Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:21 11.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: SQL help - искам да пише само в една от 2 колонинови [re: BullDog]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано08.11.11 13:57



null - и има в моя случай, в твоя няма null-и ама има трета таблица. Схвана ли.




Тема Re: SQL help - искам да пише само в една от 2 колонинови [re: BullDog]  
Автор wqw (АзСъмЖив)
Публикувано08.11.11 14:01



Разбирачев, друг е моделът ти казах. Има сгради, които се поддължат или от персони или от фирми. Няма нищо общо с това което си предложил, ok?

Не можеш да правиш ДБ дизайн по "дописки" във форуми, трябва да знаеш бизнес модела преди да правиш логически модел. Още повече с такава категоричност като тебе.



Тема Re: SQL help - искам да пише само в една от 2 колонинови [re: wqw]  
Автор BullDog (Bulgarian Dog)
Публикувано08.11.11 14:11



Абе факта 4е не може да си опише заданието, ами по4ва с "тука искам нул, пък там не искам" е достатъ4ен да съм категори4ен, 4е е зле каката и програмист няма да стане.

Ти пък от къде ги измисли тези сгради, да не са ти дали спецификация нещо?



Тема Re: SQL help - искам да пише само в една от 2 колонинови [re: wqw]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано08.11.11 14:14



сградите се поддържат и от персони и от фирми. Като един персон или фирма може да поддържа различни сгради не само една. Всяка сграда има списък от фирми и лица с различна дейност- адвокат, домоуправител, застраховка, работници (ВИК, ремонти и т.н.), собственик и т.н. Разликата между фирма и лице е само че тазблицата фирма има контактно физическо лице. Иначе другите графи като име, адрес, телефон, емаил са едни и същи за фирма и физ лице. Затова и имам 2 таблици за тях, не върви да ги хакна в една просто




Тема Re: SQL help - искам да пише само в една от 2 колонинови [re: jensen-110062]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано08.11.11 14:46



Значи идваш, задаваш въпрос. Дават ти се някакви насоки, на база каквото си писала и доста боб за гадаене, какво аджеба си имала предвид. Ти не схващаш както ти е отговорено, и започваш да коментираш. Упорито.
Сега - дали не си способна да схванеш не знам, ама не схващаш какво ти е отговорено.
Каза ти се - не е добре да правиш таблици в които задължително трябва да имаш нулл данни в поле. Има много решения.
Най простия вид е - едно поле за ИД и още едно поле за вид на ИДто. Може да не е най-доброто решение, ама поне според мен е по добро като дизайн.
А ти имаш пълното право да продължаваш да се обясняваш.

Bеer? Mоre?




Тема Re: SQL help - искам да пише само в една от 2 колонинови [re: bira_more]  
Автор wqw (АзСъмЖив)
Публикувано08.11.11 15:03



Е как ще enforce-ваш FK при този дизайн? Все пак работи с InnoDB и може да се възползва от FK constraint-и



Тема Re: SQL help - искам да пише само в една от 2 колонинови [re: wqw]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано08.11.11 15:20



Прав си. Няма да стане с ФК по този начин.

Bеer? Mоre?




Тема Re: SQL help - искам да пише само в една от 2 колонинови [re: bira_more]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано08.11.11 19:05



не, защото и този вид съм го мислела и въпросното ID така или иначе не може да е foreign key на 2 различни таблици .
Тъпа съм ама вие пък съвсем малоумна се опитвате да ме изкарате






Тема Re: я си кажете мнението за новотонови [re: jensen-110062]  
Автор Бokop (Христо)
Публикувано08.11.11 19:36



Какво да видя?

Joomla template</a> created with Artisteer.


Това ми стига. Обясни все пак какво да се гледа. "Дизайна" или "програмирането"?

Заеби програмирането. Не е за тебе. Наблягай на спортните пичове - колеги от курса.

Господ ще ми прости греховете. Това му е работата.

Редактирано от Бokop на 08.11.11 19:46.



Тема Re: SQL help - искам да пише само в една от 2 колонинови [re: jensen-110062]  
Автор Бokop (Христо)
Публикувано08.11.11 19:51



В отговор на:


не това, в ковто съм най добра



Което довежда логичния въпрос "В какво си най-добра?".


Господ ще ми прости греховете. Това му е работата.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.