Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:09 03.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Написах пейпър  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано28.04.16 13:59







Тема Re: Написах пейпърнови [re: croesus]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано28.04.16 14:17



да бе, дисперсия 15.
всъщност дисперсията на интелигентостта също варира, и като теглиш чертата се оказва по-важния показател за груповото представяне спрямо средната стойност. причината е очевидна - 99 тъпака с един гений сред тях ще имат повече изобретения (благодарение на гения) от 100 сравнително умни, но не чак блестящи хора.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Написах пейпърнови [re: croesus]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано28.04.16 14:25



Слабо!
Първо IQ то не е измерител на интелекта. Членовете на МЕНСА постигат високи резултати СЛЕД упорити тренировки, а пък едва ли са станали по -умни. IQ залага и на бързодействие, а едва ли Айнщайн е имал норма да напише Теорията.

Второ - манталитетът по БГ фирмите е бегейски. Не, че по чужденеция е цветя и рози, но тук читавите фирми се броят на пръстите на едната ръка, и то зависи и от конкретния проект.

Заплатите и те - не познавам и един погромист да не се оглежда за емиграция.

С тая математика не знам защо си се вкопчил, за цял живот кодене само 1-2 пъти ми се наложи да реша уравнение с 1 неизвестно, и смятах най-малко общо кратно за едни прекъсвания. Дори сортиране не ми се наложи, дето си е чисто кодец, не математика.

Приличаш на професорите по МЕИ, дето само дуднат общи приказки колко лош бил матрялът, пък те колко били недооценени.

IT професията не може да се научи със занаятчийство, тя е високоинтелектуален труд, за който са нужни години подготовка, още от ранна възраст.
Точно занаятчийство си е, особено по outsourse фирмите, дето са мнозинство. Сипват ти какво точно, и за колко време да накодиш или фикснеш. И те държат прав на един крак с вдигнати ръце сутрин (не баш, ама почти), че било много Agile и модерно.

Цитат: Споделете тази страница Разкажете на всички.



Тема Re: Написах пейпърнови [re: zaphod]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано28.04.16 14:42



15 е установено с извадки. Има си статистически методи за проверка на равност на дисперсии, Лин и Вананен със сигурност са изпипали нещата в това отношение. Най-простия мисля, че беше вариант на t-теста, но може и да греша. Аз си обяснявам равните дисперсии с това, че когато изследваната популация е достатъчно голяма, например цяла държава, разликите стават пренебрежими. Виж, ако се прави IQ тест в малка група - например старши лейтенанти в Сухопътни войски, диспресията сигурно ще е съвсем различна.



Относно гениите си напълно прав, но гении не помагат много в IT индустрията. Мислел съм си например, че аз като един от тях, направя ултрауникалната машина за пари и назнача 99 олигофрена, с акъл на шофьори за дивелъпъри, дали те ще станат дивелъпъри или ще си останат шофьорчета? За индустрията трябват хора, а както се знае хора нема и нема.



Тема Re: Написах пейпърнови [re: croesus]  
Автор RealGuru (пристрастен)
Публикувано28.04.16 14:50



Поздравления



Пейпърът е добър.


Обаче все пак има нещо дето ни държи над средното ниво в тази сфера - става въпрос за региона. Може би че бяха поставени някакви традиции по бай Тошово време с компютъризацията в училищата. И може би от там повечето умни хора се насочиха към тази сфера, а не към другите сфери.


И за образователната система винаги съм се чудел възможно ли е умни родители да имат тъпи деца.

Т.е. ако предположим че едно време образователната система ни е била върха на сладоледа. То сега значи повечето българи трябва да са умни - щото са пораснали. Съответно техните деца сега са в училище.

Явно не сме много умни щом не успяваме да се самоорганизираме и да се управляваме.

Другия вариант е умните просто да са емигрирали.

Друго обяснение, че тогава са фалшифицирали резултатите или са водили проверяващите в елитните гимназии. Пък сега вземат данните от всички училища средно.

Щото ако си умен то най-вероятно разбираш, че сегашното образование шит, то най-вероятно разбираш, че образованието е ключа към успеха. И ако имаш дете би направил всичко възможно да инвестираш в неговото образование. Т.е. да направиш така че детето ти да е умно поне колкото теб.


Затва мразя да мисля.



Тема Re: Написах пейпърнови [re: rabin]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано28.04.16 14:51



Има си туториъли за сглобяване на тестове за интелигентност. В общи линии въпросите се делят на 4 до 6 типа - асоциативни, позиционни, за налучкване и т.н. Наистина ако се решават много тестове, в един момент започваш да свикваш с тях и си вдигаш коефициента, но то е с много малко, защото има и други фактори.

Всеки тест, който правя за чаветата първо го решавам аз (защото трябва и да го преведа на български). Ако правиш няколко един след друг обикновено на втория резултата ти е най-висок, а с всеки следващ спада - очевидно човек се изморява и тренировката не помага в случая.

Първият тест, който си направих, показа 136. Следващите - между 136 и 144. Т.е. формално аз съм менсаджия и без упорити тренировки, а едва ли съм единствен.





Тема Re: Написах пейпърнови [re: croesus]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано28.04.16 14:52



Лин и Вананен със сигурност са изпипали нещата в това отношение.
със сигурност не са. дисперсията е 100% различна, краен пример: няма как да е еднаква при американците, дето са негри+бели и на японците, които са ксенофоби и не търпят малцинства, освен ако не приемем че и средната стойност на групите е еднаква, така не можеш да получиш промяна в дисперсията смесвайки две групи.
да но ако приемем че средната стойност е еднаква, се превръщаме в долни толерасти, което няма какво да го дискутираме. следователно дисперсията на народите е също различна.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Написах пейпърнови [re: RealGuru]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано28.04.16 14:59



Умните българи са избягали, това е.



IQ не е генетично предопределено, то може да бъде развито или закърнено. Затова в тъпи семейства има умни деца и обратното. Важни са първите 15 години - време, през което много малко хора се сещат да наблегнат на умствените занимания на децата си.



Тема Re: Написах пейпърнови [re: zaphod]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано28.04.16 15:10



Математическото очакване е различно - то дори изследването е за това, от какво да следва, че дисперсията е различна? Ако дисперсията е драстично различна, това означава, че има нации с много гении и много идиоти едновременно, както и такива, в които всички са еднакво умни/тъпи. Не виждам нищо полит-некоректно в това.

Толерастко е да се твърди, че математическото очакване е равно навсякъде, но то изследването още в заглавието си отхвърля това. На един приятел дори му давах пример какво следва от това изследване - в най-тъпата нация на света, Екваториална Гвинея, 3/4 от населението има IQ който по западни стандарти се води за психично отклонение - IQ под 70.



Тема Re: Написах пейпърнови [re: RealGuru]  
Автор chupac (jeffty)
Публикувано28.04.16 15:51



къде пък ни видя над средното ниво?

Щото имам още ниви и други имоти на село!


Тема Re: Написах пейпърнови [re: croesus]  
Автор chupac (jeffty)
Публикувано28.04.16 15:52



еми тва е положението, няма хора.

Щото имам още ниви и други имоти на село!


Тема Re: Написах пейпърнови [re: chupac]  
Автор RealGuru (пристрастен)
Публикувано28.04.16 16:12



Ми Гърция няма такъв развит ИТ.

Румънците се справят доста добре няма съмнение.

Но нашите заплати са на нивото, а и може вече над нивото на централна Европа - Чехия, Словакия, Унгария, Полша. Става въпрос за сравнение ИТ заплати към ИТ заплати.



Тема Re: Написах пейпърнови [re: chupac]  
Автор M744 ()
Публикувано28.04.16 16:14



Без добра образователна система, здравеопазване и адекватна съдебна система сме обречени да поставяме анти рекорд след анти рекорд.



Тема Re: Написах пейпърнови [re: croesus]  
Автор M744 ()
Публикувано28.04.16 16:17



В тоя ред на мисли, явно трябва да се върнеш(ме) крачка назад и да организираш клубове по интереси за математика и шах.
Не се майтапя.



Тема Re: Написах пейпърнови [re: RealGuru]  
Автор chupac (jeffty)
Публикувано28.04.16 16:19



бате, ако не си забелязал всичкият зехтин по света е италиански, с гръцки маслини - щото гърците ги мързи да си направят заводи, ти говориш за ИТ сектор.
колкото до заплатите - те са в пряка връзка с тоталната липса на кадри.

Щото имам още ниви и други имоти на село!


