Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:45 07.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Пак за българския мениджментнови [re: !Roxana!]  
Автор alabala76 (непознат )
Публикувано18.03.11 17:24



Прави сте - законът е дискриминационен - най-дискриминирани са жените без деца - хем ги е наемат на ниска заплата както каза колегата, хем после няма за тях защита, да не говорим, че ако решим да родим, майчинството също ни е ниско - нали заплатата е била ниска ;). Затова какъв е изходът, почваме на сравнително ниска заплата (все пак не сме чистачки нали ;) , бачкаме здраво за да израстнем като професионалисти и да ни порастне и заплатката, после излизаме за година (не повече, че след година сме на 240 лв, нали) в майчинство, гледаме детенце и се връщаме пак да продължим да бачкаме здраво за да е сито детенцето. Така освен майката, дескриминацията засяга и детенцето, което губи след годинка контакта с майката. Може би затова и законът защитава майките с децата до 3 години. Естествено има и алтернативи - да си клатим краката, да си разцъкваме, да стимулираме колегите да ни вършат работата, но този тип жени не са много или ;). А за профсъюзите, прав си, те са в основата си мафиотски тип структура, но в условията на слаба държава, мафията ти решава битовите проблеми ;)



Тема Re: Пак за българския мениджментнови [re: ericssony]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано18.03.11 17:36



И сам разбираш, че тая теория издиша на практика, както се и вижда в недонаправената ни държава.


Защото работодателя гази подобни закони, затова скоро и държава няма да има.

Но разбира се, по-важен е некакъв келяф работодател и неговите материални интереси под формата на няколкостотин лева месечна печалба от майката или бъдещата майка. Какво му пука на работодателя за държавата, за майките и за бащите, па за децата съвсем.




Има си закони, и работодателите требе да ги спазват. Като не ги спазват - право в затвора, щото след 30 години нема да има ни работодатели, ни бащи, ни майки, ни държава, щото така му кефнало неска на некой си, който се пробвал да бъде капиталист.


Закона е закон, това е положението. Работодател, който не спазва закона, да бъде обеглавен, предлагам аз. Защото не е справедливо майките, па и децата, въпреки че са защитени от закона - на практика да бъдат подмятани като мръсни и непотребни мъртви души.


Това е подигравка със закона, с държавата, с майките, с децата, и не на последно място, и с бащите.


Щото майката при кого да изреве и от кого да потърси помощ - ще търси бащата. И бащата ако дезертира, и какво й става на майката? отнася го детето.


Ебаси мисленето имате просто!


Абе, хора, аз зададох един въпрос в клуб Право, на който никой не посмя да даде отговор, и тука ще го запитам .


Абе, хора, вие някакво социално и обществено чувство имате ли, като приказвате тея неща.


Да ви работи така мисленето, какво е добро за децата, па за майките, па за бъдещето, па за държавата, па изобщо.


Или ден да мине, друг да дойде, и ич не ви и интересува.


Кое от двете е.


Като гледам, лесно отивате на вариант, децата на боклука, да живеят интересите на работодателя.




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Редактирано от !Roxana! на 18.03.11 17:39.



Тема Re: Пак за българския мениджментнови [re: ericssony]  
Автор Pekoнcтpykтop (дарвинист)
Публикувано18.03.11 17:43



Няма как да има пълно равенство когато хората са различни.

Май не си запознат с господстващата идеология на табула раса.

Естествено, тая теория е напълно идиотска, караща всеки що-годе не много малоумен индивид да повдига вежди от удивление.
Както и да го гледаме, в момента се нагнетява страшно много напрежение и злоба, които ще се отприщят в един момент и ще се лее страшно много кръв. Както става винаги, с това изключение, че не е ставало отдавна и кръвопролитието ще е наистина невиждано.



Тема Re: Пак за българския мениджментнови [re: !Roxana!]  
Автор Pekoнcтpykтop (дарвинист)
Публикувано18.03.11 17:57



Ти на колко годинки си бе, девойче? Щото май не помниш ония времена, когато никой не се стремеше към печалба и всички бяха адски социално и държавно ангажирани. Всъщност, все още има остатъци от това време, намират се в Куба и Северна Корея. Би могла да емигрираш там, ще се грижат много добре за детето ти.



Тема Re: Пак за българския мениджментнови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор ericssony (vyrl fen)
Публикувано18.03.11 18:13



Предполагам за мое щастие не съм запознат с такива теории

. От теориите с които съм запознат идеята им е да настрои определена група хора срещу друга група хора с идеята, че втората група пречат по някакъв начин на първата. При което първата група хора се превръща в безмозъчна тъпла която предприема конкретни действия срещу втората група.

Абе хубаво е човек от време на време да се позамисля и да се опита да погледне малко от страни на своята гледна точка. Много помага .



Тема Re: Пак за българския мениджментнови [re: zaphod]  
Автор devnul (pedal point)
Публикувано18.03.11 18:45



-- обръщам внимание на колонкта "Paid paternity leave".

