Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:00 14.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: допълнениенови [re: !Roxana!]  
Автор Гypy (bangbus driver)
Публикувано20.03.11 12:43



Много е деликатен баланса и не можеш така да генерализираш за работодателите. От моя опит поне с работодатели, повечето са сравнително окей пичове и гледат горе долу така да го направят, че да има баланс. Има и изроди и социопати, да, не не е правило. Не си мисли, че е лесно да си работодател, само от бумагите и данък смет примерно си вече няколко бона вътре без да си работил дори. Те не са чак толкова малоумни тия хора. Плащат колкото могат и качеството на живот в София не е чак толкова зле, ако се гледа чисто като покупателна възможност може да е около Лисабон.

Имай предвид, че и на тях не им е лесно. Защото ако трябва да работиш в момента в България с толкова мангали и толкова липсващи млади и умни хора, които са избягали, става почти невъзможно вече.

--
One day it will make sense.


Тема Re: допълнениенови [re: Гypy]  
Автор Гypy (bangbus driver)
Публикувано20.03.11 12:48



Под работодатели разбирам предприемачи дето бачкат. Не визирам корпорации и олигополни/монополни структури от западен тип, където наистина социопатията е огромна и слагат хора в един аквариум и им гледат сеира, как се самоунищожават.

--
One day it will make sense.


Тема Re: Пак за българския мениджментнови [re: Гypy]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано20.03.11 16:50



Е то пазар има за всичко, ама тук не ставаше въпрос да си купиш дете, а да си направиш. Поне аз с такова впечатление останах.

A man only sees what he wants to see...


Тема Re: допълнениенови [re: Гypy]  
Автор | (>[2] /dev/null)
Публикувано20.03.11 17:12



Вместо да се чудиш как да прецакаш циганите (което няма как да стане, понеже са по-приспособими от българите) и да плачеш за демографското разпределение, вземи си направи няколко деца. Веме разбрахме от гениалните ти изказвания, че раждането и отглеждането им е свързано само и единствено с пари, а освен това знаем колко много пари печелиш. Та, ако не си импотентен, не виждам никаква пречка да направиш 20-30 :)

The last good thing written in C was Franz Schubert's Symphony No. 9.


Тема Re: допълнениенови [re: Гypy]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано20.03.11 17:34



Много е деликатен баланса и не можеш така да генерализираш за работодателите. От моя опит поне с работодатели, повечето са сравнително окей пичове и гледат горе долу така да го направят, че да има баланс. Има и изроди и социопати, да, не не е правило. Не си мисли, че е лесно да си работодател, само от бумагите и данък смет примерно си вече няколко бона вътре без да си работил дори. Те не са чак толкова малоумни тия хора. Плащат колкото могат и качеството на живот в София не е чак толкова зле, ако се гледа чисто като покупателна възможност може да е около Лисабон.

Имай предвид, че и на тях не им е лесно. Защото ако трябва да работиш в момента в България с толкова мангали и толкова липсващи млади и умни хора, които са избягали, става почти невъзможно вече.



Знам, че не е лесно да си работодател, както споменах по-горе, аз съм на себе си работодател вече 20 години.

Но, да ти каем, аз пък и не съм уволнявала млади майки, нито съм ограбвала обезщетенията на млади семейства, нито съм резала заплатите на такива. А на мене доста са ми резали, и обикновено ме режеха, а беше изключение някой да ми остави моите легитимни права.


Няма да споменавам случаите на назначаване и изритване 7 дни по-късно, за да се впишеш в закона като недоволен работодател, а раята нека бачка и се трепе.


Аз имам толкова примери из биографията си на некоректни работодатели, че свет шти се извие, и само два или три светли примера на относително коректни работодатели.


Оцелях на собствена тяга единствено и само защото успоредно въртях собствен бизнес, макар и малък, ама си е бил винаги мой, защото се видя кой какво мое и не мое. Нали, въпрос на умения и скилзз.


И тук включих резачката, но е доста по-различно. Просто, голямата маса работодатели са свестни и правят критичната маса за промяна и за опазване на стереотипа и стандарта, за разлика от България, дето негативното е правило.


При мен резачката се включи, защото винаги искат референции от предишен работодател и българските работодатели са толкова тъпи, че или не дават референция, което тук се тълкува като негативна референция....или открито почват да реват по телефона, или не моат да отпецнат изобщо на инглиш.


Та така, като почнаха да ме проучват, излезна, че идвам от България и как идвам. И разбира се, българските работодатели не пропуснаха да извъртят мръсен номер. По цела Европа съм била, такива мръсни номера не са ми въртяли, както в България.


Нека да се отбележи, че английските работодатели спазиха закона и ми дадоха всички привилегии и права. Но българските работодатели не пропуснаха да насвият мръсни точки и да ударят ритници, както са си свикнали в къщи.


Манталитет, шъ знаийш.


Как да научиш работодател, който обикновено бачка с долно качество хора, че има и други светове, хора и разбирания.



Докато българския работодател има тоя долен манталитет, нема да влезне във висока класа игра и бизнес. Разбийш ли, обноските и закона значат много в света на големия бизнес.


