Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:24 01.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Вело-въпрос  
Автор OgnenDemon ()
Публикувано31.07.17 18:21



Имам следния въпрос - у вашите офиси някакви поощрения има ли за тия дето карат колела? Сигурен съм че все някой си ползва колелото дори да не е редовно и основно ме интересува местата за паркиране - в офиса ли ги държат или има някъде паркинг?

Тука някои компании тръбят че поощряват, но не всеки предоставя условия. В предните 2 места имаше рамки за заключване пред офиса, но отскоро съм на едно место където има супер як подземен вело-паркинг, та ми е любопитно при вас как е. Който отговаря да пише и в кой град се намира.

Мерсаж



Тема Re: Вело-въпроснови [re: OgnenDemon]  
Автор jeffty (chupac)
Публикувано31.07.17 19:32



тва си зависи от фирмата, независимо къде е. некои държави предлагат данъчни облекчения или стинки на км, но никъде не знам задължават фирмата ти осигури паркинг и душ. последните неколко при мен е имало винаги, не че ги избирам изрично. ако не, освен ако офиса не ти е пичка си лелина, винаги може се абонираш за некой фитнес и там. в по-холемите ЕУ града има все повече специализирани за това само, но вие на тоя континент сте малко закърмени в кола.

Ако е писано - може и да се задомя, но не на всяка цена.


Тема Re: Вело-въпроснови [re: OgnenDemon]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано31.07.17 20:26



аз мойто го държа на стълбищната площадка, заедно с още 5-6 колеги, даже не го заключвам



Тема Re: Вело-въпроснови [re: OgnenDemon]  
Автор LadyMorgana (Πο )
Публикувано31.07.17 20:39



Докато бях в Бг си държах колелото в офиса (както и другите колеги - имаше място в коридора). В нова бизнес сграда, само офиси на 6 етажа никой не беше предвидил вело-паркинг или място за колелета в подземният гараж. И сутрин колелетата се мъкнеха по асансьорите нагоре по етажите и се складираха по офисите или на стълбищните площадки.

Говоря ти с факти - ти си прави изводите .

Тук съм с мотор, има места и в паркингите и по тротоара, има къде да се зарежда и има специална част от пътя отделена за колелета, скутери, мотоциклети и други возила не-коли. Не е България, нито Европа - ситуацията е различна.

Quod licet Iovi, non licet bovi



Тема Re: Вело-въпроснови [re: OgnenDemon]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано31.07.17 21:31



При нас има пред сградата някакво подобие на велопаркинг, но за много малък брой велосипеди, и освен това няколко колеги ми се оплакваха, че са им откраднали велосипедите от там, въпреки че точно там има постоянно полицейска присъствие, а може би тъкмо затова.
Затова аз си качвам велосипеда с асансьор до етажа и го държа в коридора пред помещението в което работя, без да го заключвам, тъй като ми е почти постоянно пред очите.
Поощрения няма. Въпрос на личен избор. Всъщност по-голям проблем е, че в София няма добри условия за каране на колело, дори нарочните велоалеи са направени доста малоумно и колкото за отбиване на номера. Със сигурност не са правени от човек, който някога се е качвал на велосипед. А и никой не ги уважава и спазва. Често има спрели или паркирани автомобили върху велоалеи, или пешеходци, кучета и какво ли не се разхождат тъкмо там. Някои от тях дори се възмущават, че по велоалеята някой кара колело. Няма я културата за това.

Имам лични наблюдения от Берлин, Париж, Амстердам, Брюксел, Лондон, и други градове, но в Берлин и Амстердам велосипедите са най-много на почит, и велоалеите се ползват по предназначение и са направени удобни. Ако случайно пешеходец застане на велоалея, си навлича гнева на минаващите по нея велосипедисти и получава яка "хранилка".

В Париж положението е много подобно на софийското - има велоалеи, но не навсякъде, и не са особено удобни и не са особено умно направени. Често се съвместява примерно велоалея с бус лента, което за мен е доста тъпо и дори опасно.
За разлика от София обаче, в Париж има на разположение много евтино велосипеди под наем - обществени. (Също и в Брюксел) Паркинг за такива велосипеди има на всеки 300 метра. Срещу годишен абонамент от 40 евро човек може да кара колело безплатно в рамките на 45 минути, и след това по 1 евро на час, но ако го оставиш на паркинг и след това отново го вземеш, 45-те безплатни минути се подновяват и всички практикуват това.
Самите колела обаче са тежички и не винаги са в перфектно състояние, въпреки че има фирма, която ги поддържа.
Основното предимство на този подход е, че караш до където искаш, и оставяш колелото на първия паркинг, и повече не го мислиш.

