Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:48 30.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема 3k малко или много/мит или реалност  
Автор korporativa (цар и господар)
Публикувано04.04.13 13:52



Тук се разрази една интересна полемика, дали 3-4к са реални за българския пазар. Затова трябва да се изнесе в отделна тема и отделно заглавие, че да не се разводнява. Преди ви бях писал че взимам 1.5к което ми се виждаше достатъчно нелепо за да бъде споменато като месечна заплата в клубъ.

Днес един сплескан хуй с ник бай хуй ме шокира тотално с изказването си, че в джонсън контрол взимал 1.8к, а само топ хората взимали 2.5к но пък за сметка на това си траели и си натискали парцалите. Дори и че суми от сорта на 3-4к са мит, като тук говорим за базова заплата без бонуси и допълнителни стимулирания. Същия тоя хуй в определен период от време пускаше много често некви безумни обяви със заплати от 700-1000 лева с което мислех че се ебава. Явно е искал да си сменя работата и се е уплашил като е видял за кви рейтове става въпрос. Предполагам, че дори е живял доста щастливо с неговите 1.8к и съответно със стремежите за 2.5к. Само, че реалността е следната аз не познавам хора дето да взимат под 3к в ИТ бранша, дори доскорошни готвачи взимат повече.

Представяте ли си аз дето съм мързелив, тъп и не чак толкова добър програматор взимам над 3к само заради това, че ходя до офиса и обратно в работни дни и междувременно си чата в клубовете, фб, гепиме, етц. Това е един от малкото постове, в които не се ебавам.

Аз съм Корпоратива и съм велик.

----
Приликите с действителни лица и събития (не) са случайни!


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: korporativa]  
Автор Ben Bernanke (Шеф на Fed)
Публикувано04.04.13 13:57



Че то от бюрото по труда получавах по 1200 лв на месец. Аз ако работя някъде за под 3к бих се самозаплил.

_________________



Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: Ben Bernanke]  
Автор kaндидaт-cпaмъp (аматьор)
Публикувано04.04.13 13:59



Защо да се палиш, като е по-лесно да не работиш.

Пишещите с >1 ник са лицемери и трябва да се разобличават, защото са вредни за форумите.


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: Ben Bernanke]  
Автор korporativa (цар и господар)
Публикувано04.04.13 13:59



Чакай, чакай момент. Ти, без да работиш смисъл без да ходиш на работа взимаш по 1200 лв на месец точно 300 лв повече от бай хуй дето не само, че ходи на работа, а може би и работи?

Да и аз бих се запалил!

----
Аз съм Корпоратива и съм велик.


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: korporativa]  
Автор Ben Bernanke (Шеф на Fed)
Публикувано04.04.13 14:06



Всъщност няма да мога да се самозапаля. Бензина е 3 лева, с такава заплата няма да мога да си го позволя.

_________________



Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: Ben Bernanke]  
Автор backinblack (Ръси мозък)
Публикувано04.04.13 14:09



В една от предните теми беше писал, че са те съкратили от фирмата и до момента си бил на 1200 лефа заплата.

Аз според това твое изказване съдя, че фирмата едва ли е фалирала и по тази причина да съкращава работници, а че просто знанията ти, уменията ти, количеството ти вложен труд, не струват и толкоз и поради тази причина те освобождават.
При повече знания и умения, но с по-малко вложен труд също могат да дават толкоз, а с повечко работа и повече, та докато има кой да плаща и без да работиш, аз бих си уплътнил свободното време в увеличаване на знанията и уменията.

Ползването на Уиндоус, сериозно и необратимо уврежда начина ви на мислене!


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: korporativa]  
Автор rabin ()
Публикувано04.04.13 14:11



Първо, ако болднеш иронията ще бъде по-читаемо.
Второ - 3К чисти ми дадоха в гаражна фирма от двама души. Шефчето и аз. Аз му поисках по-малко в началото, защото исках да вляза в час в конкретните им технологии. Он вика - давам ти три, идвай след месец. Само че на втората седмица ми писна от мрънкянето му, освен това беше хипер претоварен и неадекватен за разумна дискусия. Ся ми е съвестно че така стана. Ама лятото ми се бяха събрали и чисто лични проблеми (роднина по болници), и подходих по-рязко, отколкото трябва. Стресът е лош съветник при всяко обстоятелство. Мисълта ми е - изкарват се и в най-мизерната гаражна фирма без проблем.
Трето - бай хуй реагира агресивно на каквото и да е подмятане по яйчарска тема. Не съм първия, който го заподозря в яйчарство, темата седи.

Редактирано от rabin на 04.04.13 14:19.



Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: backinblack]  
Автор Ben Bernanke (Шеф на Fed)
Публикувано04.04.13 14:13



1200 плучавах от борсата, това е максималното дето дават там. И ме уволниха, а не съкратиха. Фирмата си е добре и хората дето са там също.

_________________



Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: Ben Bernanke]  
Автор backinblack (Ръси мозък)
Публикувано04.04.13 14:17



Аз цитирах по памет само. Това, че е било уволнение, а не съкращение е май кофти!
Защо не помислиш върху собствен проект!? Едно от най-големите предимства на такова нещо е, че не е нужно да знаеш купища технологии, а само една и познания в определен бизнес.

Ползването на Уиндоус, сериозно и необратимо уврежда начина ви на мислене!


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: korporativa]  
Автор bobyb (пристрастен)
Публикувано04.04.13 14:20



ПъХъПъ било евтинджос?
http://it.jobs.bg/f1730957

Я Бай Хуй да намери 5 студента за тия пари, какви са тия шилета неориентирани.

Редактирано от bobyb на 04.04.13 14:25.



Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: korporativa]  
Автор Ben Bernanke (Шеф на Fed)
Публикувано04.04.13 14:23



А то Фламингото даваше по 240 лв на ден. За ПХП девелопер, който знае include...

_________________



Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: Ben Bernanke]  
Автор rabin ()
Публикувано04.04.13 14:31



Мингото знае единствено да взема, и да се хвали кой какво и подарил. Не съм чул да е дала нещо различно от ...





Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: Ben Bernanke]  
Автор korporativa (цар и господар)
Публикувано04.04.13 14:31



хахах, да това дето накуф не го преподава щото е ниско бюджетно

----
Аз съм Корпоратива и съм велик.


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: korporativa]  
Автор chupac (chupacabron)
Публикувано04.04.13 14:33



па знам ли. извън бг пазара съм от години, т.е. квото знам е от познати, ма 3к ми се струват напълно нормални.

Al: [to some kids] Who wants to hear about the red-haired Grinch that stole Uncle Al\'s life?


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: korporativa]  
Автор Triglav Zmei (gorianin)
Публикувано04.04.13 14:40



Преди 5 години на 2к се съгласяваха без проблем. В момента гледам и на 1.8к се мръщят. Заплатата не зависи пряко от големината на фирмата, а от печалбата която изкарва или по скоро от разпределението на тази печалба. Чувал съм за бутикови фирмички от 4-5 човека с висока печалба и съответно високи заплати.

От друга страна пък средни фирми, на които като им погледнеш годишния отчет за миналата година, чистата им печалба е стотици хиляди и милиони дори, като разделиш сумата дето са написали като разходи за заплати на броя служители, които са посочили, се получава средна заплата от над 3к. И в същото време ти предлагат някакви мизерни 1400 и то на граждански договор с по-ниски осигуровки.



Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: Triglav Zmei]  
Автор rabin ()
Публикувано04.04.13 14:45



Преди 5 години и цените бяха други... С изключение на имотите и старите коли - всичко беше значително по-евтино.



Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: Triglav Zmei]  
Автор korporativa (цар и господар)
Публикувано04.04.13 14:46



Аз просто не знам как ги намирате тия фирми. Аз съм бил на интервю в някъв кредит и като ги питах кви са бонусите онези ми казаха осигуряваме на реалната заплата, ама това да е било преди 2-3 години. Освен това ме караха да подписвам няква декларация че разрешавам да ми проверяват имотно състоянии и някви други неща. При което директно ги отсвирих.

