Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:32 16.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема СЕРИОЗНА ТЕМА! ДАЙТЕ СЪВЕТнови  
Автор Qvor Ivanov (LEADER )
Публикувано25.01.12 22:05



Такааа искам да имаме 1 сериозна тема в която да обсадим най-големия проблем на ИТ индустрията в България или по-точно, че няма достатъчно кадърни кадри. Според вас дали е добра идея да започнем да преквалифицираме хора който са над 30 години до 35 години които никога не са се занимавали с програмиране да програмират за да станем по-голяма сила в световен мащаб?

Въпроса ми е според вас може ли човек на 30 години да се научи да програмира качествено или е твърде късно. Ако се стигне до извода, че е възможно може би ще намеря инвеститор който да организира обучение на хора на 30 до 35 години. По мой сметки ако започнат да учат на 32 примерно на 33 ще може да влязат в индустрията което значи че до 35-36 ще може да изкарват пари за работодателите си без проблем. Естествено няма да взимаме идиоти които са били общи работници а интелигенти хора с потенциал, като ествествено то ще си проличи кой става и кой не...

Та какво мислите по въпроса. Има ли смисъл да се тренират 30 годишни или вече е са загубена кауза?

Има и друго 30 годишните ще са по нахъсани от сополанковците на 20-22 години което може да е голям плюс.

Аз лично почнах от ранна възраст да програмирам така, че незнам какво е да почнеш на 30. Ако някой е запознал на над 25 и още по-добре към 30 да каже

ONE DAY BULGARIA WILL BE THE NEW SILICON VALLEY.




Тема Re: СЕРИОЗНА ТЕМА! ДАЙТЕ СЪВЕТнови [re: Qvor Ivanov]  
Автор 435 (Сър Пич)
Публикувано25.01.12 22:17



мисля, че ни се иска да изкараме че ИТ-то е някакъв арт и рядко срещан скил, но не е - всеки средно интелигентен човек може да му се обясни и да му се намери роля в 90% от позициите в един проект ( след обучение ). Годините нямат значение - аз имам в екипа си хора с 15 (т.е. около 50) години по-възрастни от мен, за които успешно направих път за развитие и ги изпълних -> нови технологии, неизползвани до тогава от хората(те си имат дзен от програмирането но все пак скока беше чудовищен)



Тема Re: СЕРИОЗНА ТЕМА! ДАЙТЕ СЪВЕТнови [re: Qvor Ivanov]  
Автор Aaron (charming)
Публикувано25.01.12 22:26



Най-големия проблем на IT индустрията в България са именно сополанковци като теб Яворчо:-)

Как може да оправим нещата - елементарно...спираме пиенето, пушенето и апчетата и проблема ще се реши от самосебе си:-)

Ако се стигне до извода, че е възможно може би ще намеря инвеститор който да организира обучение на хора на 30 до 35 години.

Гледам на първата ракия си все още...не си почнал да провлачаш езика...:-)



Тема Почнинови [re: Qvor Ivanov]  
Автор Kirosviniata (модераст)
Публикувано25.01.12 22:30



да плащаш адекватно - тогава квалифицираните хора няма да се залетят в чужбина :)





Тема Re: СЕРИОЗНА ТЕМА! ДАЙТЕ СЪВЕТнови [re: 435]  
Автор Qvor Ivanov (LEADER )
Публикувано25.01.12 22:31



Обаче проблема не е ли, че ако са на 30 тоест от доста време не са учили ни математика ни нищо и ще отнеме малко повече време. И аз имам няколко примера за успешни програмисти преквалифицирали се над 35 но са били преди това физици и тн...

А за Ааарончо ми е ясно, че го е страх, че някой чичка ше му вземе работата. Спокойно мойто момче ти не разбираш тоя бизнес обаче ако имаме 100 000 хиляди програмиста в София вместо 10 000 пак ще имаш работа. Защото ще станем атрактивна дестинация за доста фирми които сега се плашат от това, че няма достатъчно ИТ кадри тука качествени...

ONE DAY BULGARIA WILL BE THE NEW SILICON VALLEY.




Тема Re: Почнинови [re: Kirosviniata]  
Автор Qvor Ivanov (LEADER )
Публикувано25.01.12 22:33



Много тъпа логика е това с плащането да вземеш кадърните кадри. Ами какво става ако дойдат 3 големи компании в БГ и търсят 5000 програмиста и дават повече пари от всички други фирми. Тоест да убием малките фирми като даваме много пари в големите ли. Тъпа логика . Достатъчно пари се дават в БГ за ИТ кадрите сравни лекар заплата БГ с лекар заплата УСА или УК и ИТ в същите държави...

ONE DAY BULGARIA WILL BE THE NEW SILICON VALLEY.




Тема Re: СЕРИОЗНА ТЕМА! ДАЙТЕ СЪВЕТнови [re: Qvor Ivanov]  
Автор wiz (змей)
Публикувано25.01.12 22:55



дали има смисъл да ги учиш на програмиране по начина по който го разбираш?

отнема време а както може да видиш от статията на ран вероятно скоро ще има сериозни сътресения, това може да промени доста неща, например пазар или начин на работа

People just don't make sense anymore



Тема Re: СЕРИОЗНА ТЕМА! ДАЙТЕ СЪВЕТнови [re: wiz]  
Автор | (>[2] /dev/null)
Публикувано25.01.12 22:58



Лекувай се.

The last good thing written in C was Franz Schubert's Symphony No. 9.


Тема Re: СЕРИОЗНА ТЕМА! ДАЙТЕ СЪВЕТнови [re: |]  
Автор wiz (змей)
Публикувано25.01.12 23:01



хахаха нали?
като научиш на какво се пишат облаци и как се спори може да се замисля да гледам сериозно на някое твое мнение



People just don't make sense anymore

Тема Re: СЕРИОЗНА ТЕМА! ДАЙТЕ СЪВЕТнови [re: wiz]  
Автор Qvor Ivanov (LEADER )
Публикувано25.01.12 23:25



Ква е тая статия на ран? Я дай линк.

ONE DAY BULGARIA WILL BE THE NEW SILICON VALLEY.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.