Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:43 27.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Бил Гейтс пак е нанови [re: ya2011]  
Автор rabin ()
Публикувано17.05.13 16:28



Мисълтта ми беше, че теб персонално никой не те кара да използваш продуктите на MSFT, не знам за какви чиновници ми говориш.

Това какво се използва в държавната администрация не знам, но според мен е много по-евтино да купят MS лицензи, отколкото да обучават всички служителни на други безплатни OS.

Явно и в Дядо Коледа вярваш. Секретарката се научи на Убунту за няколко дни. После не ще да чуе за М$ простотии. Влиза през виртуалка, щото сайтовете на министерството се отварят само с IE.

Не е само до инсулина. Пари в БГ няма за много по-критични неща, ама за Били винаги има.



Тема Re: Бил Гейтс пак е нанови [re: Гypy]  
Автор chupac (chupacabron)
Публикувано17.05.13 16:30



взе ми думите от устата - роксана в мъжки род е.
че гледам и съдържанието еднакво сме го натворили.

Al: A Bundy never wins, but a Bundy never quits.


Тема Re: Бил Гейтс пак е нанови [re: Гypy]  
Автор rabin ()
Публикувано17.05.13 16:31



Не, просто се измъкваш, че няма какво да ми кажеш. Не е само Оракъл. С колегите дори го избягваме.
Цялостно сървърно решение на М$ е яко платено. 8К долара, един приятел наскоро вземаха. Да, има и платени Жаварски истории, ама има и безплатен избор.

Редактирано от rabin на 17.05.13 16:34.



Тема Re: Бил Гейтс пак е нанови [re: chupac]  
Автор Гypy (bangbus driver)
Публикувано17.05.13 16:34



Аз му предлагам на рабинчо като толкова разбира, безплатно да ходи да инсталира Линукс и ЛибреОфис в българското правителство, безплатно да ги поддърбжа, безплатно да обучи всички 50 годишни лелки и безплатно да пише по 2-3 безплатни опен-соурса, като е толкова курназ.

--
One day it will make sense.


Тема Re: Бил Гейтс пак е на [re: Гypy]  
Автор rabin ()
Публикувано17.05.13 16:37



Какво общо има поддръжката с лицензите? Обучението на Убунту - с офиса му е колкото обучението на М$ еквивалента. Лелките да не би да не са им инсталирали Уин, да не би да няма поддръжка, да не би да не са учили системата?



Тема Re: Бил Гейтс пак е нанови [re: rabin]  
Автор Гypy (bangbus driver)
Публикувано17.05.13 16:40



Aaaa, a сега вече не е безплатно, нали рабинчо? Поддръжката.

А сега да видим, като 95% от хората и фирмите за обучение са с Офис/Уин умения, дали не е доста по-евтино поддръжката и обучението + цената на софтуера плюс професионална фирма с голяма еко система зад нея, от банда хипарчета цъкащи по Линукс?

Защото нали се сещаш, че никой програмист добър на Линукс и квото там се пише под него, няма да обучава и поддържа за 3 лева на час и да съпортва лелки по телефона нон стоп що Екселски файлове не работят съвсем както трябва под Либре. Кои ще са тези хора? Къде са?

Рабинчо, айде да не спориш с мене и свободния пазар. Ако беше по-лесно и по-евтино и по-добро, щеше да е навсякъде.

--
One day it will make sense.

Редактирано от Гypy на 17.05.13 16:42.



Тема Re: Бил Гейтс пак е нанови [re: rabin]  
Автор chupac (chupacabron)
Публикувано17.05.13 16:40



начи направи го и тогава ще говорим.
хем "били" отвори форматите на офис, та с малко повече "кодец" ще накараш либрето да работи с другата част на администрацията.
а, забравих, че ти се наложи и да висиш на телефона, щото мс предлагат и кол съпорт.

Al: A Bundy never wins, but a Bundy never quits.


Тема Re: Бил Гейтс пак е нанови [re: Гypy]  
Автор rabin ()
Публикувано17.05.13 16:44



Рабинчо, айде да не спориш с мене
Това ли са ти аргументите? Имам много мощно подозрение, че Линукс си виждал преди 10 години минимум. Интерфейсът му е много подобен на Уин. Офисът също.



Тема Re: Бил Гейтс пак е нанови [re: chupac]  
Автор rabin ()
Публикувано17.05.13 16:46



Като си платиш за съпорт - има и под Линукс.
Ако цялата администрация е на Либре - няма проблем със съвместимост. От къде накъде Били ще налага стандарти в държавата? Китай като са на Линукс, вероятно са прости.



Тема Re: Бил Гейтс пак е нанови [re: rabin]  
Автор chupac (chupacabron)
Публикувано17.05.13 16:47



линукс имам отворен в момента пред мен.
далеч е от 7-цата. за това недоразумение, което се нарича офис вътре няма да отварям дума.

Al: A Bundy never wins, but a Bundy never quits.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.