Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:14 25.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Вай, вай, вай, идва Firefox OSнови  
Автор croesus (хлевоуст)
Публикувано08.07.12 20:12



.. и на нея ще се пише само на Javascript



Лошите новини за Google са, че за разлика от Microsoft, Mozilla е много упорит конкурент на пазарите на уеб технологии, и в случая не носи никакъв търговски риск с пускането на ОСто. В смисъл, че дори Firefox OS да излезе фиаско, Mozilla най-много да си направят секуро, защото те са фондация и плащат заплати само на програмисти. Нито ще фалират, нито някой ще остане с лошо впечатление (с изключение на няколко разочаровани тест-юзъри).

Според мен в случая и най-сетне се видя стратегическата грешка на Google с избора на проект за браузър. Вместо да купят правата на Netscape и да го съживят, решиха да си чупят главата с Chrome, като на всичко отгоре го рекламират с чалъми, които са на ръба на лоялната конкуренция (например препоръката да мигрираш към Chrome на повечето техни страници). Резултатът е, че като не успяха да превземат пазара на браузъри, сега ще трябва да отбиват атаки на пазара на мобилни ОС.

Имам едно предчувствие, че Нокия ще се изкефят на идеята за Firefox OS и тя ще има сериозен аванс още в началото.

Определено ще стане много интересно. Аз съм доволен, защото имам добри стартови позиции за новата ОС и като я пуснат няма начин да не стана милионер.



Тема Re: Вай, вай, вай, идва Firefox OSнови [re: croesus]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано08.07.12 21:33



о мозилците не се поучиха

колкото и вездесъща да е свързаността, все пак не е навсякъде, хората не искат ос която бачка само ако си онлайн

отделно скоро ще разберат (ако вече не са го разбрали, напримар затварянето на игоогле), че онлайн ос/приложения/стораге те оставя тотално на милостта на тоя дето предоставя услугата



Тема Re: Вай, вай, вай, идва Firefox OSнови [re: croesus]  
Автор WMC (Прах във вятъра)
Публикувано08.07.12 21:46



Да идва.





Тема Re: Вай, вай, вай, идва Firefox OSнови [re: croesus]  
Автор backinblack (Ръси мозък)
Публикувано08.07.12 22:28



МС няма да стане реален конкурент на Андроид и iOS, па Фаерфокс, ще го видим, но без допълнителни приложения ще е на никъде. Ако е базиран на Линукс, ще е само още един фейс по-различен от Андроид, но пък Гном3 е адски удобен за работа с пръсти. В момента се набляга в развитието на гтк3, че да не зависи от хардуерното ускорение на видеото, а и по поринцип се развива адски бързо и предоставя възможност всеки да си прави собствен шел/фейс на негова основа.
Фирмите производители на телефони и таблети искат да се отличават една от друга със собствен си интерфейс, а МС не им дава такава възможност, освен малко по-големи възможности на Нокия.
В последната версия на Линукс ядрото е включени кода на Андроид и тепърва ще стане пълноценен Линукс(си мисля аз).
Разработчици които не мислят за мултиплатформеност ще излязат от пазара. За Андроид вече има и МОНО, и PG, и MySQL.
Ползвам Андроид телефон и ако го имам като десктоп, не мисля, че ще ми липсва някакъв софтуер и функционалности.

Абе не знам защо ми се струва, че повечето от вас, не виждат по-далече от МС в периспективи!

Ползването на Уиндоус, сериозно и необратимо уврежда начина ви на мислене!

Редактирано от backinblack на 08.07.12 22:30.



Тема Re: Вай, вай, вай, идва Firefox OSнови [re: croesus]  
Автор The Big Bang Theory (ентусиаст)
Публикувано09.07.12 00:36



Хром заграби огромен пазарен дял за краткото си съществуване, така че не знам до колко не са успели.
Що се отнася до Мозила, едва ли Гугъл ги е страх, защото са едни от донорите на фондацията.



Тема Re: Вай, вай, вай, идва Firefox OSнови [re: croesus]  
Автор Pekoнcтpykтop (дарвинист)
Публикувано09.07.12 00:45



Идеята не е никак нова, и не виждам причини този път да е успешна.



Тема Re: Вай, вай, вай, идва Firefox OSнови [re: croesus]  
Автор Pechenia (нема лабаво ;-)
Публикувано09.07.12 11:57



Лоши новини няма, лисичарите просто се опитват да си вдигнат цената. Ироничното е че те не са конкуренти на никой - FF има голям дял, но практически не могат да го капитализират. В този си вид те просто са удобнo изпитателно поле за конкуренцията - добрите резултати и практики ще бъдат изкопирани, а капаните и провалите - избегнати. Естествено, ако постигнат чудеса ще бъдат купени и поставени като втори отбор, да не кажа спаринг-партньор (да си спомним MySQL).
Една графика за илюстрация:


Втора графика:

Вижда се значителното изоставане на Чичко Бил във всички аспекти, което подсказва и истинската цел - нови прозорци, нова среда, нов браузер.
В крайна сметка инвестицията в JavaScript за десктоп ще се оправдае (да отдадем дължимото на Гуру който усети вятъра от доста време), в крайна сметка съвместимостта на браузерите/десктопа ще е ключова за успеха им.

чети и дишай по-леко

Тема Re: Вай, вай, вай, идва Firefox OSнови [re: Pechenia]  
Автор backinblack (Ръси мозък)
Публикувано09.07.12 13:24



Те са фондация и не е нужно проекта им да бъде капитализиран, а бизнеса на тези които печелят от този проект



Ползването на Уиндоус, сериозно и необратимо уврежда начина ви на мислене!

Редактирано от backinblack на 09.07.12 15:34.



Тема Re: Вай, вай, вай, идва Firefox OSнови [re: backinblack]  
Автор Pechenia (нема лабаво ;-)
Публикувано09.07.12 13:41



Хехехе, аз писах че не могат, а дали им е нужно или не е все едно.
Втората част от изречението ти пък ми е тотално неразбираема...

чети и дишай по-леко



Тема Re: Вай, вай, вай, идва Firefox OSнови [re: backinblack]  
Автор Гypy (bangbus driver)
Публикувано09.07.12 14:41



>>Те са фондация и не е нужно проекта им да бъде капитализиран, бизнеса на >>тези които печелят от този проект

Ей за това ти казах в предния тред, че се дразня като не си слагат цени на работата да е ясно - едните били свободни като бира, другите били фондации...

Не било нужно да печелят? Are you insane? Как се поддържа офис в Маунтин Вю и неколкостотин човека да правят 5-6 доста сериозни продукта. Ти знаеш ли колко е средната заплата в тоя район и как се почва от $115К бейс заплата в момента.

Само Гуугъл им плащаха 103 милиона на година доскоро, само за правото дефаултния сърч бокс на Мозила да води към Гуугъл:

http://www.computerworld.com/s/article/9222404/Update_Mozilla_declines_to_say_if_it_s_renewed_100M_Google_deal

Сега Гуугъл им го връщат анално с Хром браузера си и скоро вече може и да не се налага да им плащат, като гледам с каква скорост Хром взима пазара. Епъл тотално ги отсвириха вече и Мозила софтуер дори не може да се инсталира на iOS devices -

http://blogs.computerworld.com/20159/mozillas_hypocrisy_its_ok_for_apple_to_block_firefox_but_wrong_when_microsoft_does_it

Ама си заслужават съдбата, като са "фондация".

--
One day it will make sense.

Редактирано от Гypy на 09.07.12 14:43.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.