Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:36 27.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Дайте съвет за работа и живот в Лондон.нови  
Автор Гнм п и чй (минаващ)
Публикувано07.02.13 23:11



От кое остават 4 ?
Вярно на кестерме го казах и са ми остаряли данните, но се пак рииш ли:
Месечно нето на 50к е 3к. Двустаен апартамент в нормален квартал към 1200. Кънсил такс още 200+. Утилити билс още 100+, телефони и нет - още 80. Сложи още 200 за карта за градския транспорт. Към 400 за ядене.
Общо 2 - 2.2К на месец са ти есеншалс, това е прага на оцеляването.
Пиене, депозит за наема, самолетни билети, пазаруване на насъщнина, зъболекар, лекар. После афтомобилче...
Данси мислиш, чи шъ цъфнеш.

Only the dead have seen the end of war


Тема Re: Дайте съвет за работа и живот в Лондон.нови [re: Гнм п и чй]  
Автор KлинтъH (СилеН)
Публикувано07.02.13 23:14



Може ама е близко до България - може за уикенда да си отидеш ако решиш.


От това по-голям плюс здраве му кажи. И английски говорят което също е плюс, че повечето хора го знаят.



Тема Re: Дайте съвет за работа и живот в Лондон.нови [re: Гнм п и чй]  
Автор Гнм п и чй (минаващ)
Публикувано07.02.13 23:18



Ибаа. Аз отговарях в друга тема, а кво стана. Форума на дира е всемогъщ. Ще основа секта с него баси.

Only the dead have seen the end of war


Тема Re: Дайте съвет за работа и живот в Лондон.нови [re: Гнм п и чй]  
Автор rabin ()
Публикувано07.02.13 23:19



телефони и нет - още 80. Сложи още 200 за карта за градския транспорт. Към 400 за ядене.
Бах тия телефони, аз тука на скъпите цени не минавам 10 евро месечно, и то ако търся нещо и звънкам на много хора.
15 евро за целия транспорт на Виена, седмично. Как станаха 200 у УК?
400 за ядене... 7 евро е обяд дето ходя. Айде да кажем, че си прав.
1200 за двустаен - то е за семеен.
Няма да задълбавам, че пак почнаха да трият и човек не може да си каже 2 приказки от простотии.



Тема Re: Дайте съвет за работа и живот в Лондон.нови [re: Гнм п и чй]  
Автор rabin ()
Публикувано07.02.13 23:21




Мигрираме, че вече не се трае.



Тема Re: Дайте съвет за работа и живот в Лондон.нови [re: Гнм п и чй]  
Автор crystalkyle (ентусиаст)
Публикувано07.02.13 23:40



От 50000 след данъците и осигуровките като самонает остават ок.

).
Каунсъл такс - за година около (по п.к. и адрес)
Сметките ок 100 на месец за сам човек - може би; транспорт (ойстър и травъл кард) с 200 лири на месец - ок; храна 400 - без цигарите, алкохола и др. екстри
Квартира - според зависи; ако е извън зона 2 ще е по-скъп транспортът и повече време ще губи. Интернет и телефони - би трябвало да има инсталирана линия и да плаща само интернета (до 20 на месец), а мобилните - колкото си изговори (02 15 лири 200 мин) ;
Ако си 100% зает - добре; но ако висиш без проекти 2-3 месеца в годината е проблематично.



Тема Re: Дайте съвет за работа и живот в Лондон.нови [re: crystalkyle]  
Автор KлинтъH (СилеН)
Публикувано08.02.13 00:15



Самонает на кое му викате - това да си контрактор в щатите ли - последна дупка на кавала без бенефити които са поне 1/4 от заплатата при хубави бенефити де...
Тоест не ти плаща отпуски фирмата и нищо, това не беше ли забранено в европа?



Тема Re: Дайте съвет за работа и живот в Лондон.нови [re: KлинтъH]  
Автор crystalkyle (ентусиаст)
Публикувано08.02.13 00:38



Не е забранено; поемаш всички разходи като осигуровки, отпуска, в случай на нетрудоспособност - сам трябва да си направиш застраховка, за да получаваш нещо. Фирмата няма никакъв ангажимент към теб на практика; работиш по договор и получаваш заплащане за изпълнена работа.

