Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:39 18.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Религиинови  
Автор korporativa (цар и господар)
Публикувано03.05.13 23:20



Ся гледам тука един филм по канал 1 за Исус и седя и се чудя да еба мааму да еба дали това е истина или някой е седнал и си го е измислил. Вие ко мислите?

----
Аз съм Корпоратива и съм велик.


Тема Re: Религиинови [re: korporativa]  
Автор chupac (chupacabron)
Публикувано03.05.13 23:23



и там явно е гнусна мъгла на юг.
ми кво да мисля - очевидно е имало такъв човечец и очевидно е бил достатъчно убедителен, че да му напишат толкова романи за него.
и естествено да избият толкова народи и съберат толкова кинти.

Al: [to some kids] Who wants to hear about the red-haired Grinch that stole Uncle Al\'s life?


Тема Re: Религиинови [re: korporativa]  
Автор loverrock ()
Публикувано03.05.13 23:59



Историческа личност, само толкова

Доказателствата са косвени, но със сигурност е доказано съществуването на Pontius Pilatus.

domino dancing

Редактирано от loverrock на 04.05.13 02:38.



Тема Re: Религиинови [re: korporativa]  
Автор LadyMorgana (Πο )
Публикувано04.05.13 01:15



това на филма е едно 80% измислица. Реално купона е бил друг, ама сега що да се хващаме за детайла. Виж какви хубави костюмчета им бяха направили, и Пилат и той беше един вид пич, и римския аскеер и той беше убедителен!

Аз обичам да чета "Майстора и Маргарита" - там историята е дадена по по-друг начин, прочети я ... нашето момче, Булгаков, добре я е описал. а Анджей Вайда беше направил и филм по книгата .... абе, кажи какво те интересува, това с Христос е цяла индустрия. Хората 1500 години въртят супер бизнес с това!

Quod licet Iovi, non licet bovi



Тема Re: Религиинови [re: korporativa]  
Автор Accolade (ratus libratus)
Публикувано04.05.13 03:55



Най вероятно е измислена личност напълно, Йешуа си е просто еврейско име, Христа (Крайст, Кристо) е титла (богопомазаник, каквото и да означава това), всички извори за тази личност са библейски или цитират християнски източници от по-късно. Римляните мълчат като гъзове за него



Митологична личност отвсякъде, нещо като Авитохол за Българите.

REALITY CHECKS NEVER BOUNCE!

Тема Re: Религиинови [re: korporativa]  
Автор Refurbished (Реставриран)
Публикувано04.05.13 08:36



Иисус е историческа личност подобно на Крали Марко и Васил Левски.

До (около) 325 г. след Христа последователите му са били секта. Освен това по негово време е имало няколко десетки хора, които също са се обявили за пророци. Разликата е, че при Христос са налице всички доказателства сбъдващи предсказанията описани в Стария завет. И че последователите му не са го забравили няколко години след смъртта му.

Във филмите обаче има много голяма творческа измислица. Приличат на "Джурасик парк". А това е филм, в който хем говори за това, че някога са съществували динозаври, хем всеки нормален човечец много ясно се досеща, колко много компютърни ефекти са използвани и как динозаврите не са били способни на някои неща.

Папа Франциск I е смирен до смирените. Неговото мото е "Miserando Atque Eligento".



Тема Re: Религиинови [re: Accolade]  
Автор Refurbished (Реставриран)
Публикувано04.05.13 08:42



Римляните мълчат

Винаги съм си мислил, че Ватикана и Рим са две много различни неща. А за "Общността на отците Йезуити" тепърва ще се говори и пише много.



Тема Re: Религиинови [re: korporativa]  
Автор Гypy (bangbus driver)
Публикувано04.05.13 08:53



Аз трърдо вярвам в религията и съм направо като зийлот последовател на Джийзъс. Примерно, по това време са пости, май? Затова вчера хапнах един Фиорентински стек от точно кило и 200 грама, а преди това 200 грама тартар от angus beef - това специално за рабин пояснявам, че е съвсем сурово месо с подправки, като кайма сервирано.

Кило и половина месо и две бутилки вино ги оправих точно за 2 часа, много добре. Точно като за пости. После трябваше да ходя да запаля свещичка в една църква, ама забравих.

Но иначе съм примерен християнин и определено вярвам, че двама нудисти са говорили за своята диета с ябълки с говореща змия и така е почнало всичко - доста логично ми звучи. По-логично от някои постове на Обсти и киро.свинята.

--
One day it will make sense.


Тема Re: Религиинови [re: korporativa]  
Автор El Capitan (тамада)
Публикувано04.05.13 10:36



Един е Мерцедес и АМГ е негов пророк!

Ако се сещаш...



Тема Re: Религии [re: Refurbished]  
Автор Accolade (ratus libratus)
Публикувано04.05.13 10:36



>>Винаги съм си мислил, че Ватикана и Рим са две много различни неща

О, разбира се! За мен лично, понятието Римлянин свършва още с Август и въвеждането на империята официално. Горе-долу за мен Рим означава Сенат и сенатори. Империума въвежда силната централна власт, професионалните войници провинциалисти и прочее не дотолкова римски добродетели. (Ахам... силната централна власт съсредоточена в една личност за мен не е римлянско

... По скоро е източно влияние дошло от Персийците, под влияние на Алекс МАКЕдонски и Картагенците... SPQR Vero Dominate!!!)

>>А за "Общността на отците Йезуити"

Йезуитите по принцип са ми много гнусни типчета, истинската подмолна "секретна" организация дърпаща конците на стотици кралчета, бишопчета и прочее... Напълно споделям мнението на Волтер за тях и му вярвам че са били изродчета обезумяли за власт и друго влияние. Гнусни, гнусни типчета... нещо като софистите на всички теолози.

REALITY CHECKS NEVER BOUNCE!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.