Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:33 15.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема offshoresнови  
Автор jeffty (ентусиаст)
Публикувано25.09.12 07:53



ставаме робовладелци в наща фирма и за пореден път се чудя защо хората си причиняват това нещо, имайки предвид, че:
1. губиш зверски много време да научиш некви дървосекачи, че клавиатурата не се яде без доматен сос.
2. като разберат, че вие не ядете само ориз, почват да се сърдят и искат и те мръвка. нищо, че до вчера и клавиатурата е била лукс.
3. ако не им се даде, ловят един хард с кода и бегат.
4. ебем ти и часовите зони.
5. да не говорим за културните различия и липсата на качествен расистки хумор.

като цяло, ако се тегли чертата на края и нашиеш всички самолетни билети, хотелски стаи, загубено време у виртуални срещи и зле написани писма, нема далавера. да не говорим за добрия персонал който е напуснал през това време щото му е писнало Ахмед го пита какъв е тоя проблем, плиииз АСАП. та не го разбирам тоя ход и явно ще сменям работа скоро, но некой може ли да ми обесни каква е далаверата от тия пиздери? разбирам да ги нашиеш на коловоза да шият или сглобяват телефони, но от такава дългосрочна инвестиция в тоя бранш какъв е смисъла?



Тема Re: offshoresнови [re: jeffty]  
Автор WMC 4 (Soul is smarter)
Публикувано25.09.12 10:02



Викаш - КРИЗА е!

За високо-квалифицирани-кадри?

Пред компа пия само кафе... но вече за тиквен медал не искам да работя. Не че щом не си заработвам парите ще се сърдя, но трябва да съм наясно все пак как се задържат специалистите във фирмата.

Така де - сделката трябва да е взаимноизгодна. Та наистина каква е далаверата?



Soul is smarter

Тема Re: offshoresнови [re: jeffty]  
Автор BullDog (Bulgarian Dog)
Публикувано25.09.12 10:04



(Ако съм те разбрал правилно ...)
Офшор дивелъпмънт/съпорт има смисъл само само за мениджърите. И най-вече тези по на запада от Калотина. Тотално освобождаване от отговорност - давам камшика на един-двама от мойте тука и на сайбията там на майната си и те да се оправят. Няма проблем, че всъщност може да излезе по-скъпо. Важното е, че каквито и лайна да се получат, излизам чист от тях - нито ще трябва да уволнявам хора, нито ще трябва да се занимавам със засран код. Останалото са бонуси - днеска ми трябват 100 девелопъра, след 3 месеца - 200, след 6 месеца - само 30 - това стават проблеми на фирмата там, на майната си. Ама продукта е шит - е това пък са проблеми на маймуните, дето трябва да го поддържат (които най-вероятно са пак на майната си, ако не и същите).
Е, вчера, ORACLE - от най-големите фирми не само в бранша - един келяв електронен магазин не могат да си подкарат, щото са го дали на мунките да го правят. Купих си нещо от тях онлайн, 1 седмица не могат да ми пратят един пършиф мейл с един код. Звъннах им - ... фор Инглиш прес 2, дори се разбрахме с пича отсреща (на индонезиец ми мязаше) и накрая получих някакъв недоклатен мейл, форуордван "на ръка", със засран XML контент. Поне кода дето ми трябва се чете. Ха да видим сега дали ще са толкова некадърни и да ми чарджнат картата (до сега не са успели да си вземат контите

)

адски опщителен, соцялен и харесван чувек

Тема Re: offshoresнови [re: jeffty]  
Автор Federer (Mean Machine)
Публикувано25.09.12 10:12



кажи си го направо - станал си съпортаджия



Тема Re: offshoresнови [re: BullDog]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано25.09.12 10:14



хората наистина си вярват че с разни мазни процеси могат да го докарат. и не само че си вярват че могат, а си вярватче се получава, в смисъл не се оправдават "ама то не стана щото робите не спазват процеса", а направо казват "ето, стана, виждате ли че може"




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: offshoresнови [re: WMC 4]  
Автор jeffty (ентусиаст)
Публикувано25.09.12 10:16



къде съм казал "криза"? такива начинания винаги започват от излишък на кеш, навързан с болни, и много често нереални амбиции и неизменната поуър пойнт презентация.

нема високо-квалифицирани-кадри. предимно е от различие в културите и повече опит. всеки се учи, но е трудно вземеш некой де до вчера е правил говняни тухли и го пуснеш пише кодец. най-малкото първо требва да го научиш да яде с вилица и от там да се надяваш да почне да мисли. и спреш ли да го гледаш за 5мин и се е омазал пак с лайна. еволюция му се казва, нема далавера там.

не съм расист, мразим всички по равно.



Тема Re: offshoresнови [re: BullDog]  
Автор jeffty (ентусиаст)
Публикувано25.09.12 10:20



за това ти говорим...

последно време става модерно между другото да се рекламира бизнес който е "само в нашата държава". нещо като органичната храна - хипарите се радват много.

но според мен няма смисал никакъв. нито да пращаш маймуни, нито мениджъри, нито каквото и да е. пращаш им една бомба без инструкции да си играят и чакаш 50 до 100 години.



Тема Re: offshoresнови [re: Federer]  
Автор jeffty (ентусиаст)
Публикувано25.09.12 10:22



по-зле - директор...но поне влиза в трудовата характеристика и новите ми работодатели ще се радват на натрупания ми опит в многокултурна среда.



Тема Re: offshoresнови [re: jeffty]  
Автор ARlZE (Nachtmahr)
Публикувано25.09.12 10:27



Леле, хич не звучи добре това. Обаче нямам съмнения, че ще се справиш. Просто не изпускай камшика, друг начин измислен няма.



И си много прав за вредната роля на "културните" различия (слагам го в кавички, защото те са всъщност генетични и расови различия).

Success is the sole earthly
judge of right and wrong.


Тема Re: offshoresнови [re: zaphod]  
Автор BullDog (Bulgarian Dog)
Публикувано25.09.12 10:29



Ама разправяй ми ти на мене - нали от 3 години греба с пълни шепи в тези лайна, басена го минавам и на диагонал ... Освен това, не мисля че са толкова тъпи искрено да вярват - просто играят политическа игра. "Царят е гол" - едно към едно.
Най-големият майтап е че като резултат дъртите COBOL-аджии викат - видяхт ли ве, ваште нови технологии са голям "усер". Как да им обясня, че не са виновни технолгиите, ами как се използват. И от кого. Мъка ...



А да, за ефективността на аутсорсването. Имаме един много малък проект, реално се прави за 2 дена. За целта обаче, има Technical Project Manager - един приятел индиец, той бачка тука при нас. Ама той много зает, и ми го прехвърли на мен - ок. Аз мога да го сгазя, но не .. аз трябва да си комуникирам с един старши програмист в Индия. Той няма да го направи също, той щял да guide-ва един младши програмист в Индия - той ще го направи. Но тези двамата не са ми административно подчинени, те се отчитат за количеството свършена работа през един друг азиатски офис, където поне 1 човек се занимава да брой колко време е работено по този проект. Колко станахме до тука ... 5 парцала, само IT-та ...
Май скоро ще има революция, само да усетя коя ще е печелившата страна, да застана на нея ...

адски опщителен, соцялен и харесван чувек


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.