Редактирано от Quai dOrsay на 31.07.17 21:32.



Тема Re: Вело-въпроснови [re: Quai dOrsay]  
Автор OgnenDemon ()
Публикувано31.07.17 22:20



Е, сега за Амстердам няма смисъл да говорим. За наема на колела - тук го имаме също и е същото. Обаче от нас като излезна, наблизо няма вело-станция, та трябва да взема все пак бус и операцията се обезсмисля.

Вариантите са 2 - първия е хващам си колелото от нас и лека полека до офиса. Грубо са към 16км, почвам бачкане в 10. Напоследък без друго има всякакви пътни изгъзици, като тая сутрин гледам пред нас фраш тирове. Близката магистрала имала катастрофа.

Но пък обмислям друго - моя син тамън стана на 4г. Много обича да кара скутер (тротинетка). Оня ден си купих и аз един за възрастни, за да караме заедно. Народа ме гледа странно, но се оказа супер кеф. Има изгъзици за по 1000$ ма за скутер е простотия. Моя е $150 Razor A5 Lux, 200мм колелца - няма проблем с дупките по асфалта. Впрочем препоръчвам го на всички родители или които иска нещо ново. Това сгънато не е проблем в буса, а от метрото до офиса са 20мин пеша, има велоалея, мога да ги направя към 5мин, отделно че само си търся повод да се кача на скутера.





Тема Re: Вело-въпроснови [re: OgnenDemon]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано31.07.17 22:43



Ами то сега станаха модерни всякакви моторизирани варианти - като се почне от segway и разни ховърборди и Gyroroue (не знам как е на английски, това е на френски) А и тротинетки, дори жени на по 40-50 и повече години си джиткат с тротинетки по улиците на Париж и никак не се притесняват.

Аз обаче съм си фен на велосипеда, класическия, не разни електрически.
Не разбрах ти къде си. Говориш за долари, вероятно в щатите?
В София улиците трудно стават за велосипеди и автомобили, какво остава за тротинетки.



Тема Re: Вело-въпроснови [re: Quai dOrsay]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано01.08.17 00:04



В Канада е.






Тема Re: Вело-въпроснови [re: LadyMorgana]  
Автор IrisMan (Лорд-лейтИнант)
Публикувано01.08.17 00:18



Морганка и Мотор - Да, бе да. И един Мормот завива шоколада.



Успешните Бизнесмени са тези, които изграждат успешни Бизнес навици!

Тема Re: Вело-въпроснови [re: OgnenDemon]  
Автор IrisMan (Лорд-лейтИнант)
Публикувано01.08.17 00:25



Имаме си "вело-паркинг", но други екстри затова, че караш колело - нямаме.

В началото беше много трудно, но сега поне 3 дни в седмицата карам колело и 3 дни тренирам. Посещавам си един фитнес и ми се отразява много добре на здравето.

Успешните Бизнесмени са тези, които изграждат успешни Бизнес навици!


Тема Re: Вело-въпроснови [re: IrisMan]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано01.08.17 00:35



ЕееБахто, ти ли си!? Пре(под)родил си се май?
Как е мормонския католицизъм!?


Мина ли от еБахто Линукс (а.к.а. "ЕБах го в Линукса!" ) на нещо нормално, примерно Линукс Минт или Windows 10ка?


Редактирано от Naki на 01.08.17 00:37.



Тема Re: Вело-въпроснови [re: Naki]  
Автор OgnenDemon ()
Публикувано01.08.17 01:33



Да. Да съм по-точен - Торонто.

Тука има инфраструктура за колоездене, но улиците в центъра сега ги преправят, че народа надава глас. Досега в центъра само на разходка съм карал, че трафика е прекалено гъст, а улиците са по-тесни. На големите улици в северния край на града в час-пик обаче е никакъв проблем - ако си наясно с правилата да знаеш какво се прави, не те закачат, може да вдигаш скорост. Тук-таме някой се отваря, но за тия има ЕърЗаунд - това ми е оръжието на пътя - препоръчвам - в Сф би имало доста полза от него мисля:





Тема Re: Вело-въпроснови [re: IrisMan]  
Автор OgnenDemon ()
Публикувано01.08.17 01:35



Под "вело паркинг" какво се разбира - помещение за колела или пред офиса рамка за заключване на колела? И в кой град си?