Тема Re: Написах пейпърнови [re: M744]  
Автор chupac (jeffty)
Публикувано28.04.16 16:34



ами не, със средно iq 93(всеки ден го виждам по улиците, по-ниско е) няма да видим твоите три.

Щото имам още ниви и други имоти на село!


Тема Re: Написах пейпърнови [re: croesus]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано28.04.16 16:34



Аз имам по-проста хипотеза - комбото от качества, които правят ок дивелъпър е сравнително рядка мутация, която за късмет на нас мутантите в днешно време е търсена

I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna


Тема Re: Написах пейпърнови [re: croesus]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано28.04.16 16:37



как от какво - датох ти очевиден пример, в америка половината са негри, другата половина са бели, дали дисперсията ще е същата като на японците?




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Написах пейпърнови [re: croesus]  
Автор jeffty (chupac)
Публикувано28.04.16 16:53



кога имаш време бе, човек. аз две седмици съм в Токио, после отивам в Цюрих, после не знам още даже ти пейпър си тръгнал да пишеш защо немало хора. Сизърчо се ожени, селския ерген не, ти пейпъри пишеш.

значи да започнем от само начало - тва не е пейпър. нито имаш абстракт, нито ядрото ти е некво навързано, да не говорим за доказателствата. спокойно можеше го кръстиш "как загубих неколко часа в глупости" със същия успех. и тва знаеш ли от къде иде - точно така, липсата ти на образование. там големата риба малкото блато ала бала ама нали. пейпър май ас.

слаба работа. и на края шегичка ли е тва? в пейпър? да го беше кръстил направо "защо не се пишат повече пейпъри в България" и се беше подписал отдоле.

Ако е писано - може и да се задомя, но не на всяка цена.


Тема Re: Написах пейпърнови [re: jeffty]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано28.04.16 17:08



Абстракта го изтрих. Беше една снимка как Бойко Борисов се спуска да целува кръста на врата на един поп. Сега има само мини-абстракт - шерни поста и ще видиш в сърч търмс какво излиза. Интелигентна професия сме все пак - ЦЕОто е по-важно от формализма.

Ама как ли да не е пейпър, ти да видиш в arxiv какви чудеса се качват ..



Тема Re: Написах пейпърнови [re: croesus]  
Автор chupac (jeffty)
Публикувано28.04.16 17:22



то в архив пускат всичко, щото

.

Щото имам още ниви и други имоти на село!


Тема Re: Написах пейпърнови [re: croesus]  
Автор jeffty (chupac)
Публикувано28.04.16 17:39



написал си мрън с две думи и тва е. популизъм и селска ентелегенция само остана.

Ако е писано - може и да се задомя, но не на всяка цена.


Тема Re: Написах пейпърнови [re: jeffty]  
Автор chupac (jeffty)
Публикувано28.04.16 17:46



с една дума, бе илитерат.

Щото имам още ниви и други имоти на село!


Тема Re: Написах пейпърнови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано28.04.16 18:31



Рядка е в България. Едно от хлапетата замина да учи в Дания и разправя, че датчаните "били много умни". Бях го предупредил естествено, през първите два месеца само да мълчи и да задава въпроси, защото знаех какъв ще е културния шок.



А да обучаваш за програмист човек с нисък интелект е все едно да наливаш в бездънна каца. Ако му покажеш как се събира 2 и 2, той ще умее да събира 2 и 2. Ако му покажеш как се събира 3 и 3, ще знае и как се събира 3 и 3. За да си програмист обаче трябва да умееш да събираш X и Y.



Тема Re: Написах пейпърнови [re: chupac]  
Автор M744 ()
Публикувано28.04.16 18:38



Опита показва, че средно на 2000 посредствени типа да сложиш един дето знае кое как трябва да стане и организира нещата правилно, всичко тръгва. Пример - германците. Не ни е нужно супер Iq нужни са ни правилните хора на правилните места.



Тема Re: Написах пейпърнови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор M744 ()
Публикувано28.04.16 18:44



Говориш за добрите кадри и в такъв случай това е така.
Не всеки става за тая професия. Спомням си навремето около 2000-та с информатика почваха към 500 човека в конкретен западен университет а завършваха макс 70-80.

В момента в същият този университет едва събират 100 - 120 да започнат. И тва не е в бг и унито не е задръстено.

Има и друго, около 1999- 2000-та имаше голям хайп покрай тази професия. След тва се срина а и на запад не плащат кой знае колко повече, отколкото за идентични позиции от други браншове и тва естествено смъква атрактивността.

Редактирано от M744 на 28.04.16 18:55.



Тема Re: Написах пейпърнови [re: M744]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано28.04.16 18:55



След тва се срина а и на запад не плащат кой знае, колко повече отколкото за идентични позиции от други браншове и тва смъква атрактивността. +1

Един познат ирландец ми се чудеше защо съм станал програмист, след като имам финансово образование. В Ирландия заплатите на програмист и счетоводител били едни и същи, само че счетоводител е много по-лесно.



Тема Re: Написах пейпърнови [re: croesus]  
Автор M744 ()
Публикувано28.04.16 19:11



И ти кво му каза? Че счетоводството не е креативна професия и затова ли?



Тема Re: Написах пейпърнови [re: M744]  
Автор chupac (jeffty)
Публикувано28.04.16 19:14



...и какъв е процентът на въпросните правилни хора?

Щото имам още ниви и други имоти на село!


Тема Re: Написах пейпърнови [re: M744]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано28.04.16 19:18



Е не, казах му какви са доходите на програмист и счетоводител в България.



Тема Re: Написах пейпърнови [re: croesus]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано28.04.16 20:42



wtf значи "IT център"?

И не правильно думать, что есть чьим-то богом обещанный рай...


Тема Re: Написах пейпърнови [re: croesus]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано28.04.16 21:03



Аз като весел циник, считам че хюманите сме грубо еднакъв шит като цяло.

Иначе считам за загуба на потенциал човек да продава чисто програмистките си умения. Повечето хора не могат физ-бъз и програмирането се явява стратегическо оръжие. Обикновено обаче върви със задръстения и затова доста хора, които имат това оръжие го продават сравнително ефтино.

Мада Нейча е яка кучка



I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna

Тема ми и на японците некой им чисти кенефитенови [re: zaphod]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано28.04.16 22:30







Тема Re: Написах пейпърнови [re: PekoHcTpykTop]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано28.04.16 23:48



Ползвах това словосъчетание, защото много се размята из "публичното пространство".





Тема Re: Написах пейпърнови [re: croesus]  
Автор federer (Mean Machine)
Публикувано29.04.16 01:06



за съжаление си говориш с Путката, а когато си говориш с Путката нивото няма как да е високо, тя нито разбира от пейпари нито от пейпали нито от програмиране, единствено от креватни забавления, извинявам се - магистрални забавления



jeffty - най насраната Путка на форума


Тема Re: Написах пейпърнови [re: croesus]  
Автор jeffty (chupac)
Публикувано29.04.16 03:09



понякога ми става тъжно като разбера за некви като теб, де и учат да мълчиш и гледаш умно. не мога разбера от къде идва тва. после се виждам с един приятел де има две момчета и ги учи да шамарят поред, без да избират на цвят и паспорт, и надеждата проблесва. не бъди педераст ми е идеята.

Ако е писано - може и да се задомя, но не на всяка цена.


Тема Re: ми и на японците некой им чисти кенефитенови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор jeffty (chupac)
Публикувано29.04.16 03:32



Японците не са точно като западните нации. за тех работата си е работа и всеки я върши без да се чувства преебан, че не е ЦЕО-то. затва имат и чисти кенефи.

Ако е писано - може и да се задомя, но не на всяка цена.


Тема да бе японците с iq130 се бият да са кенефочистачинови [re: jeffty]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано29.04.16 04:12







Тема ок, забравих, че разбираш всичко шото си у САЩнови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор jeffty (chupac)
Публикувано29.04.16 04:28



iq130 има всеки който познавам.

Ако е писано - може и да се задомя, но не на всяка цена.


Тема никой не познава себе синови [re: jeffty]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано29.04.16 06:13







Тема Re: Написах пейпърнови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор chupac (jeffty)
Публикувано29.04.16 09:39



кво е то и с кво се различава от комбото за хирург, архитект и прочие професии с повече учене?

Щото имам още ниви и други имоти на село!


