Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:19 29.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: въпрос за заплатинови [re: pesho.konia]  
Автор 435 (Сър Пич)
Публикувано02.05.11 14:13



това не звучи добре


(с намирането на мъже за компания)



Тема Re: въпрос за заплатинови [re: 435]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано02.05.11 14:20



Още една причина да неще човек баш коня да му е шеф. Така де - освен ако не е от мекокитчовците.

Bеer? Mоre?




Тема Добре, как да се пазаримнови [re: KлинтъH]  
Автор cristal_reaver (старо куче)
Публикувано02.05.11 14:30



Отидох аз при шефа и му казах искам голямо повишение. Работя повече от останалите и измислям голяма част от нещата. Когато се е налагало съм стоял и извънредно. Имам приятелли които се занимават с просто веб програмиране и вземат повече(малко блафирам тук :) ) И знам заплатата на един нов(той също знае че аз я знам) , не може някакви нови да идват и да почват на Х а пък аз когато почнах (със същите години стаж) почнах на Х - 800лв.
Викам единствено аз имам проект в продакшън, който печели пари..
Това ми бяха доводите, той се съгласи, на повишение, но не сме уточнили колко, защото имаше ангажимент и ще говорим пак.
Но ми вкара довод че има неща които съм писал и не са вървели в ТЕСТ. Въпроса е че има легаси система която доста съм кърпил и няма как да не се получават такива проблеми а и винаги съм бил притиснат от време доста. И ще му го кажа и това.
В момента правя проект който най-важната част е моята. А също и убедих всички да ре-дизайнем едни модули които колега с доста повече стаж от мен не е написал много добре.

Сега кажете къде греша в преговорите си, трябва ми отговор, защото скоро ми дадоха повишение но не мисля че е достатъчно, искам голямо повишение а не върви след няколко месеца пак да ходя да искам.

Whenever I'm sad, I stop being sad and be awsome instead.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от cristal_reaver на 02.05.11 14:32.</EM></FONT></P>

Редактирано от cristal_reaver на 02.05.11 14:34.



Тема Re: въпрос за заплатинови [re: 435]  
Автор pesho.konia (старши)
Публикувано02.05.11 15:12



С други думи, проблемът е да се намерят млади хубави гаджета, а не приятели или компания за маса. А иначе поканите валят от всички български пръчове в района за маси, събирания и тн. И приятели, американци, канят. Не ми се поясняваше, щото видях вече в тоя форум, че всеки твърди неща, които изобщо не са верни. Без никакви познания в областа, форумци са убедени в някакви техни позиции.



Тема Re: Добре, как да се пазаримнови [re: cristal_reaver]  
Автор pesho.konia (старши)
Публикувано02.05.11 15:15



Много лесно - отиди с предложение за работа от друга компания за повече пари. Иначе е просто блъф. Искаш много повече пари, ама ако не ти ги дадат, ти нищо няма да направиш по въпроса.



Тема Re: въпрос за заплатинови [re: 435]  
Автор Triglav Zmei (gorianin)
Публикувано02.05.11 15:18



Истината е че обикновено тези които бачкат най много и вършат най-трудната работа са най-прецакани. Поне по мои наблюдения е така. Даже има фирми, в които ако не оставаш след работно време поне още 3-4 часа (без това да се заплаща допълнително) и мениджърите те гледат все едно си им изял попарата. Е и да не ти пука съвсем също не прави добро впечатление. Най-добре да си умерено заинтересован, без да позволяваш да ти се качват на главата. Защото колкото повече можеш да поемеш и колкото повече умения показваш, толкова повече ще те товарят, като ти замазват очите с мижави повишения и бонуси, а големите пари от твоята работа ще се разпределят между мениджърите, които ти се мазнят. Затова обикновено няма интерес да се бачка като вол.



Тема Re: Добре, как да се пазаримнови [re: pesho.konia]  
Автор cristal_reaver (старо куче)
Публикувано02.05.11 15:21



Този номер го знам. Но си го пазя за по-късно.

Whenever I'm sad, I stop being sad and be awsome instead.



Тема Re: Добре, как да се пазаримнови [re: cristal_reaver]  
Автор Triglav Zmei (gorianin)
Публикувано02.05.11 15:30



Понякога е много по лесно да си повишиш заплата с много, като си намериш друга работа. На интервюто казваш, че си взимал еди каква си заплата на предишното място и искаш и тук да започнеш с толкова и обикновено се навиват. Не звънят да проверяват дали наистина си взимал толкова. Но риска с новата работа е, че не се знае до кога ще си нужен. Има работодатели дето търсят хора само за определени проекти, но не ти го казват това на интервюто, а те лъжат, че е за постоянно.



Тема Re: Добре, как да се пазаримнови [re: cristal_reaver]  
Автор wqw (АзСъмЖив)
Публикувано02.05.11 15:39



И шефа ти го знае (и той го е правил), а в момента мисли как да минимизара damage-а ако те освободи. В една организация *всеки* може да бъде сменен, за колкото и незаменим да се мисли (справка illusory superiority).

Вместо да мислиш шмекерски номера, мисли как да почнеш нещо отделно. Ако си много контактен (предполагам) няма да е проблем да намериш някой проект за 50k като за начало.



Тема Re: въпрос за заплатинови [re: pesho.konia]  
Автор 435 (Сър Пич)
Публикувано02.05.11 15:49



както ти бях писал, по форумите е едно реално тука половината герой ако им викаш името в зала няма да се обадят сигурно


Той социалния живот включва и мацки не само пръчове




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.