Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:01 29.09.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема корелация интелигентност-вкуснови  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано01.03.12 11:35



аз понеже съм шовинист не отричам никоя корелация, цвят на кожата, музикален вкус, кулинарен вкус - всеки един параметър малко или много корелира с всеки друг, вкл и интелекта


така за пола и цвета на кожата е ясно, как седят обаче нещата с вкуса?
разбира се дискриминацията по музикален вкус е ясна, всички знаем за тъпите чалгари и т.н, но мисля че не е справедливо кулинарния вкус да се подценява.
ще дам тон: шкембето е любимо на простаците и ниско културните хора, истинска национална трагедия е масовото му разпространение в последните 20 години.
от друга страна, вегетарианството е популярно главно сред интелигентните и изтънчени хора, вегетарианец тираджия е оксиморон.

разбира се аз плюскам шкембе, като най-ми се услажда на фона на "епимено" и "плачи земльо". но както се казва по драматичните филми "за мен вече е твърде късно"




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: корелация интелигентност-вкуснови [re: zaphod]  
Автор MupaM (мацка)
Публикувано01.03.12 11:42



"от друга страна, вегетарианството е популярно главно сред интелигентните и изтънчени хора"
И сред женските.



Тема Re: корелация интелигентност-вкуснови [re: MupaM]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано01.03.12 11:43



е да де, той весо нали го каза - средната женска е по-умна от средния мъж. бягай в някоя книжарница - само женски






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: корелация интелигентност-вкуснови [re: zaphod]  
Автор headhunter (Z-95)
Публикувано01.03.12 11:50



Нека да съм простак и прочее - само ме оставете да си ям шкембето на спокойствие

. С повечко чесън и оцет, моля!
Апропо шкембето - понеже е и част от полската национална кухня (flaczki), това само потвърждава, че поляците са много прост народ от веки-веков. Начело с Фредерик Шопен, Коперник, Болеслав Прус, Адам Мицкевич и много други, които без съмнение са плюскали флачки от малки, та са им пукали ушите .

General Protection Fault in module 0xDEEBAA. Рестартирайте държавата!

Тема Re: корелация интелигентност-вкуснови [re: zaphod]  
Автор croesus (хлевоуст)
Публикувано01.03.12 12:03



+1

Най-добрата шкембеджийница в България е Гюрлата, на гарата във Варна.





Тема Re: корелация интелигентност-вкуснови [re: headhunter]  
Автор MupaM (мацка)
Публикувано01.03.12 12:08



"без съмнение са плюскали флачки от малки"
Според мен грешиш.
Не знам дали си ходил на училищен / лагерен стол като малък.
Всяка шкембеподобна сума предизвиква отвращение у повечето деца.
Никога не съм можела да си обясня откъде се взимат толкова много шкембеядци сред бившите деца; може да е от опростачването на нацията, де.


Но пък чалгата повечето деца я обичат, тоест нещата не се развиват по един и същ начин при шкембето и при чалгата.



Тема Re: корелация интелигентност-вкуснови [re: zaphod]  
Автор harish_chandra (curmudgeon)
Публикувано01.03.12 13:06



В училище казваха, че гръцките философи са закусвали риба. Ако си чел Удхаус, там пише, че при Джийвс ъкъла идва от преяждане с риба. Виж и японците колко са умни, и риба ядат, даже сурова. Така, че аз залагам на рибата (морската храна) като индикатор. В България ествествено е наобратно, виж ги по черноморието кви са, даже не могат да говорят като хората.



Тема Re: корелация интелигентност-вкуснови [re: croesus]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано01.03.12 13:18



разбира се че е гюрлата, но не на гарата, а до комина. на гарата е нова, оригинала е горе.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: корелация интелигентност-вкус [re: zaphod]  
Автор portal (ветеран)
Публикувано01.03.12 13:18



Според мен ИМА такова чудо... но в смисъла на норми, позорьоство, ръководене от егото, стадното... най-уважавам интелигентните хора, които не се притесняват, че правят някои "непопуплярни" и "неприсъщи" неща за "класата" си.... от "човещинките" дето се вика... живото е да се живей, да се попива от случващото около/с теб, да го изживяваш, да си вадиш поуките от опита...

Revolution, the only solution,
The armed response of an entire nation
System of a Down P.L.U.C.K.


Тема Re: корелация интелигентност-вкус [re: zaphod]  
Автор MupaM (мацка)
Публикувано01.03.12 13:32



Според Уикипедия Владо Черноземски - този българин, дето застрелял сръбския крал през 34-та г. - бил вегетарианец и работел като шофьор (не знам дали на тир) и дори го наричали Владо Шофьора (макар истинското му име да не е било Владо).




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.