Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:28 17.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Пак за българския мениджментнови  
Автор Пaниkoвckи (минаващ)
Публикувано27.02.11 21:54



или докъде пропадна

. Преди няколко месеца само тая фирма имаше положителна оценка в . Преди 3-4 години хората се избиваха за места там ... Май ще свърши като Джонсон Контролс. За съжаление ...



Тема Re: Пак за българския мениджментнови [re: Пaниkoвckи]  
Автор klapaucius (robot)
Публикувано27.02.11 22:22



Нищо не се разбира от мненията и темата там е повече за плючене на жмваре, така че няма на какво да се вярва много. Какво е станало?
За жонсън също не съм чул да са "свършили" по някакъв фатален начин.



Тема Re: Пак за българския мениджментнови [re: klapaucius]  
Автор Пaниkoвckи (минаващ)
Публикувано27.02.11 22:27



Там си пише какво е станало. А тия плюеници да не мислиш, че са ей така - за спорта? За Джонсън пише подобни работи, макар че тая фирма според мен не струва още откак аз работех там.



Тема Re: Пак за българския мениджментнови [re: Пaниkoвckи]  
Автор SOVlET SMARTASS (loanshark)
Публикувано27.02.11 22:52



Според мен не разчиташ бгработодател правилно, трябва да изязваш драмите, негативизма, позитивизма и да се фокусираш на сухите факти. ЖМВаре си е топ фирма в бг - хапване, здравеопазване, фитнес, акции, онлайн покер акаунт, качествени почивки и дори заплатите са прилични накрая.

Нормално е да изритат куолити ашуранса - всички фирми последните 10 години преминаха на аутомейшън. ЖМВаре наследиха доста служители които не са наемани по техните стандарти и трудно се адаптират. Майки с деца били уволнили - нормално и те са служители като всички останали. Това не форума на бгмама.



Тема Re: Пак за българския мениджментнови [re: Пaниkoвckи]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано27.02.11 23:16



плюениците звучат стандартно, но фактите - уволняват хора от които нямат нужда - респект, не секи го може това.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Пак за българския мениджментнови [re: Пaниkoвckи]  
Автор влмпи Ппдимитв (световноизвесен)
Публикувано28.02.11 00:15



Безусловен уволжак е яко. ма майки ма деца, че те и мангалите са с по десет чавета - ква точно е разликата? Или ше е соц за сички или ше не е соц изобщо - и двата варианта са ок, само дето мамини _бели_ пръдлета пискат срещу мангалите и _същевременно_ пискат, че социалните и помаганката да се гледат деца е недостатъчна. Или пропускам неква расова теория?!?

Just because you have a direction doesn't mean you can get there quickly -- sca4


Тема Re: Пак за българския мениджментнови [re: Пaниkoвckи]  
Автор The lT Crowd (минаващ)
Публикувано28.02.11 00:41



Не подкрепям уволнения от днес за утре.
Но от друга страна ако е даден шанс на хората и не са се справили, частна компания е - решават каквото искат.
Все пак ако има да кажем отдел с програмисти, които до скоро са писали на даден език - да кажем Делфи или някой друг дето не е на мода - и проектите за този отдел секнат, ако им се даде шанс за преквалификация и не се справят - да ги държат до пенсия ли?
Естествено паралелът не е точен, защото едно е да научиш нов език за програмиране, друго е да не си програмирал никога и нямаш ИТ образование (има и такива тестери) и да ти кажа хайде давай.
ИТ бизнесът е динамичен, днес твоят скилсет е търсен, утре не. Затова човек трябва да учи цял живот - за да се предпази от такива ситуации.



Тема Re: Пак за българския мениджментнови [re: Пaниkoвckи]  
Автор KлинтъH (СилеН)
Публикувано28.02.11 01:37



Мисля, че той имаше предвид - това което става в Джонсън по едно време, мисля 2009та края - когато уволниха едно 50-60такива кюей....

А иначе абсолютно съм солидарен към писалите по темата.
Живота е динамично нещо - когато спреш да се бориш или да си конкурентен............скоро ще наближи края ти.


или поне това се отнася за повечето позиции има и някой изключения - защото....



Тема Re: Пак за българския мениджментнови [re: Пaниkoвckи]  
Автор Гypy (bangbus driver)
Публикувано28.02.11 06:12



Няма публичен форум с мнения за фирми от такъв тип, където да преобладават позитивните мнения. Не само български, всички форуми. Не бих отдавал голямо значение на мненията там, плюс това ми приличат по стил на 1-2 човека (които са били QAs).

Не че защитавам VMWare или която и да е корпорация, нито пък имам илюзии, че кисненето по цял ден "в офис клас А" е постижението на годината, но все пак предполагам има и по-обективна информация. Само не разбрах "огромните" заплати на мениджърите колко са огромни, доста малко факти има изложени.

Въобще, винаги се учудвам как иначе в една на теория точно и конретна сфера като ИТ има толкова малко факти и толкова много емоция.

--
One day it will make sense.


Тема Re: Пак за българския мениджментнови [re: Гypy]  
Автор 6aй xyй (bye bye)
Публикувано28.02.11 08:20



Никакви QA-и не са били тези, били са най-обикновени редови тестъри (валидатори, по терминологията на JCI). И разбира се, реват по форумите точно сега, когато са ги ритнали, а кой знае какво яко мадобаране е било работното им време и колко нищожна е била ползата им от присъствието в офиса (класическа ситуация в JCI).




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.