Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:31 21.09.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Кой тип програмиране е най-високо платен у наснови [re: Гypy]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано16.12.10 19:59



Айде сега - данъците в България бяха доста високи. Да не говорим каква част от "изработеното" отиваше във фонд работна заплата.
Можеш да погледнеш нещата и по следния начин - заплата на лекар в САЩ и заплата на лекар в България. Разликата - данък. Добре де - можеш първо да преизчислиш разликата. Например на база шлосер. Виждаш какво е съотношението на заплатите между шлосер в САЩ и лекар в САЩ - виждаш как беше в България - и разликата е "данък".

Bеer? Mоre?




Тема Re: Кой тип програмиране е най-високо платен у наснови [re: |]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано16.12.10 20:01



млад здрав и богат срещу стар беден и болен - това е истинския избор.



Bеer? Mоre?



Тема Re: Кой тип програмиране е най-високо платен у наснови [re: bira_more]  
Автор | (>[2] /dev/null)
Публикувано16.12.10 20:58



Така ли го беше казал Оскар Уайлд? Не помня добре вече...

The last good thing written in C was Franz Schubert's Symphony No. 9.


Тема Re: Кой тип програмиране е най-високо платен у наснови [re: |]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано16.12.10 22:13



Ми не знам кой го е дефинирал пръв, нито помня точната дефиниция, ама моята дефиниция си ми харесва повече.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Кой тип програмиране е най-високо платен у нас?нови [re: bobyb]  
Автор pesho.konia (старши)
Публикувано17.12.10 02:20



ей смешник, не ме намесвай в глупавите ти разсъждения! това че бившите ти колеги са неудачници, няма нищо общо.



Тема Re: Кой тип програмиране е най-високо платен у наснови [re: bira_more]  
Автор pesho.konia (старши)
Публикувано17.12.10 02:27



Хареса ми това разсъждение, но така или иначе няма пред кого да го дам това оправдание. Аз лично не дължа нищо на никого.



Тема ?нови [re: Гypy]  
Автор pesho.konia (старши)
Публикувано17.12.10 02:32



ОК ли е или нямаш пари да отидеш на ресторант? Аз се включих в тоя разговор предимно, за да обясня, че със 100,000 долара заплата на година в Америка, не стоиш да гледаш витрините като Гаврош, а точно обратното - ако си разумен човек можеш да живееш много добре от финансова гледна точка.



Тема Re: Кой тип програмиране е най-високо платен у наснови [re: The lT Crowd]  
Автор pesho.konia (старши)
Публикувано17.12.10 02:35



И на мен би ми било интересно да прочета мнения на програмисти в Европа. В доста държави в Западна Европа се живее наистина много добре.



Тема Re: Кой тип програмиране е най-високо платен у наснови [re: pesho.konia]  
Автор KлинтъH (СилеН)
Публикувано17.12.10 04:58



За западна европа и аз съм съгласен, че е добре да се работи, а защо не и да е по-добре от Америка, още повече в Америка на мене и тебе в емплоймънт агриймънта ни пише, че работим "at will" с една дума никаква социалност.
В западна европа съм си говорил с бивши колеги, че имат по между 30-40платени почивни дни годишно, което е супер направо, а и социално.



Тема Re: Кой тип програмиране е най-високо платен у наснови [re: The lT Crowd]  
Автор 2биpи (големи)
Публикувано17.12.10 08:54



Мога да ти кажа външно мнение за клона на международна корпорация в Париж: парите не са като американските суми, които се цитират но са си достатъчни за живот (3-4-5к евра бруто за позиции < ПМ); данъците са доста (около 50% мисля); отпуската е около 8 седмици (малко повече даже); доста национални празници; синдикати, които стискат здраво работодателя (слушал съм легенди за това каво се случва като те уволнят, половината ако е вярно пак си е комунизъм).

Париж е разкошен град (един от двата ми любими); хората изобщо не са толкова лоши колкото софиянци;
Преди време обмисляхме с жена ми да се пробваме за няколко години там, но не заради пари, а просто защото изглежда като място, на което ще ти хареса да поживееш а и е достатъчно близо за да можеш да се върнеш ако не се получи.

Разбира се има и много негативи: престъпност си има; места където те съветват да не ходиш по тъмно също; бакшишите и там лъжат (по-рядко, но с повече); бирата е 7 евра половинката и ако е от местните е ужасна; напоследък климата малко се пообърка; зъболекарят ще ти одере кожата; лятото е фрашкано с туристи; стачките на метрото понякога са истински проблем; задръстванията са истински и т.н.

__________________________________
Bang postponed. Not Big enough. Reboot.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.