Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:04 19.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Алчни програмисти.нови  
Автор 6aй xyй (bye bye)
Публикувано20.10.10 18:30



Един шеф имам и така гледам аз шефа, всяка сутрин идва с джипа. Първо не ми правеше впечатление, но после почнах да се дразня. Аз джип не карам, а в крайна сметка, аз и тези като мен сме го изработили този джип. В един момент, леко нахитрял, измислям едно много разумно нещо. Бизнесът на шефа не е продажба на софтуер, но информационният отдел е ключов, в тандем със счетоводния. И от там идва идеята, фирмата на шефа да стане холдинг. Софтуерният отдел да се превърне в една софтуерна фирмичка, обслужваща основния бизнес (аз управител, разбира се). Счетоводният отдел пък да се превърне в една счетоводна фирма, а главният счетоводител управител. И без това, хората в двата отдела сме тези, които крепим този бизнес и го правим печеливши. Без да ми пука, кой знае колко, пообмислих нещата и влизам да го предложа на шефа. И говедото, с говедо, ми вика: "Не може!". Да еба, той може да кара джип, аз не можело да карам. Викам си аз, що ли ти го не туря, ама си замълчах. После разбирам от колегите, как ози чук ходил и обяснявал колко алчни били програмистите, пък и нагли били. Е кажете ми, как да не им го туряш на такива шефове, ама редовно?



Тема Re: Алчни програмисти.нови [re: 6aй xyй]  
Автор cristal_reaver (старо куче)
Публикувано20.10.10 18:37



напускай докато не те е уволнил за назидание





Тема Re: Алчни програмисти.нови [re: 6aй xyй]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано20.10.10 18:42



ми първо требеше да я уредиш тая работа със счетито, после двамата да го натискате шефа



Тема Re: Алчни програмисти.нови [re: 6aй xyй]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано20.10.10 18:46



Аз джип не карам, а в крайна сметка, аз и тези като мен сме го изработили този джип.
е то и магарето на дядо ми хляб не яде, а то го е израбтило. нема справедливос на тоз свет, да идва 2012 че да се свършва това сатанинско царство






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Алчни програмисти.нови [re: 6aй xyй]  
Автор SOVlET SMARTASS (loanshark)
Публикувано20.10.10 18:48



Нещо си се объркал. Как точно мислиш, степ бай степ, че ще караш джип като стане холдинг?



Тема Re: Алчни програмисти.нови [re: 6aй xyй]  
Автор | (>[2] /dev/null)
Публикувано20.10.10 19:28



Не само си алчен, но не си и много умен ако си мислил, че предложението ти ще бъде прието. :)

The last good thing written in C was Franz Schubert's Symphony No. 9.


Тема Re: Алчни програмисти.нови [re: 6aй xyй]  
Автор wiz (змей)
Публикувано20.10.10 21:32



има различни истории свързани с бай ганьо ама като искаш повече пари що просто не търсиш по платена роля?

примерно твоя шеф може да не му се занимава с промени по някаква причина ама може да намериш някъде по разумна компания с която да постигате по добри финансови резултати

no pain, no gain


Тема Re: Алчни програмисти.нови [re: zaphod]  
Автор devnul (pedal point)
Публикувано20.10.10 21:56



Ц, то май не било 2012, а 2112. Нямат късмет магаретата.

Green Peas!


Тема Re: Алчни програмисти. [re: 6aй xyй]  
Автор Стоян Христов (КАГАН)
Публикувано20.10.10 23:11



като си акълия вземи стани шеф и си карай джип, ама всеки не може...




Тема Re: Алчни програмисти.нови [re: 6aй xyй]  
Автор Гypy (bangbus driver)
Публикувано20.10.10 23:32



Е той е успял да те излъже да работиш на заплата, искаш сега сам доброволно да ти даде парите ли :) Ако си толкова добър, направи си сам фирмата и му тегли една майна.

Почти всички фирми са се пръкнали от това някой да е казал майната ти на някой друг. Даже Мусала се е пръкнала от Сирма. А от Майкрософт сигурно има 100,000 фирми произлезли. Валве даже с Халф-Лайф.

--
One day it will make sense.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.