Тема Re: Вело-въпроснови [re: OgnenDemon]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано01.08.17 07:23



А, това е добро. Може би ще си взема и аз една такава хорна да ги стряскам.





Тема Re: Вело-въпроснови [re: Quai dOrsay]  
Автор jeffty (chupac)
Публикувано01.08.17 07:54



първо разцъкай тубата - не всички са Канадци и може стане въргала некъде. ако съм пешеходец и го надуеш до мен бих ти го заврял без много да му мисля.

Ако е писано - може и да се задомя, но не на всяка цена.


Тема Re: Вело-въпроснови [re: jeffty]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано01.08.17 08:13



За пешеходци си имам обикновен велосипеден звънец, споко.



Доста често хората се мотаят и се носят като народна песен върху велоалеите и при това засичат непредсказуемо. Така че звънецът си е необходимост. Нямам за цел да стават конфликти на пътя, тъкмо напротив. И бездруго всекидневно ставам свидетел на разправии по пътя. Онзи ден един юнак влезе с кола в насрещното и само чаках да се чуе удар, но се чуха само клаксони и псувни.
Което ми напомни приказката, че само ако си в Перник може да си в насрещното и някой да те изпревари.



Тема Re: Вело-въпроснови [re: Naki]  
Автор IrisMan (Лорд-лейтИнант)
Публикувано01.08.17 13:53



Ха ха...

Аз съм и не съм Аз.

Ожених се.

Имам 2 деца.

В Англия съм, но сега проучвам Ирландия и по-точно Дъблин.

Имам следния ОС:
- Уиндоус - 7, 8.1, 10
- Линукс - Убунту, Минт, Ред Хад.
- Андроид
- Ще си купувам Ябълката.

Успешно наемам и уволнявам, но това май са пУдробности.



Успешните Бизнесмени са тези, които изграждат успешни Бизнес навици!

Тема Re: Вело-въпроснови [re: OgnenDemon]  
Автор IrisMan (Лорд-лейтИнант)
Публикувано01.08.17 13:58



Пред офиса има рамки за заключване и е с навес.

Има портиер, който те записва, че идваш с колело.

Но в Англия съм на "шпионаж". А в бг разцъквам своята фирма.

Успешните Бизнесмени са тези, които изграждат успешни Бизнес навици!


Тема Re: Вело-въпроснови [re: Quai dOrsay]  
Автор jeffty (chupac)
Публикувано01.08.17 17:51



аз съм забелязал, че тва с клаксоните не важи. пешеходците де се мотат без посока им викам, СЛЕД като се изравна с тех. требе ги наплашиш иначе не помнят. в Амстердам наших един достатъчно силно да фръкне по гръб. с коли се пазиш, нема кво те спаси там. тва с клаксона само ги дразни, и го разбирам.

Ако е писано - може и да се задомя, но не на всяка цена.


Тема Re: Вело-въпроснови [re: jeffty]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано01.08.17 19:38



Е аз не обичам да викам.
Ако мислиш, че някого ще превъзпиташ, по какъвто и да е начин, грешиш.

Редактирано от Quai dOrsay на 01.08.17 19:52.



Тема Re: Вело-въпроснови [re: Quai dOrsay]  
Автор OgnenDemon ()
Публикувано01.08.17 21:15



Е за пешеходци и аз ползвам само звънеца. И то отдалече. Ако е некоя бабичка да не ритне камбаната. Тромбата е само за коли. Готиното на тая е че е много практична - системата е със сгъстен въздух и имаш бутон с който свирва. Вдигаш бутона а под него - обикновен шредер винтил. Демек привършва ли въздуха в бутилката, отбиваш някъде за секунда, вадиш помпата и пускаш 2 пъти-3 пъти да се качи пак налягането. Мога да кажа че силата е като на тир. Народа в колите после се оглежда уплашено, така че никви тромби около пешеходци, особено около майки и бабички, че е опасно.

Но за вечер обаче най-добре просто яки светлини. Аз повечето време джиткам с едни стандартни лампи на Сигма Спорт, но имам един 480 лумена фар за когато предвиждам да карам по-сериозно на улицата. Правиш се на коледна елха и не те закачат. Поне тука.