Тема Една от причинитенови [re: M744]  
Автор Phillip (von Kostov)
Публикувано29.04.16 11:03



М744> Спомням си навремето около 2000-та с информатика почваха към 500 човека в конкретен западен университет а завършваха макс 70-80.

В момента в същият този университет едва събират 100 - 120 да започнат.


Една от причините хорицата да се дърпат е, че тази професия, освен че е сложна, но е и изморителна, много изморителна. Който и да е добре платен програмист, ако ми каже, че след всеки работен като се прибере у дома не го цепи главата, не е гроги и не халюцинира цикли и ексепшъни, то или лъже или случайно и с голям късмет е набарал някакво много вкусно и лесно проектче.

~~~~~~~~
Тояга за селфи.
___(моден артикул)


Тема Re: Написах пейпърнови [re: croesus]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано29.04.16 16:59



Можеше да почнеш с нещо такова:

Из пресата :
"Шокиращи данни излязоха на бял свят. България е на кошмарното трето място в света по смъртност на населението.
Това не е някаква неясна статистика, а данни, поставени в справочника на Централното разузнавателно управление на САЩ, където има актуална и прогнозна информация за всички държави.

Според изнесените данни смъртността у нас е 14.44 на всеки 1000 души. Преди нас в началото на черната таблица са само Лесото в Южна Африка и Украйна!

Невероятно, но факт! Според ЦРУ ние сме повели по смъртност страни като Афганистан, Чад, Нигерия и такива, в които има военни конфликти и умират хора, уцелени от куршуми.

В същото време имаме и друг рекорд. Заели сме едно от последните места по раждаемост – 8.92 на 1.000 души население. Там пък сме се наредили на 210 място от общо 224 страни.......
Кой стопи и изхвърли от България за 26 години 2,6 милиона българи?"



Цитат: Споделете тази страница Разкажете на всички.

Тема Re: Написах пейпърнови [re: rabin]  
Автор chupac (jeffty)
Публикувано29.04.16 17:03



говедо, прирастът е отрицателен още от 60-те години на 20-ти век, просто при затворени граници не си личи толкова.

Щото имам още ниви и други имоти на село!


Тема Re: Написах пейпърнови [re: chupac]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано29.04.16 17:06



Кво ся, оправдаваш ли се?
Това, че дразня отрепки като вас - е индикатор, че съм на прав път!
"Ама тя статистиката не била отсега", ама що биете негрите, ама...
Щото безмозъчни боклуци четвърт век гласуват за себеподобни, ей за това!

Цитат: Споделете тази страница Разкажете на всички.



Тема Re: Написах пейпърнови [re: chupac]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано29.04.16 17:42



Най-малкото е нова професия. Къщи и трапанации се правят доста отдавна.

Освен това има известен конфликт между уменията за абстракно мислене и оглеждането на нещата от различни (включително откачени) ъгли и дисциплинираното имплементиране, тестване и дебъгване.

I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna


Тема ти виждал ли си програмистнови [re: Phillip]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано29.04.16 17:56



щото аз програмисти с такива проблеми не познавам



Тема Re: Написах пейпърнови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано29.04.16 18:04



Най-малкото е нова професия. Къщи и трапанации се правят доста отдавна.

Освен това има известен конфликт между уменията за абстракно мислене и оглеждането на нещата от различни (включително откачени) ъгли и дисциплинираното имплементиране, тестване и дебъгване.


Това, което пишеш е напълно вярно, но то е малкият проблем в случая.

Процесът, при който мозъкът се настройва към релации между нови обекти си има термин -

.

Едно от първите неща, които четох за обучението на програмисти, беше точно един пейпър от харвардски професор за настройката на обучаемия към предмета на обучение. Там извода беше накратко че ако не настъпи такава промяна на парадигмата в главата на учещия, обучението е безсмислено, защото деградира в механично заучаване. Това изисква време и затова е трудно да се прецени кога и дали е станало изобщо.

Аз говоря за съвсем друго - че при хора с нисък интелект колкото и да чакаш все тая. Интелектът е умение да свързваш обекти в правилни релации, затова IQ тестовете имат такъв вид. Ако мозъкът на някого умее да прави такива релации, то просто се изисква време, за да започне да ги прави към нови обекти - например към софтуер. Ако обаче мозъкът не умее да прави релации никаква промяна на парадигмата няма да има, просто защото парадигма никога не е имало.

За три години, откакто обучавам чавета съм видял какви ли не чудеса. Хора, които от пет години правят уебсайтове, не могат да се сетят, че еди къде си се изисква if-then-else или foreach. Такива, колкото и да ги чакаш - все тая. За сравнение хлапето, което споменах в моя пейпър, за няколко месеца счупи всички рекорди, вкл. направи цяла TLS система с Javascript и PHP (под мое наблюдение естествено). В момента учи в Дания, но като се върне за ваканцията си, ще го накарам да направи един IQ тест, за да видиш какъв му е резултата.

p.s. На един олигофрен, който беше бачкал 2 години в една местна фирмичка, преди това 2 години в Ливърпул, му показах веднъж една хватка с GROUP_CONACT, с която си улесни живота и направи едно нещо да върви много бързо. Да видиш след това как GROUP_CONCAT биде наврян къде ли не, вкл. на места, където пречеше и бъркаше други неща. Това е подхода на човек с нисък интелект към даден проблем - релациите между обектите са заместени с механично заучаване без обратна връзка към главния мозък. Да се чудиш какво е бачкал в Ливърпул, сигурно е носил кафета на колегите си.

Редактирано от croesus на 29.04.16 18:12.



Тема Re: Написах пейпърнови [re: croesus]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано29.04.16 18:31



Добре де, представи си, че всеки може да програмира. Няма да има кой един хляб да ти омеси. , не се сещам кого точно цитирам.
Както са малцинство кадърните в погромизма, така и в останалите професии. Машинен инженер си намира работа също толкова лесно и за подобни пари. Наскоро наблюдавах за пореден път явлението.
Умълча се за IQ-тата. Как връзваш ограничението по време за тия тестове? Гениите дето знаем винаги ли са били бързи, или дося никого не е интересувало колко му е трябвало на Максуел да опише теорията на полето.
Много клишета и плява си напомпил, с уверени стъпки си се запътил към дедотията, дето възхвалява Фортран и изобщо няма идея за обектно представяне на данните.



Цитат: Споделете тази страница Разкажете на всички.

Тема Така е като си глупавнови [re: rabin]  
Автор synergie (пристрастен)
Публикувано29.04.16 18:39



Винаги искаш да настройваш реалността според възможностите си. На Максуел никой не му е засичал време за теорията, но ако му засичаха за IQ-теста щеше да се справи в зададеното време с висок резултат. Простата корелация е, че ако се справиш добре на IQ-теста съществува вероятността да си като Максуел. Обратното не, нискоинтелигентен глупако.



Zaphod: ти си тревопасно рабине

Тема Re: Написах пейпърнови [re: croesus]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано29.04.16 18:45



А, и още нещо...
До колкото знам си основно frontend погромист, от тия де зацвъкват с тонове JS и безполезни менюта и връзки, дето трябва на всеки сайт поотделно да ги трепя като хлебарки с адблокера.
А, да и php! Скриптаджия, де реве за математика и безполезни IQ тестове. Баш на Гейтака ми приличаш, дето и за него нямало хора, и като тебе също не може да си купи имот в предградията на София. Де някога електротехници си ги купуваха от заплата.

Тия дни не успях да се разбера с един набеден минижер, баш в посока на твоето занаятчийство на ишлеме. Щях да участвам като жаварин в проектите им. За елементарни неща не успяхме да се разберем, знае си неговите си неща и откъм документална грамотност е кръгла нула!

На едно интервю пък ме изгъбаркаха по икономика, щото се изпуснах с трейдърството. Беше фирма с такава насоченост, и викам може да съм полезен с тия си умения. Дойде холандското шефче и ме направи на 5 стинки с облигациите и кви още деривати, ей тъй за негов личен кеф.

Че и твойта работа с математиките и големите теории. Как пропусна олимпиадите не знам, Гюро и той спи...



Цитат: Споделете тази страница Разкажете на всички.

