Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:26 28.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Работа от вкъщинови  
Автор baligoba (новак)
Публикувано24.08.11 09:18



Интересно ми е в колко фирми на БГ хоризонта има опция да си бичиш част от работното време от вкъщи.
Примерно сега е лято, жега, ако нещо климатика в офиса не баца, примерно програмистчето да се прибере вкъщи и да си довърши нещата от там.
или просто днес не ти се ходи до офиса и си решил да си бачкаш от вкъщи.

щото примерно мен понякога направо ме избиват лудите в офиса, ама като се прибера взема си едно душче, освежа се и ми идва музата. все си мисля че ще съм много по-продуктивен ако вместо да да се мъча в офиса, се прибера и си работя от нас. пък и досега най-големите идеи са ми идвали или в тоалетната или докато спя.



Тема Re: Работа от вкъщинови [re: baligoba]  
Автор KлинтъH (СилеН)
Публикувано24.08.11 10:07



Абе черноработници я работете и ходете на работа, ще ми работил от вкъщи той, ти да не живееш и работиш в Америка?
Я се залавяй да бачкаш и да движиш Американската икономика що те аутсорсваме мислиш?





Тема Сложна е ситуацията.нови [re: baligoba]  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано24.08.11 10:40



Ще поразкажа моя опит. На едно място, където съм работил нямаше много физическа възможност за работа "по пантофи вкъщи". Пишеха се програмчета за разни хардуерни джаджи на USB, които не трябваше да се изнасят от фирмата. Некак си нагласих един комп. да го достъпвам отдалечено и към него вързани модулите. Това - добре, ама поне веднъж на ден компа мощно забиваше и някой трябва слиза в климатизираната зала, през две заключени врати и да му прасне ризета. И това го оправих - смених го с по-стабилна машина, която имаше и IPMI карта, та можех да го ризетвам отдалечено. Обаче, пак не стана! През час, през два се налагаше да се сменят платки на джаджите, за да се тества програмата и с тях. И така, мъка.



На друго място пък имаше възможност практически поне 95% от работата да се върши, където и да било и шефовете нямаха нищо против, даже го стимулираха. Тук, обаче, заговори меркантилното у мен и поставих основния въпрос на философията - така амортизирам моя собствена железария, захранена с мой ток, през платен от мен Интернет, не ми трябва бюро в офиса, квадратни метри и служебна тоалетна хартия, значии ...
Е, поскарахме се малко на тая основа ... Мъка.

Бил съм закратко на място и със силен казармен привкус. Идва се навреме на рабопта +/-10на мин и се тръгва пак така. Достъп с магнитни карти. Обяд не повече от 1 час. Кратки периодични почивки - на терасата. Може да се излиза за час-два от фирмата, но само с предварителна заявка и разрешение от шеф. А най-най-сигурният начин да се скараш с шефовете, беше да изтърсиш нещо от сорта "Това ще го довърша много бързо вкъщи." Мъка!

Е, в крайна сметка се добрах до място, където не се държи на работно време и е забавно, но пък не мога да се похваля и с добра заплата. Мъка.

Та, общо взето, трудна цел, според мен.



Тема Re: Работа от вкъщинови [re: KлинтъH]  
Автор baligoba (новак)
Публикувано24.08.11 10:40



оф айде промития мозък се обади, като видя някакви писания от теб или пешо се сещам единствено за "Пази Боже сляпо да прогледа".

ти пък като живееш и работиш там, кво , да не си с 4 топки?
пък и лично аз никога не съм се кефил на америка, за мен германия е по-добре като дестинация, хем не са толкова промити там, хем пък и не е толквоа далеч.

ама найстина има нещо в бг гена, като заминете за малко в чужбина и все едно в замък сте израстнали, и забравяте кога сте тичали боси по асфалта и сте яли хляб и сланина



Тема Re: Работа от вкъщинови [re: baligoba]  
Автор Om_ (eyeful)
Публикувано24.08.11 13:09



При нас има такава опция и това беше от важните причини да напусна предишната си месторабота. Ама го договорих предварително.



Тема Re: Работа от вкъщинови [re: Om_]  
Автор baligoba (минаващ)
Публикувано24.08.11 13:13



а има ли ограничение като % от общото работно време , примерно 1 ден в седмицата или по принцип си е по преценка и не ти правят проблеми



Тема Re: Работа от вкъщинови [re: baligoba]  
Автор Om_ (eyeful)
Публикувано24.08.11 13:24



По преценка, ако се налага, но трябва да съм налиния в определени часове.



Тема Re: Работа от вкъщи [re: baligoba]  
Автор Гoйko (индианец)
Публикувано24.08.11 14:52



Ти да си видял българска фирма, която да плаща заплатите, според постигнатите резултати или според обема на продажбите? В България метриката за преценяване колко е работил служителя основно е колко часа се виси в офиса. Е, след като това е метриката за оценка на производителността, как си представяш някой да те пусне да си работиш от вкъщи?



Тема Re: Работа от вкъщинови [re: baligoba]  
Автор | (>[2] /dev/null)
Публикувано24.08.11 16:32



По принцип може, но не го правя често. Не съм сигурен, че съм по-продуктивен вкъщи.

The last good thing written in C was Franz Schubert's Symphony No. 9.


Тема Re: Работа от вкъщинови [re: KлинтъH]  
Автор korporativa (цар)
Публикувано24.08.11 17:55



Тииии. Вече си уволнен! Напусни.

Да влезе следващият.

----
_Живота си ебало майката брато!!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.