Тема Re: Вело-въпроснови [re: IrisMan]  
Автор OgnenDemon ()
Публикувано01.08.17 21:20



Това звучи добре. Цъкни една снимка да вида. Цензурирай там номерата на колите само и евентуално надписи на компанията ако нещеш да се види.



Тема Re: Вело-въпроснови [re: Quai dOrsay]  
Автор jeffty (chupac)
Публикувано01.08.17 21:47



абе греша, един испанец поне че помни и разказва.

Ако е писано - може и да се задомя, но не на всяка цена.


Тема Re: Вело-въпроснови [re: OgnenDemon]  
Автор jeffty (chupac)
Публикувано01.08.17 21:49



тея с високите лумпени как ме дразните. еле като вирнете неколко стопа де поне един е на ниво очи все едно карате в Сахара деба. има един още по-голем вид педали де не махат детската количка оти така били по-внимателни шоферите. пеерастия.

Ако е писано - може и да се задомя, но не на всяка цена.


Тема Re: Вело-въпроснови [re: jeffty]  
Автор OgnenDemon ()
Публикувано01.08.17 22:10



Е зависи са. Моя фар е насочен на долу да свети на около 25м. Требе да е достатъчно.



Тема Re: Вело-въпроснови [re: OgnenDemon]  
Автор jeffty (chupac)
Публикувано01.08.17 22:21



фарове не ме дразнят толко, стоповете са криви. тея де прожектират зеленичко на пътя са мъст в град според мен. иначе от врати винаги съм поне метър от коли.

Ако е писано - може и да се задомя, но не на всяка цена.


Тема Re: Вело-въпроснови [re: OgnenDemon]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано02.08.17 00:48



Аз ползвам светодиоден мигащ червен стоп отзад, и хубав светодиоден фар отпред, и двете са на Сигма спорт. Освен това си държа и стандартните светлоотразители отпред и отзад, на педалите също, и имам лента за панталон също светлоотразителна. Нищо нестандартно и прекалено, но всичко работещо и качествено. Тук много масово карат без фарове, или само със задна мигаща, но без фар отпред. Не ги разбирам, особено с толкова дупки по улиците и пътищата. Направо си е опасно.
Гледам напоследък карат с мигащ фар отпред. Е това за мен е пълна глупост. Дразни очите и какво толкова ще спестиш при положение, че сега всичко е светодиодно и следователно с порядък по-ниска консумация от лампите с нажежаема жичка, халогенни и т.н.
Аз моя фар като го заредя веднъж, и най-малко 2 месеца си светя с него. А задния стоп консумира толкова малко, че две батерийки не мога да ги изхабя за 1 сезон.



Тема Re: Вело-въпроснови [re: jeffty]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано02.08.17 00:50



Да, и аз много внимавам с вратите на коли и много ме е страх от това някой да не си отвори рязко вратата като минавам покрай него и затова гледам по-надалеч, доколкото е възможно.



Тема Re: Вело-въпроснови [re: jeffty]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано02.08.17 00:55



Може, в единични случаи. Но като цяло хората са овце и не подлежат на превъзпитание, дори не разбират за какво иде реч. А и не можеш да стреснеш и/или набиеш всички.





Тема Re: Вело-въпроснови [re: IrisMan]  
Автор LadyMorgana (Πο )
Публикувано02.08.17 06:01



Айде пак хейтърстване. Добре че е усмивката накрая



Quod licet Iovi, non licet bovi

Тема Вътре.нови [re: OgnenDemon]  
Автор Phillip (Mogherini)
Публикувано02.08.17 10:18



В работата си държа колелото в коридора заключено за парното. Нямаме поощрения малкото колеги, които идват на бачкане с колела.
А вкъщи го държа вътре. Няма начин, на всяко друго място се предполага 99% откраднато.
Аз само в крайно лошо време не ходя с колело на бачкане. Пътят ми е 25 мин., като с градския рядко падам под 20, а като стане задръстване около Орлите, може и 30 и нагоре. Това смятано от вратата на дома, до сядане на бюрото.



~~~


Тема Re: Вътре.нови [re: Phillip]  
Автор OgnenDemon ()
Публикувано02.08.17 20:37



Добре си. Аз като падна под 60мин път викам че съм наблизо





Тема Re: Вътре.нови [re: OgnenDemon]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано02.08.17 20:44



Е и аз съм на макс 20 минути с колелото.





Тема Е, азнови [re: OgnenDemon]  
Автор Phillip (Mogherini)
Публикувано02.08.17 22:48



Е, аз между 1998 и 2001 бях на 10 мин. пеша от бачкането и на 5 мин. с колелото. И то не в кв. Абдовица или Люлин, а до Семинарията, зад химическия факултет.