Тема рабинчо fortan 2003 е object orientedнови [re: rabin]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано29.04.16 18:46







Тема Re: Така е като си глупавнови [re: synergie]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано29.04.16 18:49



Мани ме мене, само догадки и празни приказки, присъщи на олигофренската ви агитка:
но ако му засичаха за IQ-теста щеше да се справи в зададеното време с висок резултат.
Баба Ванга ли четеш за приспиване? Айнщайн за малко да го изключат заради нисък успех.
Обясни ми как бързото мислене се вписва в интелектуалните занимания. Бързото кодене се вписва в бизнес плана на шефа ти, че по-бързо да си купи неговата си дрънкулка. Нищо повече.

Цитат: Споделете тази страница Разкажете на всички.



Тема Re: Така е като си глупавнови [re: rabin]  
Автор bobyb (ветеран)
Публикувано29.04.16 18:51



Стига си се обяснявал, кажи колко изкара на тоя пуст iq тест?



Тема Re: рабинчо fortan 2003 е object orientedнови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано29.04.16 18:52



Аз в тоя линк изобщо не видях да коментират обектен подход. Убеден съм, че разпенения дето е подкарал темата изобщо не знае за него.
Мен Фортран не ме интересува, сигурно си прав. Ако не може да вденеш какво искам да кажа с тоя линк - пробвай с нещо по-лесно - писане в полето дето е за писане в тоя форум.

Цитат: Споделете тази страница Разкажете на всички.



Тема Re: Така е като си глупавнови [re: bobyb]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано29.04.16 18:53



Нямам какво да обяснявам на трол като теб, дето няма капка чест да се извини за години тролене в Инвестора. И то след като очевидно не си бил прав.
Все едно да се обяснявам на охлюва, дето настъпах преди малко. Въпреки, че е по-малко виновен от теб и по-малко заслужава тая участ.

Цитат: Споделете тази страница Разкажете на всички.



Тема Re: Написах пейпърнови [re: jeffty]  
Автор LadyMorgana (Πο )
Публикувано29.04.16 18:56



Пич, в Токио си, и не ми донесе поне бутилка ракия - не е честно. да не искаш да се занимавам с местното саке, или (недай си боже) оная простотия - байджо!

Quod licet Iovi, non licet bovi



Тема Re: Така е като си глупавнови [re: rabin]  
Автор bobyb (ветеран)
Публикувано29.04.16 18:58



Аз винаги съм прав.



Тема Re: Написах пейпърнови [re: rabin]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано29.04.16 19:01



Шефе, отиди при първия срещнат психолог и му кажи "Аз имам проблеми с церебралния си нарцисизъм, моля помогнете ми!". Ако не ти препоръча катафалка, може някой ден да станеш приятен и интересен събеседник.



Тема Re: Така е като си глупавнови [re: bobyb]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано29.04.16 19:03



Мързи ме да търся по линковете заради леке като теб без капка чест. Ама ако настояваш - ще извадя темата де е с директни цитати, и се види колко си бил неправ и нагло-тъп.
Мога и да ти похортувам какво лично чух при нотариуса, когато купувах и как се продава имот в днешни дни. Ама днес ми е мързелив ден, че и по канона съм го уцелил без да искам.

Цитат: Споделете тази страница Разкажете на всички.



Тема Re: Написах пейпърнови [re: croesus]  
Автор chupac (jeffty)
Публикувано29.04.16 19:03



тва ще е га ада замръзне ще да е.

Щото имам още ниви и други имоти на село!


Тема Глупав, Айнщайн в училище не е решавал IQ тестовенови [re: rabin]  
Автор synergie (пристрастен)
Публикувано29.04.16 19:04



Официалният резултат от mensa IQ теста му е 160. Приеми реалноста, че си глупав, спри да се мъчиш с разсъждения на които си неспособен и ще заживееш много по щастливо с козите на село.

Zaphod: ти си тревопасно рабине


Тема Re: Написах пейпърнови [re: rabin]  
Автор chupac (jeffty)
Публикувано29.04.16 19:04



хех, говедо, ти кво си направил за прираста бе?
плющиш козичките ли?

Щото имам още ниви и други имоти на село!


Тема Re: Написах пейпърнови [re: croesus]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано29.04.16 19:05



Изобщо вникна ли в каквото написах, и защо не ми отговаряш как интелектът се връзва с бързодействието при решаване на маймунски задачи?
Проблем ли е, че не съм на 100% съгласен с писанията ти?

Цитат: Споделете тази страница Разкажете на всички.



Тема Re: Глупав, Айнщайн в училище не е решавал IQ тестовенови [re: synergie]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано29.04.16 19:07



Синджире, ти си нищо баце. Тезите ти са кръгла нула, както и лъжите, де сереш като кучето на Павлов като ми видиш ника. Как тъй се осмеляваш да ми говориш кво да правя, и да не те пратя де слънце не изгрява?

Цитат: Споделете тази страница Разкажете на всички.



Тема Re: Написах пейпърнови [re: chupac]  
Автор LadyMorgana (Πο )
Публикувано29.04.16 19:09



ами я си представи какви Айнщайнчета аграрни ще донесе на прираста!

Quod licet Iovi, non licet bovi



Тема Re: Написах пейпърнови [re: LadyMorgana]  
Автор chupac (jeffty)
Публикувано29.04.16 19:10



ако заплоди урсула - може.

Щото имам още ниви и други имоти на село!


Тема Re: Написах пейпърнови [re: rabin]  
Автор chupac (jeffty)
Публикувано29.04.16 19:11



ахахаха, рамбо говори за разбиране на текст. това трябва се закове най-отгоре на клуба.

Щото имам още ниви и други имоти на село!


Тема Re: Глупав, Айнщайн в училище не е решавал IQ тестовенови [re: rabin]  
Автор synergie (пристрастен)
Публикувано29.04.16 19:12



Глупав, ти се изказа, че Айнщайн би могло да е имал ниско IQ, базирайки се на грешно твърдение за изключването му от училище. Какви изводи следват от тук:

- Говориш без да знаеш фактите(както обикновено)
- Измисляш си несъществуваща причинно следствена връзка.
- Насираш се, като не знаеш, че IQ-то на Айнщайн е официално известно.
- Тезата ти е че, би могло(или най вероятно) е с ниско IQ заради нещо дето си дочул за училище.

Твърдиш че моите тези са кръгла нула? Не е лесно да си глупав



Zaphod: ти си тревопасно рабине

Тема Re: Написах пейпърнови [re: chupac]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано29.04.16 19:14



Не знам дали ме е разбрал, но отговор нямам.
Айде някой да се пробва - каква е връзката на интелекта с маймунските задачи за време, дето набеждават IQ - че го измервал?
Дося не съм имал случай някой да ми дава зор да мисля. Дават зор да занаятчийстваш, което е съвсем различно.
Математика в коденето - когато изобщо се допре до нея - се викат математици. Такава е случката на Хънтърчето, между другото.

Цитат: Споделете тази страница Разкажете на всички.



Тема Re: Написах пейпърнови [re: chupac]  
Автор LadyMorgana (Πο )
Публикувано29.04.16 19:16



Урсула кои гени ще донесе според теб: тези на Айнщайн или аграрните гени?

Урсула ще донесе гени на чантия, и ако са и доминантни гледай какво ще става с татко Рабин после!

Quod licet Iovi, non licet bovi



Тема Re: Глупав, Айнщайн в училище не е решавал IQ тестовенови [re: synergie]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано29.04.16 19:16



Твърдиш че моите тези са кръгла нула?
Ти си нула, другото е следствие. Не съм видял да допринесеш с тема или мнение в това клубче.
Croesus поне като не можа да отговори - си затрая. Пък ти не спираш да сереш дори и без да искаш да кажеш нещо.

Цитат: Споделете тази страница Разкажете на всички.



Тема Re: Написах пейпърнови [re: rabin]  
Автор synergie (пристрастен)
Публикувано29.04.16 19:19



Аз ще ти дам връзката. Ти смяташ че имаш висок интелект, въпреки че тестовете казват обратното. Е, ако беше така, щеше ли да си в ниския диапазон на заплати в областта в която се считаш за експерт? Щеше ли да бъдеш уволняван през няколко месеца и да си лапал куровете на толкова ХР-и че да опреш до Хънтъра? На какво се базира самочуствието ти, освен на собственото ти внушение че си интелигентен?

Zaphod: ти си тревопасно рабине


Тема Re: Написах пейпърнови [re: synergie]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано29.04.16 19:22



И да искам няма да успея да изсера толкова неверни неща в един пост. Може мада нейча да има някакъв скрит замисъл да съществувате, там верно не ми стига фантазията.

Цитат: Споделете тази страница Разкажете на всички.



Тема Re: Глупав, Айнщайн в училище не е решавал IQ тестовенови [re: rabin]  
Автор synergie (пристрастен)
Публикувано29.04.16 19:22



Aха аз съм нула, но не можа да отговориш на 4-те точки дето съм написал

Насра се с Айнщайн признай си

