Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:27 28.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Рекрутърът е птица упорита.  
Автор OgnenDemon ()
Публикувано07.06.12 19:13



Рекрутърът е птица упорита, не го ли ритнеш не отлита.

Освен това забелязвам че рекрутърите са с настройка че трябва да им се кланяш за всичко де що предлагат като оферти и са в абсолютно небрано лозе като им кажеш че не си техния човек или не ти се занимава с нещото и да си търсят друг. И става весело.

В мойто ЦВ значи има разни скриптови езици, малко джава и друг стъф. Нийде обаче няма Майкрософтски технологии. Айде да съм точен има едно ВБС ма него не го броя.

Не ми е ясно тез ми ти рекрутъри кьорави ли са какво ли. Най-редовно получавам мейли с оферти за Ц-шарп, бемол, бекар и други Майкрософтски производни. Още по-редовно получавам оферти за други страни, хем съм писал че не искам да се местя. Днес пак ми звъни и то пак индиец (вече забелязвам че само те не гледат, белите рекрутъри четат какво съм писал).

В продължение на 20 минути се опитвам да си направя сандвича за закуска. И то да речеш че нещо фенси дивелопвам, ми то проста филия с масло, кашкавал и малко лук. Телефона звъня няколко пъти за различни неща. Поредното:

- Добър ден аз съм рекрутър от еди-къде-си, видях ви ЦВто еди-къде-си, искам да ви предложа работа с Ейпиън.
Аз му обяснявам че нямам девелопърски опит с тва, и че не съм му попадение. Бях на път да му пожелая и лек ден, но ме прекъсна:
- Ама то е като дот нет!
Аз му обяснявам че нямам опит с МС-технологии, въпреки че го пише.
- А вашия сикуел опит какъв е?
(да се разбира SQL, но тук тъй му викат)
Тук ми писна, викам му ми щом ми виждате ЦВто ми виждате и СКЛ-опита.
- Значи имате така ли?
Тук много ми писна но обяснявам че съм програмист, следователно имам и да си чете.

Ей много разочарован остана че не му се връзвам. По интонацията усетих как му потънаха гемиите, щото повечето на които е попадал са някви като него дето не могат да четат, камо ли да си пишат ЦВто. Ц. Не съм расист или нещо. Бърборих си с други рекрутъри преди време и много се оплакваха от липса на приличен материал. А и има и хубави индийки.

5 минути след това се опитвам да си донаправя сандвича за закуска. Телефона пак звъни. Този път рекрутърка, която ми проверява емплоймънт хисторито:

- Ами аз набирам 1, после 359 и нещо не става
Айде туй ми ти невежество е оправдано, макар че в страна където всичко живо е дошло от някъде другаде, трябва да си в час. Айде обяснявам и защо не става и какво да прави.

Разгеле успях да си донаправя, дори да си изям сандвича. Отивам за сладолед, дано пак някой не ме прекъсне...



Тема Re: Рекрутърът е птица упорита. [re: OgnenDemon]  
Автор derlustigehase ()
Публикувано07.06.12 19:53



Съчувствия


А ти как си се докарал да имаш земане-даване с индийци, като не щеш да се местиш от БГ (359) ? Пратил си резумето някъде на принципа чушка-чушка-магданоз или как ?

I have never been hurt by anything I didn't say.

Тема Re: Рекрутърът е птица упорита. [re: derlustigehase]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано07.06.12 19:59



Човекът е в Канада, не е в БГ.




Тема Pазгеле [re: OgnenDemon]  
Автор Kirosviniata (опознат)
Публикувано07.06.12 20:24



елементарно е да си почистиш СВ-то, ама май погромиста е птица с врабчи мозък :)



Тема Re: Рекрутърът е птица упорита. [re: Naki]  
Автор OgnenDemon ()
Публикувано07.06.12 20:27



Дам. Тя звъни на 359 не на мен а на бивш работодател. Простотията с големите финансови компании тук е че ти правят една камара проверки преди да те вземат.

Процедурата е такава:

1. Пращат ти т.нар. offer of employment, което е де факто договор с който почваш. Съответно през това време си блокиран да почнеш някъде. Там също така обаче пише и че договора е под условия - ако някоя проверка им фейлне си аут.

2. Следват criminal record check (проверка за съдебно минало) и credit check (проверка за кредитна история)

Целта на първата е ясна. Като тук важи и пардонната система - поне теоретично казват че ако имаш издадени пардони, си чист. Пардона от своя страна, доколкото съм се интересувал е вид официално помилване и отмяна на дадена присъда и ако имаш издаден такъв, ти заличават въпросната присъда от досието (поне така пише).

Целта на втората е подобна на първата. В смисъл, може да не си разбивал апартаменти и да си трепал хора, може да си някой мозък дето преточва пари или да си кредитен длъжник и да си се покрил... То не че тогава би кандидатствал в такава компания, но те си искат да си те проверят. И си гледат.

