на жената тез разкази, да видим дали ще и хареса.


Редактирано от Naki на 18.09.17 00:14.



Тема Re: абе случайно ли енови [re: zaphod]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано17.09.17 22:04



нацепени барки

Обиждаш, не съм нацепен - имам корем. И хилави ръченца.
Крака имам, ама не толкоз от фитнеса, който впрочем спрях преди година нейде - много съм играл и продължавам да играя тенис на корт.



Ама аз чета форуми основно! Пълна загуба на време, more or less, ама съм прЕстрастен и ни'моа се запра... Иначе книги - чета 2-3 книги на половин година, направо ги ям с кориците. Жената чете много повече, има Амазон Киндъл от хубавите последно поколение с 300 dpi.


Редактирано от Naki на 17.09.17 22:21.



Тема Re: абе случайно ли енови [re: rabin]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано17.09.17 22:53



1) Чичко проф. Иво Христов казва, че фентъзито е средновековие в бъдещето. За нетехнически и слаби умове, дето светът се управлява на магия. Мога да изровя и видео, много яко го храни.
2) Аз също не го понасям, дори Играта на тронове ми довожда гадене и неразположение.


1) Вероятно ОТ магия?? Така, така, ама гледай примерно StarGate, и виж за Ораите:


И друго един цитат от бате ти Артър Кларк:
3. Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
Демек въпреки че няма много романи микс на SF+fantasy, едното не пречи на другото реално.

2) Е не съм го гледал много, ама май таргета на тоз сериал е малоумни млади американци, набор 1990 или след. Логично е да е малоумно тъп, това си му е таргета - HBO сериал е. Явно финансово и като гледаемост се справя, бая сезони вече не го спират. Но иначе има много по-добри фентъзи сериали, там за феи, върколаци/вампири, сукуби (ебане! ), призраци и т.н., ако искаш пробвай.
(Lost Girl примерно)


Редактирано от Naki на 17.09.17 22:56.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.