Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:21 08.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Дисциплинарно уволнение? Мит или реалност?  
Автор rabin ()
Публикувано24.11.12 11:48



Един познат кодер си хвърлил предизвестието да напуска. Заплашили го, че не искат да си ходи и ако продължава - ще го уволнят дисциплинарно. Питал е адвоката си и засега мисли да им се изсмее.
Познавате ли някой уволнен по този начин?
Не ме питайте за име на фирма - няма да споделя.



Тема Re: Дисциплинарно уволнение? Мит или реалност? [re: rabin]  
Автор funatic (новак)
Публикувано24.11.12 11:52



Е, щом не казваш фирма - ние няма да ти кажем какво да направи "познатия" ти да им го набие дълбоко





Тема Re: Дисциплинарно уволнение? Мит или реалност? [re: funatic]  
Автор rabin ()
Публикувано24.11.12 11:58



Лелите да се разкарат от темата. ВЕДНАГА!!!



Тема Re: Дисциплинарно уволнение? Мит или реалност? [re: rabin]  
Автор chupac (chupacabron)
Публикувано24.11.12 12:02



бе честно казано от прочетеното до момента не виждам защо някой няма да те пуска да си ходиш, но както и да е.
по темата - има такова животно и може да се ползва по всевъзможни поводи.
от едноминутно закъснение за работа, до отказ да останеш 2 мин след края на работното време.
ходилите в казарма му викат бой по устав.



Тема Re: Дисциплинарно уволнение? Мит или реалност? [re: chupac]  
Автор rabin ()
Публикувано24.11.12 12:05



не виждам защо някой няма да те пуска да си ходиш
Назор са със срокове, тоя дето му писна от гърча е единствен, дето се оправя с проекта. Ако напусне - ще одрънкат "шефовете" една хубава неустойка. Затова не го пускат, нямат сметка.



Тема Re: Дисциплинарно уволнение? Мит или реалност? [re: rabin]  
Автор korporativa (цар и господар)
Публикувано24.11.12 12:20



Аз бях в подобна ситуация това лято. Исках да си ходя, а те не ме пускаха. Общо взето когато си е подал предизвестие за напускане никой нищо не може да му направи. Въпросът е да него изволнят преди да си е пуснал предизвестието.

Моя проблем беше, че не искаха да ми приемат предизвестието. Щом не искат, може да си го депозира в инспекцията по труда. В същия момент започва да му тече периода (1 или 2 месеца)

Нека да им го обясни това и да им каже, че най-добре за тях е да го освободят без да го чакат това предизвестие. Щото реално няма да работи и по-лошото може да работи така, че да стават мизерии постоянно.

----
Приликите с действителни лица и събития (не) са случайни!


Тема Re: Дисциплинарно уволнение? Мит или реалност? [re: chupac]  
Автор korporativa (цар и господар)
Публикувано24.11.12 12:22



не е бой, а гонка по устав, но това е много опасно, щото само ако някой стъпи на криво, а то това ще се случи в един момент може да изгори лошо. Затова най-добре просто да им каже, че се маха и за всички ще е най-добре така.

----
Приликите с действителни лица и събития (не) са случайни!


Тема Re: Дисциплинарно уволнение? Мит или реалност? [re: korporativa]  
Автор korporativa (цар и господар)
Публикувано24.11.12 12:25



Освен това, ако искаш да им направиш мизерия. депозирай си предизвестието през инспекцията. След това ще започнат проверки.

----
Приликите с действителни лица и събития (не) са случайни!


Тема Re: Дисциплинарно уволнение? Мит или реалност?нови [re: korporativa]  
Автор rabin ()
Публикувано24.11.12 12:25



Все пак каква е процедурата по въпроса на темата? Доколкото знам е тегава работа, на няколко етапа. Малко като извънземните - всички говорят, никой не ги виждал.

Редактирано от rabin на 24.11.12 12:26.



Тема Re: Дисциплинарно уволнение? Мит или реалност?нови [re: rabin]  
Автор sexy mamma ()
Публикувано24.11.12 12:38



Според мен малко трудно ще стане освен ако не е направил нещо. При дисциплинарно уволнение се пишат едни обяснения пък трябват свидетели, не е толкова лесно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.