Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:39 02.07.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re:Re: Ипотекинови [re: !Roxana!]  
Автор rabin ()
Публикувано11.03.12 16:40



Роксито може да е шашав народ, но понякога е много права. Визирам последните 2 -3 мнения и подхода и като freelancer. Проблясъци, но кое е право е право! Почти всички колеги се нагърбиха с ипотеки за тристайни (щото сме IT-та, и това ни подхожда на възможностите. Мисля, казва в перспектива!

), та после не смеят и да се разболеят!
п.с. Малиии па шефа ако усети, че си зависим, да видиш как се кибичи 3 чАса безплатен овъртайм почти всеки ден
И това за смешна БГ заплата! Светнах един колега какво го чака ако се издъни с редовните вноски, и той ме намрази . Някак си са с нагласата, че парите ще се обезценят и изплащането ще се размине. Подписват без да четат!

Редактирано от rabin на 11.03.12 17:32.



Тема Re: Ипотекинови [re: specular]  
Автор The Big Bang Theory (ентусиаст)
Публикувано11.03.12 20:01



Естествено, дай да не правим деца и да не се женим, щото рискът така е по-нисък.
Най-безрисково е някой друг да се е трудил за жилището ти (като случая с Гюру Нинджата), така можеш да се хвалиш и да обясняваш колко било добре с кеш сега.



Тема Re: Ипотекинови [re: The Big Bang Theory]  
Автор specular (ентусиаст)
Публикувано12.03.12 01:16



Изводът ти си го правиш пич, аз ти казвам как виждам нещата... Всяко нещо на тая земя си има цена... Лични предпочитания кой какво ще избере или няма да избере. Кат си толкоз смел, давай...



Тема Re: Ипотекинови [re: specular]  
Автор | (>[2] /dev/null)
Публикувано12.03.12 01:58



Като си смениш работата, или ти се сменят изискванията, купуваш си друго жилище. Защо си въобразяваш, че след като заема е за 25 години трябва да живееш в това жилище толкова време? Ако си спомням правилно, средно американците живеят в едно жилище 7 години. Но това не им пречи да взимат 30 годишни заеми.

The last good thing written in C was Franz Schubert's Symphony No. 9.


Тема Re: Ипотекинови [re: The Big Bang Theory]  
Автор croesus (хлевоуст)
Публикувано12.03.12 02:16



Днес, докато пиехме кафе с един бивш колега, обсъждахме пак ипотеки, защото и на мен скоро ще ми се налага да ползвам такава. С двустранно усилие испяхме да измислим схема, при която да си намалиш с малко ефективния лихвен процент, който плащаш на банката. Схемата естествено е дървена за изпълнение, иначе банките щяха да са я запушили отдавна, но работи винаги. Намалението зависи от това плащаш ли нещо за предсрочно погасяване и какви са лихвите по депозити, които можеш да ползваш.
Идеята накратко е следната: определяш си лимит на плащания месечно и той трябва да е такъв, че да не се налага да вземаш ипотека за максималния период, за да си купиш желаното жилище. Например ако максималния срок на ипотека е 35 години, то ти трябва да успееш да изплатиш жилището за 20 години с вноската, която си определил. След това сключваш ипотека за максималния срок, който ти позвлява банката (например 35 години), така вноската ти намалява и част от предвидените пари остават при теб. Тези пари започваш да ги внасяш всеки месец на кумлативен депозит и през определен период правиш предсрочни погасявания. По този начин печелиш т.нар. "цена на избора", защото си оставяш ликвидни средства подръка, вместо да ги хвърляш моментално в изплащане на главница.
Тя обаче е скромна. Направих малко груби сметки и при лихвен процент по депозитите 6% и 0% такса предсрочно погасяване, успях да сваля ефективния лихвен процент по ипотеката от 8% на 7.1%. Оказа се обаче, това намаление варира, в зависимост от това през какви интервали правиш предсрочните погасявания, т.е. ще ми трябва известно време да я оптимизирам.





Тема Re: Ипотекинови [re: croesus]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано12.03.12 03:51



не знам в европата, ама в в америката 15 годишните заеми обикновено са с по-ниска лихва от 30 годишните.
естествено месечните плащания за 15 годишните са по-големи, но трябва да можеш да си ги позволиш

така, че не знам до колко ще ти работи далаверата



Тема Re:Re: Ипотекинови [re: The Big Bang Theory]  
Автор !Roxana! (непознат )
Публикувано12.03.12 12:15



Естествено, дай да не правим деца и да не се женим, щото рискът така е по-нисък.
Най-безрисково е някой друг да се е трудил за жилището ти (като случая с Гюру Нинджата), така можеш да се хвалиш и да обясняваш колко било добре с кеш сега.



Това, разбира се, са пълни глупости, кой казва такова нещо.

Когато говоря за реалистични очаквания по-горе, точно това визирам, че очакванията на хората не са реалистични, а после излиза, че друг им е виновен. Старата грешка на много гласове се повтаря ли повтаря.

Проучваш си ситуацията (щом си заинтересуван, ще си я проучиш та къде ше одиш) и си слагаш реалистични очаквания и цели. Ти си знаеш възможностите най-добре.

Но е адски нереалистично ВСЯКА МИшКА НА ТОА СВЕТ да иска собствена дупка с нотарялен акт и луксозни килери и стаи за поколенията средно на всеки три месеца мултиплициране, примерно нали.