Разликата между 50К заплата и 50К брутен* доход като self-employed е голяма, затова се чудехме в другата тема какво да отговаряме.

self-employed - букв. превод самонает; контрактор; фрий-лансър и пр.
* брутен, не нетен

Редактирано от crystalkyle на 08.02.13 01:28.



Тема Re: Дайте съвет за работа и живот в Лондон.нови [re: rabin]  
Автор Гнм п и чй (минаващ)
Публикувано08.02.13 00:51



Целта ми не беше да влизам в някакви полемико-дребнавости. От личен опит споделям, че има разлика между очакванията за разходите и реалността. За тези, които не са имали нещастието да живеят в Лондонът.
Мобилния ми е 35 на месец, интернета 26, наета линия с уикенд разговори е 15. Общо 76, сложи и 50 за начална такса. И за скайп.
В ук жилищата, транспорта и услугите са много по-скъпи отколкото очакваш. За стоките е относително. Една чушка струва 0.70 паунда. Килограм зелен боб е 6 паунда, органик пилешко е 16 паунда килото.
200 паунда ти е месечна карта до 6,7 зона, до околовръстното демек.
Кинтите не бива да са водещи при решението за емиграция, защото ще има разочаровани.
Тва да си в лондон и да се снимаш с айхеловата кула, пардон колизеума, не те прави автоматично горната кора на лайното. Същия хуй, само дето враговете са малко по-различни. Иначе чичо Пишо си е тук.

Only the dead have seen the end of war


Тема Re: Дайте съвет за работа и живот в Лондон.нови [re: Гнм п и чй]  
Автор AMД ()
Публикувано08.02.13 02:29



Може и иначе.
Вече го казах, може да се изнесеш малко извън Лондон, на 20+ километра и тогава може да намериш two bedroom flat за под 1000 паунда на месец. Че и под 900. Но транспорта ще ти бъде 1 час в едната посока.
Не знам къде консил таксата е 200+ паунда. Вярно е, че зависи от района, но за 200+ паунда - не съм още виждал такава (не че не може да има). Като излезеш малко навън, таксата ще ти е около 1200 паунда годишно (зависи от района).
Утилити билс, газ, ток, вода, може и повече от 100 паунда да са, до към 150-200 зимата.
Телефони:
- домашен - таксата е около 10-11 паунда месечно, ако се плати наведнъж за цялата година. Разговори - 10-на паунда на 3 месеца, ако повече от разговорите ти са с мобилния или на скайпа;
- мобилен - чувал съм за високи с iPhone-те. Но маса от компаниите покриват тоя разход. В моя случай - 17.40/месец на Vodaphone, с 500Mb интернет. Не си спомням да съм превишил лимита минути;
- интернет - 25 паунда, ако си с BT. Но може и 9.50, ако си с O2. (аз бях на малко по-висока, но от O2 ми се обадиха, да ми кажат, че така или иначе линията не ми дава скорост по-висока от 7Mbita, та няма смисъл да плащам повече). Т.е. - ако искаш плащай 25, ако искаш плащай 9.50, линията не дава скорост по-висока от 6-7 мегабита. Е, може и virgin оптичен - 30 мегабита за около 22 паунда, които ти ги поорязват, ако почнеш да свалях повече (да речем 200Гб/месец).
Карта 200+ паунда за градски транспорт. Това не знам откъде до къде е. За 1 до 3-4та зона месечната ти карта ще е около 140 паунда. Може и по-малко (около 110) ако намериш подходяща влакова линия. 200 паунда ще ти позволят да се изнесеш до близките около Лондон градчета, на около 30 км, но може би все пак от вътрешната страна на M25.
400 за ядене на месец за сам човек - може би, ако не готвиш и разчиташ само на полуфабрикати, бърза храна и т.н. Звучими като гарантирана язва след време. Иначе би трябвало да е по-малко.
Лекар: GP и т.н. е без пари. За частен лекар, така или иначе ти трябва здравна застраховка. Досега където съм работил, компанията покрива голяма част от нея.
Зъболекар: може частен - за много пари (ходил съм в центъра и за по 200 на посещение. Ходил съм и за по 40 на посещение). Може NHS - за по 20-ина паунда. А може и България, както повечето го правят.
Автомобилче - 10-ина годишно от повечето марки, без немските, се вмества в 2000 паунда.

Редактирано от AMД на 08.02.13 02:31.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.