Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:57 20.09.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re:Re:Re:Re: Ейц!нови [re: пopyчиkPжeвckий]  
Автор *Juliana* (3D)
Публикувано18.06.12 19:30



Ахахаха, е ти ма уби! [gnevi se]


Човече, ама то е престъпление и невежество да каеш, че кинескопа нема магнитно поле [otkacha]


Не че наокуло немаш магнитни поулета нонстоп...само мини с детектор под магистрала или трансформаторни станции [otkacha]


Пътищата по принцип са електро-магнитни също, по простата причина, че компаниите използват трасетата така и така изхабена земя и спейс [otkacha]



Отделно са електро-магнитните и дзверски засилени полета в последните 20 години от историята на човечеството, защото сме нон-стоп облъчвани от сателити, космически станции и намалената въздушна и озонова обвивка на Земята....направи си бе чедо един сърч за озона бе! аман!


Аз съм се винаги чудила, защо така куца общата кОлтура.....ми не читети, пиуета! [otkacha]



Тема Re:Re:Re:Re: Ейц!нови [re: Naki]  
Автор *Juliana* (3D)
Публикувано18.06.12 19:51



Наки, я сега един фапрос към теби!




Кой е най-доприя диуретик?


Аз казвам секса, я кажи ти како е!



Тема Re: Аха. Тогава погледни внови [re: Phillip]  
Автор пopyчиkPжeвckий (същият)
Публикувано18.06.12 21:08



Няма протокол за бракуване, щото не са заведени.


Колегата ги е домъкнал от нейде.



Тема Re:Re:Re:Re: Ейц!нови [re: *Juliana*]  
Автор пopyчиkPжeвckий (същият)
Публикувано18.06.12 21:21



Начи първо - електромагнитно и магнитно поле са две различни неща. Ако бъркаш електромагнит с електромагнитно поле е друга тема.
Второ - лъчът в кинескопа е около 1 мА максимум и трудно ще направи магнитно поле, което да ти утрепе дискетата. Понеже обаче е 16-20 киловолта на предния анод, прави силно електростатично поле.
Двата дивайса, които са свързани директно с работата на кинескопа и биха могли да са опасни са:
- отклонителните бобини. Полето обаче при тях е затворено и насочено навътре в кинескопа, освен туй най-често са екранирани. Всичко това с цел да не се смущават останалите трактове, примерно канала на звука. Няма и как да сложиш близко до тях дискетата, тъй, че са безопасни.
- размагнитващата намотка, намираща се отпред на кинескопа. Тя би могла да бъде до някъде опасна, но само ако сложиш дискетата близо до нея и само в момента на включване на телевизора, докато не е загряло онова голямото черно съпротивление с положителен ТКР.

Та не ми гледай невежеството - кинескопите са ми част от професията, познавам ги.
Основният проблем е пак ти казвам - високоговорителите. Дори и при неработещ телевизор.

Пътищата били електромагнитни?!?!?!?

Кои пътища?!?!?

Какъв намален озон (той касае ултравиолета), какви излъчвания от сателити - те са толкова мизерни.... недей продава краставици на краставичар. Аз не съм програмист - електронен инженер съм. Сега ако ми кажеш и нещо за глобалното затопляне и директно влизаш в групата на еко-защитниците, а аз с тях съм се отказал да говоря.



Тема Re:Re:Re:Re: Ейц!нови [re: пopyчиkPжeвckий]  
Автор ГHУCEH ГHOM (GNOME©GCC)
Публикувано18.06.12 21:32



Баси, Поручик, ти си непресъхващ извор на знания (от далечното минало)!



Тема Re:Re:Re:Re: Ейц!нови [re: ГHУCEH ГHOM]  
Автор пopyчиkPжeвckий (същият)
Публикувано18.06.12 21:36



Ми нъли съм старец.....


Па и паметлив все още....



Тема Re:Re:Re:Re: Ейц!нови [re: ГHУCEH ГHOM]  
Автор пopyчиkPжeвckий (същият)
Публикувано18.06.12 21:41



П.С. Девойката хабер си няма, че телевизори през ръцете ми са минали поне на порядък повече от жени.





Тема Аха. А бе, трябва някой деннови [re: пopyчиkPжeвckий]  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано18.06.12 21:46



да ми минеш на гости, да видиш какви култови вехтории имам в работната си бърлога. Работещи, безплатно придобити, разбира се.


Само до нещо от серията Apple ][ още не мога да се докопам. Май ще се действа с еБей ...



Тема Re: Аха. А бе, трябва някой деннови [re: Phillip]  
Автор пopyчиkPжeвckий (същият)
Публикувано18.06.12 22:11



Ааа, бива, бива... нали знайш, че ретротехниката ми е страст. И ти си уелкъм, ама на излизане ще ти проверя джобовете на дънките дали не си мушнал някой Правец в тях.





Тема ОК. Ще [re: пopyчиkPжeвckий]  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано18.06.12 23:06



се разберем на бележки тия дни.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.