Бонуса - осигуровка на реалната заплата + това проверка къде какви имоти имаш, айде метла, но това ми е било първия и последен досег с такава фирма

----
Аз съм Корпоратива и съм велик.


Тема 4к не са това което бяха...нови [re: korporativa]  
Автор portal (стар клубар)
Публикувано04.04.13 14:47



6к е новото 4к ....

\"Аз съм страшен не като се разписвам,а като стрелям...\"



Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: korporativa]  
Автор Pekoнcтpykтop (дарвинист)
Публикувано04.04.13 14:50



php и веб дивелъпмънт малко трудно ще ги докараш на 3. Но за почти всичко останало, май си е няква средна заплата.



Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор korporativa (цар и господар)
Публикувано04.04.13 14:52



както казва накуф ние с нискобюджетни проекти не се занимаваме

----
Аз съм Корпоратива и съм велик.


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: korporativa]  
Автор chupac (chupacabron)
Публикувано04.04.13 14:53



хаха, мислех, че тия тъпотии само в провинцията ги правят - при мен беше - ама ти в собствен апартамент ли живееш, приятелката ти колко взема...

Al: [to some kids] Who wants to hear about the red-haired Grinch that stole Uncle Al\'s life?


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: korporativa]  
Автор бай хуй (bye bye)
Публикувано04.04.13 14:54



За същата дейност като твоята в САЩ хората вземат от 70 000 USD годишна заплата нагоре.


... нямаш елементарно възпитание!


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: бай хуй]  
Автор chupac (chupacabron)
Публикувано04.04.13 14:55



е то е логично да вземат повече в щатите - все пак бензина, колите, храната, електрониката са им по-евтини.

Al: [to some kids] Who wants to hear about the red-haired Grinch that stole Uncle Al\'s life?


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: chupac]  
Автор korporativa (цар и господар)
Публикувано04.04.13 14:57



няма значение, остави го това ;)

----
Аз съм Корпоратива и съм велик.


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: rabin]  
Автор бай хуй (bye bye)
Публикувано04.04.13 14:59



Всъщност, ти много добре обясни защо в гаражната фирмичка не се вземат 3К. Историята ти е много показателна.

Един колега нае топ програмист iOS, 7+ години опит само на едно място, абсолютно в същата проблемна област, даде му чисто 4К и след 3 месеца го изхвърли. Точно гаражна фирмичка от 4 човека персонал.


... нямаш елементарно възпитание!


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: bobyb]  
Автор бай хуй (bye bye)
Публикувано04.04.13 15:00



Хубав фишинг, не го виждаме за първи път в jobs-а.


... нямаш елементарно възпитание!


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: chupac]  
Автор Pekoнcтpykтop (дарвинист)
Публикувано04.04.13 15:03



От къде ги намирате тия фирмички?





Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор chupac (chupacabron)
Публикувано04.04.13 15:04



ми аз от обява в джобс.бг

Al: [to some kids] Who wants to hear about the red-haired Grinch that stole Uncle Al\'s life?


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: chupac]  
Автор бай хуй (bye bye)
Публикувано04.04.13 15:04



Еми, ха се върни в България и се пробвай да ги вземеш тези 3К.


... нямаш елементарно възпитание!


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: бай хуй]  
Автор chupac (chupacabron)
Публикувано04.04.13 15:06



е, сега, аз съм в българия, както и преди съм писал.
просто не работя в българия.

Al: [to some kids] Who wants to hear about the red-haired Grinch that stole Uncle Al\'s life?


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: korporativa]  
Автор Triglav Zmei (gorianin)
Публикувано04.04.13 15:06



Освен това ме караха да подписвам няква декларация че разрешавам да ми проверяват имотно състоянии и някви други неща.

Това пък за имотното състояние ми е много странно. Изглежда ми абсурдно някое синче на милионер да се опитва да се намърда при тях на заплатка, само защото му е скучно.

Или може би се опасяват да не ги крадеш по някакъв начин :)



Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор бай хуй (bye bye)
Публикувано04.04.13 15:07



В Информационно Обслужване АД, максималната заплата за човек с 5+ години е 1.8К. И колкото да не го разбирате, хората си стоят на тази заплата.


... нямаш елементарно възпитание!


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: chupac]  
Автор backinblack (Ръси мозък)
Публикувано04.04.13 15:07



Абе, аз съм чувал, че някои искали и паролите за ФБ и Скайп и не мога да повярвам, че до там може да стигне нечия наглост!
Иначе пък другото дето масово го приемате, да не споделяте с колегите си във фирмата кой каква заплата взема е не по-малко тъпо!
По закон не може в една фирма за еднаква работа според длъжностните характеристики да се плаща различно, а бонусите трябва също да бъдат писмено регламентирани и от тука разликата в заплатата идва само от щат + бонуси.

Ползването на Уиндоус, сериозно и необратимо уврежда начина ви на мислене!


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: бай хуй]  
Автор korporativa (цар и господар)
Публикувано04.04.13 15:09



А в министерството на бетствията и авариите преди да ги преместят към мвр-то визмаха по 1.5 чисто и всеки месец дмс-та по 700 лв. Сиреч дори и там се взимаха пари над 2к. Държавна структура! След като ги сляха вече не знам щото пича почна да се занимава с политика

----
Аз съм Корпоратива и съм велик.


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: chupac]  
Автор бай хуй (bye bye)
Публикувано04.04.13 15:09



Усилията които се полагат, енергията която се влага и физическата амортизация на тези в БГ и САЩ са идентични. Тоест, супер си прецакан да си на 3К в БГ, ако за същото нещо в САЩ се дават 70К годишно.


... нямаш елементарно възпитание!


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: backinblack]  
Автор chupac (chupacabron)
Публикувано04.04.13 15:10



хохоо, кво ти искане, пичовете бяха наслагали камери и микрофони плюс софт за правене на скрийншотове.
а такъв цирк бяха разиграли веднъж - с раздаване на трафични разпечатки на цялата фирма и партийно събрание за изхвърляне на злите работници.
направо като москва '37-ма беше.

Al: [to some kids] Who wants to hear about the red-haired Grinch that stole Uncle Al\'s life?


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: бай хуй]  
Автор Pekoнcтpykтop (дарвинист)
Публикувано04.04.13 15:10



Е, ако вземеш някой мангал от улицата, той ше седи и на 1000 лв. Човек с богата история и богато портфолио си струва съответните пари.



Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: backinblack]  
Автор Triglav Zmei (gorianin)
Публикувано04.04.13 15:11



По закон не може в една фирма за еднаква работа според длъжностните характеристики да се плаща различно

По интересното е когато всички във фирмата са на едни и същи заплати, от секретарката, до най-опитния специалист. За да не се обидил някой. Ха-ха



Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: бай хуй]  
Автор chupac (chupacabron)
Публикувано04.04.13 15:11



всъщност и аз това казах.

Al: [to some kids] Who wants to hear about the red-haired Grinch that stole Uncle Al\'s life?


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор бай хуй (bye bye)
Публикувано04.04.13 15:13



Максималното PHP, което ми го показа колега в трудовата си книжка е 3.2К (в книжката се вписва брутно) и това е човек със 7+ години опит. Тоест, дори той не минава митичните 3К.


... нямаш елементарно възпитание!


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: chupac]  
Автор бай хуй (bye bye)
Публикувано04.04.13 15:14



Супер, още по-лесно ще е да се пробваш да ги вземеш тези 3К.


... нямаш елементарно възпитание!


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: бай хуй]  
Автор Ben Bernanke (Шеф на Fed)
Публикувано04.04.13 15:15



Информационно Обслужване, Жонсън контролс и другите от сорта ми е под достойнството изобщо да ги коментираме. Хората, дето са останали там по-дълго са социализирани и не могат да отцелеят в реалния пазар.