Както каза некой по-горе (с което безусловно се съгласявам) не мое да одйдеш в америката от Долно Нанадолнище и на третия месец (като Мирата, или как й беше ника, Мимето от Стара Загора) да искаш некой да ти отпусне кредит за 100 000 (тук съм се смела на глас с дни) след три месеца пребиваване на нова територия.

И на нея й го казах, кореняците си живеят в тая страна с векове, градят колиби от камани и дървье, некои от тях не могат и това да си позволат...тя тръгнала да вдига глас за апартамент, и то с негарантиран кредит....на това място направо съм се смела истерично.....че това си е типично мафиотско бълХарско изпълнение (да си спомним кредитните мильонери и как сринаха българската банкова система на няколко пъти...)

Просто нали....смешно е....а после на Мимето й е виновна ?оксана....а на некой от по-отгоре, жена му ше му набива канчето (дожале ми за горкия афтор на темата, щот си представям пуническите войни, който му се случват в момента).


Налегайте си парцалите и работете, и се подготвяйте за своя момент, това е. И реализъм, реализъм, реализъм. Тфа е положението.


Вдигнала жабата и тя крак, като видела как наебали вола...тфа е вашта работа....

ПС: встрани от ситуацияат, е опасно да живееш близо до хора с такава драстична и болна липса на реализъм в оценката и самооценката. Бившият страдаше по въпроса, че семейството му го ограби материално (скриха от него, че дадоха цялото си имущество на сестра му) и кацна при мене да чака да му се приписвал имот. Когато и при мен не стана, той се фърли да купува имот с много лош заем, щото една селска курва го подпали, че можело. Когато се обадих да го освестя и да го върна към реализма, излезнах виновна, че съм завиждала защото сега той си имал собствено скъпо жилище и нова връзка с курвата. Това беше преди малко повече от 5 години. Сега е болезнено ясно, че е бил подведен от болни амбиции и стремежи и нито връзката с курвата прокопса, нито апартамента и кредитите....

Просто човека от самото начало си беше живял с нереалистични очаквания, че некой му е длъжен за нещо, и какво му се полагало в тоя живот (ама все така се извъртаха нещата, че друг требе да му ги даде тея неща, или да гепне негарантиран заем, или некфа друга далавера.....)

Ето тоя момент с очакванията за далавера им излиза през носа на ората.....и проблема си е техен и дълбоко личен.....да си вдигнеш носа пред вятъра и да хванеш реалистичната посока, не всеки го мое...а после кой ми сра в гащите.....

БълХариете са факири да си серат сами в гащите, а после да търсят друг да им е виновен.....



Тема Re: Ипотекинови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор croesus (хлевоуст)
Публикувано12.03.12 12:46



Далаверата, както и всяка друга финансова далавера, зависи само от точни сметки, а не от гениални идеи.





Тема Re:Re: Ипотекинови [re: !Roxana!]  
Автор rabin ()
Публикувано12.03.12 16:19



Но е адски нереалистично ВСЯКА МИшКА НА ТОА СВЕТ да иска собствена дупка с нотарялен акт и луксозни килери и стаи за поколенията средно на всеки три месеца мултиплициране, примерно нали.

Всяка мишка може да има собствена дупка, ама нещата станаха по-иначе. Сульо и Пульо не си знае чергата, "мисли в перспектива". И си дава живота за едно нещо, дето са го убедили , че е лукс. После ни дупка, ни нищо!

Редактирано от rabin на 12.03.12 16:20.



Тема Re:Re: Ипотекинови [re: croesus]  
Автор !Roxana! (непознат )
Публикувано12.03.12 20:48



За каква далавера говориш, Кройсъс, ако далаверата ти е двеста долара, разфърляни върху няколко-стотин иляди. Това не е далавера, това е пре-ЕБАФКА!



Банката ше земе от тебе десетки иляди, а ти ше се утешаваш, че си излъгал ситуацията с двеста долара...ебЕм ти далаверата, ебЕм ти чудото


Струва ли си да си ефтин на брашното, а да си скъп на триците? ясно е, че банките ни ограбват.....от това по-ясно, здраве му кажи...що народ изгоре покрай банковата история....ей така, от народен ентусиазам


Нали ти казвам каква е психологията на това явление: видела жабата, че наебали вола.....и тя дигнала крак....

Видела жена му на афтора (кой знае кой я е подпалил за комисиона....) и тя дигнала крак да купи скъпа и огромна къща...а за какво й е, и тя не знае....

Другия момент е, че хамериканците са луди за огромни къщи...имат огромна страна ...психология на масите...нали....


В Европа квадрат проперти е на баснословни цени и всичко е заграбено и лимитирано отдавна. В хамериката още живеят на десетки галони бензин и без да правят сметка на електричество, коли, къщи. Психология, бате.... нищо друго....излезнал сулю и пулю от село от една колиба, видел че в хамериката ората купуват огромни къщи....и той поискал кредит....

1000% съм сигурна, че афтора не е бездомен.....

?азбирам да си бездомен, и да си мечтаеш (като мене ) за една мобилна къщичка... в сърцето на Лондон, срещу Камарата на лордовете

Нали, да бъдеме реялисти, казвам аз




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.