~~~


Тема Re: Вело-въпроснови [re: OgnenDemon]  
Автор IrisMan (Лорд-лейтИнант)
Публикувано02.08.17 23:24



Снимането е забранено.

Тук се спазва строга дисциплина.

Успешните Бизнесмени са тези, които изграждат успешни Бизнес навици!


Тема Re: Вело-въпроснови [re: LadyMorgana]  
Автор IrisMan (Лорд-лейтИнант)
Публикувано02.08.17 23:26



Морги, нещо ми се помотваш!

Кога ще се похвалиш, че малък Морганчо е станал батко? А? А? А?

Успешните Бизнесмени са тези, които изграждат успешни Бизнес навици!


Тема Re: Вело-въпроснови [re: IrisMan]  
Автор LadyMorgana (Πο )
Публикувано03.08.17 07:31



Ха ха - същият си си като преди - опитваш се пак да се закачаш на лични теми. Успокой малко, похвали се и дай без много емоции. Че помниш предният път как ти се ядосвах.

Кажи сега какво точно те заведе в Англия - за кратко ли е, или за по-дълго? Харесва ли ти?

Quod licet Iovi, non licet bovi



Тема Re: Вело-въпроснови [re: LadyMorgana]  
Автор IrisMan (Лорд-лейтИнант)
Публикувано03.08.17 22:06



Ха ха.

На гости ли искаш да ми дойдеш?



Морги, кефиш ме, но аз вече съм зает. Освен да се шегувам с теб не мисля, че нещо сериозно ще излече оттук нататък между нас.

И да вземеш да ми се отсърдиш - тази картинка я сложи заради мен.

Успешните Бизнесмени са тези, които изграждат успешни Бизнес навици!

Тема Re: Вело-въпроснови [re: IrisMan]  
Автор LadyMorgana (Πο )
Публикувано04.08.17 05:43



Eй - ти тука ще конкурираш Рамбо на тема "искрено и лично" - това са стари неща, които повдигаш на въпрос тук. Нещо имаш влечение да спамиш, гледам. Too soon, too soon



Quod licet Iovi, non licet bovi

Тема Re: Вело-въпроснови [re: OgnenDemon]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано04.08.17 15:30



Колеезденето в града е либерастка еко-гейщина - истинските мъжове карат едно барем 300 коня.

Предстаате ли си Джеймс Бонд на колело? А Индиана Джоунс? Мръсния Хари или Лудия Макс? Рамбо или универсалния войник?
Даже мистър Бийн се вози на кола, та била тя малка и английска!!!




Редактирано от oberleutnantRzevski на 04.08.17 15:31.



Тема Добре, де, аманови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Phillip (Mogherini)
Публикувано04.08.17 16:30



