Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:47 18.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Как става този номер?нови  
Автор Гoweтo (студент)
Публикувано10.01.12 21:27



Гледам куп обяви за работа, за iPhone и Android, с малката особеност, че искат само хора с опит, поне 2 или 3 години?

Е, как става този номер, да се натрупа опит от 2 или 3 години, като никъде не искат да те вземат, без да ги имаш?

Как човек може да се пласира на такива работни позиции?



Тема Re: Как става този номер?нови [re: Гoweтo]  
Автор Om_ (eyeful)
Публикувано10.01.12 21:34



Еми, как, просто е, разцъкваш си у дома 1-2 проектчета, правиш нещо дето да можеш да разказваш за него убедително и лъжеш срамежливо, а ако си им симпатичен, ще се направят, че ти вярват.



Тема както пееха румънеца и енчевнови [re: Гoweтo]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано10.01.12 22:55



"само веднъж да дойда, само туй мий зора" . с тази фраза авторът ни разкрива трудността на всяко едно начало, било то всежеланото софийско поданство, или пък работно място на програмист. но не бива да се отчайваш лесно, факта че всичките охранени свине заемащи подобни позиции все пак ги има, показва че не е невъзможно, само трябва да знаеш на кого да занесеш агнешкия бут. те разбира се няма да ти кажат, а дори може да се опитат да те подведат с разни абдалщини за домашни проекти и самообучение, но бъди нащрек, ясно е че никой няма сам да помага да му изядат хлебеца.






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Как става този номер?нови [re: Om_]  
Автор backinblack (Ръси мозък)
Публикувано11.01.12 00:27



Мноо кофти идея! Трудно се зарибява някой с МС мислене да направи нещо за без пари!

Еврокомунизъм: От всеки германец според способностите, на всеки грък според потребностите


Тема Re: Как става този номер?нови [re: Гoweтo]  
Автор croesus (хлевоуст)
Публикувано11.01.12 00:38



Хората са склонни да гледат света само от собствената си камбанария. В това няма лошо, стига по някое време камбанарията да не почне да се накланя с лоша прогноза за бъдещето си. Тогава се сещат, че има и гледни точки на другите.



Работодателите не искат стаж от 2-3 години, за да ти е кофти, а защото е пълно с "майстори", които на две магарета сламата не могат да разделят, но пък имат претенции да разбират от приложения за iPhone и Android. Разсъждавай от тази гледна точка и може да измислиш как да се оправиш в ситуацията.



Тема Re: Как става този номер?нови [re: Гoweтo]  
Автор jeffty (член)
Публикувано11.01.12 07:49



ако ти отвъртим 2 шамара знаеш ли как ще те "вземат" бързо, несретник долен.



Тема Re: Как става този номер?нови [re: croesus]  
Автор Гойко (индианец)
Публикувано11.01.12 10:34



Aбе, то хубаво, че работодателите искат с по 2-3 години опит, защото са си патили, ама от къде се намират такива кадри? Май реалността не е съвсем такава, ако се намираха такива кадри обявите на едни и същи фирми нямаше да висят по половин година или целогодишно, с тези позиции. Май едните търсят каквото не се предлага, а другите предлагат, каквото не се търси.



Тема Re: Как става този номер?нови [re: Гoweтo]  
Автор Pekoнcтpykтop (дарвинист)
Публикувано11.01.12 11:35



Моя е толкова, че си имам вече и дебело портфолио. Как става номера? Лъжеш по интервюта.





Тема Re: Как става този номер?нови [re: Гойко]  
Автор Pekoнcтpykтop (дарвинист)
Публикувано11.01.12 11:37



Има голямо текучество. Аз смених 3 фирми миналата година.

Просто шефчетата не знаят в кой свят се намират.



Тема Re:Re: Как става този номер?нови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор !Roxana! (непознат )
Публикувано11.01.12 12:19



Здрасти, ?еконструктор.


Зависи къде си намираш шефчетата.


В бълХария шефче се става с дебели фръски и общо зето не по нормалния начин. Е, познавам и свесни, ама не са масата, да отбележа.


Ела да видиш какво е в дивия капитализАм....дотук не съм срещнала шеф, на който да не съм свалила шапка в чужбина....сигурно и аз не съм дорасла за това, но пък и яко ги маат по света. Де що съм имала международен шеф да не е бълХарин, яко съм му сваляла шапка.....не е като да имаш братучед в Земеделското министерство....


Зависи си от шефа....


И тук има текучество, но по други причини. Ако шефа бъде изловен да прави такива неща, едва ли повеке че бъде шеф на когото и да било, доживот....скандалите са безумни и много лоши, има си закони....знам, че си зависи, но и никой не си рита кофата под краката....както е в бълхария....защото имаш чадър .....


Само да отбележа, за едната справедливост, разликата между света и бълХария.



И аз съм страдала от лоши шефове, и най-много, докато работех в бълХария. После нещата се нормализираха....веднага щом излезнах аброуд.....защо ли? :)))))




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.