Zaphod: ти си тревопасно рабине

Тема Re: Глупав, Айнщайн в училище не е решавал IQ тестовенови [re: synergie]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано29.04.16 19:25



Не ти чета постовете подробно. Изобщо не се чувствам длъжен да ти отговарям. Успокой се.

Цитат: Споделете тази страница Разкажете на всички.



Тема Re: Написах пейпърнови [re: rabin]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано29.04.16 19:25



Половината колеги не са съгласни с това, което съм писал, но това няма как да ми е проблем. Ако беше проблем нямаше да пусна темата тук. Ето например зейфод внесе интелигентен аргумент, на който не знам как да отговоря, освен с предположение. Я като си толкова умен, би ли написал каква математика (увита в неподражаемия зейфодов изказ

) стои зад аргумента му?

Има тестове за IQ, които не изискват време за решаване. Решаваш, докато се откажеш, обиковено когато грохнеш от изтощение и напъване. Уеб-тестовете всички са за време, по обясними причини.



Тема Re: Написах пейпърнови [re: rabin]  
Автор synergie (пристрастен)
Публикувано29.04.16 19:26



И кое е невярно?

- Това че си уволняван многократно?
- Това че взимаш заплата като на джуниър след 17 години по твои думи стаж?
- Това че обикаляш като курва на повикване интервюта и даже плещиш за трейдване на тях?
- Това че си паднал толкова ниско и в такава безизходица че си го лапал на хънтъра?

Не виждам нещо сгрешено.

Zaphod: ти си тревопасно рабине


Тема Re: Написах пейпърнови [re: synergie]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано29.04.16 19:34



- Това че си уволняван многократно?
- Това че взимаш заплата като на джуниър след 17 години по твои думи стаж?
- Това че обикаляш като курва на повикване интервюта и даже плещиш за трейдване на тях?
- Това че си паднал толкова ниско и в такава безизходица че си го лапал на хънтъра?
Всичко това е невярно. Хънтъра исках да го видя лично що за дихател се прави на голям по форумите. Оказа се, че истински кодери го правят на 5 стинки, и идва тук да избива комплекси.И не виждам лошо да се ходи по интервюта - дори CEO-тата го правят, почти винаги преди да започнат. Може да си мамин синко, и да си назначен без интервю. Аз не ползвам такива канали.

croesus:
Има тестове за IQ, които не изискват време за решаване. Решаваш, докато се откажеш, обиковено когато грохнеш от изтощение и напъване. Уеб-тестовете всички са за време, по обясними причини.
Стига с тоя Зефод, че ми прави комплекси само като се сетя къв голям мъж е.


По тия обяснимите причини на web тестовете - как преценяваш интелекта на някого? Безмозъчните изпълнители са най-бързи, между другото.

Цитат: Споделете тази страница Разкажете на всички.

Тема Re: Написах пейпърнови [re: rabin]  
Автор chupac (jeffty)
Публикувано29.04.16 22:20



маймунските задачи определят скоростта, с която правиш връзка между нещата.
в твоя случай - стоенето на едно място.
Дося не съм имал случай някой да ми дава зор да мисля.
в това никой не се е съмнявал, явно си попадал на достатъчно умни шефове, които са наясно с ограниченията на матряла.

Щото имам още ниви и други имоти на село!


Тема Re: Написах пейпърнови [re: croesus]  
Автор chupac (jeffty)
Публикувано29.04.16 22:21



ся, тва да спориш с рабин е малко като да се бориш с прасе в кал - на своя територия е.

Щото имам още ниви и други имоти на село!


Тема Re: Написах пейпърнови [re: chupac]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано29.04.16 22:37




На чети! Вярвате сляпо на авторитети, като в случая на тия прословути тестове. Досега не видях и опит някой да ме опровергае логически. Изсмуканите от задника празни опити за заяждане ви показват и нивото на мислене.
Тия IQ тестове са едно от най-оспорваните неща, придобили популярност. Знам, че споря с рекламни брошури и с биомаса с втълпен инстинкт за следване, от ерата на влечугите. Не се и надявам да се опиташ да помислиш!

Цитат: Споделете тази страница Разкажете на всички.

Тема Re: Написах пейпърнови [re: chupac]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано29.04.16 22:40




Сещам се и за една много успяла и коментирана тук личност, с тумор в мозъка... От какво ли ще да е?

С IQ като за Принстън, но пък... пиколо
Момче от Варна, в топ 2% на най-интелигентните в света

Прочети още на:

Редактирано от rabin на 29.04.16 22:45.



Тема Re: Написах пейпърнови [re: rabin]  
Автор chupac (jeffty)
Публикувано29.04.16 22:48



цитат от статията:
Това, между впрочем, е твърде далече от истината. Интелектът се определя като съвкупност от познавателните способности на човека, които свидетелстват за нивото му на мислене и способността да решава сложни задачи.
в статията, на която е посветена темата пише, че просто хората в българия са по-малко способни да решават сложни задачи от средното.
от това по-просто не виждам как да ти го обясня.

Щото имам още ниви и други имоти на село!


Тема Re: Написах пейпърнови [re: chupac]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано29.04.16 23:04



Зададох един въпрос поне 5 пъти дося. Не ме интересува кой какво мисли в статии и форуми. Интересува ме логиката тия тестове да ги набеждават за преценка на нещо толкова сложно и многопластово, като интелекта.
Интересно ми е и колко много народ ги приемат, отказвайки да помислят. Иронията е, че се говори все за мислене и интелект.

И кво общо има висшата математика с коденето, също ме интересува.

Редактирано от rabin на 29.04.16 23:07.



Тема Re: Написах пейпърнови [re: chupac]  
Автор jeffty (chupac)
Публикувано30.04.16 01:41



толко ли не разбрахте, че селския ерген е ходил го изпитват тия дни ама са му задавали неудобни за него въпроси, не от тия де са глобалните, и така. сега се сърди, че кво общо имало математиката и защо примерно зейфода е нали путка и патентова некви алгоритми, а той големия лъскач пише коментари и не го питат нещо за лиценза на Уиндоус. оспами целата тема на човека с личната си драма деба.

Ако е писано - може и да се задомя, но не на всяка цена.


Тема Re: Написах пейпърнови [re: LadyMorgana]  
Автор jeffty (chupac)
Публикувано30.04.16 01:46



е нали те питах искаш ли нищо не каза. саке не мога в никва форма и аз, тва другото даже го не знам. взех малко уиски оня ден, но пазя още место за кит-кат, че гледам с малините е тръгнал.

Ако е писано - може и да се задомя, но не на всяка цена.


Тема Re: Написах пейпърнови [re: rabin]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано30.04.16 06:51



Верно си е шокиращо държава със застаряло население да има по-висока смъртност от държави, където се размножават ударно.
Както беше казал някой, в старческия дом смъртността също е по-висока, отколкото във ваЩа фирма.



Тема шокиран съм рабине!нови [re: rabin]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано30.04.16 07:52



ума ми не ги побира тия шокиращи данни! целия съм в шок, уикенд и жълт труд!




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема безценно!нови [re: rabin]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано30.04.16 08:00



благодаря рабине, това беше яко, смях се от сърце!
И все пак често можем да видим професор по висша математика, който има 175 точки на IQ теста, да нагъва хамбургер, съставен от токсични химически добавки, както и да носи дрехи, изпрани с карциногенни перилни препарати.
това ме накефи особено много, може надолу да има по-яки неща, но това така ме изкефи, че побързах да го пусна тук

бахахахха, и още има!
Интелигентни архитекти по някаква причина не се питат за падането на Сграда 7 от Световния търговски център на 11 септември, въпреки че официалното обяснение противоречи на физичните закони (една тема, с която архитектите би трябвало да са добре запознати).

нееее!!!! още по-яко било надолу
Щом веднъж хората на Земята разберат, да речем, че материята е съзнание, както и че всички видове съзнание са взаимосвързани, ще се наложи нов поглед върху такива неща като състраданието към животните, религиозните вярвания и самоопределянето.





NE SUTOR ULTRA CREPIDAM

Редактирано от zaphod на 30.04.16 08:06.



Тема Re: Написах пейпърнови [re: rabin]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано30.04.16 08:50



Рабине, пиколото е току-що завършило гимназия, утре ще е студент в Англия, вдругиден със сигурност ще те издуха по работа и заплата и по квото друго се сетиш, а тва за професора, дето въпреки айкюто си ядял генномодифицирана храна, е наистина шокиращо.