Добре, де, ама ти не отговори на основните въпроси на Оги. Той пита имаш ли някакви поощрения, за 'гдето идваш с тия 300 коня на работа и лесно ли и къде ги паркираш, пред или зад офиса или вътре в него.



~~~


Тема Re: Вело-въпроснови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано04.08.17 17:45



Предстаате ли си Джеймс Бонд на колело? А Индиана Джоунс? Мръсния Хари или Лудия Макс? Рамбо или универсалния войник?
Да бе, представяте ли си Рамбо без дежурния лъскав и модерен непълнопривод с 500 коня под капака и задължителното ремарке с бензин отзад? Всичко това на лизинг разбира се, дето не е кредит.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: Вело-въпроснови [re: LadyMorgana]  
Автор IrisMan (Лорд-лейтИнант)
Публикувано04.08.17 19:01



Ха ха.

Пак си недоебана.

Само един хубав анален секс ще те оправи.



Успешните Бизнесмени са тези, които изграждат успешни Бизнес навици!

Тема Re: Добре, де, аманови [re: Phillip]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано04.08.17 23:44



Поощрението ми е, че не мръзна зиме и съм с климатик лете, а освен тва съм на сухо, когато вали.


А за паркиране място все още се намира.



Тема Re: Вело-въпроснови [re: rabin]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано04.08.17 23:45



Ти кога последно видя некой с цистерна отзад?





Тема Re: Вело-въпроснови [re: IrisMan]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано04.08.17 23:46



Дюд, ти никога нема се оправиш....



Тема Re: Вело-въпроснови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор IrisMan (Лорд-лейтИнант)
Публикувано05.08.17 00:21





Абе, я ми кажи - това българите, като сте толкова умни, всъщност защо сте най-бедните? А? А? А?

Айде - от мен да мине - черпя те един .

Успешните Бизнесмени са тези, които изграждат успешни Бизнес навици!

Тема Re: Вело-въпроснови [re: IrisMan]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано05.08.17 00:31



Явно и аналния секс не ти е помогнал брат....



Тема Re: Вело-въпроснови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано05.08.17 01:02



Ти кога видя филм на Рамбо седнал с костюм в луксозник? А тия 500 коньовите коли си имат здрав разход на гориво. В джунглата няма много бензоностанции.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: Вело-въпроснови [re: rabin]  
Автор jeffty (chupac)
Публикувано05.08.17 11:47



малииии тук пак си работил до късно. тая старата чанта де я водиш не е ли пуснала още бе деба и мъстията й мръсна



Ако е писано - може и да се задомя, но не на всяка цена.

Тема Re: Вело-въпроснови [re: jeffty]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано05.08.17 11:50



Ама колко те интересува къде и с коя ходя, а? Пък за макя си не питаш!

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: Вело-въпроснови [re: rabin]  
Автор jeffty (chupac)
Публикувано05.08.17 11:54



деба уруспията дърта така те държи на сухо Петък вечер тва на нищо не прилича, не напразно се отървали от нея деба парасницата дърта деба



Ако е писано - може и да се задомя, но не на всяка цена.

Тема Re: Вело-въпроснови [re: jeffty]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано05.08.17 12:13



Кво се случва в петък вечер, бе ропчета без амбиции?

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: Вело-въпроснови [re: rabin]  
Автор jeffty (chupac)
Публикувано05.08.17 14:05



рабинчо тая курва така те остави деба пред мониторчето не е истина глей ти не събере само багажите



Ако е писано - може и да се задомя, но не на всяка цена.

Тема Re: Вело-въпроснови [re: jeffty]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано05.08.17 14:20



Не ме мисли мене, бацам кога си искам, офроудвам също толкова и тогава така те.
Кво има в петък вечер викаш? Олабват синджира?

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: Вело-въпроснови [re: rabin]  
Автор jeffty (chupac)
Публикувано05.08.17 14:34



питай майка си сигурно Петък вечер й е била най-продуктивна на тая селска парасница



Ако е писано - може и да се задомя, но не на всяка цена.

Тема Re: Вело-въпроснови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор IrisMan (Лорд-лейтИнант)
Публикувано06.08.17 12:35



Пич, как се казва фирмата ти и колко човека нае и уволни тази година?

Айде, сядай си на аналния и не ме занимавай с глупостите си.

Успешните Бизнесмени са тези, които изграждат успешни Бизнес навици!


Тема Re: Вело-въпроснови [re: IrisMan]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано06.08.17 12:38



А ти не си ли българин?



