Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:20 27.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Бил Гейтс пак е нанови [re: rabin]  
Автор Гypy (bangbus driver)
Публикувано17.05.13 16:48



Разбинчо, Линукс НИКОГА не съм виждал. Никой не спори с тебе, че ако си програмист с умения, можеш да програмираш под Линукс, Уиндоус, дори ако имаш здрави нерви или леки наркотици, може и Objective-C да изтраеш.

Идеята е че няма алтернатива на Майкрософтски софтуер за офис работа още, повтарям, ЗА ОФИС, затова, както всички викат Епъл това, Гуугле оново, чичко ти Били стана 10 милиарда по-богат и спасява света - щото е зле. Аз не съм непременно доволен от това защото трябва да има конкуренция. Но "безплатен" не стига. Трябва да има МНОГО хора с тия умения, много дето да вдигат телефона, ПРОФЕСИОНАЛНА организация, дето ти гарантира фиксове и ъпдейти, а не "доброволци", екосистема, етц.

Окей? Стана ли ти ясно?

--
One day it will make sense.


Тема Re: Бил Гейтс пак е нанови [re: chupac]  
Автор rabin ()
Публикувано17.05.13 16:50



В момента съм в крадена BMW 7-ca. Деба тия недоразумения там Опел, VW, Toйота... Щом не плащам аз!



Тема Re: Бил Гейтс пак е нанови [re: rabin]  
Автор Гypy (bangbus driver)
Публикувано17.05.13 16:51



Разбираш ли мой? Може 1% от света, които предполагам сме ние в ИТ, да се вълнуваме от clouds, Гуугъл Биг Дейта, Андроид девелопмент - останалите 90% - тоест нормалните хора, искат да си напишат мейла на Аутлуук, да си напишат документа на Word, презентацията на Sharepoint и да ходят у тях да си шибат жената или мъжа.

Ти тия хора мое и да не ги познаваш, но са 90% от хората.

--
One day it will make sense.


Тема Re: Бил Гейтс пак е нанови [re: Гypy]  
Автор rabin ()
Публикувано17.05.13 16:54



Искахме да купуваме една система, сървисно базирана, не мога да се сетя точното понятие. Искаха 15 000 долара лиценз за ядро в процесор на клъстера. Който е мега гъзар - има си платено. За скромни решения до 30 000 юзверга - има и безплатно. HP са с QuePlix CRM и си стъпва на безплатни решения. Прекомпилирал съм го, имам и сорса. 100 000 долара е лиценза на тоя продукт с отворен код.
Как да обясниш на някой какво е свободата, като винаги е бил на синджир?



Тема Re: Бил Гейтс пак е нанови [re: chupac]  
Автор Гypy (bangbus driver)
Публикувано17.05.13 16:55



Отказвам се. Тоя сега плаща 100,000 и е свободен, по някакъв начин. Преди малко безплатен, сега свободен. От какво точно е свободен, не знам. Дай да викаме Др Франки.

--
One day it will make sense.

Редактирано от Гypy на 17.05.13 16:56.



Тема Re: Бил Гейтс пак е нанови [re: Гypy]  
Автор rabin ()
Публикувано17.05.13 16:56



останалите 90% - тоест нормалните хора, искат да си напишат мейла на Аутлуук, да си напишат документа на Word, презентацията на Sharepoint и да ходят у тях да си шибат жената или мъжа.
Щото това им е набивано от малки. Същата зараза по Щатите е с Йейпъл. И кво? Нормалния човек ще си изтегли пощата със същия успех и с еквивалента на Линукс. Ама няма кой да плати за това зарибяване.

Отказвам се. Тоя сега плаща 100,000 и е свободен, по някакъв начин. Преди малко безплатен, сега свободен. От какво точно е свободен, не знам. Дай да викаме Др Франки.
Да, има софт с отворен код, който е платен. Виждам, че си тотално незапознат с лицензната система. Не се учудвам. Все пак си бил винаги на синджир.

Редактирано от rabin на 17.05.13 16:58.



Тема Re: Бил Гейтс пак е нанови [re: rabin]  
Автор Гypy (bangbus driver)
Публикувано17.05.13 17:00



И как точно "безплатната" ти платформа, за която плащаш колко там... не успях да ги събера, $500,000, е безплатна и по-евтина от нещо на Майкрософт?

--
One day it will make sense.


Тема Re: Бил Гейтс пак е нанови [re: Гypy]  
Автор rabin ()
Публикувано17.05.13 17:03



Като вземеш да вдигаш професионална система с натоварен клъстер - обади се, ще ти обясня как седят нещата. Дося не сме успявали да натоварим сървър, че да опрем до платените версии на безплатния контейнер. Като кешираш - има и поддръжка. Кое не е ясно?
То може да пуснеш краден сървър и с М$ платформа, ама плащате като на поп. Същото е при Java EE клъстерите. Като стигнеш до момента да въртиш дебел бизнес - сам отиваш да си платиш поддръжка, и салтанати. В М$ първо плащаш, после ако е рекъл Господ ще си избиеш лицензите.

Тоя форум е на "тъпо" безплатно ПХП

Редактирано от rabin на 17.05.13 17:06.



Тема Re: Бил Гейтс пак е нанови [re: rabin]  
Автор Гypy (bangbus driver)
Публикувано17.05.13 17:07



Това се казва vendor-lock-in бе, рабинчо. Дават "безплатно" 2-3 чикии да може такива като тебе да подскачат, но ако решиш да направиш нещо сериозно, като там квото там правиш (макар че като гледам, се съмнявам) или като съпорт на Куба Либре Офис за държавната администрация - от $500,000 до 50 милиона и после като търсиш нещо в интернет като има проблеми, вместо 1,000,000 линка и решения 3 на немски и финладски.

Дете. Ходи си удряй главата в стената. мое се оправиш.

--
One day it will make sense.

Редактирано от Гypy на 17.05.13 17:11.



Тема Re: Бил Гейтс пак е нанови [re: Гypy]  
Автор rabin ()
Публикувано17.05.13 17:13



Дете. Ходи си удряй главата в стената. мое се оправиш.
Тия съвети... знаеш къде.
Жава клъстер може да си сглобиш с безплатни версии, до средно голям бизнес. Има хубави платени IDE-та, дето се плащат още в началото. Всекиму според възможностите. Банките държат на Оракъл - плащат. Мен ме кефи Постгре - дърпам, инсталирам, работя.
Не като при вас. А мога да разправям пикантерии, че тоя познат дето купува сървър искаше да купува и цялостно ERP от М$. Ама е за цяла нова тема.
Ходи обясни на Гугъл да си бият главата, щото не са се надупили на Били. Фанатици всякакви.

Редактирано от rabin на 17.05.13 17:17.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.