Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:42 14.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Majkrosoft Омря рабине  
Автор Гypy (bangbus driver)
Публикувано29.04.17 08:56



https://venturebeat.com/2017/04/27/microsoft-reports-23-6-billion-in-q3-2017-revenue-azure-up-93-surface-down-26-and-windows-up-5/

Азур специално е много зле, около 7 милиарда на четвъртинка, можеш ли да го умножиш по 4 и после по 1.8 и да получиш бюджета на Българиа, рапончо? Растеж с 93% за година.

Преди 6-7 години сложих едни пари в един фонд на Елана Трейдинг с Майкрософт, Епълджийницата и разни такива и мисля е 4-5 пъти растежа. Не са много пари, няма да мога да се пенсионирам, но да кажем 3-4 години ще мога да шибам който си реша и да пия каквото ми скимне.

Учудващо за мене, Уиндоуса расте с 5%

--
One day it will make sense.


Тема Re: Majkrosoft Омря рабиненови [re: Гypy]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано29.04.17 09:55



Tия АДСИЦ нямат идея да печелят за тях си, Гюро. Мечтата им е да те направят тебе богат. Няма да дръпнат един заем от европейска банка с 1 % лихва, ами ще ти ги дават на тебе със 100% на година.
Кийосаки ме спря точно за Еланата, за малко да скоча къмто 2008 при тях. Сравни АДСИЦ с говедарник, в който събират говеда и шопари, угояват ги, после ги колят. За малко ми се размина кланицата.
Имаше една дебилна кампания по Гейбук и сие #нетегля, малко преди фалита на КТБ. После искаха да теглят, ама #немога

.
За М$ няма съмнения, че печелят. Рекетират администрацията на бедни държави като нас, и после дърпат близо милиард, а в Румъния и над милиард. Разни безхаберни Гани имат лицензен сървър, ентърпрайз Уй-ндоус, М$ project и естествено пълна версия на Офис. А цъкат само на Юксела и на Солитарето.
Що друга фирма не може да си продава в такова изобилие продуктите на чантаджийските орки? Дори без да имат нужда?
Щото Били идва при ЦАПК прогрес и в едната кунка дръжи куфарче с пари, а в другата - белезници. Сделките се правят на тъмно като при нарко мафията, ама с много по-високи суми. Нарко бароните имат по един плакат на ЦАПК в бърлогите си. Имат го за нещо като икона.

Цитат: Разкажете на всички. превод

Тема Re: Majkrosoft Омря рабиненови [re: Гypy]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано29.04.17 10:10




Eй тука се връткат стотиците милиони
Кис кис кис... Щеше да е смешно, ако не е тъжно.

Цитат: Разкажете на всички. превод

Тема Re: Majkrosoft Омря рабиненови [re: Гypy]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано29.04.17 10:13




Не се и крият, мизерниците гнасни!

Цитат: Разкажете на всички. превод

Тема Re: Majkrosoft Омря рабиненови [re: rabin]  
Автор savoyclub-56458 (bangbus driver)
Публикувано29.04.17 10:24



Рапончо, радвам се, че в 2017-а си разбрал кинтите в България къде са и как се разпределят и как фирма, която се казва ЦАПК може да има стотици милиони оборот. Но ще те разочаровам - аз това го знаех отдавна, даже в момента в който го пиша това си говоря с шефа на масоните в София дето точно ми разправяше за ЦАПК как печелят търговете и - пределено ни е ясно на всички,

Аз не съм част от това, оправям се окей без зависимости, но това ако те учудва не знам на кой свят си. Тоест знам, на село с въмшния кенеф.

--
One day it will make sense.


Тема Re: Majkrosoft Омря рабиненови [re: savoyclub-56458]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано29.04.17 10:30



И каква точно информация ни даде тоя ти пост?
1. Че знаеш за ЦАПК и задкулисните им мега далавери. От НАШАТА хазна, хм, народната...
2. Че знаеш за външния ми кенеф.

Мен интересува ли ме, че знаеш за тия неща и каква връзка има с темата? Със същия успех може да отвориш друга тема колко се печели от наркотици, ако и да са като кротки гергьовски агънца в сравнение с всевиждащия Били Белезниците. Дилърите на бело не искат да щипнат от данъците ни, с милиарди. Някак се оправят сами. Що те да са лошите, а Били и ЦАПК да са добри?

Цитат: Разкажете на всички.

превод

Тема Re: Majkrosoft Омря рабиненови [re: rabin]  
Автор savoyclub-56458 (bangbus driver)
Публикувано29.04.17 10:37



Красавецо, нещата стават така, и точно по този начин, по които стават. Има причина за това - дълги години наслагване на пластове. Ако искаш революция - окей, можеи и това е виждал света - Куба, Венецуела, Русия - всички са много добре и богати там, нали така.

Но да кажем, че ти вЕрвам, че можеш повече от ония калъфи. Дай конкретно какво ще направиш, ако доверен доставчик на хардуер дето 20 години ти е доставял стоката на време и обещаната цена се замени с тебе, рапон от клубс.дир.бг

--
One day it will make sense.


Тема Re: Majkrosoft Омря рабиненови [re: savoyclub-56458]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано29.04.17 10:46



Дай конкретно какво ще направиш, ако доверен доставчик на хардуер дето 20 години ти е доставял стоката на време и обещаната цена се замени с тебе, рапон от клубс.дир.бг

На софтуер на М$ имаше предвид, предполагам. Хардуерът се купува на пазарен принцип, за разлика от задължителния М$. Уж пазарна икономика, ама питат де ти е Уй-ндоус лиценза. Превърнали са го в данък, в джизие.
Рапонът от дир.бг ще въведе произволна демократично обсъдена дистрибуция на Линукс, с произволна такава на Офис. Им нищожна част от тия стотици милиони ще ги даде за поддръжка на тая дистрибуция. И няма да пищят, че не били съвместими с офиса на Били. Всеки, който иска досег с администрацията на чантаджиите ще си инсталира безплатния офис и всичко ще е ток и жица. Останалите пари ще отидат за пенсии, не в многомилиардната паст на Били.
Не като сега да ми искат activeX контроли, дето връвят само на IExplorer, и всичко това за да си платя данъците. Че с тях да купят още activeX контроли и IExplorer, който ще иска още данъци пак за това.
Били Б е измислил безкрайна дяволска спирала.

Цитат: Разкажете на всички.

превод

Тема Re: Majkrosoft Омря рабиненови [re: rabin]  
Автор savoyclub-56458 (bangbus driver)
Публикувано29.04.17 10:52



Рапоне, всичко е софтуер. Дори твоето мнение тука минава през софтуер. Хоства се някъде, някой плаща. Ти, не моа те хвана какъв си, или сереш във външен кенеф постоянно, или си със софтуер. Един момент някой трябва да плати.

Безплатно е, ще ти го кажа с твоите алюзии (не е илюзии, виж какво е алюзия) е все едно да се изсереш и да задника да ти го обърше юмрука на Витали Кличко.

--
One day it will make sense.

Редактирано от savoyclub-56458 на 29.04.17 10:54.



Тема Re: Majkrosoft Омря рабиненови [re: savoyclub-56458]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано29.04.17 10:56



Не съм казал, че Линукс ще е безплатен. Казах само, че ще е на нищожна цена в сравнение с М$ мафията. Поне някой от България да облажваше от тия мега далавери. Пък то отиват в бездънния трезор на чичо Скруч. Кур за нас!

Цитат: Разкажете на всички.

превод


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.