Какво ще кажеш за ВМУаре, Телерик, Инфраджистикс? Колко вземат хората там?

_________________



Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: бай хуй]  
Автор Pekoнcтpykтop (дарвинист)
Публикувано04.04.13 15:15



Отбелязах го това, php много трудно да го докараш 3 чисто. Но за Obj-C, примерно, това си е по-скоро в ниския до средно нисък сегмент.



Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: chupac]  
Автор backinblack (Ръси мозък)
Публикувано04.04.13 15:16



Ееее, такива работи ги оправдавам щото законите са и за двете страни и според закона, цялото работно време което си е регламентирано трябва да се изразходва за работата във фирмата, а не за лични работи и това с камери и снифери е част от контрола, но не оправдавам да ми искат паролите за личната кореспонденция която водя евентоално в извън работно време!

Разсъждавам от гледна точка на постановките в законите които са и за двете страни, а не от лични пристрастия. Друг е въпроса, че закона служи най-добре в ръцете на този който го познава.

Ползването на Уиндоус, сериозно и необратимо уврежда начина ви на мислене!


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: бай хуй]  
Автор Triglav Zmei (gorianin)
Публикувано04.04.13 15:17



В Информационно Обслужване АД, максималната заплата за човек с 5+ години е 1.8К.

Няма как да сравняваш държавна фирма от ерата на комунизма с частна.
От там познавам програмист, който наближава 50 години. Ако излезе на частния пазар незнам как ще се конкурира с 25 годишните, които са склонни даже да спят в офиса без да ги подканваш.



Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: бай хуй]  
Автор rabin ()
Публикувано04.04.13 15:18



Всъщност, ти много добре обясни защо в гаражната фирмичка не се вземат 3К. Историята ти е много показателна.

Един колега нае топ програмист iOS, 7+ години опит само на едно място, абсолютно в същата проблемна област, даде му чисто 4К и след 3 месеца го изхвърли. Точно гаражна фирмичка от 4 човека персонал.

Ако не бях изнервен до краен предел - щяхме да се разберем и да си ги вземам. В смисъл - не ме е гонил както горе се мъчиш да извъртиш.
Аз пък бях намерил по едно време корав фриленс с бюджет към 120 000 долара. И в тоя форум ревах, и тема отварях да търсим колеги и да почваме. И половин кодер не успях да намеря отвън. А беше в голямата криза уж.

Редактирано от rabin на 04.04.13 15:22.



Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор бай хуй (bye bye)
Публикувано04.04.13 15:18



Хората от ИО с които аз съм работил са най-добрите програмисти, които съм срещал в България. Те просто са доволни от 1.8К и факта, че са в държавна фирма.

Някои се фръцнаха и напуснаха ИО, при което се оказа, че не издържат на стреса в частния сектор и започнаха да сменят фирмите през 3 месеца за средна заплата около 2.5К.


... нямаш елементарно възпитание!


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: бай хуй]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано04.04.13 15:20



ем кво правиш тука още?




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: Ben Bernanke]  
Автор бай хуй (bye bye)
Публикувано04.04.13 15:21



На теб може да са ти под достойнството, но стотици програмисти работят там. Тезата ми не е, че няма заплати от 3К+, тезата ми е, че това е изключение, а не масова практика. Също така, София е нещо съвсем различно от Пловдив, Варна и т.н.


... нямаш елементарно възпитание!


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: Triglav Zmei]  
Автор backinblack (Ръси мозък)
Публикувано04.04.13 15:24



По интересното е когато всички във фирмата са на едни и същи заплати, от секретарката, до най-опитния специалист. За да не се обидил някой. Ха-ха

По закон, за всяка длъжност трябва да има длъжностна характеристика описваща това което трябва да работи работника в работно време. Работниците се назначават с тези длъжностни храктеристики с които им се определят работните задължения и между различните видове работа според длъжностната характеристика може да има разлика в щата и в пъти дори, но между двама работника с еднаква длъжностна характеристика, разликата може да бъде само от размера на бонусите.
Иначе и това със секретарката и програмиста не, че е не възможно ако се водят само "оператор на компютър" както оперативните счетоводители заради по-ниския осигурителен праг в малките фирми.

Ползването на Уиндоус, сериозно и необратимо уврежда начина ви на мислене!


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: бай хуй]  
Автор Ben Bernanke (Шеф на Fed)
Публикувано04.04.13 15:25



Аз говоря за програмисти, дето поне малко разбират нещо. И не вземат 3к, а повече. Отделно в нормалните фирми има и бонуси (1-2 заплати годишно отгоре).

Сега като се замисля, даже и QA-те дето познавам не вземат по-малко. Не знам какви хора познаваш, ама не е зле да си разшириш кръгозора извън панелките на Младост.

_________________



Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: бай хуй]  
Автор rabin ()
Публикувано04.04.13 15:25



В корпорации с бутикови продукти със служители с бутикови умения като Жонсън - на реалния пазар служителите са почти аут (важи за държава без индустрия като БГ). Фирмата е женена за служителите си. Двусвързан списък



Редактирано от rabin на 04.04.13 15:27.



Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: rabin]  
Автор бай хуй (bye bye)
Публикувано04.04.13 15:27



Нищо не извъртам, ти си извърташ думите. Споделих ситуация, която съм я видял и в която след 3 месеца последва изгонване.


... нямаш елементарно възпитание!


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: zaphod]  
Автор бай хуй (bye bye)
Публикувано04.04.13 15:29



Работя за себе си. Дали ще съм в БГ или САЩ за мен доходите биха били идентични.


... нямаш елементарно възпитание!


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: бай хуй]  
Автор rabin ()
Публикувано04.04.13 15:29



И каква точно беше връзката с моя пост тогава? Аз говоря за автомати - ти за домати. Иначе има рима.



Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: бай хуй]  
Автор Triglav Zmei (gorianin)
Публикувано04.04.13 15:30



Ми като си прецакан, защо тогава да се прецакваме още повече като се съгласяваме на 1000 лева? Идва тука фирмата от САЩ и ние като най-хитри се съгласяваме да им робуваме на 1.5к, а в същото време ония в офиса в америка за да си клатат краката взимат 7 пъти повече. Ние с гладните индийци ли сме тръгнали да се конкурираме, или с американците?

Работодателите вярват на тъпите рикрутъри че 1.5к е нормална заплата за тук и за всичко това са виновни хората, които се съгласяват с тези тъпотии.



Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: бай хуй]  
Автор funatic (минаващ)
Публикувано04.04.13 15:32



Имам колега от там - мога и име да ти кажа на лична - почна при нас на 2,4к чисти, но не беше пипвал c# - само вб. Е, две години и нещо по-късно е малко над 3к. В ИО е вземал 1,5к. Това, че познаваш само хора, които треперят за мизерното си място и не се оглеждат наоколо, не означава че всички са така. Някой ти го каза май в другата тема - смени малко средата.



Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: Ben Bernanke]  
Автор бай хуй (bye bye)
Публикувано04.04.13 15:32



А ти не е зле да погледнеш малко по-далече от носа си и да се запознаеш с програмисти от масовите фирми като Джонсън, Информационно, Геймлофт, Мусала, Просист, CSC и т.н.


... нямаш елементарно възпитание!


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: бай хуй]  
Автор backinblack (Ръси мозък)
Публикувано04.04.13 15:34



Някои се фръцнаха и напуснаха ИО, при което се оказа, че не издържат на стреса в частния сектор и започнаха да сменят фирмите през 3 месеца за средна заплата около 2.5К.

Което пък доказва, че са толкоз добри, че в реалната икономика няма и толкоз кой да им даде и са склонни на стоят и затъпяват за да не изтърват питомното!

