Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:00 11.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема И така, новите хитове на бай ламбонови  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано14.08.17 12:36



След въпрос на klapaucius
с кенотрон различно от силициев диод ли, ве? "веднъж като чуеш ламбаджийхница"? "И аз не вярвах тъй"?

дедо ви ламбо отговаря така:

Разликата се вижда на осцилоскоп. Иначе още не съм сглобил с кенотрон, че да имам преки впечатления.

След като е помолен да обясни какво точно се вижда на осцилоскоп, той дава линк към тема в друг форум, където се обсъждат проблемите, породени от употребата на кенотрон. Има и осцилограма, но тя не показва разлика в звука, а пулсации в захранването и преходни процеси в захранването. Нищо обективно за по-добро качество на звука при употребата на кенотрон.

То си е религия, и никой не го е отричал!

Иначе при всичките врътки сигналът минава единствено през електролита след дросела, т.е. аз лично на теория не съм наясно защо има такава разлика, каквато описват. На теория не би трябвало да има разлика. Но всички се кълнат в нея.


Редактирано от Quai dOrsay на 14.08.17 12:59.



Тема Re: И така, новите хитове на бай ламбо [re: Quai dOrsay]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано14.08.17 15:08



Разлика има само ако се използват тройно екранирани със златни нишки кабели при това вързани в правилната посока!

EOF


Тема Re: И така, новите хитове на бай ламбонови [re: gat3way]  
Автор Pechenia (нема лабаво ;-)
Публикувано14.08.17 16:18



Не сте съвсем прецизен, колега, кабелите трябва да се коват на ръка и източват ръчно, това го знае и начинаещия аудиофил.

чети и дишай по-леко



Тема Re: И така, новите хитове на бай ламбонови [re: Pechenia]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано14.08.17 17:38



кабелите трябва да се коват на ръка и източват ръчно, това го знае и начинаещия аудиофил.

Това го знае всеки неграмотник, ама не е вярно. Не познавам на живо и един радетел на качествен звук, дето да го споделя това.
А тука в клубчето неграмотници бол...

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: И така, новите хитове на бай ламбонови [re: rabin]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано21.08.17 11:28



Ти остави тези дето не разбират. Дай да видим ти какво разбираш. Досега видяхме, че обясняваш как кенотроните подобряват качеството на звука, ама ти не знаеш как, само знаеш, че всички се кълнат в огромната разлика. Ти дори не си чул лично и не си направил разлика, чел си че други са чули и писали.

Но, да не забравяме, и че се изхвърли в началото как разликата се виждала на осцилоскоп. Всъщност опита да пробуташ лъжи и измислици тук, надявайки се, че никой не разбира достатъчно, че да те хване натясно и разобличи.

Е разобличен си. Може би наистина не всеки тук схвана абсурдността на цитатите, които написах по-горе. Все пак за мен е достатъчно, че ти натрих сополивия нос в прахта, и ти показах, че си се насрал, и че си въздух под налягане и нищо повече. Само перчене и пуйчене без покритие.

Редактирано от Quai dOrsay на 21.08.17 11:29.



Тема Re: И така, новите хитове на бай ламбонови [re: Quai dOrsay]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано21.08.17 17:32



Няма кво да ти доказвам на тебе бе мухлясал шпек!
Дадох ти линк, има сума и осцилограми на него, да си чел. То ако можеше да четеш нямаше да работиш сървърна чистачка!
НЕКАДЪРНИК!
Нещо не ми зарежда картинката. Давам линк за всеки случай.




Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly

Редактирано от rabin на 21.08.17 17:33.



Тема Re: И така, новите хитове на бай ламбонови [re: rabin]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано21.08.17 20:05



Виждам, че си се ориентирал правилно, че си некадърник.
Както и си си дал снимка.

Линка, който изобщо не потвърждава глупостите, които си писал. Както вече казах, там се обсъждат проблемите, ПОРОДЕНИ ОТ ИЗПОЛЗВАНЕТО НА КЕНОТРОН, и съвсем нямаше осцилограми показващи някакво твое измислено и хипотетично подобряване на звука при използването на кенотрон.
Ти дори не можеш да обясниш в какво се състои това подобрение, значи как ще можеш да го видиш и разпознаеш на някаква осцилограма, след като селския ти мозък от осцилограми не разбира.
Като казваш, че се вижда на осцилограма, трябва да знаеше и да можеш да обясниш какво се вижда и в какво се състои дадено нещо, което обсъждаш.
Но ти сам призна, че всъщност нищо не ти е ясно, и не разбираш откъде би могло да бъде това подобрение, но пък аудиофилите се кълняли, че подобрение има.
И ти им се водиш по гайдата, понеже сам нямаш собствено мнение, нищо не разбираш и не можеш да имаш мнение, бидейки прост селянин - кавал.



