Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:24 14.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Пак за българския мениджментнови [re: devnul]  
Автор Гypy (bangbus driver)
Публикувано18.03.11 20:08



Сори. Ще кажа нещо, което няма да ти хареса. Иначе много ти уважавам мненията и са като цяло доста на място и умни. Но.

Не можеш да искаш подобно разделение. Най-малккото - в дългосрочен план ти няма да получиш нищо от това. Протекционизъм от който и да е вид пречи супер много, по простата причина, че разделя хората. За да защитиш някой, ти трябва да удариш черта - това съм аз, това е той/тя и така.

Всичките тия години прогрес бяха, за да го няма това. Аз не искам да се разгриничавам от теб, примерно. Да, знам че си жена, но съм доста сигурен, че ще можеш да се справиш с почти всички възможни работи в тоя бизнес по добре от мен. Това е респект и уважение.

Не го пропилявай с полицейски и смешни казуси, в които дори самата ти не вярваш.

--
One day it will make sense.


Тема Re: Пак за българския мениджментнови [re: !Roxana!]  
Автор Гypy (bangbus driver)
Публикувано18.03.11 20:09



А кой ти каза на тебе, че можеш да мислиш? Просто си спести тези глупости, губиш ценно пространство пред екрана.

--
One day it will make sense.


Тема Re: Пак за българския мениджментнови [re: Гypy]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано18.03.11 20:28



Протекционизъм от който и да е вид пречи супер много, по простата причина, че разделя хората. За да защитиш някой, ти трябва да удариш черта - това съм аз, това е той/тя и така.


Зле си с дефинициите.

Това НЕ Е протекционизъм.


Това е, когато в сложна сделка всеки получава своето.


Именно, че в дългосрочен план, ти ще видиш собствената си жена и деца пре-ебани от същата държава и от много работодатели, просто защото си се направил на неразбиращ, когато е трябвало да поемеш собствените си отговорности към същите.


Това е така наречената обществена сделка. Аз на тебе, ти на мене. Държавата протектира по различни начини работодателя, майката, служителя, и всички останали свои членове, и регламентира права и задължения. Съответно, когато някой от тях ги наруши, това изкривява баланса и мултиплицира последствията.


Ако се толерира само и единствено работодателя, за кратко време му се дава възможност да просперира на гърба на другите, но другите почват да губят сили и възможности. Ерго, и работодателя, понеже зависи от тях, рано или късно почва да губи.


Като изчерпаш източниците си, къде отиваш, в това е смисъла. В тази сделка няма само печелещи.


Баланса е груб. Съгласна съм. Но ако мислим за бъдещето, а бъдещето са нашите собствени деца....


Утре ще си ти, твоет одете, твоята жена. Нищо че днеска съм била аз, или вчера е била твоята майка.


Аз не съм съгласна да се дели на парче и да се пресмята по индивидуална отговорност. Освен че сме индивидуалности...предполага сме и да сме обществени и социални личности.


Ей така, докато ти е изгодно докато другите майки си ползват майчинството и ти плащаш данъците...утре твоята съпруга ще носи твоето дете и ще си търси правата.


И кфо предлагаш, да наритам майката на детето ти? особено ако съм работодател или законотворец?




Сигурен ли си, че това ще ти направи живота по-хубав?

Да, знам че си жена, но съм доста сигурен, че ще можеш да се справиш с почти всички възможни работи в тоя бизнес по добре от мен. Това е респект и уважение.



Изобщо не става дума за работата на една жена. Става дума за биология. Когато се родиш жена, освен да се подложиш на операция за смяна на пола, няма как иначе да промениш биологията си.

А биологията предполага, някой ден да родиш и някой мъж да очаква дете от теб.


Защо не се опиташ ТИ да избягаш от биологията си, и не се подложиш на операция за смяна на пола, да видим колко си конкурентно способен като същество от женски пол? Лично аз нямам нищо против, щом си толкова за равноправие, да видя мъжете като жени, и обратно.


За себе си съм сигурна, че моем да се справим като мъж, защото го правя вече 20 години нон-стоп, откак се осъзнах като личност се налага да оцелявам независимо че съм жена.


Сигурен ли си, че моеш да отглеждаш дете/деца самичък, без помощ от държавата и работодателско разбиране, и без легитимни права?


