Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:31 17.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Вело-въпроснови  
Автор OgnenDemon ()
Публикувано31.07.17 18:21



Имам следния въпрос - у вашите офиси някакви поощрения има ли за тия дето карат колела? Сигурен съм че все някой си ползва колелото дори да не е редовно и основно ме интересува местата за паркиране - в офиса ли ги държат или има някъде паркинг?

Тука някои компании тръбят че поощряват, но не всеки предоставя условия. В предните 2 места имаше рамки за заключване пред офиса, но отскоро съм на едно место където има супер як подземен вело-паркинг, та ми е любопитно при вас как е. Който отговаря да пише и в кой град се намира.

Мерсаж



Тема Re: Вело-въпроснови [re: OgnenDemon]  
Автор jeffty (chupac)
Публикувано31.07.17 19:32



тва си зависи от фирмата, независимо къде е. некои държави предлагат данъчни облекчения или стинки на км, но никъде не знам задължават фирмата ти осигури паркинг и душ. последните неколко при мен е имало винаги, не че ги избирам изрично. ако не, освен ако офиса не ти е пичка си лелина, винаги може се абонираш за некой фитнес и там. в по-холемите ЕУ града има все повече специализирани за това само, но вие на тоя континент сте малко закърмени в кола.

Ако е писано - може и да се задомя, но не на всяка цена.


Тема Re: Вело-въпроснови [re: OgnenDemon]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано31.07.17 20:26



аз мойто го държа на стълбищната площадка, заедно с още 5-6 колеги, даже не го заключвам



Тема Re: Вело-въпроснови [re: OgnenDemon]  
Автор LadyMorgana (Πο )
Публикувано31.07.17 20:39



Докато бях в Бг си държах колелото в офиса (както и другите колеги - имаше място в коридора). В нова бизнес сграда, само офиси на 6 етажа никой не беше предвидил вело-паркинг или място за колелета в подземният гараж. И сутрин колелетата се мъкнеха по асансьорите нагоре по етажите и се складираха по офисите или на стълбищните площадки.

Говоря ти с факти - ти си прави изводите .

Тук съм с мотор, има места и в паркингите и по тротоара, има къде да се зарежда и има специална част от пътя отделена за колелета, скутери, мотоциклети и други возила не-коли. Не е България, нито Европа - ситуацията е различна.

Quod licet Iovi, non licet bovi



Тема Re: Вело-въпроснови [re: OgnenDemon]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано31.07.17 21:31



При нас има пред сградата някакво подобие на велопаркинг, но за много малък брой велосипеди, и освен това няколко колеги ми се оплакваха, че са им откраднали велосипедите от там, въпреки че точно там има постоянно полицейска присъствие, а може би тъкмо затова.
Затова аз си качвам велосипеда с асансьор до етажа и го държа в коридора пред помещението в което работя, без да го заключвам, тъй като ми е почти постоянно пред очите.
Поощрения няма. Въпрос на личен избор. Всъщност по-голям проблем е, че в София няма добри условия за каране на колело, дори нарочните велоалеи са направени доста малоумно и колкото за отбиване на номера. Със сигурност не са правени от човек, който някога се е качвал на велосипед. А и никой не ги уважава и спазва. Често има спрели или паркирани автомобили върху велоалеи, или пешеходци, кучета и какво ли не се разхождат тъкмо там. Някои от тях дори се възмущават, че по велоалеята някой кара колело. Няма я културата за това.

Имам лични наблюдения от Берлин, Париж, Амстердам, Брюксел, Лондон, и други градове, но в Берлин и Амстердам велосипедите са най-много на почит, и велоалеите се ползват по предназначение и са направени удобни. Ако случайно пешеходец застане на велоалея, си навлича гнева на минаващите по нея велосипедисти и получава яка "хранилка".

В Париж положението е много подобно на софийското - има велоалеи, но не навсякъде, и не са особено удобни и не са особено умно направени. Често се съвместява примерно велоалея с бус лента, което за мен е доста тъпо и дори опасно.
За разлика от София обаче, в Париж има на разположение много евтино велосипеди под наем - обществени. (Също и в Брюксел) Паркинг за такива велосипеди има на всеки 300 метра. Срещу годишен абонамент от 40 евро човек може да кара колело безплатно в рамките на 45 минути, и след това по 1 евро на час, но ако го оставиш на паркинг и след това отново го вземеш, 45-те безплатни минути се подновяват и всички практикуват това.
Самите колела обаче са тежички и не винаги са в перфектно състояние, въпреки че има фирма, която ги поддържа.
Основното предимство на този подход е, че караш до където искаш, и оставяш колелото на първия паркинг, и повече не го мислиш.

Редактирано от Quai dOrsay на 31.07.17 21:32.



Тема Re: Вело-въпроснови [re: Quai dOrsay]  
Автор OgnenDemon ()
Публикувано31.07.17 22:20



Е, сега за Амстердам няма смисъл да говорим. За наема на колела - тук го имаме също и е същото. Обаче от нас като излезна, наблизо няма вело-станция, та трябва да взема все пак бус и операцията се обезсмисля.

Вариантите са 2 - първия е хващам си колелото от нас и лека полека до офиса. Грубо са към 16км, почвам бачкане в 10. Напоследък без друго има всякакви пътни изгъзици, като тая сутрин гледам пред нас фраш тирове. Близката магистрала имала катастрофа.

Но пък обмислям друго - моя син тамън стана на 4г. Много обича да кара скутер (тротинетка). Оня ден си купих и аз един за възрастни, за да караме заедно. Народа ме гледа странно, но се оказа супер кеф. Има изгъзици за по 1000$ ма за скутер е простотия. Моя е $150 Razor A5 Lux, 200мм колелца - няма проблем с дупките по асфалта. Впрочем препоръчвам го на всички родители или които иска нещо ново. Това сгънато не е проблем в буса, а от метрото до офиса са 20мин пеша, има велоалея, мога да ги направя към 5мин, отделно че само си търся повод да се кача на скутера.





Тема Re: Вело-въпроснови [re: OgnenDemon]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано31.07.17 22:43



Ами то сега станаха модерни всякакви моторизирани варианти - като се почне от segway и разни ховърборди и Gyroroue (не знам как е на английски, това е на френски) А и тротинетки, дори жени на по 40-50 и повече години си джиткат с тротинетки по улиците на Париж и никак не се притесняват.

Аз обаче съм си фен на велосипеда, класическия, не разни електрически.
Не разбрах ти къде си. Говориш за долари, вероятно в щатите?
В София улиците трудно стават за велосипеди и автомобили, какво остава за тротинетки.



Тема Re: Вело-въпроснови [re: Quai dOrsay]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано01.08.17 00:04



В Канада е.






Тема Re: Вело-въпроснови [re: LadyMorgana]  
Автор IrisMan (Лорд-лейтИнант)
Публикувано01.08.17 00:18



Морганка и Мотор - Да, бе да. И един Мормот завива шоколада.



Успешните Бизнесмени са тези, които изграждат успешни Бизнес навици!

Тема Re: Вело-въпроснови [re: OgnenDemon]  
Автор IrisMan (Лорд-лейтИнант)
Публикувано01.08.17 00:25



Имаме си "вело-паркинг", но други екстри затова, че караш колело - нямаме.

В началото беше много трудно, но сега поне 3 дни в седмицата карам колело и 3 дни тренирам. Посещавам си един фитнес и ми се отразява много добре на здравето.

Успешните Бизнесмени са тези, които изграждат успешни Бизнес навици!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.