Вместо да се мъчат да оеднаквят заплатите, може да дадат еднакви права за отпуск по "родителство". Той Гуру го е отчел това: "дискриминация към мъжете и жените, които нямат деца". Само дето каква точно дискриминация... може да е емоционално ясно, но на мен повече обяснения ми трябват, за да я приема.

Green Peas!

Тема Re: Пак за българския мениджментнови [re: Гypy]  
Автор devnul (pedal point)
Публикувано18.03.11 19:24



Правата, дадени от закона са валидни за всички (мъже/)жени. Това, че човек може да се възползва от конкретно право при конкретни условия по никакъв начин не представлява дискриминация към тези, които по някакви причини не са попаднали в тези условия.

Green Peas!


Тема Re: Пак за българския мениджментнови [re: !Roxana!]  
Автор blinkness (leave the cave)
Публикувано18.03.11 19:32



работодатели и работодатели; закони и закони;

защо ли да се спазват само закони които са ни удачни, а други не :) като искаш да живееш в направена държава - изготви ли си график за използване на цялата си годишна отпуска до края на годината (ден по ден)?

Вече има възможност мъжете да излизат в "майчинство" да се възползват от отпуска - никой не ги спира....

А що се отнася до закрилата на майки с деца до 3г възраст ... спокойно: повечето са 2 г майчинство, после като се върнат имат 40 дни отпсуак за използване и толкова останалото време ще ги изтърпят (ако наистина са решили да се разделят с тях)... ако ли не с разрешение на ИТ пак може да ги освободят - когато един работодател иска да се раздели с теб винаги може да намери начин, може да стане след 1-2 месеца, но пак ще го направи...

оставете естествения подбор, все пак е базисът на еволюцията :)



Тема Re: Пак за българския мениджментнови [re: blinkness]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано18.03.11 19:44



Всеки път, когато едната страна ритне другата, и двете се раздалечават, и физически и психически.


По-добре е да няма конфликти и законите да се спазват. Което се осигурява, когато работодателите са съвестни и грижовни.

Има си указан законов минимум.


Кат' не му изнася на работодателя, и щом е толкова беден, че не може да плаща заплатите на служителите си и да изпълнява законите на собствената си държава, да се влее и той в редиците на работническата класа, , какво му пречи, освен алчността и желанието да ограбва собствените си работници.


Сега, капитализъм и производство, разбирам идеята, но да тъпчеш майки и бащи )(бащите идват производни на майките при всички положения, а децата идват втора и трета и следваща производна...) и то газейки законите....това на мен ми идва анти-социално поведение.


Държавата наказва такова поведение. Има си закони, какво е редно да се спазва, за да бъдат защитени правата на всички в подобен процес. В тоя процес е замесена И държавата, освен майките, бащите, децата, роднините, раотодателите и всички останали, които плащат косвени и преки данъци.

Мисля, че е тотално безхаберие и безотговорност, да пре-ебаваш служителите си.


За антисоциално поведение би трябвало да се влиза в затвора. В затвор би трябвало да се влиза и за газене законите на собствената си държава и саботиране намеренията на държавата да организира добър живот за гражданите си, и по-специално за децата, които са особен статут граждани на държавата, привилегировани.



И прочие.


Ама, като са ревнали, интересите на рабородателя.


Ебала съм го и работодателя, ако е опрял до стотинките на една или няколко майки.





В УК се влиза в затвор за анти-социално поведение.




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: Пак за българския мениджментнови [re: blinkness]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано18.03.11 19:51



Вече има възможност мъжете да излизат в "майчинство" да се възползват от отпуска - никой не ги спира....




защо ли бащите не искат да се възползват от правото си на "майчинство", как мислиш?

Аз станах майка по друго време, но съм задавала тоя въпрос на доста мъже. На което така и не получих конкретен отговор.


Лично аз нямам нищо против аз да ходя на работа, а таткото да се занимава с бебето, да пере, простира, глади, хаузкийпва, готви, прави бебешки манджи, да следва диетата на бебето, да става през нощта, да прави биберони, да сменя пелени.


Аз? Защо да имам нещо против?????? коя съм аз да преча на таткото да си изпълнява задълженията по закон????

Ма такъв мераклия не се намери, и ерго, аз съм без второ дете, а сума ти кандидат-татковци още търсят идеалната робиня и жертва.


Е то не мое и не става, ем агнето да е цяло, ем вълка да е наяден.


Ако не се намери компромис и двете ( и трите дядо попе....) страни да са задоволени, просто всички остават с пръст в гъс




Това е положението, как'Сийке.


А работодателите тепърва ще го духат с такъф атитюд.


ще внасят и китайци, и индийци, и цигани от Полша и Чехия, че са по-напреднали от нашите.


Сещаш ли се през коя ми е, след като мен персонално ме пре-ебаха с всички видове майчинство, обезщетения, отпуски, привилегии и останалото полагащо ми се по закон, като майка на следващо поколение българин от мъжки род.


Мислим и да не го връщам в рОдината, за какво. Да го преебат и него ли?




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Редактирано от !Roxana! на 18.03.11 19:53.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.