Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:18 14.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема После защо ви наричаме добитък.нови  
Автор job.hunter-212123 ( хед )
Публикувано31.07.15 21:54





Защото самоуважението ви е точно колкото на добитък.



Тема Re: После защо ви наричаме добитък.нови [re: job.hunter-212123]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано31.07.15 22:27



Ще взема да ходя на интервюта в БГ фирми. Just for shit and giggles.

Само ще внимавам щото реално има и свестни вече, и ще се старая да се ебавам яко само с глупаците дето си мислят, че щом са фанали некви червени кинти навремето и са гепили господ за шлифера



Аттеншън работодатели в айтиту - ако на интервю ви се появи Мега Нарцис с видимо тегло около шейсе и пет кила, начи имате уникалния шанс да си комуникирате с първия българин дето ше фане грами. Изпитвайте яко, що дупките на каналите са кръгли примерно и прочие, изпотете максимално идиотско хилещия се претендент

I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna

Тема Re: После защо ви наричаме добитък.нови [re: job.hunter-212123]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано31.07.15 23:17



Вие сте като цецекарите - и те викат на уескиту добитъци, па отидоа у В групата да играят с шопски отряд и банкянските тигри.

EOF


Тема това с червените кинти е много 90'снови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано01.08.15 08:35



днес са еврокинти.
както с презрение отбеляза нашия шеф във някво интервю "когато в българия се говори за бизнес, всички подразбират европрограми".




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: това с червените кинти е много 90'снови [re: zaphod]  
Автор savoyclub-56458 (bangbus driver)
Публикувано01.08.15 08:51



Дам, интервю в Мениджър. Кефи ме Митев, бил съм му и на 1-2 презентации и лекции, straight-talk, no bullshit. Другото което ме кефи - "100 венчър капитал фондове са ми предлагали огромни суми за да ни придобият, но ние пари си имаме предостатъчно, нямаме хора и идеи за развитие. Не знам какво да ги правя тия пари като ги взема и не ми трябват".

И затова си контролират фирмата с партньора си, не като селяците от Телерик дето за няколко милиона евреите ги изкупиха и после ги принудиха да се продадат и сега са на заплата.

--
One day it will make sense.


Тема тва с венчърите е много вярнонови [re: savoyclub-56458]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано01.08.15 09:38



масово е надценяването на значението на финансирането за софтуера. сега, ако си новоизлюпен фейсбук и ти трябват две халета сървъри, финансовата инжекция може да се окаже решаваща за старта, но за софтуер защо? приемайки финансиране 100% се преебаваш.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: тва с венчърите е много вярнонови [re: zaphod]  
Автор savoyclub-56458 (bangbus driver)
Публикувано01.08.15 09:47



За софтуер единствения начин да приемеш финансиране и да не си се преебал е ако си на ниво идея и нямаш пари да се издържаш или ако си на загуба. В случая на Телерик си беше откровено дебилство, продаване на 50% от фирмата за абсолютно смешни пари в момента в който правеше 25 милиона на година с поне 5-6 печалба (при масирано и неоптимизирано маркетинг харчене) и доста раздут щат от 150 човека.

Абсолютно не разбирам за кво им беше това. Ама някои хора са с менталити на селянчета.

--
One day it will make sense.


Тема Re: тва с венчърите е много вярнонови [re: zaphod]  
Автор savoyclub-56458 (bangbus driver)
Публикувано01.08.15 09:52



Между другото Хаос са много добре позициониране и имат най-голям потенциал от всички български фирми, единственото което липсва е много дебело ентерпрайз лицензиране на филмовите студиа. Не може филм да е правен половината с V-Ray и да генерира 1 милиард в бокс-офиса, а до вас да стигат стотинки.

Кажи му го това на Митев и да работи в тая насока.

--
One day it will make sense.


Тема Re: тва с венчърите е много вярнонови [re: savoyclub-56458]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано01.08.15 09:53



и доста раздут щат от 150 човека.
Няма хора бе Гюро, не може да се намерят петима души като теб, де ще вършат същото. Хората по принцип са тъпи, дори ти сам ги говориш тия неща.

Можеш публично да ми излееш кофа л-на и да ме риташ, но в крайна сметка ДОМИНИРАМ


Тема Re: тва с венчърите е много вярнонови [re: savoyclub-56458]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано01.08.15 10:05



тия неща ги определя пазара, не митев.
пазарната цена е толкова, колкото достига до нас. то е много малка част от милиарда, но и ренденето има много малка важност за филма. всъщност доколкото съм запознат даже е по-малко отколкото си мислиш. нямам точно инфо, но май филмите са само за престиж, . парите идват от дребните студия, тия с рекламите, визуализация на сгради, тн.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.