И ако си толкова сигурен, защо не се покажеш социална личност и не осиновиш три изнемогващи дечица (опитай да са българчета и ще видиш колко струва да си родител.....) , и не им дадеш с високата си ИТ заплата един по-добър живот като самотен родител?




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Редактирано от !Roxana! на 18.03.11 20:30.



Тема Айде пак на профсъюзанови [re: alabala76]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано18.03.11 21:14



ама да знаете - членския внос го давате на мен.



Bеer? Mоre?



Тема Re: Пак за българския мениджментнови [re: Гypy]  
Автор Aaron (charming)
Публикувано18.03.11 22:28



Тука ама въбще не съм съгласен с теб.

Да отричаш "протекцията" е все едно да кажеж че си за "идеализма".

Протекционализма съществува във всички общества... малко или много.

Не е въпроса в това, какво ще получи майката и какво ще загубиш ти...въпроса е какво ше получи държавата.А държавата получава "ресурс, свежа кръв, бъдещи данъкоплатци...както искаш така си го интерпретирай".

По отношение на разделението...пак същото...разделението в обществото съществува навсякъде...Няма как да бъдем равни с Уорън Бъфет...както и да бъдем равни с Цеца циганката от Факултету...

В дългосрочен план нищо не печели майката...печели държавата (тука отварям скоба, щото пак е относително - например Китай губи от това, но България само може да спечели.)



Тема Re: Пак за българския мениджментнови [re: Aaron]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано18.03.11 22:45



Има един друг важен момент - за чия сметка да бъде протекционизма.
Ако е за сметка на всички данъкоплатци (демек държавата) е едно. Ако държавата принуждава работодателя да плати сметката за протекционизма - е друго.
Както сам казваш - държавата печели от този протекционизъм. Може би е редно и държавата да плати за този протекционизъм.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Пак за българския мениджментнови [re: bira_more]  
Автор Aaron (charming)
Публикувано18.03.11 23:00



Именно...
Според закона: държавата определя правила по които бизнеса ще функционира...И в този контекст на мисли едва ли има нормален "служител, работник, корпоративна мишка и т.н.", който ще се застъпи за "новия джип/къща/вила/басейн/любовница на шефа" за сметка на децата му.

Тя държавата си плаща за протекционализма...винаги си плаща...щото държавата сме Ние.

Но нека да бъдем честни и искрени (не идеалисти)... колко от нас биха толерирали новия джип на шефа за сметка на 2-3 новородени деца в държавата?



Тема Re: Пак за българския мениджментнови [re: Aaron]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано18.03.11 23:08



Ми не знам за твоите шефове, ама поне моите никога не са имали джипове. Те - аз (ама не съм шеф) обаче си взех нов джип - е нива, ама джип.


Та - в случая става дума за друго, или поне аз го разбирам по друг начин. Ако държавата иска да протектира майки на деца до 3 години - много е просто, винаги може да се направи някакво дребно данъчно облекчение.
В случая джипа на шефа отношение няма. В края на краищата шефа за това е поемал рискове, и въобще е бачкал - та да не бачка а да се вози на джип. Ако толкова много завиждаш на шефовете дето се возят в джипове - действай, ставай шеф, зимай си джип, джиткай си.

Bеer? Mоre?



Тема Re: Пак за българския мениджментнови [re: bira_more]  
Автор Aaron (charming)
Публикувано18.03.11 23:18



Виж, не става въпрос за това дали аз или някой друг завижда на шефа...

Става въпрос за демографска политика.

Демогарфската криза бие навсякъде...и се връща като бумеранг точно при работодателя...

Колкото до поемането на рискове от страна на предприемача - повервай ми, че най-малкия риск е майчинството...щото тва майчинство се плаща не от работодателя, а от данъкоплатците...:-)



Тема Re: Пак за българския мениджментнови [re: Aaron]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано19.03.11 01:21



Не майчинството, а специалната защита на майка с дете до 3 години. Има разлика.

Между другото - има например някакви облекчения при наемане на инвалиди.
Лошото е че в нашата страна, ако шефа е говедо - жената няма шансове. Защитата няма да я опази. Ако шефа е читав - някоя мацка определено може много да навреди.

Bеer? Mоre?





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.