Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:00 26.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Рабин споделя - за рисковете да си техничарченови  
Автор Pechenia (нема лабаво ;-)
Публикувано03.08.17 16:14





чети и дишай по-леко

Тема Re: Рабин споделя - за рисковете да си техничарченови [re: Pechenia]  
Автор jeffty (chupac)
Публикувано03.08.17 16:29



Аз акъли не давам, само споделям, вие ще си направите изводи!


ахахахаха каква женичка е маминото. вие сами се сещайте ахахахахаахха.

Ако е писано - може и да се задомя, но не на всяка цена.


Тема Re: Рабин споделя - за рисковете да си техничарченови [re: jeffty]  
Автор Pechenia (нема лабаво ;-)
Публикувано03.08.17 20:38



Е то какви изводи да си направи човек? То Рамбиньо се оказа по-голям споделител от чантиите... Щеше да е смешно, ако не беше жалко...

чети и дишай по-леко



Тема Re: Рабин споделя - за рисковете да си техничарченови [re: Pechenia]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано04.08.17 02:23



А че това е добре бе, може да излезе човек от Рабин като гледам. Не като ония дърти пърдялници дето няма мърдане. Може да му дойде акъла в главата. Само да си намери и жена, ама айде да не тикаме коня пред каруцата.

EOF


Тема бахахахаххахнови [re: Pechenia]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано04.08.17 07:44



вярно че за да е звука на усилвателя мек и с провкус на дъбова бъчва , само лампи не стигат, трябват и хубави едновремешни кондензатори, дето са по два в корпус, и дето след като си ги разредил с отверка мистериозно се самозареждат и пак бият ток, дайба тяхната мама дайба. това новите не го могат, затова звука с тях е метален и стържещ :)
е, рискуваш да се подпалиш, ама това е цената на качеството :)

рабине, понеже виждам умувате как е станало. изгорял ти е изправителя, и си опънал кондензаторите на променливо напрежение, това е станало. ако си ползвал силициеви диоди, да знаеш че те са ташак, и правят звука метален. само селеновия изправител е достоен за усилвател, ама като изгори мирише на пръдня





NE SUTOR ULTRA CREPIDAM

Редактирано от zaphod на 04.08.17 07:49.



Тема Re: бахахахаххахнови [re: zaphod]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано04.08.17 17:28



рабине, понеже виждам умувате как е станало. изгорял ти е изправителя, и си опънал кондензаторите на променливо напрежение, това е станало. ако си ползвал силициеви диоди, да знаеш че те са ташак, и правят звука метален. само селеновия изправител е достоен за усилвател, ама като изгори мирише на пръдня


Уф, за малко да ви оставя и пак сте натворили простотите! Оня път умре форумчето без мен, ся пък селен да съм слагал! Не са ми горяли диоди, само смених руските електролити и си бачка. И не се прави със селен. И с газотрони са правили някога, ама и това не е. Прави се с КЕНОТРОН, ама ме домързя да преизчислявам товарни характеристики, щото кенотроните изяждат няколко десетки волта в загуби. Твърдят, че звучи коренно различно, и ся си правя ново усилвателче баш как си требе. И с ония светлинки де ги помня на радиото на баба ми, котешко око му викаха. Или магическо ли беше, не помня. Дори мисля да го умножа по 6, че профитата се кълнат, че от активни ОТ по - убаво нема. Хем няма да ми трябва широколентов изходник, ами за ниските пермалоено железо, пък за високите ферит. Те такова нещо и да искаш няма отде да си купиш. Огромна зарибявка е това, веднъж като чуеш ламбажийница. Даже и пари има в тия работи. И аз тъй не вярвах преди и се бъзиках като вазе. Иначе селенът верно мирише на пръдня като изпуши. И Гейфоде, има си нарочна аудио версия на електролитите, дето са и няколко пъти по-скъпи. Elna for audio, Silmic версията също става. Кеф цена няма.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: бахахахаххахнови [re: rabin]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано05.08.17 02:05



Страхотни глупости си написал, както винаги.


Даже ме мързи да ги описвам поотделно, но доста се посмях.



Тема Re: бахахахаххахнови [re: Quai dOrsay]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано05.08.17 10:00



Е да де, аз си изчислявам и сглобявам нещата, и после работят. И то невярващо добре.
Тъпата ограничена дедотия и на сън не е видела такива неща, и се смее, и дори не знае що.
Олигофрения ли беше на тия де се смеят без причина? Мързяло го било. Мързи го да живее, ама било писано още да се мъчи на белия свет, че и хората около него да мъчи.
п.с.



Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly

Редактирано от rabin на 05.08.17 10:03.



Тема Re: бахахахаххахнови [re: rabin]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано05.08.17 10:32



Ми мързи ме, и не виждам смисъл с теб да обсъждам сериозно каквото и да е. Затова и няма да пиша конкретни неща. Ти като не можеш нещо или не знаеш как се прави, казваш, че те мързи. Много евтино и елементарно.

На мен не ми гърмят кондензаторите. Ти си глупака, който се жалва за гръмнали кондензатори като вдовица за хуй. Навремето в техникума наистина гърмяхме руски кондензатори за кеф, както е казал един колега в другия форум.
Вземи се стегни малко, повтаряш едни и същи глупости на които и сам не вярваш.

Редактирано от Quai dOrsay на 05.08.17 10:34.



Тема Re: бахахахаххахнови [re: Quai dOrsay]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано05.08.17 11:20



Аз не разбрах последно кои кондензатори вадят най-добър звук :)

EOF



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.