Ползването на Уиндоус, сериозно и необратимо уврежда начина ви на мислене!


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: rabin]  
Автор бай хуй (bye bye)
Публикувано04.04.13 15:34



Хубава или лоша, това е реалността на българската софтуерна индустрия.

Един от най-големите проблеми на българската софтуерна индустрия е, че фирмите не са продуктови. Когато фирмите не са продуктови няма как заплатите да растат с големи темпове.


... нямаш елементарно възпитание!


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: бай хуй]  
Автор Ben Bernanke (Шеф на Fed)
Публикувано04.04.13 15:34



Не, мерси, отказах ги.

_________________



Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: бай хуй]  
Автор chupac (chupacabron)
Публикувано04.04.13 15:36



ми предлагали са ми в последна година. не виждам особена драма.
говорим за работа в тукашна фирма в българия.

Al: [to some kids] Who wants to hear about the red-haired Grinch that stole Uncle Al\'s life?


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: rabin]  
Автор бай хуй (bye bye)
Публикувано04.04.13 15:37



Сходното е, че в малките фирми има много капризи от страна на шефовете, има много бачкане, защото хората са малко, дори един да си бърка в носа това веднага се забелязва, стресът скача в порядък. Общо взето, дали сам ще си напуснеш или дали ще те изхвърлят е без значение, трудно в малка фирма се задържа заплата от 3К+. Да не говорим, че когато малката гаражна фирма закъса и няма клиенти, почва да й става много тегаво да ти ги плаща тези 3К+, при което пак си аут.

Няма да ти казвам колко беше капризен собственика на онази фирма, дето изгониха келеша на 4К. На такъв каприз нямаше да имаш нужда от лични проблеми за да ти се скъсат нервите още на първите дни, не седмици.


... нямаш елементарно възпитание!


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: бай хуй]  
Автор rabin ()
Публикувано04.04.13 15:37



Mусала ли почна да даваш за еталон?

Дори прословутия Амет вече се е усетил след третата смяна на името, че по-добре да дава читави заплати, над средните. Бивш колега отиде там.



Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: zaphod]  
Автор chupac (chupacabron)
Публикувано04.04.13 15:38



акъл дава, кво да прави.

Al: [to some kids] Who wants to hear about the red-haired Grinch that stole Uncle Al\'s life?


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: Triglav Zmei]  
Автор бай хуй (bye bye)
Публикувано04.04.13 15:40



Защото ни е такова племето. Нали знаеш какво се казва във вица с казаните и дяволите, които пазят. Пред казана с българите не пазят дяволи, защото ако някой подаде глава да излезе, поне 10 други го дърпат надолу.


... нямаш елементарно възпитание!


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: бай хуй]  
Автор rabin ()
Публикувано04.04.13 15:40



Общо взето, дали сам ще си напуснеш или дали ще те изхвърлят е без значение...
Жалко, че Лупи ми ключи темите за бисерите. Баш там щях да го кача.
Освен това в малките фирмички може да попишеш собствен кодец. Не да поддържаш някаква кочина, родена от корпоративен шит.



Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: бай хуй]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано04.04.13 15:42



на калпавия хуй племето му виновно.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: бай хуй]  
Автор ГHУCEH ГHOM (GNOME©GCC)
Публикувано04.04.13 15:44



Хуьо бледен, нали си даваш сметка, че като точиш лиги по нашите заплати няма да изпълзиш от собствената си мизерия? Ти по добре гледай там как да скатаеш 5 - 10 лева от данъци, че да не гладуваш следващият месец, нас не ни мисли. Счетоводител - пенсионер, ебати жалкия работодател.



Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: funatic]  
Автор бай хуй (bye bye)
Публикувано04.04.13 15:44



Пак се задълбаваш в изключенията. И аз мога да ти кажа на лични име на човек който излезе от ИО и отиде на 3.2К веднага.

Много можем да си говорим за изключенията, но не те са съществените. Да си говорим за стотиците програмисти, които са по споменатите големи фирми и тези 3К само може да си ги мечтаят.


... нямаш елементарно възпитание!


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: Ben Bernanke]  
Автор бай хуй (bye bye)
Публикувано04.04.13 15:46



ОК, няма проблем, стой си с глава завряна в задника, ама недей тогава да разправяш по форумите колко била нормалната заплата на програмистите в България.


... нямаш елементарно възпитание!


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: Triglav Zmei]  
Автор korporativa (цар и господар)
Публикувано04.04.13 15:47



Аз това съм го виждал как мениджърчето дето ги предствалява в бг прееба българчетата и ги оставя на ниски пари. Ся разбирам тия пари да ги вади от собствения си джоб - да, ама и той е на заплата боклука.

Ако можеше да вижда по-далече от носа си щеше да дава макса на всички и след 1 година да каже на US приятелчетата си гледайте тука всички са на 4к ся тука на мен тряя да ми я вдигнете на 5к. И така пича после може да позволи да отиде на банско да разходи новите фишърки, но за съжаление тъпака вижда само до върха на носа си и си стои на 2к и прееба хората дето исакт повече от него.

----
Аз съм Корпоратива и съм велик.


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: korporativa]  
Автор korporativa (цар и господар)
Публикувано04.04.13 15:47



Пази боже сляпо да прогледа

----
Аз съм Корпоратива и съм велик.


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: бай хуй]  
Автор Ben Bernanke (Шеф на Fed)
Публикувано04.04.13 15:51



Днес забавляваш масивно.

Щом Корпоратива може да получава повече от 3к, значи всеки може. А ти? Ти можеш ли?

_________________



Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: korporativa]  
Автор chupac (chupacabron)
Публикувано04.04.13 15:56



ъ? на себе си ли отговаряш вече?

Al: [to some kids] Who wants to hear about the red-haired Grinch that stole Uncle Al\'s life?


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: бай хуй]  
Автор rabin ()
Публикувано04.04.13 15:56



Да си говорим за стотиците програмисти, които са по споменатите големи фирми и тези 3К само може да си ги мечтаят.

Да поговорим за милионите неквалифицирани, дето немалък процент дори не могат да пишат и четат...



Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: rabin]  
Автор chupac (chupacabron)
Публикувано04.04.13 15:59



милиардите искаш да кажеш.

Al: [to some kids] Who wants to hear about the red-haired Grinch that stole Uncle Al\'s life?


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: chupac]  
Автор korporativa (цар и господар)
Публикувано04.04.13 16:04



допълвам се ;)

----
Аз съм Корпоратива и съм велик.


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: korporativa]  
Автор chupac (chupacabron)
Публикувано04.04.13 16:06



а, добре, викам да не си прихванал нещо от вече наличните психопати.

Al: [to some kids] Who wants to hear about the red-haired Grinch that stole Uncle Al\'s life?


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: chupac]  
Автор Ben Bernanke (Шеф на Fed)
Публикувано04.04.13 16:08



То средата определя съзнанието. Аз очаквам утре като се събудя да си мисля как 3к са много пари.

_________________



Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: chupac]  
Автор rabin ()
Публикувано04.04.13 16:08



Имах предвид за БГ, ама прав си. Тъпо е да ни равняват със средния стандарт. Коронния номер на яйчарките. Не заради друго, ами се емигрира лесно.



Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: бай хуй]  
Автор korporativa (цар и господар)
Публикувано04.04.13 16:09



Не може да ми сравняваш София със пловдив и варна, ши ма извиняваш ама няма как

----
Аз съм Корпоратива и съм велик.


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: rabin]  
Автор chupac (chupacabron)
Публикувано04.04.13 16:11



заеби средния стандарт и лесната емиграция.
тъпо е щото аз си седя, зяпам морето и бачкам в същото време за някви отвъд вдън гори-тилилейски.

Al: [to some kids] Who wants to hear about the red-haired Grinch that stole Uncle Al\'s life?