Тема Re: Вело-въпроснови [re: IrisMan]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано06.08.17 14:33



Пич, как се казва фирмата ти и колко човека нае и уволни тази година?

Фирмата (??) му (още по-!? май не се пада негова съвсем точно) се казва "БАН".

-->
Бележка: Неутралността на тази статия е спорна. Моля, вижте съответната дискусия на беседата. Моля, не премахвайте този шаблон, докато диспутът не бъде разрешен! (29 май 2010)


Редактирано от Naki на 06.08.17 14:34.



Тема Re: Вело-въпроснови [re: Quai dOrsay]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано06.08.17 14:34



А ти не си ли българин?

Той е мормоно-католик с лек христиански уклон.


Живее е Англия, следователно отдавна не е българин, нали така!?




Тема Re: Вело-въпроснови [re: Naki]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано06.08.17 15:04



Той е мормоно-католик с лек христиански уклон.
Вероизповеданието няма биективна връзка към етническата принадлежност.

Живее е Англия, следователно отдавна не е българин, нали така!?
Не знам, не разбирам. Може би ако отиде да живее в Израел, ще стане евреин, ама трябва и да му резнат пишката.





Тема Re: Вело-въпроснови [re: IrisMan]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано06.08.17 15:35



Пич, как се казва фирмата ти и колко човека нае и уволни тази година?

Айде, сядай си на аналния и не ме занимавай с глупостите си.

Ако беше минавал поне на 1 метър от истинско шефче, щеше да знаеш, че уволнение в България на практика няма по закон. И в УК не е по различно.
Май пак си в паралелната реалност, и няма да е зле да си нагледаш приятелите в лудницата.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: Вело-въпроснови [re: rabin]  
Автор jeffty (chupac)
Публикувано06.08.17 16:48



е теб как те съкратиа толко пъти бе мамичката ти деба курвенска некадърна деба



Ако е писано - може и да се задомя, но не на всяка цена.

Тема Re: Вело-въпроснови [re: jeffty]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано06.08.17 16:58



Съкращение и уволнение имат общо колкото има общо макя ти с нормална порядъчна жена.
Почти невъзможно е да уволниш някой, който е против. Има 2-3 клаузи, които по принцип падат в съда, с 90% вероятност. После го връщаш на работа и му плащаш разходите по делото, както и заплатата докат си е драпал мъдете.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: Вело-въпроснови [re: rabin]  
Автор jeffty (chupac)
Публикувано06.08.17 20:03



на майка ти путката вмирисана кво ми се обесняваш пак некадърник па че е майка ти изкара от магистралата не си на улицата



Ако е писано - може и да се задомя, но не на всяка цена.

Тема Re: Вело-въпроснови [re: jeffty]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано06.08.17 20:25



ТИР Урсула село ерген чекии.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: Вело-въпроснови [re: rabin]  
Автор jeffty (chupac)
Публикувано06.08.17 20:55



и на майка ти путката вмирисана



Ако е писано - може и да се задомя, но не на всяка цена.

Тема Re: Вело-въпроснови [re: IrisMan]  
Автор LadyMorgana (Πο )
Публикувано07.08.17 20:19



В тукашният пейзаж имаше един недоебан (както културно се изрази ти) и ти стана вторият недоебан, след като кротува, мазни се, "закача се" (както се споменаваш) и се пльосна накрая и ти да пускаш вариации за анален секс. Да ви го ..... в тъпите сектантски тикви - единият гений някакъв невъзможен - поне се забавляваме тука, а ти се метна от всички секти през които си обрисал накрая на анално порно и етикет "програмист в Англия с жена и 2 деца". Тъпанар си, баце, и си оставаш константно такъв. Айде бегай по трасето, че не можеш да носиш и на майтап. И моля недей да ми излизаш сега и с Библията да мърсуваш по повод каквото ти пиша!

Quod licet Iovi, non licet bovi



Тема Re: Вело-въпроснови [re: LadyMorgana]  
Автор chupac (jeffty)
Публикувано08.08.17 15:52



е оти не ги пуснеш се сбият с рамбо, че да се позабавляваме всички?

Менека никой не може да ме банне!


Тема Re: Вело-въпроснови [re: chupac]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано08.08.17 17:44



Безпросветна Гана не може да ме пуска. Язе съм и позволил да се отърка при учени ора. Ама не би, домакинята си е домакиня, и все за жълтини и сапунки я влече.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: Вело-въпроснови [re: rabin]  
Автор jeffty (chupac)
Публикувано08.08.17 17:46



рабинчо майка ти стана тук като един друг вид сериал деба гъзо й миризлив деба



Ако е писано - може и да се задомя, но не на всяка цена.

Тема Re: Вело-въпроснови [re: chupac]  
Автор LadyMorgana (Πο )
Публикувано09.08.17 11:47



