Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:19 25.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Спестовни фирминови  
Автор sin4ez (минаващ)
Публикувано06.10.10 19:20



Хайде сега да видим, кои са най спестовните фирми. Къде спестяват от тоалетна хартия, къде спестяват от кафе. Къде от по сериозни неща като техника и компютри.



Тема Я па ти! Задай по-лесен въпрос!нови [re: sin4ez]  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано06.10.10 19:31



Кои НЕ спестяват?





Тема Re: Спестовни фирминови [re: sin4ez]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано06.10.10 19:36



А бе бачках в една фирма (за кратко) и там компютрите ги купуваха на старо. Начи един компютър им излизаше около 25% от месечната заплата на този за когото беше компютъра. Та - спестяваха - няма що.
Накрая издивях и си взех лаптоп - около 3 пъти по бръз от настолния (фирмен).

Bеer? Mоre?




Тема Re: Спестовни фирминови [re: bira_more]  
Автор sin4ez (минаващ)
Публикувано06.10.10 19:40



Е кажи коя е фирмата, та да не ходим там нивга.



Тема Брей, толкова млад, а вече ...нови [re: bira_more]  
Автор ДъpвeнФилocoф ()
Публикувано06.10.10 19:46



... инвеститор? Щото ако си ползвал лаптопа за работа си инвестирал в бизнеса на фирмата.

Ех, младост, ех идеализъм ...





Тема Re: Брей, толкова млад, а вече ...нови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор cristal_reaver (старо куче)
Публикувано06.10.10 20:08



фирмите от такива дребни неща не спестяват. Виж друго си е да имаш робове на минимални заплати с минимални осигуровки.



Тема Така е.нови [re: cristal_reaver]  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано06.10.10 20:12



Заплатата е най-големия разход на фирмата - еври месец.
Виж, ако цакат от свободното време на програмистите, то това е друг въпрос. ("Я тук всички в събота вечер, че нещо не е наред с този билд")





Тема Re: Брей, толкова млад, а вече ...нови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор Гoйko (индианец)
Публикувано06.10.10 21:17



Какво странно има? Аз също съм носил личен лаптоп за да работя. В една фирма дори си купих стол за да ми е комфортно. Аз лично предпочитам да ми е комфортно докато работя. Никога не съм разбирал хората, които мизерстват и правят компромис със здравето си, само и само да не се бръкнат някой допълнителен лев.



Тема Re: Така е.нови [re: Phillip]  
Автор The lT Crowd (непознат )
Публикувано06.10.10 21:18



Двете неща, които са ми били най-дразнещи в една спестовна фирма - кофти монитори, кофти столове и обаждания по време на уикенда, че нещо не се билдва.
Но кои не са така в частния сектор, особено при тези, които цъкат държавни поръчки...

Редактирано от The lT Crowd на 06.10.10 21:19.



Тема Re: Спестовни фирминови [re: sin4ez]  
Автор Гoйko (индианец)
Публикувано06.10.10 21:21



В една от фирмите ни осигуряваха обяд, карта за градски транспорт (дори ако нямаш нужда) и не пълна работна седмица. Подобна стратегия беше много разумна, защото всеки ще ги изхарчи тези пари, независимо дали за сандвичи, бензин, билетчета и т.н. Ако фирмата ги поеме си ги записва като разход, не им плаща данъци, не плаща данъци/осигуровки и за това, че ги е дала първо като заплата, а после служителят ги е изхарчил за същото нещо.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.