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: Ben Bernanke]  
Автор chupac (chupacabron)
Публикувано04.04.13 16:12



двойка по научен комунизъм - битието определя съзнанието.

Al: [to some kids] Who wants to hear about the red-haired Grinch that stole Uncle Al\'s life?


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: chupac]  
Автор Ben Bernanke (Шеф на Fed)
Публикувано04.04.13 16:13



Да, колкото по-бит си, толкова си по-съзнателен.

_________________



Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: Ben Bernanke]  
Автор backinblack (Ръси мозък)
Публикувано04.04.13 16:16



С повече от 10% от от това което получаваш в момента, всяко по-голямо предложение за мен би било съмнително, като знам колко е масова практиката сред работодателите като са на зор да предлагат много за да привлекат чужд кадър и в момента в който си "вържат гащите" и му бият шута или го приземяват и на по-малко от предишната фирма, а за големите фирми, там има корпоративни политики и отделни уговорки се правят само за много ключови и ценни специалисти.

Ползването на Уиндоус, сериозно и необратимо уврежда начина ви на мислене!


Тема Аконови [re: rabin]  
Автор KiroGermaneca (Експонат)
Публикувано04.04.13 16:16



и е рейтната достатъчно високо, може и да я осребри човек



Кучкоразводач...

Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: Ben Bernanke]  
Автор chupac (chupacabron)
Публикувано04.04.13 16:17



и обратното

Al: [to some kids] Who wants to hear about the red-haired Grinch that stole Uncle Al\'s life?


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: Ben Bernanke]  
Автор backinblack (Ръси мозък)
Публикувано04.04.13 16:17



Е, това вече беше лаф



Ползването на Уиндоус, сериозно и необратимо уврежда начина ви на мислене!

Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: korporativa]  
Автор Triglav Zmei (gorianin)
Публикувано04.04.13 16:20



Я кажете сега каква е средната за отделните технологии?

За PHP разбрахме че трудно стига 3к.

За чист Javascript - ?
За .NET - ?
за Java - ?
За C++ -?
За Embeded C - ?
За Obj-C - ?
За чист SQL -?
За Perl - ?

Front-end (HTML,CSS, AJAX, Javascript) - и тук трудно стига 3к.
....



Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: backinblack]  
Автор rabin ()
Публикувано04.04.13 16:22



Koлкото си по-нависоко като доходи - толкова по-ветровито е. Ама така се прави бойна закалка. Досега не са ме изпитвали на Java. Питат с какви технологии мога да работя. Средно на 3 месеца ми се налага да уча нова.



Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: rabin]  
Автор backinblack (Ръси мозък)
Публикувано04.04.13 16:24



Има си и добри страни това! Там се научават да бачкат и да живеят разумно, а после пращат и кинти на закъсалите си роднини тук, че ако не са парите на емигрантите, отдавна да са фалирали куп други фирми.
С какво мислиш, че се поддържа това постоянно отрицателно салдо по външно търговския ни баланс!?
То, не че тука като се отсорсрсва не се изнася също работна ръка, но поне е по-скъпо като емигрира и не храни онези от горе дето се чудят как да ти съдерат кожата.

Ползването на Уиндоус, сериозно и необратимо уврежда начина ви на мислене!


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: Triglav Zmei]  
Автор chupac (chupacabron)
Публикувано04.04.13 16:25



според бай хуй:
PHP - 290 лв

За чист Javascript - 290 лв
За .NET - 290 лв с 13-та заплата
за Java - 292 лв с коледни
За C++ - 293 лв, с глоби за срокове
За Embeded C - 50 стинки на час
За Obj-C - 320 лв, с овъртайм
За чист SQL - плащаш си като поп всеки месец и работиш
За Perl - 400 лв за студенти, 600 за синиъри

Al: [to some kids] Who wants to hear about the red-haired Grinch that stole Uncle Al\'s life?


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: Triglav Zmei]  
Автор korporativa (цар и господар)
Публикувано04.04.13 16:26



asp.net + js + html + css e 3+ всичко останало не ме интересува

----
Аз съм Корпоратива и съм велик.


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: zaphod]  
Автор бай хуй (bye bye)
Публикувано04.04.13 16:26



Не народ, а мърша и не го е казал някой хуй.


... нямаш елементарно възпитание!


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: Triglav Zmei]  
Автор Pekoнcтpykтop (дарвинист)
Публикувано04.04.13 16:26



Айде да направя опит да попълня табличката.



За чист Javascript - ?
За .NET - 2-4
за Java - 2-4
За C++ - 1.5-5
Тук може да звучи абсурдно, но познавам хора в целия този диапазон. Много зависи какво правиш и къде и за кой.
За Embeded C - 1.5-3
За Obj-C - 3-5
За чист SQL -?
За Perl - ?



Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: бай хуй]  
Автор chupac (chupacabron)
Публикувано04.04.13 16:28



баш хуй си е бил. плюс мегаломан и графоман.
но излизаме от темата на разговора.

Al: [to some kids] Who wants to hear about the red-haired Grinch that stole Uncle Al\'s life?


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: ГHУCEH ГHOM]  
Автор бай хуй (bye bye)
Публикувано04.04.13 16:28



Еби си майката, не ме мисли мен.


... нямаш елементарно възпитание!


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: бай хуй]  
Автор korporativa (цар и господар)
Публикувано04.04.13 16:28



Ами айде пали се и да се свършва с мъките ти

----
Аз съм Корпоратива и съм велик.


Тема добре де, можеше да го пуснеш на анкетанови [re: korporativa]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано04.04.13 16:29



така щяха да изскочат цифри. аз лично не знам много ли е малко ли е 3к за бранша. можеше да науча нещо ново




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор korporativa (цар и господар)
Публикувано04.04.13 16:29



SQL - 2

тука има едно дибиейче при нас взима толкова в телерик може да дават повече. Интересното е че го чупят от някви репорти, а аз най много да напиша някой друг ред JS и си барам кура

----
Аз съм Корпоратива и съм велик.

Редактирано от korporativa на 04.04.13 16:30.



Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: bobyb]  
Автор croesus (калаш)
Публикувано04.04.13 16:32



+1
Програмисче на php, дето е специализирало 2-3 месеца плъгини за WP може да си докарва към 2.5k на месец, дори като фрийленсър. Ако знае и някои по-засукани технологии като OAuth и MongoDB, може да вдигне до $100 на ден.

Между другото заплатите за php взеха да растат едва от 1-2 години, защото както писах веднъж, пазара се преориентира към по-евтини технологии и наплива за php е огромен. само че не програмисит от индийски тип, които не знаят какво е MVC, а по-сложни неща. Не е истина колко бивши програмисти на C++ в момента се пробват в php, заради близкия синктаксис на езиците.



Тема Глупости,нови [re: backinblack]  
Автор KiroGermaneca (Експонат)
Публикувано04.04.13 16:33



кой тоз закон, я го цитирай хахахаха



Кучкоразводач...

Тема Изводътнови [re: бай хуй]  
Автор KiroGermaneca (Експонат)
Публикувано04.04.13 16:35



е че не си срещал погромисти



Кучкоразводач...

Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: backinblack]  
Автор kaндидaт-cпaмъp (аматьор)
Публикувано04.04.13 16:39



"По закон не може в една фирма за еднаква работа според длъжностните характеристики да се плаща различно, а бонусите трябва също да бъдат писмено регламентирани"
Вярно е - по Закона за защита от дискриминация. Не се допуска дискриминация, основана на способности и производителност. И в конституцията го има.

Пишещите с >1 ник са лицемери и трябва да се разобличават, защото са вредни за форумите.


Тема Жабатанови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор KiroGermaneca (Експонат)
Публикувано04.04.13 16:42



може да я качиш до 10к, знам такава позиция. Вярно - само една.
Знам и фирма дето синьор жабар е над 4.5к чисто още с постъпването - и не е от малките в София.

Кучкоразводач...


