Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:33 20.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | (покажи всички)
Тема от кога жабата стана лоу левелнови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано17.01.20 18:29







Тема Re: M$ must die!нови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано17.01.20 18:46



търкалям един такъв лаптоп да ми бекъпва. 8гбддр3, ссд, 2ядренамд
бавен до безумие, кубунту 18.04 не ще да се инсталира, иска си вин

Kubuntu не съм пробвал. Тествах Федора, 2 дистрота на Арх, Лубунту имам у Софето, ся съм на оргинално Убунту. Последното мачка по удобство и то в пъти останалите. Лично мнение. И с Дебиан съм бацал по служебните, и то и remote decktop му турих, дето модните зомбита дори не могат да мечтаят за графика в облак.
Та Убунтуто си търкаля точно толкова бръзо като Уй-н 8.1. някога. Има си абсолютно всичко за него на корем, таман ейся тургах okular да си бича книгите.

Бай Свир видно не е бачкал с хардуер, и приказва приказки под шипковия храст. Язе няколко години изгубени имам у дивата индустрия, дето имаше машини за по няколко милиона. Отговорност огромна, щото ако спре линията и следват огромни загуби. Дори не е сънувал за кво иде реч. Ся, че беше мизерия и простотия е ясно, ама поне съм го виждал от пръво лице. Туй дето писах на асм ми беше още като стажантче, и си беше сложна система с екранче, менюта комуникация и подобни гъдели. Ако кажа на някой js келеш как се ползва емулатор и има да ми се пули като теле у шарена врАта. За чисто хардуерни проблеми и дума не отварям. Разни паразитни капацитети са ми тровили месец и половина от единствения животец на км Земя.

п.с. На осцилоскоп последно поколение колегите му викаха олдкул техника. Хем цифров шарен двуканален записващ и даже кафе можеше да прави. Туй сте вие фронтенд мазачите.

Редактирано от rabin на 17.01.20 18:49.



Тема Re: от кога жабата стана лоу левелнови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано17.01.20 18:51



Рамбича нали и с контролери се е занимавал, коденето на десет инструкции да светне диод го счита за мега лоу левъл :)

I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna


Тема Re: от кога жабата стана лоу левелнови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано17.01.20 19:00



Няколко хиляди реда бяха, ама нема значка. Тизе ако видиш програматор на живо и ще се фрълиш от пръвио етаж. Не програмист, ми ена кутишка с кабели, дето фронтенд чекиджиите и викат олдскул. Имахме един такъв за двеиляди и пестин $.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: M$ must die!нови [re: rabin]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано17.01.20 19:04



"Отговорност огромна, щото ако спре линията и следват огромни загуби"

Която не носиш ти а тоя дето разписва да се пусне нещото след като те е овиквал половин година и сте изпуснали куп срокове докато си бараш кура и го натамъниш да бачка криво ляво :)

Ти кодиш асемблер редиш некви инструкции по рецепта и напасване с проба грешка точно както некой фронтендър реди извиквания на функции от модната за деня библиотека по модната за месеца рецепта и напасване и нещата некси там се случват плюс минус обичайните бъгове и мазаляк в кода щото нема време или не знаеш по-добре как се прави баш точно това.

Фундаментално няма АБСОЛЮТНА никва разлика дали мажеш на асемблер или популярен хай левъл език и майстори има навсякъде. Както и обикновени мазачи от които си и ти :)

I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna


Тема Re: M$ must die!нови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано17.01.20 19:12



То овикването с годините се свиква да ти е през кура. Ма тогава ми дремеше яко, щот млад дихател и най-лошото надъхан.
Общото на асм и жс е че са програмни езици. Не протокол, като хтмл.
В момента съм ученик, пролетеска па ставам предприемач. Мазатели сте вие, повечето.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: от кога жабата стана лоу левелнови [re: rabin]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано17.01.20 19:18



"Тизе ако видиш програматор на живо и ще се фрълиш от пръвио етаж"

Байчо, баща ми ме е учил да си проектирам разни аналогови схеми преди още да знам цялата таблица за умножение и постоянно мъкнеше разни джаджи и датчици да ги разучава от бачкането, ей тва е най-забавното при немалко самонабедени за лоу левъл 'майстори', че си въобразяват че да четат схеми и да ръчнат две жици в осцилоскопа и оразмерят три бобини и пет кондензатора докато им хареса картинката е неква айнщайн левъл гениалност която само на тях е дадена свише, има и гении разбира се но само щото ползваш осцилоскоп и мажеш рецепти плюс напасване с проба грешка не те прави такъв :)

Един наистина умен фронтендър е МНОГО по-умен от средния 'лоу левъл' мазач, не си мисли че се занимава с фронтенд щото му е 'сложен' асемблера или ще се 'уплаши' че разполага с малко памет и няма npm да си свали некоя модна библиотека, пълно е с джаваскриптаджии дето са ощракани и са били радиолюбители примерно или са кодили контролери като са почвали. Това че фронтенда е непременно за 'низши' погромисти е предразсъдък който отдавна го вярват само най-тъпите ако го вярват извън заяждането за забавление

I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna


Тема Re: от кога жабата стана лоу левелнови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано17.01.20 19:32



Пак си измисляш. Не съм казал, че са нисши. 160 мегабайта за "добър ден Реакт" хич не е малко работа. Просто е мазаляк като повечето уебърски нещица. Мега мазаляк, съизмерим с човешкия фърмуер, сътворен от дядо Господ. 3,2 милиарда нуклеотида са, ама не байтове ами двоични данни. 4 милиарда байта се води слаб комп, и то байта по 8 бита, не по 1 като в ДНК.
Аз като почвах жаварниците и генерирания код се събираше на 1 страница. Ентърпрайз сървържийница тръгваше на 512 мегабайта и селерон Атом. И браузърът паралелно па на таа машина. Че и база данни за капак. Че и Еклипс.
Са на 1 гигабайт не може да лайкнеш последните новости на Али Реза из Гейбука. За сървържийница да не говорим.
Както казваше дядо ми - по наше време субтитрите бяха в торента! Вий сте келеши!

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема рамбинбинчо, протокол е хттп, хтмл НЕ Енови [re: rabin]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано17.01.20 20:08







Тема Re: от кога жабата стана лоу левелнови [re: rabin]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано17.01.20 20:33



"Просто е мазаляк като повечето уебърски нещица"

За ги преценяваш тия неща требе да си компетентен в областта. А ти НЕ си :)

Междудругото сляпото сравняване 'асемблера прави пет ка екзе дето е движило лунохода апа на реакт проекта с хелоу текст на екрана node_modules му е мегабайти' е пълна глупост която извън ташак и меме употреба умен човек не го впечатлява чак толко, различните среди имат различни особености, така да се плющят 'сравнения' с 'изводи' е пълна ламерщина ако е сериозно

I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna



Страници по тази тема: << 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.