С тези неща обикновено не се занимава компанията която те наема. Тук има специални агенции за тая работа. Попълваш декларация че си съгласен да ти вземат лични данни и те почват да те ровичкат. Не съм сигурен как го правят, но за кредит чека специално тук има 2 агенции (в САЩ май са 3) които официално издават такива справки и мисля че разследващите се обръщат към тях щото няма къде другаде. За кримито полицията си издава справки, а ако тя няма данни се праща заявка до един друг полицейски орган.

До тук добре. Това го бях минавал. Новото 20 ми е background check-а, което е проверка на работното минало в ЦВто. Почват да проверяват за известно време назад според това което съм писал по ЦВ дали компаниите наистина съществуват и аз им давам координати на бивши мениджъри за последните 3 компании за референции.

Сега, как ще проверят дали компанията в която примерно съм работил през 2004г е съществувала, аз не знам. Проверих че разследващата компания претендира да покрива и балканите. Връчих им официален превод от трудовата ми книжка, макар че доколко те ще се съобразят че е официален документ също не знам.

Принципно и това им е много и не бих им го пратил но наистина си харесах компанията и искам да я хвана.

За малките и средни компании тия главоболия ги няма. Ама на читава такава още не съм попадал.



Тема Re: Pазгеле [re: Kirosviniata]  
Автор OgnenDemon ()
Публикувано07.06.12 20:29



Пич мен ЦВто ми е като чаршав на девственица, с изключение на първата компания на канадска територия дето съм вписал, за която имам уговорка с едни.

Всеки скорошен имигрант му се налага да лъже за нещо.

И принципно лъжа добре. Просто тия ровят повече от нормалното.



Тема Re:Re: Pазгеле [re: OgnenDemon]  
Автор !Roxana! (непознат )
Публикувано07.06.12 20:38



Потвърждавам, Огнен Демон.

Тук е подобно, като смениш некои имена и компании.


Затова толко се смея, като почне некой идиот от бълХария да ми обеснева (като оная прочута тема в клуба на чужбината с наивната идиотка дето искаше да земе 100К паунда кредит в УК).


Хората се подплатяват, защото идиоти секакви, особено тея от тоталитаристичния хабилитат. Обаче тъпото си мисли, че е чело и знай, и ела да видиш краша на алчните въжделения за 100К негарантиран жилищен кредит.


Те си не дават сметка, че една стара и доказана обществена структура само за да съществува изопщу веке толку векове, е веке изградила защитни механизми срешу идиоти ...иначе първия идиот веке да беше зел далаверата...както и стана в комунистическите територии...бяха оставени за разграбване от силните...познайте кой беше силния....


Е нема да разберем защо тоа идиотизъм просперира в бълХария, НЕ!!!!!!



?азкажи им повеке на идиотите....разкажи!


Нека пак некой тропне тука тема, идвам в Лондон с 5 клика, ахахахахааааааааааааааааа!



5 клика, на кукову лето! :))))))))))))))))


Боужкей, колко съм се смела на такива теми, господ ми е свидетел! :)))))))))))))))))))))))))



Тема Re:Re: Pазгеле [re: !Roxana!]  
Автор Aaron (charming)
Публикувано07.06.12 22:10



Хахахахаха...:-)
Викаш друго си е да си БълХарска разпоретина и неудачница, дето наместо 5 клика, с лапане на дърти пишки да идеш у УК...:-)))

Е нема да разберем защо тоа идиотизъм просперира в бълХария, НЕ!!!!!!


Е как бе овцо...как не го разбра досега...То е повече от ясно...

Неудачни, долни разпоретини като тебе използват "интернета" (тенкс то скайп...), за да фанат поредния УК лешпер, да му лапат спаружената пишка за неколко евра/паунда повеке и да обясняват налево-надесно колко е готино това...:-)

Нека пак некой тропне тука тема, идвам в Лондон с 5 клика, ахахахахааааааааааааааааа

Е, нема как да се пусне такава тема тука...
Щото ние правим разлика м/у 5 клика и 5 ебанета в гъзъ, в носъ и в устата...



Тема Re:Re:Re: Pазгеле [re: Aaron]  
Автор !Roxana! (непознат )
Публикувано07.06.12 22:16



Е да лапаш, колко да лапаш, и ако е само до пишка, да беше омекнала досега




Какту казах веке, абе елате бе, 5 клика само са....или там, както го броите, 5 пишки или 5 лапания....колкуто толкува...


Бе нека дойдат, нека видат....


Аз сам обещала духова музика на първия, който кликне 5 клика или лапне 5 пишки, каквоту такува.... да кацне в Лондон....




Чекам, колеги, чекам! с ожидание чекам!



Айде па вие толку, 5 клика не ги ле докарахте това веке от октомври 2001 досега? колко месеца станаха?



или там, 5 пишки?



Тема Re:Re:Re: Pазгеле [re: Aaron]  
Автор !Roxana! (непознат )
Публикувано07.06.12 22:22



от октомври 2011 имах предвид.



Ароне, мнлоу ти е мачно ама тфа е истината, бате


Айде, прохвесионалистите, откога ви чекаме да светнете света за уменията и печилбарството си!




ПС: освен да борите алкохолизма и меките си пишки, друго не моете, ама тфа е друга тема [plezi se]




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.