Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:04 02.07.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Ипотекинови [re: ARlZE]  
Автор croesus (хлевоуст)
Публикувано07.03.12 23:31



ГПР е един напълно подвеждащ коефициент, мисля че е измислен в ЮК, заради грандиозни измами от тамошните лихвари.
По начина, по който се смята, ГПР намалява от година на година, ако кредитът е анюитетен (с равни плащания всеки месец).
За разлика от него IRR (Internal Rate of Return) е един и същ винаги и при всякакви видове кредити. IRR обаче е малко подвеждащ за обикновения потребител, защото може да е еднакъв за кредити с най-разнообразно разхвърляни вноски във времето. Съответно ако някой се подведе, може да се натовари с големи разходи в началото, за сметка на бъдещи по-малки плащания, и така да създаде драми и лични трагедии.





Тема Re: Ипотекинови [re: Aaron]  
Автор Aaron (charming)
Публикувано07.03.12 23:33



Аре бе, умнико...

Толко ли не можеш да "решиш" една иначе така проста задачка?

Заеби ги цифрите (ако те затрудняват де)... дай формулата...нали си уж "Умен гъз"...

П.П. Може и оня безименния (с многото симвили у ника си) да ти помогне...:-)



Тема Re: Ипотекинови [re: Aaron]  
Автор SOVlET SMARTASS (loanshark)
Публикувано07.03.12 23:38



Ква задача бе, нищо не си казал. Пил ли си?



Тема Re: Ипотекинови [re: XищниK]  
Автор croesus (хлевоуст)
Публикувано07.03.12 23:38



Точно в Америка са най-гъвкави условията за кредити, с техните points, matrixes, и т.н ... неща, които не съществуват в цяла Европа. Някои си плащат лихвата еднократно в края. Ако са специални клиенти естествено, за мнозинството, което се е набълбукало с кредитни карти и мортгиджи, лихвата преференцално се събира в началото.



Тема Re: Ипотекинови [re: croesus]  
Автор Aaron (charming)
Публикувано07.03.12 23:41



За разлика от него IRR (Internal Rate of Return) е един и същ винаги и при всякакви видове кредити.

Оооо, моля те....поне тебе те имах за сериозен пич...

Някога да ти се е случвало да изчисляваш ГПР без да използваш вътрешната норма на възрвращаемост????

Вътрешна норма на възвращаемост е винаги една съща при всякакви видове кредити - ти се шегуваш, нали?



Тема Re: Ипотекинови [re: SOVlET SMARTASS]  
Автор Aaron (charming)
Публикувано07.03.12 23:43



http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=programers&Number=1952143511&page=0&view=collapsed&sb=5



Тема Re: Ипотекинови [re: croesus]  
Автор XищниK (СилеН)
Публикувано07.03.12 23:45



Ами аз честно казано не знам как е в България и Европа.
В Америка по-добрите условия по моргич се определят от кредитната ти история.
Аз ти говоря за хора с 800 и повече скор, че дори и те си плащат лихвите в началото като всички (който е тукашен знае какво значи 800+ скор и че това въобще не е малко) та така......пък ти си мисли каквото си искаш......



Тема Re: Ипотекинови [re: Aaron]  
Автор SOVlET SMARTASS (loanshark)
Публикувано07.03.12 23:50



Защо ме занимаваш с тая задача? Знам че БГ има такива задачи. На запад като се каже лихва 4% това ти е "ГПР-то" тука.



Тема Re: Ипотекинови [re: SOVlET SMARTASS]  
Автор Aaron (charming)
Публикувано07.03.12 23:58



На запад като се каже лихва 4% това ти е "ГПР-то" тука.

Абе клефук долен...Ти ли ще ми ми говориш за "запад-а" бе лешпер?



Тема Re: Ипотекинови [re: Лaнc Линk тaйният ar]  
Автор | (>[2] /dev/null)
Публикувано07.03.12 23:59



Какво му е заробващото на 25-30 години? Нямаш намерение да живееш толкова ли? :)

The last good thing written in C was Franz Schubert's Symphony No. 9.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.