Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:23 14.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Кой кандидат за кмет на София става за програмист?  
Автор Чипa ()
Публикувано09.10.11 14:08



Няма начин с наближаването на изборите, да не сте си задавали въпроса "Какъв кмет ще стане от мен след последиците от годините, инвестирани в бичене на код"? И макар, че този въпрос е резонен и доста интересен, бих обърнал посоката - дайте да анализираме кой от кандидат-кметовете за столицата ни, би станал квалитетен дивелъпър.

1) Да започнем от г-жа Фандъкова:



В биографията зачитам, че госпожата е работила като учител и директор. Това съвсем не е добър атестат за дивелъпър skilz, ако се уповаваме на теорията, ширещата се във форума, че който не може да се реализира, той се захваща да преподава. Пък и жена-програмист е явление подобно на явлението жена-кмет (демек с тенденция към увеличаване, но все пак доста рядко). От друга страна, като гледам как добре се справя с облагородяването градинки и паркове, може да има потенциал -

2) Георги Кадиев. Исках да пусна линк към страницата му в уикипедия, но такава не открих. Любопитна подробност е, че търсенето като пръв резултат връща нещо за гей-парада в софия.

Та с биографията на Кадиев се запознах от , където намирам няколко интересни точки:
(а) Работил в Харвард инститют ъф интернешънъл дивелъпмънт - за съжаление това едва ли го доближава до дивелъпърското поприще
(б) Бил директор на "Интернет Секюритис България" - попаднах на информация, че имали продукт със сериозното заглавие "Emerging Markets Information Service" - (долу-дясно).

Откривам и негово изявление за създаване на електронна община: , което недвусмислено подсказва, че г-н Кадиев покрива поне базовото изискване за джуниър дивелъпър - интернет-грамотност.

3) Прошко Прошков -

Зачитам в биографията: инженер, магистър и докторант по „Автоматика и системотехника". Но черешката на тортата е "повече от 4 години работи по проект на Дойче бан за оптимизиране на транспорта, включващ създаване на симулационни модели и проектиране на софтуер". Демек, Прошко излиза, че е наше момче. И то не обикновен дивелъпър, а архитект...

Викам си да го проуча по-сериозно и попадам на клипчето - "В крак с времето" () със смартфони, социални мрежи и т.н. - на ти е с технологиите.

Само не знам, с кой акъл си каза номера на телефона в интервюто с Карбовски - , но да си му мисли...

Side note: Не знам какво да мисля за аполитизацията на форума, щом търсенето за "кмет" в последния месец не даде нито един резултат ... При такова разнообразия на теми и обилно голословене, никой да не зачекне изборите... бива ли! Вярно, че част от форумниците са я в силиконовата долина, я на бахамите (кой както се уреди) и няма причина да ги е еня много-много какво става в нашата китна София/България. Ама не ми изглежда да са мнозинство...



Тема Re: Кой кандидат за кмет на София става за програмист?нови [re: Чипa]  
Автор Eвлaмпи Пoпдимитpoв (световноизвесен)
Публикувано10.10.11 00:18



Докато няма едно 60-70% гръбнак средна класа (образцови, не-мрънкащи бичкии) поне, най-добре кукли на конци, тоес фъндъци. Поантата на уонаби селския ултра вип първенец е да разказва на кумбата, която по некви причини го трае е, че у люлин са зле, тоес като не си у люлин или лефски ге, то значи си вип

Забавно е как две поотделно читави концепции - да си в беге и да си средна класа, реално тука са нашивка, понеже тука се дърпа със заменки напреде и цайсат педер да разказва как фирмето на загуба е баш-велик плащач и масово мрънкат некадърните голтаци как семейните надбавки са малко

Но реално тревожното е, че злокачествените метастази на толерастията към некадърщината са плъзнали из цяла европа

Реално има необявен, но брутален геноцид срещу средната класа в европа - отровно място - жалко/разбираемо е, че щатите искат виза

най гуй страх дан истини и дансъ мини -- zaphod


Тема Re: Кой кандидат за кмет на София става за програмист?нови [re: Eвлaмпи Пoпдимитpoв]  
Автор ThunderFuck (войвода)
Публикувано10.10.11 02:48



Само се оплаквате, бе.
Какво му трябва на човек да е щастлив в София?
Украйнка на кура и бяло по носа.
Пак ще ти го кажа Евлампи смени дилъра.

I'm a stoned jet fighter with a heart of gold
And I rule this planet from high above


Тема Re: Кой кандидат за кмет на София става за програмист?нови [re: Eвлaмпи Пoпдимитpoв]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано10.10.11 09:12



те и в щатите са плъзнали, реално разликата между щатите и европа е колкото между френски и английски език - китаеца ще се смее ако за тях пишеш в сивито че знаеш два езика.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Кой кандидат за кмет на София става за програмист?нови [re: ThunderFuck]  
Автор Eвлaмпи Пoпдимитpoв (световноизвесен)
Публикувано11.10.11 00:17



Нямам вариант да се оплаквам, докато некадъря върху на мастър сач сигите :)
Дойчланд е сериозна консидерация иначе - болките в кура мисля предучилищна ги преодолях

най гуй страх дан истини и дансъ мини -- zaphod


Тема Re: Кой кандидат за кмет на София става за програмист?нови [re: Eвлaмпи Пoпдимитpoв]  
Автор 435 (Сър Пич)
Публикувано11.10.11 20:39



германия - нашия сач по 10, нашия мързел по 10.



Тема Re: Кой кандидат за кмет на София става за програмист?нови [re: 435]  
Автор Eвлaмпи Пoпдимитpoв (световноизвесен)
Публикувано11.10.11 23:57



Далеч съм от мисълта, че хората сме чак



(gonfl е съкращение на Gears of No Free WilL)

Малко по-ненужно бързо го правя, това правилното темпо е голема работа

най гуй страх дан истини и дансъ мини -- zaphod

Тема Re: Кой кандидат за кмет на София става за програмист?нови [re: Eвлaмпи Пoпдимитpoв]  
Автор 435 (Сър Пич)
Публикувано12.10.11 15:29



снощи свалих, днеска го чух....туу класикал ми идва на мен



Тема Re: Кой кандидат за кмет на София става за програмист?нови [re: 435]  
Автор Eвлaмпи Пoпдимитpoв (световноизвесен)
Публикувано13.10.11 00:33



Чекай са малко...

е второто от четрилогията.

march1 е Before the Clash, това е Death's Ride, после е Taunts of Victory и накрая Gears of No Free WilL.

Тези тапванията one minute и bliss са към друг филм :)

Шес без десет ше аранжирам по некое време, но е по-трудно от метълските неща и ще ми трябва малко повече да ставам рано сутрин

най гуй страх дан истини и дансъ мини -- zaphod


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.