Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:37 11.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: SQL help - искам да пише само в една от 2 колонинови [re: BullDog]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано06.11.11 15:07



Няма само теб да разори.
ПП
А бе чувам - дира щял да предлага акции. Ако съберем всички глоби - ми то май ще излезне че ще можем да изкупим всички акции дето ще ги пуснат дира.



Bеer? Mоre?



Тема Re: Глей ся,нови [re: Kirosviniata]  
Автор Beco_ (Boogie chillun)
Публикувано06.11.11 15:27



А ти си неподправен идиот. Извинявай ако съм обидил чувствителната ти душа. Надявам се, че за последен път се обръщаш директно към мен.


... for a brief moment it seemed that rock 'n roll would inherit the earth.


Тема Re: манамана дюдюю-дюдю-дюнови [re: Deern]  
Автор UbuHtu Man 11x (Oneiric Ocelot)
Публикувано06.11.11 18:22



Тъй тъй...

Нещо Червената Deern се страхува от срещата с големия лош УбуХХХту.







Тема Към теб ли?нови [re: Beco_]  
Автор Kirosviniata (модераст)
Публикувано06.11.11 21:52



Че аз на един комар говорех, ти къде се вреш





Тема Мда,нови [re: bira_more]  
Автор Kirosviniata (модераст)
Публикувано06.11.11 21:53



яко абсурд - червения собственик на Дирника - и акции





Тема Re: SQL help - искам да пише само в една от 2 колонинови [re: UbuHtu Man 11x]  
Автор kaндидaт-cпaмъp (аматьор)
Публикувано07.11.11 10:23



ОбъркАл си нещо, няма такава глоба. Без ДДС е 8,33.

Пишещите с >1 ник са лицемери и трябва да се разобличават, защото са вредни за форумите.


Тема Re: SQL help - искам да пише само в една от 2 колонинови [re: bira_more]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано08.11.11 10:07



не съм усрала нищо, съвсем прилично си изглежда. Ясно ми е, че каквото добавям това се добавя. Но искам да забраня, ако случайно бъг в кода пробва да добавя стойност и на двете места - person и на company да ми да грешка. Тва е. Даскалyt вчера гледа скрипта ми и не разбра защо този check не работи, каза че му изглежда логичен. Ама той не е спец явно и адски ме ядоса, щото се опита да ме убеди, че нещо ще стане по един начин, а аз го пробвам и не става и той продължава да твърди че става, но аз не правя нещо както трябва и изгубих 4 часа да се чудя къде бъркам. Накрая се оказа (понеже явно не знам добре SQL, ама и даскала не го знае като гледам) че съм се опитвала с

idPerson=(Select .....)

а трябвало да е idPerson IN (select ....)

ама даскала не се усеща. Ако не ме беше убеждавал, че по горния начин ще стане, щях да загубя много по малко време и да се опитам веднага да потърся друг. Адски ме дразни този човек






Тема Re: Глей ся,нови [re: Kirosviniata]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано08.11.11 10:14



в грешка си брато, не мажа по нищо предварително направено, защото това, което правя не е рпавено преди. Но признавам си че кодът ми е сглобка от десетки намерени из нета и форумите снипетс.
Но иначе всичко сама си сглобявам, сама от 4 човека група пиша кода и от никъде никаква помощ нито забележки, само пасивни зрители. От тук съм получила много повече помощ отколкото от моите колеги, в които уж заедно правим проекта.
И както вече ти казах, може да съм тъпа, ама на фона на останалите съм цвеКе щом ме избраха като една от 8 те най добри програмисти в академията да се състезавам с друга подобна на нашата академия. Идват и ме молят даскалите, колкото и невероятно да ти изглежда и казаха да си избера коя академия ми е по близо и удобна и заради мен там ще направят състезанието. Но ти обичаш да сереш хората и да си измисляш клевети за тях и съм ти свикнала така че не ти обръщам никакво внимание. Аз от който трябва съм оценена


А на всички които ми помагат огромно БЛАГОДАРЯ. Обичам ви




Тема Re: Мчинови [re: Kirosviniata]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано08.11.11 10:18



тц, нема, трагедия е - хем тъпи, хем грозни хем смотани. От зор се наложи да се редна в сайт за запознанства






Тема Re: SQL help - искам да пише само в една от 2 колонинови [re: BullDog]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано08.11.11 10:21



Направи една таблица за Person, с PK PersonID, и една втора Company с PK CompanyID.
Сега направи една ТРЕТА таблица, с две колони PersonID и CompanyID.
Двете колони ЗАЕДНО са ти key на трета таблица, всяка една по отделно е foreign key към съответната таблица.

Всичко това го имам с изключение на третата таблица, която по начинът, по който съм го направила си я спестявам. Дали в тази таблица ще е пълно с null или ще има трета събирателна таблица си е горе долу едно и също, според мен. АКо разбира се съм те разбрала правилно.
И не ме юркайте много щото има нема преди 2 месеца чух за SQL





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.