Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:08 07.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Тема Re: Пак за българския мениджментнови [re: ericssony]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано22.03.11 20:02






Сигурност относно какво????


Да не би да очакваш да излезна с автомат да те стрелям за разномислие?




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема А ти на колко си ?нови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор The One (избраният)
Публикувано22.03.11 20:58



Щото ако помниш времето за което споменаваш, би трябвало вече да си родител на поне едно българче.
Интересно е, че думите ти не звучат като на родител.

Или нямаш годинките за да говориш за миналото или си достатъчно некадърен родител. Или най-вероятно, от глупостите които твориш няма жена която да иска деца от теб, въпреки заплатата ти.

По темата.
НАИСТИНА не трябва да се уволняват майки с деца до 3 години. Дори и до 5 ако трябва аз да решавам.
Това е неморално, не спрямо майката, а спрямо едно създание което с нищо не е виновно за кризата, за твоя неуспех и или затова че шефа е калпав ебач и гаджетоне му е пуснало.

И все пак, закона си е оставил вратичка за да не се злоупотребява с него.
Но въпреки всичко, морала на всеки трябва да бъде достатъчно висок и да не изчезва пред четири доларови знака, а да бъде отговорен към бъдещето.

And the death shall not have dominion!


Тема Ти да не си....нови [re: Гypy]  
Автор The One (избраният)
Публикувано22.03.11 21:06



... импотентен педал бе ?
Може ли да говориш такива глупости ?
Или можеби си от тези бивши кадри на Сайнт, ака Уизком които сега подписват заповеди за уволнение ?
И желаеш да си измиеш крайниците и съвестта си тук като плямпаш глупости на които ще ти се смеят ?

И все пак, няма да се учудя че не чукаш често. С тия размисли и страсти - сигурен съм че переш вечер ръчно.


Иначе, пожелавам ти видиш развитието на живота от близо. Само тогава ще можеш да разбереш какъв идиот си бил.

And the death shall not have dominion!


Тема Re: Ти да не си....нови [re: The One]  
Автор Гypy (bangbus driver)
Публикувано22.03.11 21:20



Щастливо женен съм. Мнението да не се уволнява жена с дете до 5 години е безумно обаче. Иначе ако питаш мене - що да не, ако има пари - да им дават, дори и без работа. И пенсията да е от 35 също така ако може и да е 100% от средната ми заплата и да се индексира с инфлацията. В смисъл имам желания, но... и само да ти напомня, че има и мъже с деца. Има и мъже с две деца. Има и мъже негри с две деца. Малко трябва много прецизно да я сложиш чертата кой и защо не могат да го уволняват.

--
One day it will make sense.

Редактирано от Гypy на 22.03.11 21:29.



Тема Re: Ти да не си....нови [re: Гypy]  
Автор Pekoнcтpykтop (дарвинист)
Публикувано22.03.11 22:48



Винаги съм твърдял, че там, където е много трудно да теглиш чертата, е по-добре да я няма.



Тема Re: А ти на колко си ?нови [re: The One]  
Автор Pekoнcтpykтop (дарвинист)
Публикувано22.03.11 22:51



Начи глей ся, тия клиширани обиди не се ползват в тоя форум от поне няколко години. Ако искаш да разгромиш и унижиш врага, трябва да се помъчиш да измислиш нещо оригинално, иначе дрънчиш на кухо.



Тема Re: Ти да не си....нови [re: The One]  
Автор Aaron (charming)
Публикувано22.03.11 23:14



Eee, Нео...The One... не така бе пич...:-)))

Ти не си никакъв The One... ти си "оня другия, преходния The One":-)

Такива крайни "The One-вци и Нео-вци" в момента ги шибат с ракети томахоук...:-)



Тема Re: Ти да не си....нови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор Aaron (charming)
Публикувано22.03.11 23:33



Чертата трудно се слага при по-завързани ситуации...
Но пък от друга страна...ако не сложиш чертата - другите ще я сложат.

Така, че по-добре да има черта, отколкото да няма...



Тема Re: Ти да не си....нови [re: Aaron]  
Автор Гypy (bangbus driver)
Публикувано22.03.11 23:47



Някакъв хибриден модел може би, оставяш бизнеса да наема и уволнява как прецени, па слагаш много висок социал - ако остане без работа жената, плащаш и достатъчно да си гледа детето. То не е ли така из половината Европа всъщност?

Ама нека все пак да си дойдеме на думата - всички знаем, че в Европа е най-ниския прираст (отрицателен, а ако не беше емиграцията, не знам) - въпреки най-човешките закони? И там дето е най-диво и най-зле се роят брутално, въобще никой не го интересува работа заплата. Тоест не само че няма логична връзка между правата на жените/децата и броят им, ми и точно обратното. Най-много разводи и най-малко деца - там дето са най-много правата и привилегиите.

Как става това - this is beyond me. И най интересния въпрос, ти като работиш, реално гледаш ли си детето? Щото като те няма по 10 часа през деня, то това дете не знам точно кво му гледаш, не знам дали не е по-добре на социал и наистина да си го гледаш.

--
One day it will make sense.

Редактирано от Гypy на 22.03.11 23:50.



Тема Re: Ти да не си....нови [re: Гypy]  
Автор Aaron (charming)
Публикувано22.03.11 23:55



Някакъв хибриден модел може би, оставяш бизнеса да наема и уволнява как прецени, па слагаш много висок социал

Ама нали този висок сициал директно бие по бизнеса... Например, ако аз съм работодател и нямам проблем с назначенията, уволненията и майките - ми що трябва да ми теглиш чертата и на мене...демек да плащам социала заради Манго ЕООД?




Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.