Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:49 29.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Знанията на програмистанови [re: 2биpи]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано07.10.11 08:00



надявам се, темата изглежда благодатна, ще е грехота да не се развие до 200 мнения




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Знанията на програмистанови [re: zaphod]  
Автор Гypy (bangbus driver)
Публикувано07.10.11 08:21



Някой да направи tl~dr версия, толкова текст не съм чел от времето, когато четох за Баба Илийца понеже го искаха за изпитите.

Чертичката поне е готин "да ти еба майката" и дотам. Или Клинтън - "имам 4 милиона и вчера ебах за пръв път", този е нов герой и сложно.

--
One day it will make sense.


Тема Re: Знанията на програмистанови [re: OgnenDemon]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано07.10.11 08:25



да, помня го тоя момент и при мене, изчезнаха книжките тип справочник и се появиха едни тухли с много картинки. но най-лошото беше че всичко в тях някак си успяваше да изглежда много трудно, може би за да убедят читателя колко много му дават. преломния момент беше когато в една такава дебела книга се опитваха да ме убедят колко е сложно правенето на немодален диалог с мфц. тогава осъзнах че мсдна въпреки че е писан на староегипетски (тогава не знаех английски) е по-разбираем от тия книги. книгата излетя мощно, и добре че така стана, ако имаше хубави книги щях да назадна безвъзвратно заради ненаучаване на английския. това че ползването на английски е унижение е вярно, но с унижението се свиква, даже почва да носи кеф (справка - аналния секс). това обаче не е гледна точка която мисля може да стане популярна тук, където всички ползват английски.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Знанията на програмистанови [re: Гypy]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано07.10.11 08:27



четеш първото изречение от всеки абзац и имаш всичко. аз така правя




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Знанията на програмистанови [re: ne_znajko]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано07.10.11 10:03



това се отнася за всяка професия, на която си отдаден.
Не може всичко в една книга да се напише. програмист не се става с прочитане на наръч шт добре написани книги, защото непрекъснато идва нещо ново и човек трябва да е в крак. Информация има достатъчно по нета за тези, които искат да я намерят. А най полезното, което не можеш в книга да намериш са форумите, където всеки на всеки помага.
Не се оплаквам хич.
Аз имам хубава дебеля книга за Java примерно, но нещата са толкова много, че тя е поместила не повече от 20% от основното. Но е добра в смисъл, че ти дава основите и от тук натам имашграмотността да си търсиш и сам информацията.
Книгата се казва

Building Java programs - a back to basic approach.

Но не отричам че имам една купчина други книги за Java написани така, че да не разбереш нищо




Тема Re: Знанията на програмистанови [re: OgnenDemon]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано07.10.11 10:09



Разтегнато е поради 2 основни причини.
1. Компютърната техника търпи непрекъснато и бързо развитие
2. На американците им плащат да пишат дебели книги.
Има много хубави американски книги, само трябва да се преведат на български за тези, които ги мързи да научат англииски.




Тема Re: Знанията на програмистанови [re: ne_znajko]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано07.10.11 10:13



не знам как разбра, че никъде по света не ползват Интернет за обучение. Ползва се при нас, много често директно ни пращат в oracle.com да си обогатяваме знанията за Java.
Индиректно също ни пращат в интернет за инфо, като ни дават задачи, чието решение само със знания от учебника е невъзможно




Тема предлагам тинови [re: ne_znajko]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано07.10.11 10:15



да допринесеш за българското образование като напишеш няколко хубави книги на български или поне преведеш няколко от най добрите английски или други учебници, които си ползвал






Тема Re: предлагам тинови [re: jensen-110062]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано07.10.11 10:17



Аз пък помня че като започнах да уча (тогава преди 10 години), интернет се изтърка още в първите семестри. Можех да намеря една съвсем малка част от това, което ми трябва.



Не знам в какъв университет учиш, но ми се струва че идеята им или е тотално хаотична, или посещаваш курс по програмиране, който ти дава квалификация, но без да е част от основната образователна система.



p.s. Забравих да пиша, че и при нас всичко ставаше онлайн, но по-скоро като кореспонденция и теглене на материали и домашните, някои изпити също бяха онлайн.

Редактирано от Deern на 07.10.11 10:20.



Тема Re: Знанията на програмистанови [re: Гypy]  
Автор 2биpи (големи)
Публикувано07.10.11 11:09



Темата накратко:

1. В училище ме караха насила да уча. Сега никой не ме кара, а книгите са дебели и на чужди езици. Как да стане ученето?

2. Аз съм мърлява но интелектуална академична личност и нашите ще ме хранят докато уча. За чий да работя и да се мъча в реалния свят?

П.С. Интернет е англоезично бунище измислено от дявола, а аз съм правоверен християнин.

_____
The future is already here – it is just unevenly distributed



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.