Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:51 09.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Как става този номер?нови [re: wiz]  
Автор croesus (хлевоуст)
Публикувано11.01.12 17:27



А, те тези не са спирали никога. Аз имам предвид качествени поръчки.



Тема Ми с лъготененови [re: Гoweтo]  
Автор RealGuru (ентусиаст)
Публикувано11.01.12 17:39



Как да става по друг начин.

Много отдавна, ама толкова отдавна, че вече не помня в началото на трудовото си поприще бачках в една малка гаражна БГ фирмичка - ДОС, Клиперче, малко Уиндовс и Делфи, това се търсеше тва праихме

Тъкмо беше взел да влиза Интернета у БГ-то, аутсорсинга, Джавата и чуждите фирми с по-големи заплати. Пък и да ходиш в чужбина не ставаше с Делфи.

Та взе че изпадна едно проектче на фирмата за разни сайтове - динамични и статични. И почнахме да ръчкаме - ама Уиндовса голяма боза тогава, няма нищо за писане на динамични страници - бе имаше едно ама пълно дърво. Пък и големи проблеми с тоя Уиндовс - блокираше пред 2 дена.

Та имаше едно момченце фен на Линукса. Наду ни главите с тоя Линукс къв добър бил. Накрая шефа му даде една щайга дето Уиндовс не можеше да работи на нея щото нямаше толкова железо.

Оня пъхна там некъв диск от неква книжка - Ред Хат 4.0 или нещо такова. Инсталира го и никви проблеми. Онова си бачка, поема си натоварвания, ама никви проблеми.

Седнах аз да чета как се програмира динамичен Уеб под това чудо и се почна едно CGI+Perl и малко фронт енд там HTML + JavaScript.

Абе направихме нещо, база си имаше PostgreSQL дето си идваше с Ред Хата. Бе то всичко си идваше с него и Апачето и Перла и другите неща готови за употреба.


До тук добре. Ама дейба никой не търси програмисти с Perl, търсят Джава и Сървлети и HTML и JavaScript и пр. И то с опит, ама аз го немам.

И дръпнах си Джавата на работата и почнах да я ръчкам и там и у нас. Малко Аплетчета, малко Сървлетчета на Томкат 3.0 или нещо такова.

И така след 2 месеца си спретнах една страничка на младия програмист. Тогава на мода бяха фрее хостингите и всеки дето разбираше малко от програмиране си правеше сайтче.

Та качих там малко шарении, някои и друго аплетче и така.


После си фанах резюмето и писах вътре, че вместо Перл сме ползвали Джава и готово. За 5-6 месеца Уеб програмиране с Perl, аз го го бях писал 2-3 годинки с опит в Джава и Уеб технологии.

Спомням си на първото интервю за такава позиция ме питаха каква е разликата м/у Пост и Гет заявка и горе долу с това се изчерпваше изпита по Уеб програмиране.



Явно и те са разбирали колко мене.


Та фащаш сега правиш там 1-2 приложения за въпросните телефони. Качваш ги там на Маркетите. Правиш си едно блогче на английски, разбира се, където да ги маркетираш тези неща. Преправяш си леко резюмето и гордо отиваш на първото интервю.

Като те одобрят от там нататък е лесно.



Тема Мда,нови [re: RealGuru]  
Автор Kirosviniata (модераст)
Публикувано11.01.12 17:43



класика - самоук, че и лъготи.
И после рев що не го искат за по-сериозна работа





Тема Re: Как става този номер?нови [re: croesus]  
Автор wiz (змей)
Публикувано11.01.12 17:52



ами както може да видиш водещи компании са далеч от реалността, а тези по freelance сайтовете ги следват и сигурно са още по омотани

може да си попаднал на частен случай

или може да смяташ неадекватни проекти за качествени, например ако са ти промили мозъка с детайли до достигане на необходимата неадекватност като тях



People just don't make sense anymore

Тема Ахамнови [re: Kirosviniata]  
Автор RealGuru (ентусиаст)
Публикувано11.01.12 17:58



Само дето не рева.

И в резюмето си имам такива проекти и клиенти, дето ти не можеш и да ги сънуваш даже.



А и винаги са ми давали отлични препоръки.

Разбира се на първата работа всички бяха такива и взаимно се учехме и нещата не ставаха много добре. Но с течение на времето се отракваш и разбираш кое работи и кое не работи. А и от тогава до сега не съм виждал някакви проекти на супер високо ниво. Всичко е една голяма боза.



А сега ако ми кажеш пък спИциално за мобилните приложения, че ги четат в университетите или поне Наков води курсове за тях и отиваш и се записваш и ставаш не самоук, а друг те е учил. СпИциално шъ ти повярвам.



Тема Не мога,нови [re: RealGuru]  
Автор Kirosviniata (модераст)
Публикувано11.01.12 18:04



тук прага е 50млн евра оборот - за клиентите


"Тарикатско" самообучение и взаимообучение водят до сериозно прахосничество на време + липса на фундамент. Сори, с такъв тип знания ще получаваш само бози за проекти



Тема Специален поздравнови [re: Kirosviniata]  
Автор RealGuru (ентусиаст)
Публикувано11.01.12 18:12










Тема Динозаври такива!!!нови [re: RealGuru]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано11.01.12 18:31



Момчето е студент, няма опит, подозирам че следва информатика!!!
Има късмет че се е родил когато трябва и има правилните предпоставки.

Ако толкова иска да пише аппс, да кандидатства за практика в Coeus Solutions например, няма да му искат опит, само е важно да е студент по информатика.



С тези самоуки истории не става при нормалните фирми.



Тема Ти ще кажеш, че не ставанови [re: Deern]  
Автор RealGuru (ентусиаст)
Публикувано11.01.12 18:44



Ако човекът има фундамент и знае как се "пишат програми" е сравнително лесно да усвои нова технология и нова платформа. 2-3 месеца и си готов.

Сядаш и четеш.

ИФ-да не се пише по друг начин там или циклите да се връткат наобратно.




Ако няма фундамент - няма как да стане.



Тема Re: Ахамнови [re: RealGuru]  
Автор Гойко (индианец)
Публикувано11.01.12 18:50



Съгласен съм, всичко което аз съм видял е било яко намазана боза, в това число и някои от нещата, които аз съм правил.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.