Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:49 19.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Колко сериозни програмиста има тук?нови  
Автор pesho.konia (старши)
Публикувано26.02.15 00:28



Колко сериозни програмиста има тук, които истински разбират от програмиране и го правят редовно? Тук е фрашкано с тролове, които хабер си нямат от занаята или имат мизерни знания без яснота, колко нищо не знаят и в резултат тролят и обиждат нон-стоп. Тук трябва да се разискват някакви по-интересни идеи. Примерно предприемачи срещу кариеристи в компании, програмисти в чужбина срещу тези в БГ. Става дума, да се обсъжда кое по-добре и тн. Освен това нови тенденции. Приложения на софтуер примерно в алтернативна енергия или в електрически автомобили. Изобщо, има милион теми. Предлагам да спрем тъпанари с интелигентни и интересни теми, в които ги игнорираме.



Тема Re: Колко сериозни програмиста има тук?нови [re: pesho.konia]  
Автор synergie_bg (ентусиаст)
Публикувано26.02.15 00:44



17

Започни ти някоя от сериозните теми дето те вълнуват. Защо чакаш друг да го направи.

Редактирано от synergie_bg на 26.02.15 00:45.



Тема Re: Колко сериозни програмиста има тук?нови [re: synergie_bg]  
Автор jeffty (chupac)
Публикувано26.02.15 00:47



attention whore, кво очакваш. променен бил ала бала същия педраст.


*Авторът е социален психолог и онлайн-експерт.


Тема Re: Колко сериозни програмиста има тук?нови [re: jeffty]  
Автор synergie_bg (ентусиаст)
Публикувано26.02.15 01:12



Ако не ме мързеше толко дося да съм прочел какво е писал преди че толкова народ го псува.

Конче кажи какви са професионалните ти ангажименти освен джойнването на таблици в SQL-a? Какво преставлява проекта по който работиш сега? Разкрии нещо за себе си за да започнем дискусия.



Тема Re: Колко сериозни програмиста има тук?нови [re: pesho.konia]  
Автор croesus ()
Публикувано26.02.15 01:15



За себе си мога да кажа, че имам мизерни знания по програмиране, но гледам да не троля много често. Аз повече се изживявам като търговец, не като първокласен програмист.
Относно средата в клуба .... Хайде да не сме максималисти, всеки клуб за програмиране по света, който е без надзор, прилича на същото.


Там, където се обсъждат споменатите от теб теми, има модератори-цербери, които банират дори за безобидни прегрешения.



Тема Re: Колко сериозни програмиста има тук?нови [re: pesho.konia]  
Автор bobyb (старо куче)
Публикувано26.02.15 01:23



Тука има само един Програмист, а ти си неговия Пророк.



Тема Re: Колко сериозни програмиста има тук?нови [re: synergie_bg]  
Автор jeffty (chupac)
Публикувано26.02.15 01:44



height of his career, ако се не лъжа, беше некъв велик код де приема като параметър XML, прави некви неща и, о чудо, вади XML. pure fuck'n magic. тва протокол ли беше език ли беше сега не помня.


*Авторът е социален психолог и онлайн-експерт.


Тема Re: Колко сериозни програмиста има тук?нови [re: synergie_bg]  
Автор pesho.konia (старши)
Публикувано26.02.15 02:18



Нещата не са толкова прости.

Сегашната ми компания плаща на хора за определени услуги свързани със здравеопазване. После си взима парите от съответния щат, защото тези консуматорите на услугите са бедни и имат медицинска застраховка през щатска програма. Някой път от щата не плащат и моята компания губи пари. Първият ми проект, който успешно пуснах беше към щата Колорадо. Свързах се със щата по електронен път да проверявам всеки ден дали тези хора, на които са извършени услугите са осигурени и така моята компания не плаща, ако няма на нас да ни платят. Всичко е автоматизирано. Протоколът за обмяна на данни със щата, който аз използвах, се нарича electronic data interchange. Имаше още тонове изключения като например проверки със задна дата и подобни. То става през един уеб портал.

Нещата са малко по-сложни към щата Вирджиния, защото щата има 3 под-изпълнители, които са частни застрахователни компании. Данните идват от 4 места и ту с едните работя, ту с другите.

Хайде някой друг да разкаже с какви проекти се занимава и какви джойнове прави.



Тема XMLнови [re: jeffty]  
Автор pesho.konia (старши)
Публикувано26.02.15 02:26



XML is like violence - if it doesn't solve your problem, you are not using enough of it!



Тема Re: Колко сериозни програмиста има тук?нови [re: pesho.konia]  
Автор chupac (jeffty)
Публикувано26.02.15 06:31



ся кажи и че пишеш на мъмпс и спирам се заяждам.

Не печатат белезници по вестниците както М$, аз още сънувам кошмари от това!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.