Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:24 01.07.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | (покажи всички)
Тема Re: M$ must die!нови [re: rabin]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано17.03.17 20:04



Рамбич, четенето не е механично само да събираш букви докато мърдаш устни сричайки, а трябва и осмисляне. Кое от това, че шрифта НЕ е ябълски те затруднява



А стратегията на ябълките да минимизират жиците и портовете работи екстра. Освен това за повечето случаи има решение с жица плюс неква джвъчка за който държи (тва че ти не го знаеш е отделен въпрос)

I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna

Тема Re: M$ must die!нови [re: rabin]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано09.06.17 14:20




Как си изкарах Гергьовденските празници (Разказ на един пишман миньор)

Всичко започва на 06.05.2017 (Гергьовден) рано сутринта около 05.00

Някои от нас ги гони ампарлъка (за който не знае тази дума – хапе го кучето е правилния превод). Ставам уж да пия вода, пускам телевизора да си бръмчи и сякаш нещо ме бутна да надникна в монитора на компа. И какво да видя – риговете не отчитат нищо. Това за копач е по-лошо от потоп с гръмотевици, торнадо и ураган взети заедно. Както съм по едни долни гащи бегом в стаята с копачките, а там един студ (течения, отворени прозорци, че и студено време за сезона :D ... ) и гледам перките въртят ама ядец - биткойн не се трупа на стифа. Всичко забило перките въртят ама тцъ няма файда. Веднага със замах бърз рестарт и хоп... драйвъра гръмнал.

Плюя бързо на ръцета клик DDU програмка махам драйвър (с идея след рестарт да ги инстална наново) и фрийз отново. Пак бърз рестарт и изненада ... нема карти. Пак рестарт и Бил Гейтс програмката не ще да се зареди ... тръгва и хоп черен екран. Седнах стабилно на стола викам единия риг почва яко ремонт да видя къде е проблема, а с другите после лесно ще повторя схемата. Почвам едни студени рестарти .. ни сейф мод ни мейф мод – нищо. Така яко рестарти бая време и .. все черно. Ресет на Биоси, вадене на батерии... Бре викам изгоряха картите. Все пак са модвани, клоквани , пачвани и т.н. магии да дават повече файда. Гризах нокти, скубах коси чоплих носа .. нищо не става. По едно всеме в тиквата ми се прокрадва една мисъл ... прецакал се е пак биоса им.

Картите са RX470 с един БИОС. Още като ги купих веднага скапах единия БИОС и за малкото от вас, които не знаят, че като се скапе се оправя с махане на чипа на биоса от картата чрез разпояване и презаписването му с програматор. Така правих още с едната карта, която беше на един ден служба и знам какво чудо е. Един час тази мисъл ми трови мозъка. Докато мисля и човъркам от време на време рескам един друг РИГ до мен, който упорито си забива през 15 минути ама поне картите му работят. И тогава ми дойде гениалната идея. Вземам една карта от тоя прецакания и я смених с карта от другия дето на 15-20 минути забива. И о небеса картата тръгна на другия. ООО викам не е прецакан биоса и картите са си наред. Е ся ще го ... размятам тоя риг тука на трески ще стане ама ще тръгне.

Вземам крути мерки други. Тургам един WIN10 инсталационен диск .. формат и нова инсталация.Часът вече е някъде 10-11. Всичката инсталация приключва и пак емоции. На рига са 5 карти уиндоуса разпозна само тая с монитора (то оставаше и нея да не я разпознае как ще гледам какво правя). Почвам борби, инсталации по картинка т.е. по упътване на пач гурута от чуждоземски овърклокърски форуми. Борби с версии на драйвъри, пачвания, глупости и така няколко часа ... ранния следобед вече доста изнервен ама поне има team viewer и се изнасям от студа в другата стая на човъркам от там. Само като забие кораво и бягам да ресетна с бутончето. Има надежда рига взе да копа ама току забие през 15-30 минути.

