Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:56 28.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Kак да изтия обекти от ArrayListнови  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано11.05.11 00:11



Имам ArrayList от членове(на плувен клуб в случая).
Тия членове ги слагам и като членове в др ArrayList ( разделям ги в плувци по дисциплини и във всяка дисциплина слагам членовете от клуба, които плуват в нея). Работя си с тях, давам и резултати, дисциплини... уж всичко наред, но... проблемът идва като тръгна да ги трия(членовете със все данните им).
Намира ги ArrayList членове на клуба ама в другите по дисциплини не ги намира намира за да ги изтрие (дава индекс -1) все едно изобщо не са в тоя ArrayList. Намира ги начи като членове на клуба, изтрива ги и после като запиша друг член който примерно вземе ID то на изтрития (а това се случва ако съм изтрила последния, иначе IDта са уникални и всеки следващ взема следващото, но ако изтрия последното ID после новият член го взема). Проблемът е че наследява една купчина от данните на изтрития (име, дисциплини, плувни дати и т.под.) Дори понякога не може изобщо да добави нови данни за новия, излизат си тези от изтрития.
Трих с remove(index), remove(Object) , member=null ....ама не става - изкопава стари данни. А като членове в отделните arraylist за всяка дисциплина както вече казах ги нема никакви за да ги изтрия.
Не очаквах че триенето в Java е такава сложнотия.
Идеи????




Тема Re: Kак да изтия обекти от ArrayListнови [re: jensen-110062]  
Автор uguoT (непознат )
Публикувано11.05.11 00:44



Аз пък имам следният проблем. Имам една програмка, където в горният ляв ъгъл има 1 синьо бутонче. Като го цъкна искам да става зелено. Та цъкам го аз ама то вместо зелено става розово. Не очаквах, че ще е толкова трудно да се смени цвета на бутона. Та може ли да ми кажеш какъв ми е проблема?



Тема Re: Kак да изтия обекти от ArrayListнови [re: uguoT]  
Автор | (>[2] /dev/null)
Публикувано11.05.11 01:25



Много нежно цъкаш. Цъкни по силно и ще стане зелено.

The last good thing written in C was Franz Schubert's Symphony No. 9.


Тема Re: Kак да изтия обекти от ArrayListнови [re: jensen-110062]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано11.05.11 03:54



В тоя клуб членовете: а) се мерят или б) си търсят дупе. Точка в) слагат се в списъци не съществува, за мерене не знам дали ще се класираш, така че... остава да им помогнеш по точка б) :)

А от текста ти иначе нищо не се разбира.

A man only sees what he wants to see...


Тема Re: Kак да изтия обекти от ArrayListнови [re: |]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано11.05.11 04:03



Абе ти и от бутони ли разбираш? Я марш в картонената ти къща!

A man only sees what he wants to see...


Тема Re: Kак да изтия обекти от ArrayListнови [re: naja_haje]  
Автор | (>[2] /dev/null)
Публикувано11.05.11 05:30



Не мога, вятъра я издуха. Тъпи американци, още не са открили защо вятъра издухва къщите им. :)

The last good thing written in C was Franz Schubert's Symphony No. 9.


Тема Re: Kак да изтия обекти от ArrayListнови [re: jensen-110062]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано11.05.11 07:24



не е проблем на джавата това, а не си си изчистила нещата. например недей преизползва ИДтата, особено за такива дребни неща като членове на някакъв клуб, ИДта има 4 милиарда поне, няма да свършат. и щом новия "наследява" данни от стария, начи или стария не е изтрит, или в конструктора не си нулираш данните, което ми звучи съмнително за джава, там не вярвам да ти пускат неизтрита памет както е в С/С++.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Kак да изтия обекти от ArrayListнови [re: zaphod]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано11.05.11 08:24



начи оказа се следното нещо.
Като търся мембера в ArrayList members намирам мембер, който обаче Java не разпознава като същия мембер примерно в ArrayList crowl. В crowl трябва отделно да се намери по ID то си и тогава вече го намира.
Мислех си че мембер си е мембер и в каквито и ArrayList да го слагам си остава същия, ама май не съм била съвсем права.

Ама сега ще пробвам по тоя начин (с отделно търсене и по дисциплини) дали бачка и ще докладвам.




Тема а далинови [re: jensen-110062]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано11.05.11 08:41



ако не дам конкретно име на всеки конкретен обект и после по него да си го търся, намирам и обработвам няма да е по печелившо.
Примерно мемберите да не са просто индекси в ArrayList които намирам по тяхното ID, а обекти с имена примерно mem1, mem2 и т.н.
Кво ще кажат разбирачите?




Тема Re: Kак да изтия обекти от ArrayListнови [re: jensen-110062]  
Автор Aaron (charming)
Публикувано11.05.11 09:47



Како, спри малко,почини си, че издавихме плувците.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.