Тема Re: Написах пейпърнови [re: croesus]  
Автор Хънтър ( хед )
Публикувано30.04.16 10:33



Браво, писател. Аман от олигофрени с ниско IQ ...



Тема Re: Една от причинитенови [re: Phillip]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано30.04.16 10:36



За мен, самото кодене не е нито трудно, нито изморително. Изморително е всичко около него. По-скоро проблема е, че повечето не съзнават, че програмистката професия не е само кодене.

И не правильно думать, что есть чьим-то богом обещанный рай...


Тема Re: Написах пейпърнови [re: Хънтър]  
Автор jeffty (chupac)
Публикувано30.04.16 11:29



абе, селския ерген верно ли дойде да срича пред теб, а



Ако е писано - може и да се задомя, но не на всяка цена.

Тема Re: Написах пейпърнови [re: MupaM]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано30.04.16 11:36



Хубо де, всичката ентелектуалци и ентелектуалки се събрали да ми обясняват как интелектът всъщност е една цифричка. Определя се с броене на точки, събиране на числа, за определено време.
Това, че има различни видове интелигентност - като напр. гениалните учени са пълни дървета в социалните умения...
Хубаво сте се насочили към жълтината, иначе трябваше аз да го правя. Зефоде, браво моето момче!
Ени орангутани решаваха подобни тестове със светкавична скорост. Някакви цифрички по екрана, после изчезват, и мамуняка ги възпроизвежда по памет. Не се бъзикам, истински маймуни - щяхте да го знаете ако не се занимавахте основно с клюки и зазубряне в училище.

Ей го, мършаляка пак отворил темата за селото и женитбите. Вероятно следи поне печес сапунки, от тия турските и индийските.

п.с. Най-забавното от цялата работа е, че се имате за много умни

Редактирано от rabin на 30.04.16 11:38.



Тема Re: Написах пейпърнови [re: rabin]  
Автор chupac (jeffty)
Публикувано30.04.16 11:46



спокойно, рамбич, ти знаеш пътя, истината и живота. оди довечера чукни яйцата около църквата, Той ще ти покаже от кой край да захванеш клането на инфидели.

Щото имам още ниви и други имоти на село!


Тема Re: Написах пейпърнови [re: chupac]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано30.04.16 11:57



Не ми приписвай твоите елементарни тщения.
Ама как хубаво са ви подредили - с ЕГН, кредитна карта, Гейбук профил, шпионирана потребителска кошница и навици... че и цифричка за уменията ви за капак! Колко бързо изпълнявате маймунски тестове!
Почвам да ги разбирам тия, де искат да ви заробват. "Ропчета без амбиции, дето ми се подиграват" щото не съм като тях



Цитат: Споделете тази страница Разкажете на всички.

Тема Re: Написах пейпърнови [re: rabin]  
Автор chupac (jeffty)
Публикувано30.04.16 13:43



е аз това казах де - кръв до коляно трябва да пролееш, че да прочистиш света от разни гейбукосани отрепки.

Щото имам още ниви и други имоти на село!


Тема Re: Написах пейпърнови [re: rabin]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано30.04.16 17:10



Рамбозо, хубаво е, че си решил да излезеш от аматьорската лига и поглеждаш плахо нагоре към това което засега ти е стратосфера - двайсе ка чисто евраци годишно, обаче в аматьорската лига са те търпяли само щото си прекалено ефтин, което отчасти компенсира тежките както социални недостатъци, така и техническо некадърие.

За про лигата ще трябва доста повече да поработиш и да не се дуеш толко много, щото на никой не му пука и хем ше бъдеш отсвирван, хем ше бъдеш яко ебаван, дали ще е на тема математика или нещо друго е незначителна подробност. Умен човек може да ебава глупак както си иска

I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna


Тема Re: Написах пейпърнови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано30.04.16 17:22



Бля бля бля бля бля бля бля бля бля бате гол свир бля бля бля бля бля бля бля бля!
Питах въпрос, остави малко поученията, щото не върви мизерен безработник и гол свир да ме оценява мене.

Цитат: Споделете тази страница Разкажете на всички.



Тема Re: Написах пейпърнови [re: rabin]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано30.04.16 17:58



Нормално е ако си правил айкю тест и резултатът ти е шейсе, да защитаваш тезата, че тва число не значи нищо. Нарича се confirmation bias феноменът.

Само да не се подведеш по това, че е на английски и да почнеш да се хвалиш, че имаш висок confirmation bias

С твойто ниско айкю като нищо ще го направиш

I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna

Тема Re: Написах пейпърнови [re: croesus]  
Автор proninja (непознат )
Публикувано30.04.16 18:47



Поздравления за задълбочения анализ, но според мен си изпуснал основния проблем. Основният проблем, е че няма ИТ бизнес в България. Има някакъв бизнес, но е на много ниско ниво. Има адски много таланти, проблемът, е че те заминават за чужбина. Аз завърших ФМИ и повечето от най-добрите колеги от университета в момента са в чужбина. Лесно е да се обучават хора. В България всеки дава акъл. Проблемът е да се създаде работа. Ти вместо да си губиш времето в обучаване защо не се опита да им създадеш работа? Слагаш една обява 5000лв. стартова заплата в някой от университетите и веднага ще получиш около 50 CV-та на доста подготвени момчета. Или се надяваш да ги обучиш и след това да им плащаш 2-3k и те да са мотивирани? You get what you pay for. Естествено, че ако в USA ти дават $150k, в UK $110k, а в България ти дават $20k да емигрираш.

Редактирано от proninja на 30.04.16 19:01.



Тема Re: Написах пейпърнови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор synergie (пристрастен)
Публикувано30.04.16 19:27



Айде сега Мамин Рамбо е поне деведесе и четри IQ

Zaphod: ти си тревопасно рабине


Тема Re: Написах пейпърнови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано30.04.16 19:37



По интервюта са ми давали част от вай-кю тест, дори с една идея по-тъпи от стандартните. Схващане зависимост между огромни числа, дето без калкулатор нямаше да се оправя. Маймунските картинки - отделно.
Нямам идея колко точки ще ми дадат за решаване на маймунски тест. Щото не съм го правил.

Цитат: Споделете тази страница Разкажете на всички.



Тема Re: Написах пейпърнови [re: rabin]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано30.04.16 19:44



Обаче имаш идея, че зимаш по-малко от двайсе ка чисто евраци годишно в booming индустрия, нали?

И тва не е щото има конспирация и си недооценен, а щото си НЕ-КА-ДЪР-НИК



I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna

Тема Re: Написах пейпърнови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано30.04.16 20:06



Бате гол свир, нито доходи имам намерение да коментирам, нито колко работя, нито къде. Още по - малко пък за плановете си.
Виждам, че всеки от агитката ви е обсебен от определена тема. Мекото - на тема село и женитба, досущ като стара мома от 19 - ти век. Тизе - откъм мечтаната сума. Синджирът нещо го яде, че е още при родителите си.
За доплом по психология сте, суров матрял. Некачествен, ама все е някакъв матрял!

Цитат: Споделете тази страница Разкажете на всички.



Тема Re: Написах пейпърнови [re: rabin]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано30.04.16 20:24



Айде Шаро, айде Фройд, искам качествен психоанализ



I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna

Тема Re: Една от причинитенови [re: PekoHcTpykTop]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано30.04.16 21:12



единственото изморително за което се сещам са безсмислените митинги



Тема Re: Написах пейпърнови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор jeffty (chupac)
Публикувано01.05.16 05:31



мдааа, селския ерген се сблъска със суровата реалност на линкедин офертите за запада

според мен ако напише пълен пост колко са некадърни че забие Наков с неговите. ама като го е фанала кризата на средна сега кво да прави деба.

Ако е писано - може и да се задомя, но не на всяка цена.

Тема Re: Една от причинитенови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано01.05.16 13:32



Ся за празниците си взех 2 седмици отпуска. Петъка преди отпуската трябваше едно малко "бъгче" да фиксна, което в последствие се оказа неправилен резултат на функция (true вместо false), но оказващо поразителни ефекти върху целия апликейшън. И понеже работата е със скапаното api на джамците ми се отели вола да го открия, тръгнах си в 11 вечерта, като се прибрах не знаех на кой свят съм.
