Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:12 25.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | (покажи всички)
Тема Re: M$ must die!нови [re: rabin]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано03.12.19 14:32



Maкя им проста, с оргиналено изчадие трети ден не мога да си подкарам dvr-а, който е писан за същото това изчадие!
Пробвах няколко вида дистрибуции за Линукс, 80% от тях тръгнаха от раз.
Изчадие версия 7 никак не тръгна на тоя хардуер. 3 дистрота пробвах, 1 от които смъкнато от М$.
Уй-ндоус 8.1. тръгна, ама не тръгва софуерът за камерите.
Забелязах и още един софт, дето НЕ тръгна на уй-ндоус 7, а на осмицата тръгна. windows-iso-downloader. Препоръчват го на техния си М$ сайт.
Никва обратна съвместимост, spy-os минават на десятка, и са заебали всичко надолу.
64 гигабайта на диска, да се чудиш какво толкова са нашибали вътре. И иска машина не по-стара от 5 години да речем. Да си цъкаш репортите към лачените тъпаци и Супер Марио, дето и на 8 битови процесори вървеше. Дори Паинт махнаха, дето още от Уй-н 1.0 го има.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: M$ must die!нови [re: rabin]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано03.12.19 23:45



Не са махали Paint. Искаха, ама имаше силен back-lash, та си седи.
Имаш и Paint 3D, но е доп. програмка и не маха стария, добър MSPaint.






Тема Re: M$ must die!нови [re: Naki]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано04.12.19 10:43



Не знам, осмицата са махнали старт бутона, и нищо не мога да намеря в тоя кенеф. Държа го в максимално изчистен вид за да изключа възможността някой външен мизерник да ми прави проблемите. Компът е на десетина години, не чак толкова стар за изхвърляне, и няма читава версия на изчадие да върви на него. 7 не тръгва, под 8.1. не работят камерите, десятката е 16 гиги инсталационна и нямам такава голяма флашка в момента да го кача, нито имам желание да ми затрие 65 гигабайта от диска с техните телеметрии и шпионене. И имат наглостта за тоя смет да ми искат 300 лева да си го купя, докъм 800 за про версиите. Ем да си платиш ем да те следят.
В Китай са вкарали закон да те снимат като си вземаш сим карта. После камерите те следят и дори разпознават емоции. Ако нещо си несъгласен или гневен и те ковладят на правителството.
В 11-та версия Били ще вкара челния опит на братята китайци. Сегашните верси искат интернет за активация, следващите няма да тръгват без камера и микрофон.


Редактирано от rabin на 04.12.19 10:42.



Тема Re: M$ must die!нови [re: rabin]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано11.01.20 23:36



Tия дни ми се наложи да ползвам Скайпа си. Не съм влизал от почти 3 години. Начи вадя тефтера с паролите, въвеждам и МУКАР!
Ама "загрижени сме за твоя комфорт", ама дай си телефонния номер, ама щи пуснем на мейла верификация... То робот тестове правих, само дето не ме пратиха в МЕНСА, помиярите мръсни!
Мислели за комфорта ми, с вярна парола не мога да вляза!
След половин час размотаване и псуване - накрая успях да си сменя вярната парола с 300 зора, на всичко отгоре гледа старите и не дава да е същата.
Тия квото пипнат и го правят на боклук, майка им деба нагла!


Как да не се отвратя от всичко тяхно, дори VS CODE и ТайпСкрипт не смея да пипна, толкова ме е гнус! Утре ще се сетят пак да ми блокират нещо, и ще ме разиграват с бъгливите си малоумия! Да ме изнудват за телефон, снимки и анален секрет!
Скайп беше прекрасен продукт, купиха го и го насраха. Дори реклами въртяха докат си говориш по него, толкова са нагли, че не им стигнаха милиардите!
Насраха го като Нокия, като Линкед Ин... като почти всичко, до което са се докоснали! В Линкед Ин безплатни фичъри направиха платени, сакън да не се минат за 20 стинки!
Чудя се на ГитХъб колко дни са преброени, народът масово се изнася от там, след като и там си навряха зурлата.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly

Редактирано от rabin на 11.01.20 23:39.



