Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:16 10.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Алчни програмисти.нови [re: 6aй xyй]  
Автор portal (ветеран)
Публикувано21.10.10 13:36



Един приятел след доста по скоремни разговори го изведоха с охрана.... БГ биз твае положението... не гледай в Кайена на шефа :)

Работи им над 2 години на много ниска заплата и изгради сериозен продукт, който се наложи не без негова помощ да кажем "в района"... и просто поиска нормално заплащане за софтуерно-коснултанстко-поддръжко-продажбо услугите си :) и получи изнасяне с охрана :) разбира се без него на онези до там им спря развитието по тази линия, а можеше да има и за него и за тях мнооого повече... човека смята да им го набие с алтернатива както имаше предложения по-горе....

Revolution, the only solution,
The armed response of an entire nation
System of a Down P.L.U.C.K.


Тема Re: Алчни програмисти.нови [re: Гoйko]  
Автор SOVlET SMARTASS (loanshark)
Публикувано21.10.10 14:29



Защо пак говориш без да разбираш? Страхотно много си се объркал, а аз това съм го обяснявал и друг път. Холдинг се прави само по извънредни причини, никоя от които не е хубава или в полза на служителите. С Българското законодателство специфично нормалния бизнес нищо не печели. Не е случайно, че много тъмни организации са именно холдинги.

Коя нормална [ИТ] фирма в света е холдинг или част от такъв? А има престижни ИТ фирми с над 100000 служители и си пазят мениджърите без проблем. Ако някой иска да дава дялове на служители нищо не го спира. Холдинга ПРЕЧИ да се дават дялове на служители заради минималните изисквания за притежание. Ако искаш да раздаваш постове също нищо не те спира - в майрософт има хиляди директори и ВП-та.



Тема Re: Алчни програмисти.нови [re: Гoйko]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано21.10.10 14:57



Па нивата се води джип. Е по скъпа е, щото си държи цената за разлика от разни други боклуци, ама пък поддръжката и е много ама много евтина.
На газ излиза малко по скъпо от обикновена кола.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Алчни програмисти.нови [re: Гoйko]  
Автор 435 (Сър Пич)
Публикувано21.10.10 14:58



в случая със Сирма според мен по-скоро е свързано с инвестиционна политика от колкото целеустремен холдинг, а в по-горе споменатия случай пък съвсем случая е друг (от трети вид)



Тема Ми алчни минови [re: 6aй xyй]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано21.10.10 15:03



той (шефа) от собствения си джоб ги храни - в смисъл вади там квото вади и в устата им го слага, а те неблагодарни и алчни.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Алчни програмисти.нови [re: 6aй xyй]  
Автор devnul (pedal point)
Публикувано21.10.10 19:25



Чета и си мислия. Тоя джип, вземи го вкарай малко в контекст. Как точно ти си му го изработил? И сигурен ли си, че жена му не му го е подарила миналата Коледа? Тук каквото и да се каже за богат и блажен шеф, веднага предизвиква жлъчно негодувание и то без въпроси. На бас, че не всеки служител на чичо ти Тръмп ходи с частен самолет до Хаваи. Ама не в това е въпроса, а дали фирмата, в която работиш, се управлява по начин, който те ощетява лично. А за такова твърдение се искат други доводи. Ще взема да пусна една тема...

Green Peas!


Тема Re: Алчни програмисти.нови [re: portal]  
Автор Гoйko (индианец)
Публикувано21.10.10 20:20



Да, аз също съм го виждал това. Много способен човек, който изгражда голяма и сложна система (работа с години) и когато поиска той също да има парче от голямата баница го уволниха. Системата яко потъна, но шефът се доказа какъв "голям" шеф е и как няма да позволи служители да го "изнудват".



Тема Re: Алчни програмисти.нови [re: SOVlET SMARTASS]  
Автор Гoйko (индианец)
Публикувано21.10.10 20:22



В Сирма са доволни от постигнатото и по техни думи това работи, дори работи добре. Явно разбираш повече от тях, от тези неща.



Тема Re: Алчни програмисти.нови [re: bira_more]  
Автор Гoйko (индианец)
Публикувано21.10.10 20:23



Именно, и аз това казвам, всеки може да се качи на джип, та бил той и Лада-Нива.



Тема Re: Алчни програмисти.нови [re: devnul]  
Автор Гoйko (индианец)
Публикувано21.10.10 20:26



И какъв, по-точно, проблем виждаш да се раздели бизнесът, особено ако основната дейност не е производство и продажба на софтуер?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.