Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:01 19.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема 3k малко или много/мит или реалност  
Автор korporativa (цар и господар)
Публикувано04.04.13 13:52



Тук се разрази една интересна полемика, дали 3-4к са реални за българския пазар. Затова трябва да се изнесе в отделна тема и отделно заглавие, че да не се разводнява. Преди ви бях писал че взимам 1.5к което ми се виждаше достатъчно нелепо за да бъде споменато като месечна заплата в клубъ.

Днес един сплескан хуй с ник бай хуй ме шокира тотално с изказването си, че в джонсън контрол взимал 1.8к, а само топ хората взимали 2.5к но пък за сметка на това си траели и си натискали парцалите. Дори и че суми от сорта на 3-4к са мит, като тук говорим за базова заплата без бонуси и допълнителни стимулирания. Същия тоя хуй в определен период от време пускаше много често некви безумни обяви със заплати от 700-1000 лева с което мислех че се ебава. Явно е искал да си сменя работата и се е уплашил като е видял за кви рейтове става въпрос. Предполагам, че дори е живял доста щастливо с неговите 1.8к и съответно със стремежите за 2.5к. Само, че реалността е следната аз не познавам хора дето да взимат под 3к в ИТ бранша, дори доскорошни готвачи взимат повече.

Представяте ли си аз дето съм мързелив, тъп и не чак толкова добър програматор взимам над 3к само заради това, че ходя до офиса и обратно в работни дни и междувременно си чата в клубовете, фб, гепиме, етц. Това е един от малкото постове, в които не се ебавам.

Аз съм Корпоратива и съм велик.

----
Приликите с действителни лица и събития (не) са случайни!


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалност [re: korporativa]  
Автор Ben Bernanke (Шеф на Fed)
Публикувано04.04.13 13:57



Че то от бюрото по труда получавах по 1200 лв на месец. Аз ако работя някъде за под 3к бих се самозаплил.

_________________



Тема Re: 3k малко или много/мит или реалност [re: Ben Bernanke]  
Автор kaндидaт-cпaмъp (аматьор)
Публикувано04.04.13 13:59



Защо да се палиш, като е по-лесно да не работиш.

Пишещите с >1 ник са лицемери и трябва да се разобличават, защото са вредни за форумите.


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалност [re: Ben Bernanke]  
Автор korporativa (цар и господар)
Публикувано04.04.13 13:59



Чакай, чакай момент. Ти, без да работиш смисъл без да ходиш на работа взимаш по 1200 лв на месец точно 300 лв повече от бай хуй дето не само, че ходи на работа, а може би и работи?

Да и аз бих се запалил!

----
Аз съм Корпоратива и съм велик.


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалност [re: korporativa]  
Автор Ben Bernanke (Шеф на Fed)
Публикувано04.04.13 14:06



Всъщност няма да мога да се самозапаля. Бензина е 3 лева, с такава заплата няма да мога да си го позволя.

_________________



Тема Re: 3k малко или много/мит или реалност [re: Ben Bernanke]  
Автор backinblack (Ръси мозък)
Публикувано04.04.13 14:09



В една от предните теми беше писал, че са те съкратили от фирмата и до момента си бил на 1200 лефа заплата.

Аз според това твое изказване съдя, че фирмата едва ли е фалирала и по тази причина да съкращава работници, а че просто знанията ти, уменията ти, количеството ти вложен труд, не струват и толкоз и поради тази причина те освобождават.
При повече знания и умения, но с по-малко вложен труд също могат да дават толкоз, а с повечко работа и повече, та докато има кой да плаща и без да работиш, аз бих си уплътнил свободното време в увеличаване на знанията и уменията.

Ползването на Уиндоус, сериозно и необратимо уврежда начина ви на мислене!


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалност [re: korporativa]  
Автор rabin ()
Публикувано04.04.13 14:11



Първо, ако болднеш иронията ще бъде по-читаемо.
Второ - 3К чисти ми дадоха в гаражна фирма от двама души. Шефчето и аз. Аз му поисках по-малко в началото, защото исках да вляза в час в конкретните им технологии. Он вика - давам ти три, идвай след месец. Само че на втората седмица ми писна от мрънкянето му, освен това беше хипер претоварен и неадекватен за разумна дискусия. Ся ми е съвестно че така стана. Ама лятото ми се бяха събрали и чисто лични проблеми (роднина по болници), и подходих по-рязко, отколкото трябва. Стресът е лош съветник при всяко обстоятелство. Мисълта ми е - изкарват се и в най-мизерната гаражна фирма без проблем.
Трето - бай хуй реагира агресивно на каквото и да е подмятане по яйчарска тема. Не съм първия, който го заподозря в яйчарство, темата седи.

Редактирано от rabin на 04.04.13 14:19.



Тема Re: 3k малко или много/мит или реалност [re: backinblack]  
Автор Ben Bernanke (Шеф на Fed)
Публикувано04.04.13 14:13



1200 плучавах от борсата, това е максималното дето дават там. И ме уволниха, а не съкратиха. Фирмата си е добре и хората дето са там също.

_________________



Тема Re: 3k малко или много/мит или реалност [re: Ben Bernanke]  
Автор backinblack (Ръси мозък)
Публикувано04.04.13 14:17



Аз цитирах по памет само. Това, че е било уволнение, а не съкращение е май кофти!
Защо не помислиш върху собствен проект!? Едно от най-големите предимства на такова нещо е, че не е нужно да знаеш купища технологии, а само една и познания в определен бизнес.

Ползването на Уиндоус, сериозно и необратимо уврежда начина ви на мислене!


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалност [re: korporativa]  
Автор bobyb (пристрастен)
Публикувано04.04.13 14:20



ПъХъПъ било евтинджос?
http://it.jobs.bg/f1730957

Я Бай Хуй да намери 5 студента за тия пари, какви са тия шилета неориентирани.

Редактирано от bobyb на 04.04.13 14:25.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.