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: Triglav Zmei]  
Автор croesus (калаш)
Публикувано04.04.13 16:42



Чувал съм за бутикови фирмички от 4-5 човека с висока печалба и съответно високи заплати.


Аз сега ще се пробвам да правя такава "бутикова" фирма. Един търговец (аз) и няколко програмиста. Не съм го измислил аз бизнес модела, просто като се повъргаляш малко из фрийленса, ти теква най-сетне, че маркетинга е 99% от всичко, дори във фирма за програмиране. А при печеленето на бизнес нещата винаги са силно диспопорционални. Няма такива филми всеки да вземе по нещо, обикновено една фирма обира каймака, а останалите го духат. Ако си програмист във фирма от първия тип - паднал си си на уя, ако си от втория тип - дават ти малко, бавят ти заплати и т.н.

Както казва Мастър Блейк, "First price is Cadillac Eldorado, the second prize is a set of steak knives. Third prize is - you're fired!"



Тема Моля?нови [re: kaндидaт-cпaмъp]  
Автор KiroGermaneca (Експонат)
Публикувано04.04.13 16:44



Май почна да фантазираш свободно



Кучкоразводач...

Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор Triglav Zmei (gorianin)
Публикувано04.04.13 16:46



Интересно ми е само за Embeded C защо тавана е 3к, като няма добра алтернатива от другите за ембедед системи?



Тема Туйнови [re: croesus]  
Автор KiroGermaneca (Експонат)
Публикувано04.04.13 16:48



дето си го мислиш не е бутиково отникъде а е обикновен опит да станеш робовладелец. За щастие от бивш роб не се получава добър робовладелец хахахаха



Кучкоразводач...

Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: Triglav Zmei]  
Автор chupac (chupacabron)
Публикувано04.04.13 16:49



щото е бутиково и малко хора го могат. колкото и странно да звучи.
бе имам достатъчно такива познати - стоят на малко кинти и са доволни.

Al: [to some kids] Who wants to hear about the red-haired Grinch that stole Uncle Al\'s life?


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: croesus]  
Автор Ben Bernanke (Шеф на Fed)
Публикувано04.04.13 16:49



Предполагам първия, който ще наемеш, ще е Бай Хуй.

_________________



Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: Ben Bernanke]  
Автор бай хуй (bye bye)
Публикувано04.04.13 16:53



Злобеете, защото вътрешно добре осъзнавате колко сте жалки и че действително сте едни лекета, които се молят шефа да не им забави заплатките, дори с един ден.


... нямаш елементарно възпитание!


Тема Re: Туйнови [re: KiroGermaneca]  
Автор Triglav Zmei (gorianin)
Публикувано04.04.13 16:53



Всеки е бил роб все някога. Освен ако не се е родил с милионите на тате и директно управител на фирмата на тате.



Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: бай хуй]  
Автор Ben Bernanke (Шеф на Fed)
Публикувано04.04.13 16:54



Лекета, но високозаплатни лекета.

_________________



Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: chupac]  
Автор Triglav Zmei (gorianin)
Публикувано04.04.13 16:56



Точно за това ми звучи странно. обикновено бутиковите технологии успяват да си договорят по-добро заплащане, визирaм Perl и ABAP.



Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: бай хуй]  
Автор Ben Bernanke (Шеф на Fed)
Публикувано04.04.13 16:59



А сега малко по-сериозно. Вземи прочети нещо за .net и ходи в Телерик за поне 3к:



Стига си чакал някое от шефчетата ти да го блъсне влака и да му вземеш мястото.

_________________


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: Ben Bernanke]  
Автор бай хуй (bye bye)
Публикувано04.04.13 17:00



:) Смешник, на тези заплати високо ли им казваш? Дори проститутките в България изкарват повече от вас, пък нито са били в университет, нито висят в някой офис по 8 часа.


... нямаш елементарно възпитание!


Тема Re: Туйнови [re: KiroGermaneca]  
Автор croesus (калаш)
Публикувано04.04.13 17:02



Аз никога не съм работил като програмист в никоя фирма.
А на теб не ти препоръчам да се заяждаш с хора като мен, защото като те изгонят отвсякъде, може да те взема на работа да ми развеждаш кучките из Сливен.



Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: Ben Bernanke]  
Автор бай хуй (bye bye)
Публикувано04.04.13 17:02



Съветът и е много наивен. Ако са ми нужни пари е по-рационално да оправям кревати в САЩ за 15 долара на час, вместо да си губя времето с .Нет и Телерик.


... нямаш елементарно възпитание!


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: бай хуй]  
Автор Triglav Zmei (gorianin)
Публикувано04.04.13 17:04



Е ти пък сега. С проститутки, сутеньори и наркодилъри изобщо не можем да се сравняваме по доходи.



Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: Triglav Zmei]  
Автор chupac (chupacabron)
Публикувано04.04.13 17:05



е то и аз това казах - мегастранно е. имам добър приятел, който е на 1.8к, а реално ако си тръгне - фирмата цялата пада в канала. обаче пича си седи, жалва се, че няма кинти и кучетата си лаят.

Al: [to some kids] Who wants to hear about the red-haired Grinch that stole Uncle Al\'s life?


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: бай хуй]  
Автор rabin ()
Публикувано04.04.13 17:05



Не народ, а мърша и не го е казал някой хуй.
Aбе нещо много те е яд, че няма клиентела? Или по-точно - няма за тия пари





Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: бай хуй]  
Автор Ben Bernanke (Шеф на Fed)
Публикувано04.04.13 17:06



Това като пример ти го пратих, че парите, за които ти говориш, не са такъв проблем. Ама ти явно знаеш какво правиш и го прави добре.

Продължавай в същия дух.

_________________



Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: rabin]  
Автор бай хуй (bye bye)
Публикувано04.04.13 17:08



Бъркаш, най-способният кодер в мой екип вземаше най-малкото пари, които някога съм давал. Изключително кадърно момче и свърши много добра работа. Парите са най-лошата мотивация, която можеш да предлагаш на програмисти.


... нямаш елементарно възпитание!


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: бай хуй]  
Автор chupac (chupacabron)
Публикувано04.04.13 17:10



ахахахахаха, добре, добре, най-лошата мотивация.
момиченце, кефиш.
това му се вика да се опитваш да превърнеш мечтите в реалност.

Al: [to some kids] Who wants to hear about the red-haired Grinch that stole Uncle Al\'s life?


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: бай хуй]  
Автор Triglav Zmei (gorianin)
Публикувано04.04.13 17:11



Парите са най-лошата мотивация, която можеш да предлагаш на програмисти.

А липсата на пари или бавене на заплати са още по-лоша мотивация.



Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: бай хуй]  
Автор rabin ()
Публикувано04.04.13 17:13



Определено се кефя на хора, които идват да правят сеир





Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: chupac]  
Автор Triglav Zmei (gorianin)
Публикувано04.04.13 17:14



Баси майката. Пък на мен тъкмо ми станаха интересни драйверите за Линукс.



Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: chupac]  
Автор бай хуй (bye bye)
Публикувано04.04.13 17:15



Всички вие, дето се биете в гърдите с високите си заплати, сте типичен пример, че високите заплати са ужасно погрешна схема за мотивация на служителите, защото въпреки че ги вземате тези високи заплати цял ден пишете по форумите, вместо да работите.


... нямаш елементарно възпитание!


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: Triglav Zmei]  
Автор backinblack (Ръси мозък)
Публикувано04.04.13 17:15



Аз имам малко по-друга теория за цената на труда за различните технологии и тя е, че в основата си компютрите и софтуера се мислят за да вършат някаква работа на производителите на реални стоки и мениджмънта, но най-вече на мениджмънта, също така и за забавления.
През годините някои проекти започнати с нещо се крепят, а други директно се сменят с нещо ново и по-периспективно и този момент идва, когато старото става икономически неизгодно да се поддържа и развива. Купищата технологии тепърва ще се пресяват бъдещето е в тези които не са зависими от една фирма и могат да работят на различни платформи, което ще рече, немайкрософтските които са тясно обвързани с Уиндоус и с всеки изминал ден цените за начинаещите в МС технологиите ще падат, а на специалистите ще растата, щото в продакшън големи проекти които трябва да се поддържат докато бъдат сменени, малко трудно биха се вписали начинаещи.

