Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:35 26.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: СЕРИОЗНА ТЕМА! ДАЙТЕ СЪВЕТнови [re: Qvor Ivanov]  
Автор UbuHtu Man 11x (Oneiric Ocelot)
Публикувано25.01.12 23:27





Нещо с тангеса и котарангеса не си ги включил в сметките... Може - Ще стане значи!





Тема Re: СЕРИОЗНА ТЕМА! ДАЙТЕ СЪВЕТнови [re: UbuHtu Man 11x]  
Автор Qvor Ivanov (LEADER )
Публикувано25.01.12 23:32



Аз мразя математика тя е за девствени гийкове аз съм програмист при това доста елитен мойто момче без да съм математик а ти неможе кажеш нищо по темата или не разбрах кво искаш кажеш и в двата случая има нешо неред в постинга ти

ONE DAY BULGARIA WILL BE THE NEW SILICON VALLEY.




Тема Re: СЕРИОЗНА ТЕМА! ДАЙТЕ СЪВЕТнови [re: Qvor Ivanov]  
Автор wiz (змей)
Публикувано25.01.12 23:36



търси, има я някъде из темата дето някои питаше как ще се развият нещата

People just don't make sense anymore



Тема Re: СЕРИОЗНА ТЕМА! ДАЙТЕ СЪВЕТнови [re: wiz]  
Автор | (>[2] /dev/null)
Публикувано26.01.12 02:31



Малко ме вълнува дали ще гледаш сериозно на мнението ми. Няма аз да завърша в лудницата в противен случай.

The last good thing written in C was Franz Schubert's Symphony No. 9.


Тема Re: СЕРИОЗНА ТЕМА! ДАЙТЕ СЪВЕТнови [re: |]  
Автор wiz (змей)
Публикувано26.01.12 03:21



Няма аз да завърша в лудницата
не бъди толкова сигурен, ето вече ме бъркаш със себе си

но не се надявай, и да се пънеш няма повече да ти отварям очите като в другата тема за бтк и облаците, бълнувай колкото искаш, няма да преча



People just don't make sense anymore

Редактирано от wiz на 26.01.12 04:16.



Тема Re: СЕРИОЗНА ТЕМА! ДАЙТЕ СЪВЕТнови [re: Qvor Ivanov]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано26.01.12 06:42



всъщност каква ти е мотивацията?

да дублираш silicon valley? за чий хуй?

да направиш кинти от продажба на балъци? по-възрастните ако не друго живота ги е очукал и по-трудно ще ти се вържат.



Тема Re: СЕРИОЗНА ТЕМА! ДАЙТЕ СЪВЕТнови [re: Qvor Ivanov]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано26.01.12 06:59



най-големия проблем на ИТ индустрията в България или по-точно, че няма достатъчно кадърни кадри.
проблем за индустрията, за мене радостно стечение на обстоятелствата. дано все тъй да е, иначе ше трябва да си броя стотинките като някой даскал.
иначе интелигентен човек се научава да програмира дори да е на 50, но за кодер - роб не е достатъчно само това. според мене заеби тая работа, хората между 30 и 40 са можели да станат програматори ако са искали, който станал станал.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: СЕРИОЗНА ТЕМА! ДАЙТЕ СЪВЕТнови [re: Qvor Ivanov]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано26.01.12 08:20



ами да, трябва да си имаш математическото мислене. Историк се съмнявам да узпееш да преквалифицираш. Аз на 36 се хванах с програмиране и за сега се справям. Не е невъзможно. Имам инженерно образование зад гърба си математ гимназия от преди това.




Тема Re: СЕРИОЗНА ТЕМА! ДАЙТЕ СЪВЕТнови [re: zaphod]  
Автор ak_47 ()
Публикувано26.01.12 08:38



<QUOTE>според мене заеби тая работа, хората между 30 и 40 са можели да станат програматори ако са искали, който станал станал.</QUOTE>

Може би когато е трябвало да избират професионален път, тези 30-40 годишните, е било преди 10-15 години, когато програмирането не е било толкова "популярна" професия в БГ. Нямаше телефони, ни интернет, а Азис беше само Васко п******а

. Сега гледам че доста младежи почват с разни web неща, където общо взето лесно и бързо се навлиза. На един приятел шефа му е набор 86, а си има собствена фирма, работи за ингилизи и правят доста добри парички.
Като цяло аз съм ЗА тук да стане "световен" дев център - сф е продукт с висока добавена стойност, при доста ниски разходи( основно заплати ), което е много добре за икономиката ни, особено когато е за "износ". Не говорим за шуробаджанащина във ДС фирмите, дето едни пари вместо за детските градини отиват за джипа на някоя кифла. Оутсорсването на услуги у нас също е добре за икономиката - лошото е че при кризи, услугите се свиват.

may the source be with you...

Тема Re: СЕРИОЗНА ТЕМА! ДАЙТЕ СЪВЕТнови [re: Qvor Ivanov]  
Автор ak_47 ()
Публикувано26.01.12 08:45



Трябва да се внимава с това как се подготвят в училищна възраст. Пример : в МГ-то където учих, имахме паралелка с информатика, аз бях с математика. Като завършихме, никой от информатиката не влезе да учи нещо с компютри( информатика, к.науки, кст, етц.), а повечето разни икономики, бизнес администрации, и т.н. непродуктивни специалности. Повечето от наште паралелки( с математиката ) влязоха кой с инженерни специалности, кой с информатика, етц. Сега сума ти народ сме програмисти от тоя набор. От тези с информатиката няма ни един

.

may the source be with you...

Редактирано от ak_47 на 26.01.12 08:46.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.