Тема Re: И така, новите хитове на бай ламбонови [re: Quai dOrsay]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано21.08.17 20:34



Някъв проблем ли имаш с тия кенотрони, фикция като на мекото за личния ми живот?
Обясних ти няколко пъти, ама дедотия оцъклена ено си знае ено си бае.
Пуснах отворен проект на платка с най-разпространените читави ламби, всеки да може да си сглоби усилвач ли ще е, RIAA ли ще прави, слушалков буфер ли...
Като му туря кенотрона щи кажа има ли разлика. Няколко пъти ти казах, че запушването му е много по-меко и не прави хармоници като на песъчните диоди, освен това има много по-високо вътр. съпротивление и усложнява сметките. Аз лично нямам намерение да си рискувам новия и скъп цифров осцилоскоп, че да меря кенотрони и диоди.
Дедотийо олендзена, ено курсче при Наковчето да беше изкарало? Вместо да ми се лендзиш що клубче "Програмисти" не е по вкуса на безхаберен цъкач прахобърсач като тебе?
Туй долу логорея ли се вика, че не им разбирам?

п.с. Абе деде, тизе и кибрити ли колекционираш? Все съм си представял безсмислено хоби, ама дори не знаех, че и в кибритите имало някаква страст и огън


Профил на Quai dOrsay
Електроника Хардуер Софтуер Доставчици на Интернет 40-50 Литература Черен списък на услугите Черен списък на фирмите Авиация НЛО Астрономия Запознанства Медицинска Биология Медицина Физика Математика Химия Енергетика Езикознание Кибернетика Програмисти Хакери, Кракери .... Тютюнопушене Велосипедизъм Колекционери на кибрити Преводачи Радио комуникации Говорим си за секс Българи в Европа Българи в чужбина Психоанализа и психотерапия Глобул Windows Финанси Процесинг БГ музика Вегетарианство Инженери Системни администратори Екзотични животни Виваком Войната по пътищата Френски клуб Правопис


Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly

Редактирано от rabin на 21.08.17 20:52.



Тема Re: И така, новите хитове на бай ламбонови [re: rabin]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано22.08.17 00:47



Аз лично нямам намерение да си рискувам новия и скъп цифров осцилоскоп, че да меря кенотрони и диоди.
Това е достатъчно за квалификацията ти. Нямаш намерение да рискуваш. Един човек, който е компетентен знае какво прави и нищо не рискува. Един мишок като теб, който не е сигурен в знанията си се страхува да не си изгори осцилоскопа, и затова няма да рискува да го използва. То не че и знаеш как се използва осцилоскоп де.


Няколко пъти ти казах, че запушването му е много по-меко и не прави хармоници като на песъчните диоди, освен това има много по-високо вътр. съпротивление и усложнява сметките.
Тия мантри, дедо ламбо, защо ги повтаряш толкова? Себе си ли искаш да убедиш, или мен? Аз ти посочих глупостите и противоречията в написаното от теб и ти го цитирах. Не четеш какво съм ти написал, само повтаряш едно и също като навит с пружина.

п.с. Абе деде, тизе и кибрити ли колекционираш? Все съм си представял безсмислено хоби, ама дори не знаех, че и в кибритите имало някаква страст и огън
Много си зле, дедо ламбо, много си зле. Не колекционирам кибрити, влезнах в клуба им да им се подиграя на глупавото хоби, както се подигравам тук на теб.
Не виждам с каква цел цитираш в кои клубове съм писал. Някакъв проблем ли имаш с това?
Всъщност сега проверих, критикувал съм правописна грешка, а влязох изобщо от чисто любопитство да видя що за кретении може да пише в подобен клуб.

Редактирано от Quai dOrsay на 22.08.17 00:51.



Тема Re: И така, новите хитове на бай ламбонови [re: Quai dOrsay]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано22.08.17 01:21



Ми деде, високоволтова сонда си е цифра пари. Вариантът е да си правя делители да меря почти киловолтови напрежения - абе не ми се занимава. Още повече, че масата на осцилоскопа е галванично свързана със зануляването в контакта.
Мен не ме интересува кви са му осцилограмите. Тизе се пенявиш.

Аз ти посочих глупостите и противоречията в написаното от теб и ти го цитирах. Не четеш какво съм ти написал, само повтаряш едно и също като навит с пружина.
Явно живееш в паралелна реалност. Нищо смислено не си написал. Само отричаш като маломерно леке в детската градина. От простолюдието като тебе и Гана - само безсмислени непоискани съвети, пищене на тема квото не разбирате, примерно тази:


И постоянни сравнения с вашия тъп моладжийски мироглед. Веднъж даже ме попита що не съм купувал Прада, пари ли съм нямал...
Абе, като тия тъпанари с тенекиените ланци и Вайфон на лизинг, дето не е кредит Особено са досадни като си усилят гнасните чалгии, и сакън да не им пропусна циганията!

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.