Ползването на Уиндоус, сериозно и необратимо уврежда начина ви на мислене!


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: бай хуй]  
Автор chupac (chupacabron)
Публикувано04.04.13 17:16



верно ли не работим?

Al: [to some kids] Who wants to hear about the red-haired Grinch that stole Uncle Al\'s life?


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: Triglav Zmei]  
Автор chupac (chupacabron)
Публикувано04.04.13 17:16



е точно по тая тема мога те светна за фирма, които плащат в софия.
едно аверче се премести там. тук във варна беше за същото на 1к...

Al: [to some kids] Who wants to hear about the red-haired Grinch that stole Uncle Al\'s life?


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: бай хуй]  
Автор Triglav Zmei (gorianin)
Публикувано04.04.13 17:17



цял ден пишете по форумите, вместо да работите.

Всъщност на нас точно това ни е работата и затова ни плащат 3к :)



Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: Triglav Zmei]  
Автор бай хуй (bye bye)
Публикувано04.04.13 17:19



Вярно, не е луд този който яде баницата.


... нямаш елементарно възпитание!


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: chupac]  
Автор Triglav Zmei (gorianin)
Публикувано04.04.13 17:19



Я кажи, пък аз ще си помисля.



Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: backinblack]  
Автор Triglav Zmei (gorianin)
Публикувано04.04.13 17:24



бъдещето е в тези които не са зависими от една фирма и могат да работят на различни платформи

Демек Джавата ще рулира, а C, .NET и ABAP ще духат супата?



Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: бай хуй]  
Автор rabin ()
Публикувано04.04.13 17:27



Ся, давам ти конкретен пример. Няколко месеца си чукаме главата с едно ORM, дето чуждестранния екип са го писали 2 години. Не работи.
Аз дося да съм написал 2 пъти целия проект с класическо ORM като hibernate. Без да преувеличавам.
Кой е за еб@не - тия чужденците дето си карат новите служебни BMW-та, или аз дето не им оправям кочината за норматив. Колегата новобранец се пробва да ги фиксва урбаляшката, и всичко се срина на нула, в момента връщаме стъпка назад.
От шапката е наложена принципно странна конфигурация на продукти, и по веригата надолу всичко се засира. Ще и хванем цаката, ама иска време.
Ти като класически шеф - мен първи ли ще уволниш? Па и да ме уволниш - кой ще ти оправя мазалата, дето ги ревърсвам колко месеца вече стана?
Проектът е по-високобюджетен, отколкото може да си представиш.

Редактирано от rabin на 04.04.13 17:32.



Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: Triglav Zmei]  
Автор backinblack (Ръси мозък)
Публикувано04.04.13 17:32



Има доста хора, особено между по-интелигентните, които предпочитат по-малко пари, но да имат много време да си ги харчат, но не в нета, а на разни хубави местенца с приятели.
Тези които пишат редовно по форумите, една част от тях поради спецификата на работата си са ангажирани да стоят пред компютъра, а друга поради финансова невъзможност да си позволят друго забавление.
чудя се само на тези, които бачкат нещо, получават средни доходи, защо си губят времето в празни приказки по форумите, вместо да си го уплътнят с нещо което да им донесе допълнителни кинти за по-добра кола, къща, приключение......... жена, а се ограничават до комуникации предимно в нета!

Ползването на Уиндоус, сериозно и необратимо уврежда начина ви на мислене!


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: korporativa]  
Автор korporativa (цар и господар)
Публикувано04.04.13 17:32



Бай хуй зима 1.8к заплата, жена му взима към 700 всичко това е към 2.5к месечен доход.

- наем в младост 3 - 400€
- гориво за колите - 300 ле
- ремонти по колите - 100лв/ на месец грубо
- храна - 600лв
- сметки - 500 лв
- дрешки - 300лв

пф те станаха 2.6к , а е пич ти как свързваш двата края?

----
Аз съм Корпоратива и съм велик.


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: korporativa]  
Автор korporativa (цар и господар)
Публикувано04.04.13 17:34



Вземи се стегни и си намери читава работа или си от тия комплексари дето освен шеф друго не могат да са. Мога да дам име ама ще ми се разсърди още повече. Пиша е шеф в медия едвам връзва 2к на месец ама си умира да е шеф.

Ква ирония само, а?

----
Аз съм Корпоратива и съм велик.


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: backinblack]  
Автор rabin ()
Публикувано04.04.13 17:34



Не са празни приказки. В нета се ориентирам за всичко в живота. Пари, работа, почти всичко. Класическите медии (с единични изключения) са безобразно манипулирани.



Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: Triglav Zmei]  
Автор korporativa (цар и господар)
Публикувано04.04.13 17:36



Бъдеще имат само приспособимите, всички други ще го издухат

----
Аз съм Корпоратива и съм велик.


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: Triglav Zmei]  
Автор backinblack (Ръси мозък)
Публикувано04.04.13 17:37



Май неправилно се изразих! Имах в предвид с които може да се пише продукти които вървят под различни операционни системи и не е само Джава. MONO си се развива и ви се струва, че част от МС работите също ще останат.

Ползването на Уиндоус, сериозно и необратимо уврежда начина ви на мислене!


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: korporativa]  
Автор chupac (chupacabron)
Публикувано04.04.13 17:40



най-точно казано.

Al: [to some kids] Who wants to hear about the red-haired Grinch that stole Uncle Al\'s life?


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: бай хуй]  
Автор rabin ()
Публикувано04.04.13 17:41



Да добавя. Цял следобед синхронизирам и ребилдвам. Проектът е огромен. Компа си работи сам.
То ако си ми шеф - ще ме накараш да премета офиса ли? Щото в това време цъкам в нета.



Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: rabin]  
Автор backinblack (Ръси мозък)
Публикувано04.04.13 17:44



Мда, нета е едно голямо море от информация и трябва да се следи на къде духа вятъра, а не само да се бачка, но 2 часа за сметка на работата са достатъчни.
Ти ми се виждаш като класически пример за част от тези които вадят повече пари от колкото имат време да похарчат извън нета!

Ползването на Уиндоус, сериозно и необратимо уврежда начина ви на мислене!


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: rabin]  
Автор chupac (chupacabron)
Публикувано04.04.13 17:46



мдаа, обичам ги тия билдове по 3-4 часа.

Al: [to some kids] Who wants to hear about the red-haired Grinch that stole Uncle Al\'s life?


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: backinblack]  
Автор rabin ()
Публикувано04.04.13 17:52



Напротив. Ще се охарча яко и ще се похваля. Че и кредитец лек... Малко са хората, дето са достатъчно умни да правят пари и достатъчно глупави да ги дават на жена си. Пари нямам навика да държа и не обичам да държа, особено след последните събития с Кипър.

Редактирано от rabin на 04.04.13 17:56.



Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: korporativa]  
Автор backinblack (Ръси мозък)
Публикувано04.04.13 17:55



Пиша е шеф в медия едвам връзва 2к на месец ама си умира да е шеф
Какъв е смисъла да изплащам кола за 40-50К и да и плащам по 2-3К на година Каско като нямам къде да и се накефя щото пътищата са осеяни с камери и дупки, а някои дори от много работа не им остава и време, вместо собствено жилище извън лудницата на София!?

Ползването на Уиндоус, сериозно и необратимо уврежда начина ви на мислене!