Освен въпросните мийтинги (на които понякога е забавно да се наблюдава как се проваля проекта), имаме ровене в чужд (мегабозав) код, бъгфиксинг, естимейти и други безкрайни административни глупости, изтощителни спорове с малоумна паплач, дето не знае кво иска и т.н.

И не правильно думать, что есть чьим-то богом обещанный рай...


Тема Re: Една от причинитенови [re: PekoHcTpykTop]  
Автор jeffty (chupac)
Публикувано01.05.16 13:37



бе ти май като цяло си в депресия, а



Ако е писано - може и да се задомя, но не на всяка цена.

Тема Re: Една от причинитенови [re: PekoHcTpykTop]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано01.05.16 15:10



Искам сега да се изпъчиш гордо и да кажеш любимия ти лаф за офисния планктон, като разбира се изключиш себе си от въпросния планктон



I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna

Тема Re: Написах пейпърнови [re: croesus]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано30.05.16 15:08







Тема Re: Написах пейпърнови [re: croesus]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано30.05.16 15:26



Продължаваш да си дълбаеш в тъпнята с IQ тата.
Колко е твоето?

Цитат: Споделете тази страница Разкажете на всички.



Тема Re: Написах пейпърнови [re: rabin]  
Автор chupac (jeffty)
Публикувано30.05.16 15:46



е то ти си пряк пример що нема стане.

Колко акции шортна през празния си животец, на колко командировки отиде?


Тема Re: Написах пейпърнови [re: chupac]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано30.05.16 15:53



Съпортърче го говори на програмист и админ...

Цитат: Споделете тази страница Разкажете на всички.



Тема Re: Написах пейпърнови [re: rabin]  
Автор Aaron (charming)
Публикувано30.05.16 18:17



Това е мноо добро за подпис в клубеца



*Вадете уя мамка му, вадете уя не го дръжте в гащите да са вмирисва - Сър Стенли Ройс

Тема Re: Написах пейпърнови [re: Aaron]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано30.05.16 22:09



Ем тургай си го, кво се ослушваш? Засега не искам пари за авторски права!

Цитат: Споделете тази страница Разкажете на всички.



Тема Re: Написах пейпърнови [re: rabin]  
Автор chupac (jeffty)
Публикувано31.05.16 06:50



...и православен патриот...

Колко акции шортна през празния си животец, на колко командировки отиде?


Тема Re: Написах пейпърнови [re: chupac]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано31.05.16 10:51



Аз не съм патриот!

Цитат: Споделете тази страница Разкажете на всички.



Тема Re: Написах пейпърнови [re: rabin]  
Автор chupac (jeffty)
Публикувано31.05.16 12:39



е първо атака, после нфсб, предполагам на другите избори ще скочиш на вмро - патриот от най-чиста проба.

Колко акции шортна през празния си животец, на колко командировки отиде?


Тема Re: Написах пейпърнови [re: chupac]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано31.05.16 13:17



Ами да го кажем по друг начин. Не ме влече дупедавството, за разлика от вас. Затова гласувам за такъв тип партии.

Цитат: Споделете тази страница Разкажете на всички.



Тема Re: Написах пейпърнови [re: rabin]  
Автор chupac (jeffty)
Публикувано31.05.16 13:34



ъъ, партии даващи си задника на кремъл не са дупедавски?

Колко акции шортна през празния си животец, на колко командировки отиде?


Тема Re: Написах пейпърнови [re: chupac]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано31.05.16 13:55



Стига с тая Атака, НФСБ не си дават задника на Кремъл. Но ме дразнят по други параграфи.
Гюро по изключение е много прав за плоския данък.

Цитат: Споделете тази страница Разкажете на всички.



Тема Re: Написах пейпърнови [re: rabin]  
Автор chupac (jeffty)
Публикувано31.05.16 14:16



хех, не играят все още открито с кремъл - оставили са тази чест на достовете си от вмро.

Колко акции шортна през празния си животец, на колко командировки отиде?


Тема Re: Написах пейпърнови [re: chupac]  
Автор jeffty (chupac)
Публикувано31.05.16 14:22



Как на мен не ми забива тоя Андроид бе! С Леново Йога съм, при това 10 инчов. Много повече пиксели за смятане. Взех го на старо. Е, батерията позаминала, но всичко друго си е като ново. Тъчскийна е супер прецизен и чувствителен. Явно бърникате по Андроида, не знам що на вас забива, на мен - само веднъж за няколко месеца.

по техническата част само коментирайте



Ако е писано - може и да се задомя, но не на всяка цена.

Тема Re: Написах пейпърнови [re: chupac]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано31.05.16 14:23



Kремъл не ми пречи, докато не почнат да си врат мръсната муцуна във вътрешните ни дела.
Пречи ми дебилната им идея за казармата, махане на плоския данък.
Факт е криминализирането на дребни счетоводни разминавания по осигуровките. Участваха в повишаване на глобата за паркиране на 200 лева.
Имат добри попадения, но ако ми вкарат подоходно облагане и ще се врънем в беднотията на 90-те на миналия век.

Цитат: Споделете тази страница Разкажете на всички.



Тема Re: Написах пейпърнови [re: jeffty]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано31.05.16 14:25



С кое не си съгласно, развален спагет?
Че Корпорацията не контролира нито таблета, нито компа ми?
Ако има как и закон да вкарат всеки да работи с М$ ОС, това ли искаш, боклук?

Цитат: Споделете тази страница Разкажете на всички.



Тема Re: Написах пейпърнови [re: chupac]  
Автор jeffty (chupac)
Публикувано31.05.16 14:26



Що не му туриш новата версия Андроид?


ми шото не може, шо

Ако е писано - може и да се задомя, но не на всяка цена.

Тема Re: Написах пейпърнови [re: jeffty]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано31.05.16 14:34



На майка ти в устенцата кирливи, зомбирано премръзнало безгръбначно!
Искам да стана чалгар, искам Вайфон на кредит с 200% ГПР, искам SPY OS версия 10 от Корпорацията, искам софта на компа ми да струва повече от колата ми.
Ама не мога да си го позволя.
И с Андроида така. Искам, ама не мога.
Зомбирана паплач!

Цитат: Споделете тази страница Разкажете на всички.



Тема Re: Написах пейпърнови [re: rabin]  
Автор Aaron (charming)
Публикувано31.05.16 14:53



Стига си са пенявил рабинчо,



*Вадете уя мамка му, вадете уя не го дръжте в гащите да са вмирисва - Сър Стенли Ройс

Тема Re: Написах пейпърнови [re: Aaron]  
Автор jeffty (chupac)
Публикувано31.05.16 16:17



селския ерген винаги се пеняви като опре до техническата част, че ги не разбира много нещата как седят



Ако е писано - може и да се задомя, но не на всяка цена.

Тема Re: Написах пейпърнови [re: jeffty]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано31.05.16 16:24



Koи неща, мършаляк?

Цитат: Споделете тази страница Разкажете на всички.



Тема Re: Написах пейпърнови [re: Aaron]  
Автор jeffty (chupac)
Публикувано31.05.16 16:30



Искам, ама не мога.

нещо май иде реч за сексуалния живот на селския ерген тук. поне си признава де, говори с факти



Ако е писано - може и да се задомя, но не на всяка цена.

Тема Re: Написах пейпърнови [re: Aaron]  
Автор jeffty (chupac)
Публикувано31.05.16 16:31



абе ти се разбираш долу горе със селския чекист, кажи му да спре да спами на човека темата с неговите лични селски драми

селски чекиджия, селски чекиджия сега квот такова, ама трябва ли всека тема да налазва

Ако е писано - може и да се задомя, но не на всяка цена.

Тема Re: Написах пейпърнови [re: jeffty]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано31.05.16 16:35



Градски червей-ерген, я да видим кой спами?

Цитат: Споделете тази страница Разкажете на всички.



Тема Re: Написах пейпърнови [re: jeffty]  
Автор synergie (старо куче)
Публикувано31.05.16 17:35



Хахахах дай линк към темата

Zaphod: ти си тревопасно рабине


Тема Re: Написах пейпърнови [re: synergie]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано31.05.16 17:45



Неуспяло счети и провален погромисте...
Еднакъв процесорен ресурс ли иска да смяташ кво да покаже дисплейче 800 на 600 пиксела, в сравнение с 1920x1200 при таблета?

Цитат: Споделете тази страница Разкажете на всички.



Тема Re: Написах пейпърнови [re: synergie]  
Автор jeffty (chupac)
Публикувано31.05.16 17:48