Тема Re: M$ must die!нови [re: rabin]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано13.01.20 13:37




Айде овцете, грррррр, гя! гя!
300 кинта за нов лиценз!

Здравейте колеги,
Интересувам се дали може да ми препоръчате счетоводен софтуер работещ под Линукс? Трябва ми за водене на многофирмено счетоводство и ми беше интересно, тъй като в нета само за Микроинвест чета, пък не съм им фенка...

#1 | 07.03.2019, 13:47
elpak
няма, можеш да направиш бланка в либре офис и да я ползваш

https://kik-info.com/forum/index.php?topic=21524.0

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly

Тема Re: M$ must die!нови [re: rabin]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано13.01.20 13:40



А до 31 март всеки търговец трябва да регистрира в НАП използвания от него софтуер. Информацията се подава само онлайн с електронен подпис.
А, малко е туй, ами и за електрически подпис да кихаш ежегодно! И не знам хардуерът дали се поддържа от нещо извън SpyOS.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: M$ must die!нови [re: rabin]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано13.01.20 13:59



Тотално си НЕправ, пак и отново!


Да, първоначално след като купиха Скайп, Microsoft го осраха почти докрай - махнаха част от възможните статуси, осакатиха и други важни функции на Скайп, с които бяхме свикнали.

В момента обаче от някъде към половин/една година, не само че всичко важно, дето го нямаше е върнато и даже подобрено, а има и допълнително надграждане с много полезни нови функции.
Например съвсем безплатно можеш да записваш voice разговори, като записът е на техни сървъри - след 30 дни се трие, но лесно можеш да си го свалиш.

Има добре работещ screen-sharing и поне още 2-3 големи, полезни нови функции.
Да, по-добре работи с MS акаунт, ама аз така или иначе си имам, а ти като си нямаш явно Скайп не е за теб - ползвай Telegram, Viber или нещо още по-по-най-опен-сорс, щом Скайпът ти е проблемен.




Тема Re: M$ must die!нови [re: Naki]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано13.01.20 14:22



Naki, гъзъ ти порунтавЕ, акъл ти не дойдЕ! За кое не съм прав?
Вече имам контактите в тоя Скайп, събирани над 15 години сигурно. Как да стане с Телеграм, като никой отсреща не го ползва.
Случвало ми се е да вляза с парола през live версията на браузър, а с десктоп приложението да не мога. Т.е. вярна парола не разпознава, и това не е за пръв път. Това под spyOS, дори с линукса не мож се оправда.
Няколко познати изпищяха, че им искали данни от кредитна карта, да доказвали, че имат 18 години.
Не коментирам тоталното слухтене и записване, то е ясно. Пръвата им работа като го купиха беше да махнат peer to peer функцията, и всичко да минава през тях, да могат да те подслушват.
Не че ми дреме кво слушат, ама и с вярна парола като не ме пуща и става грозно.
Ся НАП като изюркат овцете за нови лицензи и хардуер и хептен ще стане грозно!
Лобиране в полза на най-богатата Корпорация, сичките квартални магазинчета ще трябва да се изръсят 5 стотака, да сменят хардуер и софтуер. Изчадие 8 и нагоре не връви на 20 годишния прашасал комп.
Електрическия подпис отделно. Не наядоха се тия тумбаци!
Как да не ги псуваш такива? Зорлем те бутат да им купуваш продуктите! Нямало под Линукс, едва ли е случайно това. НАП раздава лицензите за СУПТО!

Редактирано от rabin на 13.01.20 14:30.



Тема Re: M$ must die!нови [re: rabin]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано13.01.20 17:02



Аз па с лека изненада установих колко често ползвам Face Time през айпада да говоря по телефон (връзва се автомагично през айфона), било то с картинка и слушалки или само аудио на спийкър е много мазно, ужким дребна сгода обаче е велико, ей такива хубавини правят ябълските акции ТРИСТА И ДЕСЕТ, не осемдесе



I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna

Тема Re: M$ must die!нови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано14.01.20 12:32



Има ли нещо в живота ти дето не минава през ейпълска дрънкулка? В нарочна тема за М$ пак изгнилите, акции и бля бля.
Можеш ли да се храниш и уриноотделяш без помощта на изгнилите?

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly



Страници по тази тема: << 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.