Някъде към 20-21.00 вече системата стабилизирана си копа нормално и без сътресения. Разложен на стола и с бирата в ръка доволен че няма нищо изгоряло взех да човъркам следващия риг. Другите ригове взех да ги мъча ама там само преинстал на драйвъри без драми и никакви DDU дейнстал тъпни. На другия ден само леки забивки от време на време, но всичко се стабилизира.

Какво ме провокира да напиша таз тъпня ли?
Тея дни чета във чата на форума разни проблеми и питаници и изводите, които си направих са следните:
Явно първо ми се е ъпдейтнал тъпия уиндоус и е оплескал работата. После моя милост бързака - хряс и с тоз дейнстал на драйвърите с шибнатото DDU, както са клокнати картите и надути с Афтърбърна и е прецакал всичко.

P.S. Защо толкова рано ми се Ъпва тъпия Бил Гейтс бъгатор, а не като на другите чак след 1-2 седмици че да прочета от форума за него
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly

Тема Re: M$ must die!нови [re: rabin]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано09.06.17 14:23



Па там:
Кратък туториъл(разбирай упътване) как да се отървем от доседните виндоус упдеити
Ще се старая да го напиша на простичък език, без да използвам сложни компютърни думички. Не защото не ги знаете, а защото аз не ги знам.
И така ако имате съвременна простичка лесна за работа операционна система с високо ново на сигурност, едновременно с това гъвкава(каквото и да значи това), юзер френдли(айде пак непознат текст) и прочие може да не четете нататък. Вие вече ползвате някоя от популярните линукс дистрибуции и сте доволни от това. За останалите(като мен) следвайте няколкото прости(досадни) стъпки.



Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly

Тема Re: M$ must die!нови [re: rabin]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано28.07.17 17:58



Били подслушва всички! Май ще махам Скайп ЗАВИНАГИ! Ей, няма едно нещо да не насраха тия като го докопат!


Сеть Skype создавалась на прогрессивной P2P (peer-to-peer) технологии, где осуществляется прямое соединение.
Купив Skype, жадный Билл отрезал прежние версии, и видио для компов с сокетами ранее LGA и M2. А в последние версии насувал кучу рекламы, и пустил трафик через свои сервера, где просеивается разведкой. Жалуются, что в последних версиях Skype открываются и грузят комп десятки новых процессов процессора. Причем после закрытия Skype, эти процессы продолжают грузить ваш комп.
В марте 2017 очередное наступление жадного Билла на бедных - отказ в доступе со ВСЕХ версий Skype, кроме последней, объясняя это заботой о пользователях, предоставления им лучшего сервиза. Но опять лукавя.


Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly

Тема Re: M$ must die!нови [re: rabin]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано04.10.17 12:14



Лотарията за зелена карта тръгва само на Internet Explorer (валидатора на снимката), после увисва на първото continue...
Правено е на ASP, и толкова години вече сайтът им е пълен кенеф!
Квото да пипнат от М$ - става на лайно!

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: M$ must die!нови [re: rabin]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано04.10.17 17:48



хаха!



Помоли му се на дядо ти тръмп да му станеш роб.

Редактирано от Quai dOrsay на 04.10.17 17:49.



Тема Re: M$ must die!нови [re: Quai dOrsay]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано04.10.17 17:52



Все е по-добре от тукашния халифат като стане.
Пак да напомня, че няма по-жалко създание от доброволния гостоприемник.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: M$ must die!нови [re: rabin]  
Автор Beco_ (Boogie chillun)
Публикувано04.10.17 19:55



Баща ти (ако знаеш кой е) сигурно така е чакал загниването на капитализма. Нищо ново под слънцето.


... for a brief moment it seemed that rock 'n roll would inherit the earth.


Тема Re: M$ must die!нови [re: Beco_]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано04.10.17 20:36



Червена дедотийо, знам разбира се родителите си.
Нещо невярно ли написах, че се дървиш с мекия?

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: M$ must die!нови [re: rabin]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано04.10.17 20:59



От теб по-жалко създание не съм срещал.
Плати си сега за разглеждане на документите.




Страници по тази тема: << 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.