Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:51 29.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема iPhoneнови  
Автор Pekoнcтpykтop (дарвинист)
Публикувано31.01.11 20:51



Тъкмо преглеждам it.jobs.bg да видя как стоят нещата в последно време. Прави впечатление, че е избуяло търсенето на iPhone дивелъпъри. Някои, изглежда, просто искат да портват техни продукти на тази платформа, но повечето май са алчни пикльовци с фантазии за лесна и бърза печалба. И съответно, след 2-3 месеца, като видят, че не става точно както си го мислят - довиждане.
Имате ли преки впечатления как стоят нещата с iPhone дивелъпмънта в БГ?





Тема Re: iPhoneнови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор Aaron (charming)
Публикувано31.01.11 23:27



iPhone дивелъпмънт in BG...
По нищо не се различава от общия дивелъпмънт

Сам си го каза...повечето май са алчни пикльовци с фантазии за лесна и бърза печалба.

И ако трябва да бъдем честни...тука не става въпрос за iPhone, Android, Java, .NET,C++, PHP, Ръби, Луа и т.н...

Всеки (или почти всеки) начинаещ "програмист" може да напише приложение за iPhone, Android или WP7...



С много малко изключения, според мен това е начина да се докажеш пред останалите закостенели JEE/ C++/PLSQL старчета

Редактирано от Aaron на 31.01.11 23:41.



Тема Re: iPhoneнови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор LupiМодератор (Чалгаджия)
Публикувано01.02.11 12:02



Гледах че в USA и UK ставката за един добър iPhone дивелъпър може да стигне до $150 на час. В БГ, естествено, нещата са доста по-различни - да кажем $20. Съответно се нароиха разни фирмички, които са си намерили клиенти да им снасят проекти и си търсят разни балами да им работят за по 20-30 лв. на час.

Всички евентуални печалби са прогнозни - понеже сега писането за мобилни устройства е хит значи няма начин да не успеем и ние.

Малко ми прилича на .com балона през 2000-2001.

Имам опит с едни такива с фантазии - толкова кофти experience получих от контакта ми с тях, че в един момент като си пишех по Skype с един от тях имах чувството, че общувам с 5-годишен бавно развиващ се.



Eeeeeeeeeeeeeeeaaaaaaasy rider

Тема Re: iPhoneнови [re: Lupi]  
Автор Гypy (bangbus driver)
Публикувано01.02.11 12:10



От AppStore-a някой печели ли нещо горе долу смислено? Гледам 1-2 фирми с хора дето познавам - пишат яко за iPhone, но предимно бизнес поръчки/аутсоурс.

--
One day it will make sense.


Тема Re: iPhoneнови [re: Lupi]  
Автор Aaron (charming)
Публикувано01.02.11 12:11



Малко ми прилича на .com балона през 2000-2001.

Абсолютно. И на мен на тва ми прилича.
Само като погледне човек какво е в Android store-а и стига директно до този извод.

Другата прилика е, че както и .com балона в началото в US много хора направиха пари от нищото и сега след време всеки си мисли, че и той ще направи кинти.



Тема Re: iPhoneнови [re: Гypy]  
Автор LupiМодератор (Чалгаджия)
Публикувано01.02.11 13:08



Печелят бе, даже май от Android повече се печели, от реклами. Правиш най-елементарно приложение - фенерче, пърдящо пиано, симулация на запалка, пускаш го безплатно ама с реклами и печалбата не ти мърда. Обречен си на печалба един вид



Вече ако пишеш поръчки за клиент е друго - тва честно не го препоръчвам.



Eeeeeeeeeeeeeeeaaaaaaasy rider

Тема Re: iPhoneнови [re: Aaron]  
Автор 435 (Сър Пич)
Публикувано01.02.11 13:16



абе има малко разлика, в АппСтор-а срещу теб стоят реални клиенти, докато онова беше "Алиса в страната на чудесата" - имам 1000 посещения на ден->1% да купят, 10 поръчки на ден, по 100$ средно - 1000$ на ден....(образно казано).
Нещо не разбраха, че има дупка между посещения - поръчка.
Аз знам 1-2 успешни апп сторе БГ продукти, хората си печелят добре, другия проблем, е че трудно е да се задържиш..... правиш хит .... изкарваш някви кинти, след 2-3 месеца вече не си актуален -> край на кинтите.



Тема Re: iPhoneнови [re: Lupi]  
Автор ThunderFuck (войвода)
Публикувано01.02.11 21:01



Обречен на печалба - да


Андро-Айфон е истината :)

dd if=/dev/urandom of=/dev/kmem bs=1 count=1 seek=$RANDOM

Тема Re: iPhoneнови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор Dagobah ()
Публикувано01.02.11 21:57



Дали има ли клуб, сайт, дев група или форум, който да е насочен към ифоне девс в бг

То е ясно, че ще се появят поръчки и бачкаторите ще бачкат. Както и че ще има известно търсене в джобса. Чак заливане с обяви обаче не съм видял.



Тема Re: iPhoneнови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор Rossen Genchev (непознат )
Публикувано05.02.11 09:38



za da se izkarat mnogo pari sa nuzni ne malki investicii ( reklama, art, muzika )

az sum napisal edna programka v appstora za 1-2 dni kojato mi nosi 200-250$ mesechno

ne izglezda mnogo no sprjamo investicjata kato vreme e dosta dobre




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.