Таблетът ми е на старо, с Андроид. Работи си перфектно. За няколко месеца ОС ми заби ЕДИН път, колкото да видя хардуерния ресет де е. Накачил съм му стотина приложения.
Ръчкате където ви падне, качвате квото ви дойде, после Андроид ви виновен...


а тука вика има само скайп и карти и било с отворен код щото можело да се ръчка абе моля ти се

Ако е писано - може и да се задомя, но не на всяка цена.

Тема Re: Написах пейпърнови [re: jeffty]  
Автор synergie (старо куче)
Публикувано31.05.16 17:56



Да, батерията му падала щото била заминала и се оплаква. Тук обаче твърди че знае как да си ъпдейтне таблета и всичко му било 6, а аз най-човешки му обясних за батерията.

Zaphod: ти си тревопасно рабине


Тема Re: Написах пейпърнови [re: synergie]  
Автор jeffty (chupac)
Публикувано31.05.16 17:58



е той там пита некъв шо не бил ъпдейтвал, че да му каже как той да го направи. иначе и аз не мога ги разбера такива хора де си купуват некъв хардуер и после почват да слагат неща, различни от тия де им сипят



Ако е писано - може и да се задомя, но не на всяка цена.

Тема Re: Написах пейпърнови [re: synergie]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано31.05.16 18:22



Wannabe счети, по спецификация пише 18 чАса интензивна работа, с ОС дето си идва с него. Дава ми малко над 7 чАса работа.

@Меко, повече от 100 приложения са. Основно игри и простотии като небесен атласи, Космическата станция в реално време, и подобни.
Тоя таблет го нося по командировки и далечни разходки. Да мога да си направя чекина от хотела. И за навигация също. И да те напсувам, като последния път.
Кво ти стана смешно за пикселите бе нищожество, че си ми ги болднал? Няколко пъти повече са от нисък клас телефон. Ако не и десетки пъти повече, не ми се смята ся.

п.с. Правописна грешка - да се чете "болдналО"!
Цитат: Споделете тази страница Разкажете на всички.

Редактирано от rabin на 31.05.16 18:25.



Тема Re: Написах пейпърнови [re: rabin]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано31.05.16 21:31



На мене айпад минито ми е 2048x1536. При няма и осем инча диагонал.

С твойта изпърдяна бангия дето и пада батерията и не можеш да и ъпдейтнеш Андроида мое си залостваш курника на село



I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna

Тема Re: Написах пейпърнови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано31.05.16 22:38



Аман бре, малоумници!


Написахте го 2, 3, 5 пъти, ама вече НЕ се трае. Написана 100 пъти лъжа пак е лъжа.

Android 5.x вече Е достатъчно и доста по-добър от 4.x.
Има много Андроид устройства, които са на 4.4.4 (или подобна версия) или 5.x, и не могат да получат нито 5.x, нито съответно 6.x.

Това НЕ е никакъв проблем, нито Рабин има проблем! Положението при iOS и Android OS update-ите е коренно различно, което НЕ значи, че ако некой или некое устройство е с по-стар Android OS това задължително е проблем или причина да се хвърли и да се купи ново.

Аман! Ти си тъпанар, с извинение.
Левуно Йога е добър таблет.
Сестрата на жената има Lenovo Yoga 2 - таблетът работи идеално, въпреки че е само (ВИЕ сте тъпанари, ама големи тъпунгери, да напомня! ) с Андроид 5.x.
Впрочем дойде фабрично с 4.x, ама само няколко седмици след това имаше Android 5.x за него.


Редактирано от Naki на 31.05.16 22:47.



Тема Re: Написах пейпърнови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано31.05.16 22:39



На мене айпад минито ми е 2048x1536.

За коша. Мойто таблет е с 2560x1600.






Тема Re: Написах пейпърнови [re: Naki]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано31.05.16 22:51



Ахахахаха, тигър си Наки - евалата!

I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna


Тема Re: Написах пейпърнови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор jeffty (chupac)
Публикувано31.05.16 23:00



съпорта яко се подкрепят



Ако е писано - може и да се задомя, но не на всяка цена.

Тема Re: Написах пейпърнови [re: jeffty]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано31.05.16 23:16



Е при Наки поне е по женска линия подкрепата, разбираемо.

Ама отец Лъскин техничара да НЕ МОЖЕ да си ъпдейтне Андроида, кажи ми не е ли тва ебати комедията

I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna


Тема Re: Написах пейпърнови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор jeffty (chupac)
Публикувано31.05.16 23:24



е вие като му не казвате как деба, сега оди пита у другите му социални клубове де виси в самотните Петък вечери

сега е открил силата на мобилните апове и че пише дебел проект за андроид от тея де се билдват по 40мин на въртещия се диск

Ако е писано - може и да се задомя, но не на всяка цена.

Тема Re: Написах пейпърнови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано31.05.16 23:38



С твойта изпърдяна бангия дето и пада батерията и не можеш да и ъпдейтнеш Андроида мое си залостваш курника на село
Бате свир...
Пръво не различавам визуално пикселите, което значи, че са ми достатъчно. Колкото на 24 инчов стандартен монитор.
Второ дава повече яркост от на монитора, на каквото внимавам като купувам, важно ми е.
Трето нямам грам забележка откъм стабилност на хардуер и софт, и избор на приложения. БЕЗПЛАТНО!!
Четвърто ми стъпи на 370 камъка дося, с кожената калъфка барабар.
Пето мислех, че няма поддръжка на 4G, поне с такава идея го взех за тия пари. После останах приятно изненадан!


Я дай да ти видим къв ти е процесорът, че да си говорим на бангии. И да не забравиш да кажеш за колко парички го взе!
И сериозно - наглеждам го както е изключен, да няма някакви проблеми със саморазряд. Толкова често го ползвам. Не летя всяка седмица, все пак!

Купих си втори чифт руска слушалка, дето тръшка тия за от 500 лева нагоре. Като конструкция - изодинамик - няма общо с ширпотребата, дето я купувате. Там на Дре ритниците, кво беше... Епължийска бангия за 17 долара цена при производител.
За тебе пуснах една статия как обувките не тръгнали докато не им вдигнали цените.

Цитат: Споделете тази страница Разкажете на всички.

Редактирано от rabin на 31.05.16 23:42.



Тема Re: Написах пейпърнови [re: rabin]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано01.06.16 14:53



Ей ти

. Паметта е две геги

Даже не ги бях гледал досега. Шрифтът и темата на редактора са ми по-важни. Ама зомбитата сме така, не като вас 'техничарите'

Цената не я помня, щото тоя ден си купувах и боб с лютеница и пих много кафе и в един момент изгубих нишката, ама може би да е било нещо от рода не четристин евро чистак нов, сега е леко надраскан и очукан на места щото не ползвам калъф. Калъфите са за калъфи

I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna

Тема Re: Написах пейпърнови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано01.06.16 16:28



http://www.notebookcheck.net/Apple-A8-SoC.127992.0.html
Слабо, бате свир. С около 3% повече от моя таблет, дето ще подпирам кочината, по твой съвет.
Изпрати ми Вай-пада си, че имам и кошара. Нали си принципен и не държиш бангии у вас?

Цитат: Споделете тази страница Разкажете на всички.



Тема Re: Написах пейпърнови [re: croesus]  
Автор Yuppi (phd mhd ahd)
Публикувано08.06.16 03:51



Чистото население на България не става за програмисти. Програмирането се концентрира по места с йодейски и други примеси като София. От друга страна днес корпоративната политика е работата да се върши от среднисти и даже от хора с елементарни способности (с цел да бъдат заменими). Така че програмиране ще има и за глупавите, въпросът е, че докато има сравнително умни и гладуващи индийци, няма да особен ред за нашите среднисти.

Друг важен проблем е, че самите програмисти са някакви аутисти и не могат да се размножат сред населението, за да се получи обемния им прираст в България (явно и бащите им не са успели особено). Ако искаме бум на програмистите, трябва да има прекрачване на границата между аутисти и нормални хора, вместо аутистите да се женят за аутистки като тях.

Редактирано от Yuppi на 08.06.16 04:59.



Тема като те чета, croesus е правнови [re: Yuppi]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано08.06.16 04:30







Тема Re: Написах пейпърнови [re: Yuppi]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано08.06.16 11:44



Програмирането се концентрира по места с йодейски и други примеси като София.

Йо-кво? Too much Star Wars, methinks.







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.