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: rabin]  
Автор backinblack (Ръси мозък)
Публикувано04.04.13 18:01



То и никой от тези дето дават парите на жена си не е прокопсал и в нета има достатъчно възможности да бъдат похарчени и колкото много да получаваш.
Имах в друго в предвид, че покрай работата на компютрите си изместваме забавленията от реални с приятели към виртуални в нета, често започваме и все по трудно да водим и нормални разговори поради чата който водим постоянно.

Ползването на Уиндоус, сериозно и необратимо уврежда начина ви на мислене!


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: rabin]  
Автор бай хуй (bye bye)
Публикувано04.04.13 18:17



Само мога да те поздравя с тази песен: http://www.vbox7.com/play:9802ffd8


... нямаш елементарно възпитание!


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: backinblack]  
Автор бай хуй (bye bye)
Публикувано04.04.13 18:18



Съвсем простичко, от мързел висят във форума.


... нямаш елементарно възпитание!


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: korporativa]  
Автор бай хуй (bye bye)
Публикувано04.04.13 18:19



Студено.


... нямаш елементарно възпитание!


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: rabin]  
Автор бай хуй (bye bye)
Публикувано04.04.13 18:23



Твоят шеф не ти е платил да си цъкаш в нета. Ако ептен за нищо друго не ставаш и не може друга работа да ти намери дори премитането на офиса е вариант.


... нямаш елементарно възпитание!


Тема Не е вярно,нови [re: Triglav Zmei]  
Автор KiroGermaneca (Експонат)
Публикувано04.04.13 19:34



па и да си спомним най-великия роб Спартак - който все пак не гътна Рим.
Мисленето ограничава, не формално - произхода.

Кучкоразводач...


Тема Веченови [re: croesus]  
Автор KiroGermaneca (Експонат)
Публикувано04.04.13 19:35



съм развеждал и сливенска перличка, а твоите препоръки си ги пъхни отзад в сливенския


С хора като теб гледам да нямам допир, мразя да ме крадат

Кучкоразводач...

Тема С нискинови [re: бай хуй]  
Автор KiroGermaneca (Експонат)
Публикувано04.04.13 19:36



просто ще емигрират.
Е и?

Кучкоразводач...


Тема Аа,нови [re: rabin]  
Автор KiroGermaneca (Експонат)
Публикувано04.04.13 19:37



ти дося 5 пъти да си го написал - само дето не си написвал проект ни веднъж...



Кучкоразводач...

Тема Я!нови [re: rabin]  
Автор KiroGermaneca (Експонат)
Публикувано04.04.13 19:39



Ще си купиш маратонки Найк вместо АдиБас?



Кучкоразводач...

Тема Инови [re: chupac]  
Автор KiroGermaneca (Експонат)
Публикувано04.04.13 19:40



Кобол-маняците седяха и цъкаха като швейцарски часовници...



Кучкоразводач...

Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: бай хуй]  
Автор rabin ()
Публикувано04.04.13 19:40



Aбсолютно не ти разбрах посланието.
И к'во ти е работа кой на кого плаща и за какво. Единствено логично обяснение има, ама няма аз да го кажа. Може да си идеалист и да оправяш света, знам ли...



Тема Re: Инови [re: KiroGermaneca]  
Автор chupac (chupacabron)
Публикувано04.04.13 19:41



ми точно те да ти кажа имат гарантирана работа вовеки-веков.
че и добре платена.

Al: [to some kids] Who wants to hear about the red-haired Grinch that stole Uncle Al\'s life?


Тема Чупакий,нови [re: chupac]  
Автор KiroGermaneca (Експонат)
Публикувано04.04.13 20:07



използвах най-модерното оръжие, затова и ти е непознато (иронията)



Кучкоразводач...

Тема Re: Чупакий,нови [re: KiroGermaneca]  
Автор chupac (chupacabron)
Публикувано04.04.13 20:11



конкретно в твоя случай човек много трудно може да разбере кога си сериозен и кога не.

Al: [to some kids] Who wants to hear about the red-haired Grinch that stole Uncle Al\'s life?


Тема Щотонови [re: chupac]  
Автор KiroGermaneca (Експонат)
Публикувано04.04.13 20:56



тряя малко да си използва главата... я го може, я не



Кучкоразводач...

Тема Re: Щотонови [re: KiroGermaneca]  
Автор chupac (chupacabron)
Публикувано04.04.13 20:57



бе доколкото сме мнозинство май не ще да е точно така.

Al: [to some kids] Who wants to hear about the red-haired Grinch that stole Uncle Al\'s life?


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: бай хуй]  
Автор ГHУCEH ГHOM (GNOME©GCC)
Публикувано04.04.13 21:02



Хуйо бледен, не намесвай майка си, аз викам да си умреш тихо в мизерията. Сигурно от някой съсед дърпаш нет, щото ти е непосилно да си плащаш. За няколко месеца още по-големи лишения ще събереш за бърз сеанс с мургавелка, да се отпуснеш малко





Тема Тенови [re: chupac]  
Автор KiroGermaneca (Експонат)
Публикувано04.04.13 21:03



и овцете в едно стадо са мнозинство - е и ?

Кучкоразводач...


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: rabin]  
Автор Aaron (charming)
Публикувано04.04.13 21:09



Ахахахахаха, баси купона е бил днеска:-)
Ше ми ребилдваш beast project през деня?

А кво му синхронизираш бе миндил?



Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: rabin]  
Автор бай хуй (bye bye)
Публикувано04.04.13 21:09



Жалко, че не си го разбрал, вярвах че си доста интелигентно копеле.


... нямаш елементарно възпитание!


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: ГHУCEH ГHOM]  
Автор бай хуй (bye bye)
Публикувано04.04.13 21:11



Както вече казах, еби си майката, не ме мисли мен.


... нямаш елементарно възпитание!


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: бай хуй]  
Автор rabin ()
Публикувано04.04.13 21:20



Искам ти да ми кажеш. И те питах още нещо. К'во ти пука кой колко и на кого? Не искам да го казвам вместо теб, че ще прозвучи грубо. Все още вярвам, че да вадиш най-ниските предложения за работа е напълно случайно.

Редактирано от rabin на 04.04.13 21:24.



Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: rabin]  
Автор бай хуй (bye bye)
Публикувано04.04.13 21:25



Последното изречение. Ще успееш и сам да го разтълкуваш.


... нямаш елементарно възпитание!


Тема Re: Тенови [re: KiroGermaneca]  
Автор chupac (chupacabron)
Публикувано04.04.13 21:58



мда, и ти си прав като се замисля...

Al: [to some kids] Who wants to hear about the red-haired Grinch that stole Uncle Al\'s life?


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: chupac]  
Автор klapaucius (robot)
Публикувано04.04.13 22:08



пък аз познавам с над 3к. и то не един.
един дори се похвали, за временен проект, но преди години, когато бяха по-ниски - 6к. но да кажем, че това е било особен случай.



Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: klapaucius]  
Автор chupac (chupacabron)
Публикувано04.04.13 22:09



може, просто аз които познавам са на доста по-малко.

Al: [to some kids] Who wants to hear about the red-haired Grinch that stole Uncle Al\'s life?


Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: korporativa]  
Автор jeffty (старо куче)
Публикувано05.04.13 01:19



бей бе аз за три тестер не ставам.



Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: rabin]  
Автор jeffty (старо куче)
Публикувано05.04.13 01:20



това не е гаражна фирма бе, галфон. това си е частна проститутка.



Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: бай хуй]  
Автор jeffty (старо куче)
Публикувано05.04.13 01:22



те и тестерите взимат повече бе момче.



Тема Re: 3k малко или много/мит или реалностнови [re: jeffty]  
Автор rabin ()
Публикувано05.04.13 09:53



Aй сам да си намериш твоята тема дето опищя как индийци ще ви оставят без хляб. Страх за коматчето хляб, майка! Жюфтенцето си знае колко си струва на свободния пазар.
После ми давай наклон на дедовия.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.