Мормона-католик няма устрема на Рамбо и вече се умете от страх. Рамбо е титан на битките и дразненията - ето го вече се озъби и на мен докато ти отговоря.

Пък и Рамби е тренирал и с фини тежести, сектанта само една библия е вдигал от време на време и си е завръзвал пасторската якичка около вратлето - бат Рамбо че го размаже на стъклото като муха-разбойница

Quod licet Iovi, non licet bovi

Тема Re: Вело-въпроснови [re: LadyMorgana]  
Автор IrisMan (Лорд-лейтИнант)
Публикувано09.08.17 21:02





Морги, имаш много още да учиш за да сполучиш.

Успешните Бизнесмени са тези, които изграждат успешни Бизнес навици!

Тема Re: Вело-въпроснови [re: Quai dOrsay]  
Автор IrisMan (Лорд-лейтИнант)
Публикувано09.08.17 21:07



Аз защо трябва да съм Българин?

Само защото съм се родил в Комунистическа и Духовно бедна България изобщо не означава, че трябва да бъда нито комунист, нито беден и смотан.

Нагледах се на внуците и внучките на бай ти Ганьо в чужбина.

Никога не съм мислил и не съм живял както го правят традиционните българи. Но това е много сложен въпрос.



Успешните Бизнесмени са тези, които изграждат успешни Бизнес навици!

Тема Re: Вело-въпроснови [re: Naki]  
Автор IrisMan (Лорд-лейтИнант)
Публикувано09.08.17 21:08



Купих си цяло кило БАНани.



Някога излизал ли си в чужбина? За колко време?

Успешните Бизнесмени са тези, които изграждат успешни Бизнес навици!

Тема Re: Вело-въпроснови [re: rabin]  
Автор IrisMan (Лорд-лейтИнант)
Публикувано09.08.17 21:13



Да, бе да... И един Мормот завива шоколада.

Винаги могат да ти прекратят договора, когато решат, че не искат да ти плащат и т.н.

Лудите управляват света, Рабинчо. Другото нещо отново си го объркал, ама то това е защото ти е резната паралелната реалност.



Успешните Бизнесмени са тези, които изграждат успешни Бизнес навици!

Тема Re: Вело-въпроснови [re: IrisMan]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано09.08.17 21:26



Винаги могат да ти прекратят договора, когато решат, че не искат да ти плащат и т.н.

Могат, с 4 заплати обезщетение. Ганю по скоро ще си изяде ташките, отколкото да се бръкне за такива пари. Не, че не съм ги вземал, и с по-голямо обезщетение съм си заминавал, ама не беше Ганю тоя де плаща.
Иначе ЕВАЛА за видеото от горния пост! Аз толкова го търсих ено време! Златно и култово, шлагер направо!

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: Вело-въпроснови [re: IrisMan]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано09.08.17 23:07



Нищо не трябва, но когато едно нещо е факт, то просто е факт.
Може да не ти харесва, но виж горното изречение. Ако можеше така по желание да променяме себе си, може би щеше по-лесно да се живее.

Това да си българин не значи нито че си комунист, нито беден, нито смотан, но и не пречи да си такъв.
И не защото си се родил в България си българин, а защото вероятно родителите ти са българи. Ако кажеш сега, че родителите ти са евреи, арменци или от някакъв друг етнос, ще те разбера. Но ако не е така, твоя случай си е точно "Пази боже сляпо да прогледа".

Редактирано от Quai dOrsay на 09.08.17 23:09.



Тема Re: Вело-въпроснови [re: IrisMan]  
Автор LadyMorgana (Πο )
Публикувано10.08.17 05:36



Като всеки учил-недоучил и на теб пак не ти е свързана мисълта. Какво смяташ сега, че с тези линкове за софтуери ще нашашкаш клуба колко си печен ли? Само да ти припомня, че клуба се казва "Програмисти" , а просто го използваме за шеги и психологични забавления в по-голямата част от времето.

Това разбира ли ти го главата, или сега ще гледаме колко си арогантен и ще пробутваш с яд нещо скандално - като порно-линковете ти преди? Айде да те видим сега какви ще ги измислиш - такива като тебе не са малко, само да ти кажа!

Quod licet Iovi, non licet bovi



Тема Re: Вело-въпроснови [re: LadyMorgana]  
Автор IrisMan (Лорд-лейтИнант)
Публикувано10.08.17 13:10



Морги от днес нататък ще те наричам Лейди Сузинита. Така да си знаеш.



Успешните Бизнесмени са тези, които изграждат успешни Бизнес навици!

Тема Re: Вело-въпроснови [re: IrisMan]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано13.08.17 19:37



Инфантил.





Тема Re: Вело-въпроснови [re: Naki]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано13.08.17 19:38



Фирмата (??) му (още по-!? май не се пада негова съвсем точно) се казва "БАН".

Тц.





Тема Re: Вело-въпроснови [re: Naki]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано13.08.17 19:39



следователно отдавна не е българин

Отдавна, отдавна - вдругиден ще стане една седмица.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.