Е как да накараш циганина от Надежда да се светне, че това не е бизнес, а далавера, и че далавера мое да върти на Илиенци, но не става да прави така, ако иска бизнес на едро.


Бизнеса в България е мишкарски, и залага на дребно. Не случайно, след като народа беше обран и геноцидван поне 20 години, мафията още не знае къде да си инвестира парите и изсипа тонове пари по Златни пясъци. Какво да искаш от тъпанари???? те не разбират от фондова борса и реалния голям бизнес на едро в големия свят ....






Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: допълнениенови [re: Гypy]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано20.03.11 18:52



Имай предвид, че и на тях не им е лесно. Защото ако трябва да работиш в момента в България с толкова мангали и толкова липсващи млади и умни хора, които са избягали, става почти невъзможно вече.




Вече двайсе години слушам как нямало било кадърни хора и млади хора, и не моели да работят с мангали.


Обаче никой работодател не желае да плаща таксите на студенти, нито иска да стимулира студенти да се дипломират и после да ги вземе на работа и да ги обучи за специфичните цели на бизнеса си, а такова поведение на работодател е правило в реалния бизнес.


Клемпят, плачкат и се тръшкат, как нямало и нямало, и изпъдиха и малкото, които бяха способни и можеха.


Ми да си създадат и да си инвестират усилия и пари в съответните хора, ама нещат!


Е, аз ли съм виновна на българските работодатели, че не знаят как да работят с кадърните си хора, и сами ги пъдят от страната. После пак хората им били виновни.


Да го духат!


Докато не се научат на правилата на високия и мащабен бизнес, се така некой друг ще им е виновен, а майките с деца най-паче!





Хората начи, му били виновни на българския бизнес и мениджмънт! и най-много от всичко, първи врагове им били българските майки с малолетни деца!


Да ви подбера с гьостерицата сичките....капитализъм не сте видели, нема и да видите с това реване как друг ви е виновен!


Как мое, ето вече 18 месеца живея в УК...и не съм чула някой да реве ни от бизнес, ни от закони, ни от държава!


Хората разбират, адекватни са, знаят си И правата, И задълженията! няма да чуеш и да видиш как някой реве и се дере че друг му е виновен!

Реват само такива от източния блок, или изпаднали глупаци като например траша в големи градове...ама и те не реват така както съм чувала в България!



Не моем да проумеем, кога ще се научите, че каквато си направите държавата, такава ще си я гледате!


Питам аз, и отговор не искам!


Всички са еднакво граждани на тая страна!


Всеки има и права, и задължения! не става просто бе! НЕ СТАВА САМО ДА ИМАш ПРАВА!


Не става бе!


Като се научат всички да си носят задълженията наравно с пищенето за правата им, тогава мое и да се проима нормална държава!

Не мое само да лапаш и да искаш от другите! Не мое само да си алчен и само да се разхождаш с беемвета и с платени курви!



То ако така се правеше бизнес....






Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Редактирано от !Roxana! на 20.03.11 18:58.



Тема Re: допълнениенови [re: !Roxana!]  
Автор ericssony (vyrl fen)
Публикувано20.03.11 23:53



Напълно права си тука. Манталилет. Дали са политици, работодатели или работници мнозинството от хора са с този манталитет. Проблема не е в работодателите - проблема е в мнозинството от българи и мнозинството които не си гледат работата а гледат да се скатаят. Кой да следи за спазването на закона, като го мързи да гледа и да си мръдне пръста. В крайна сметка го издухват тия дето спазват правилата - за съжаление.



Тема Re: допълнениенови [re: ericssony]  
Автор Aaron (charming)
Публикувано21.03.11 21:19



Бе аре бе дееба...напълно съгласен си бил...

Тя тая шматка у БГ не успяла...у UK не успяла...всичко й е криво...само псува и плюва...ти па съгласен...

С кво толко си съгласен...?



Тема Re: допълнениенови [re: Aaron]  
Автор ericssony (vyrl fen)
Публикувано21.03.11 22:55



За манталитета. Че това е основният проблем.
Но, да се разделят хората на работодатели, работници, политици е глупост.
Иначе за истеричните излияния естествено, че няма как да се съглася. Не съм взел страната на яростните феминистки :).
Всеки си гледа света от неговата си камбанария и да се убеждаваме в това, че аз съм прав, пък тоя и оня е крив, няма смисъл. Нито Роксана може да бъде убедена нито другите в обратното. Та тя ако си е намерила формулата как да живее - жива и здрава да е. Но подозирам, че нещо и липсва, щом е толкова озлобена.
За това по-спокойно. И без това един човек или малка група няма как да оправи държавата. Ако мнозинството не си промени мисленето няма как да стане.



Тема Re: допълнениенови [re: ericssony]  
Автор Aaron (charming)
Публикувано21.03.11 23:10



ми най-лесно е кажем...манталитета ни е такъв...край и точка по въпроса:-)

Ма то тоя манталитет точно от такива кат тая "иначе тъй пртекрасна девойка" идва:-)
Абе започвам да се замислям...ако мнозинството са Roxana*N и се опитват да ми променят мисленето...тоя закон за който говорим моментално трябва да се обяви за нищожен:-)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.