Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:36 14.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re: Пак за българския мениджментнови [re: ericssony]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано22.03.11 17:46



Аз никой не видях да казва, че най-големия проблем са майките с деца на бг мениджърите, както тя твърди в следващия си пост. Няма какво да се спори с човек който си измисля някакви неща да си поддържа теорията.




Пък аз си направих труда да отворя сайта бгработодатели и да прочета коментарите.

Аз не си измислям нищо, а го прочетох там. Че е имало масови уволнения и че уволненията са ги отнесли майки с малки деца.


Има и коментари по-горе в темата, дето ще ти извадят очите.


Сега, истина е, че аз не съм била там, и че чета коментарите на хора, които са били. Но е повече, отколкото и ТИ знаеш по въпроса.


Не е много приятно при всеки проблем в мениджмънта, майките да го отнасят, просто защото някой требе да е виновен само и само, но никога мениджмънта не поема вината, па как, нали ще си загубят премиите и бонусите.


Много е грозно просто. Аре, остави другото, ама заедно с тея майки вървят и децата на някой мъж, няма как да ги отделиш нещата.


Писнало ми е все мениджмънта да е прав, и все някой друг да опиша пешкира. Няма закон в България, служител да си съди мениджмънта за лошо управление, защото аз бих го направила, и най-вече, бих тръгнала да съдя правителствата на България, още повече че не съм гласувала за нито едно в последните 18 години.


Вземи си прочети коментарите в бг работодател, за да схванеш изобщо какво коментираме в дирската тема, а.




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: Пак за българския мениджментнови [re: !Roxana!]  
Автор ericssony (vyrl fen)
Публикувано22.03.11 18:09



Както се казваше в един култов филм: "Да го духат бедните". Та в която и да е организация тия отдолy го издухват. Старая се да избягвам негативната информация. По-точно едностранната негативна информация. То там освен да се оплюва друго има ли?! Естествено, че ако те изгонят, ще те е яд. И в бг като навсякъде всеки си гледа собствените интереси. За всяка една фирма може да се напишат милион гадости без значение в бг ли е или другаде. Естествено е, че нивото е различно за бг, ама то кое е добре?! В УК може да са коректни щото има кой да налага изпълнението на законите - не от добрата воля на милите работодатели. Така, че да се обвинява само една група от хора е идиотско. Не е луд тоя дето яде баницата. Като няма кой да налага изпълнението на който и да е закон как да се спазва.
Хайде със здраве и по-малко нерви.



Тема Re: Пак за българския мениджментнови [re: ericssony]  
Автор Гypy (bangbus driver)
Публикувано22.03.11 19:03



Да не говорим, че в България няма много много останали "български работодатели". Кой е български работодател? САП? ВМУеар? Мтел? ОМВ? ХП?

Тя си мрънка момичето, някаква травма в миналото. Няма проблем, щом е намерила по-добро - радвам се.

--
One day it will make sense.


Тема Re: Пак за българския мениджментнови [re: ericssony]  
Автор Гypy (bangbus driver)
Публикувано22.03.11 19:10



Изтрито :)

Редактирано от Гypy на 22.03.11 19:44.



Тема Re: Пак за българския мениджментнови [re: Гypy]  
Автор ericssony (vyrl fen)
Публикувано22.03.11 19:41



Доста привилегии има за майките в БГ. Естествено има и негативи да си бгмама, ама да се оплюва така ...

Редактирано от ericssony на 22.03.11 19:55.



Тема Re: Пак за българския мениджментнови [re: ericssony]  
Автор Гypy (bangbus driver)
Публикувано22.03.11 19:45



Супер съм тъп :) Изтрих го. Оставям само това, че да работиш в момента за "български работодатели" особено в ИТ е само ако си в Информационно Обслужване. Да видим какво ще измисли.

--
One day it will make sense.


Тема Re: Пак за българския мениджментнови [re: ericssony]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано22.03.11 19:47



Съгласна съм с всичко, което казваш.


И все пак остава едната коректност. И това като се пропилее, дай да почнем да се ядем, както е било в океаните преди 100 милиона години, нищо че има закони сега и че имаме претенции да сме човешки същества.


Както споменах по-горе, закона не е само за упражнение на първокурсниците в Юридическия.


Това са хора! не може да се отнасяш така с хора, и после да очакваш цветя и рози за благодарност!




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: Пак за българския мениджментнови [re: Гypy]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано22.03.11 19:59



Видях изтритото, и можеш да видиш "измислицата" ми в по-горния пост.


Само забравяш, че е малко вероятно български мъж да си вземе "майчинството" така, както си го взема американски мъж всеки ден.


Защото аз познавам доста хора в Америка. Майката няма физическа възмжност да се върне на работа още на третия или шестия моесец след раждането така или иначе, ако някой не се занимава с бебето или не го даде в ясли. Специално за Америка съм чувала, че яслите са огромен и скъп проблем. В УК е още по-скъп и още по-огромен, и майките като правило използват всяка друга възможност да си стоят в къщи или да повикат някой на помощ, примерно нанис или платени домашни помощници.


Няма друг начин. Физически не е възможно едно бебе на 3 или 6 месеца да бъде изоставено без всякаква грижа от майката.



Пред очите ми са съседи, и много много приятели и познати, влизала съм в къщите им, знам им стереотипите и стандарта.


Тук се случва баба да се пенсионира преждевременно, ако има две или три деца с внуци, и да почне да се грижи на смени за внуците си, като децата й помагат за това.

Е не всеки прави това, но знам две-три.


Каквото и да се говори, не можеш да забраниш на хората да имат бебета и няма как да им откажеш правата им. Ако пък един работодател злоупотреби със закона, е редно да си понася санкциите. Ако всеки почне да гази закона, държавата се превръща в джунгла. Което вреди на всички, не само на служители и работодатели.

Не можеш да оправдаеш едно дребно зло. То влачи след себе си много други последици и социална цена.


Затова казах по-горе, че безхаберието на държавата и на работодателите за хората си има цена, и цената вече се плаща.


Само 20 години беззаконие, и България почна да дава признаци за обезлюдяване.


След 20, не вярвам да има значително количество български граждани в тая страна. Не забравяйте, че българското гражданство се придобива само по рождение, не по местожителство. Ако няма родени деца от български родители, страната просто се обезлюдява.



Както казах и по-горе, нито е просто, нито е лесно, и нещата са навързани. Ама кой да слуша и чете.




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: Пак за българския мениджментнови [re: Гypy]  
Автор ericssony (vyrl fen)
Публикувано22.03.11 20:00



За по-голяма сигурност промених и моето мнение. Дано да не са видяни от много хора





Тема Re: Пак за българския мениджмент [re: ericssony]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано22.03.11 20:01



Доста привилегии има за майките в БГ.

Бре, къде са тея привилегии, че ми е любопитно?


Може пък аз да съм пропуснала нещо....






Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.





Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.